Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

Ospalek

Záleží jak si filmaři sériového vraha stvoří. Michael Mayers je typický, sériový vrah bez kouska citu. Horor jak ho mám rád. ()

mara312

hororová klasika, která psala dějiny. Naprosto dokonalá hudba, která ladila k tématu a naháněla mi husí kůži. Ale přišlo mi, že se kolikrát nic nedělo a já jen čekal a čekal. ()

Gattolino

Bylo by to dobré, nebýt neskutečně nelogických nesmyslů, které mne vždy v tomto žánru vytáčejí. Jedná se o toto: dívka jde do domu, kde čeká nějakou zlou věc, jde pomalu a opatrně, ale NEROZSVÍTÍ SI, ačkoliv v domě světlo jde (v pokoji v patře je světlo). Další s prominutím pitomost - propíchne útočícího vraha jehlicí a ten spadne za pohovku, a ona vůbec neřeší, co je zač, jak dalece je či není zneškodněn, případně se nepostará o jeho pacifikaci - ať už spoutáním, praštěním lahví do hlavy, sejmutím masky a probodnutím, nebo alespoň držením jej v šachu nožem a zavoláním policie. Nebo přinejhorším útěkem. Namísto toho straší dál v domě. A snad nejhorší debilita, která celý obstojný film háže do plytkých béček, je scéna, kdy vraha ze skříně nějakým bodnutím zneškodní a ten padne jak široký tak dlouhý na záda, tedy je buď těžce zraněn, mrtev nebo minimálně dost nemohoucí. Každopádně jej opět nezajistí nějakým způsobem výše uvedeným, ale ZEVLUJE U DVEŘÍ ZÁDY K NĚMU!!! a vůbec se nestará, co se s ním děje. Ten se samozřejmě zvedne jako po výměně baterek a místo toho, aby se potácel a ploužil celý zakrvácený, z plných sil útočí a hloupá madam u dveří neslyší ani šustnutí. Je tedy otázkou, kdo je větší magor, zda vrah nebo oběť. Škoda, tohle jsou školácké chyby, jaké jsem od tvůrce Carpenterova kalibru rozhodně nečekal. ()

Dancihal

Tohle je pro mě horor s velkým "H" Ano už je to staré a remake nebyl taky vůbec špatný....ale originál je prostě originál.....miluji tu hudbu a celou temnou depresivní atmosféru tohodle snímku....znám to už X let ale stejně to ve mě pokaždé vyvolá stejný beznadějný pocity...a to je pecka!! Snad žádný jiný horor na mě takhle nepůsobí.... Michael Myers je můj favorit killer....nikdy neběží, vždy si v klidu dojde za svém :) A jak už jsem zmiňoval tak v kombinaci s úžasnou hudbou je to pro mě HOROR!!!!! Skvělá podívaná znovu a znovu..... ()

balstar007

Velice působivý horor který jsem kdy vůbec vyděl je právě tento Halloween od Jonha Campentera. Děsivá hudba že mi šel mráz po zádech. Skoro pokaždé jsem se lekal děsivích scén tohoto filmu. Jamie Lee Curtis prostě senzační herečka. Prostě psuprovej kultovní horor na tu nejlepší jedničku. Dávám 89%. ()

AugustusSVK

Darth Vader vymenil čiernu masku za bielu a vydal sa na vražednú cestu. Teraz ale vážne. Skvelý atmosferický horor, najlepší predstaviteľ hororov 70. rokov. Zapôsobila na mňa skvelá kamera a jednoduchá no pritom geniálna hudba. Michael Myers je správne creepy a Jamie Lee Curtis to nemá jednoduché, ale snaží sa čo jej sily stačia. Mám radšej tieto filmy kde každých 5 minút neusekávajú končatiny a nestriekajú hektolitre krvi. Halloween je postavený viac na atmosfére strachu a nie nechutností ako mnohé moderné "horory". Bravó John Carpenter! ()

Dexies

Hutná atmosféra, příběh se pomalu rozbíhá, k tomu dokonalá hudba a mladičká Jamie Lee ... tato kombinace v roce 1978 vytvořila film, který dal základ pozdějším hororům a vyvražďovačkám ... laťka byla nasazená velmi vysoko ... tento díl z celé série Halloween je jasně nejlepší ... ()

Elanornegra

Zaciatok vyborny, hudobny doprovod vynikajuci a to fakt... skoda ze v druhej polovici filmu to trosku spadlo do priemerova, ale zaver velmi dobry... pozriet si to na Halloween dal by som aj 5*... na svoju dobu nadpriemer ked to mam porovnavat s The Thing, tak musim priznat ze je to o nieco slabsie ale i tak vyborne... 80%...... pozrete 31.10.2020 konečne na Hallowen s priateľkou. Stále to má skvelú atmosféru, veľmi podmaniva hudba, výborná Jamie Lee Curtis, a pekne vyobrazenie 70tych rokov v USA.... 80% ()

MilanRambo1

Myslím si že nejsem jediný komu vrtá v hlavě to, že Myers je "nesmrterlný". Konec byl opravdu pecka. Myers vypadne z okna a Pleasence vykoukne z okna a už je pryč, dýchání a ten song! Fakt bomba. Sice mě to neviděsilo ale zabavil jsem se. Druhý díl by mohl podle mě být konečný (co vím je jich asi 7 až 8). Skvělí herci a skvělý nápad. Už vím odkuď pochází klišé dnešní doby. Carpenter je jedním z mých oblíbených režisérů hlavně kvůli tomuto filmu (a taky kvůli "Escape from New York" ale to sem nepatří). 85% ()

virus5161

Kdyz jsem to nekde videl tenkrat na videu, urcite bych dal pet. Dneska dam ctyri, prece jen uz mam trochu odstup. Ale podivam se na to nejspis nekdy jeste jednou, je to precijen Carpenter. ()

baronGrga

Jednoznačný favorit haddonfieldské (resp. summerglenské) série i celého slasherového subžánru. Carpenter přichází s minimalistickým zabijákem, který nejen že nemluví, takřka nechodí, a když, tak pomalou mechanickou chůzí, ale je prost jakékoli emoce či myšlenky, ponechávaje si z člověčenství pouze jediné gesto v podobě mírného naklonění hlavy a samozřejmě chápavý palec, jímž pevně svírá obří nabroušenou kudlu. Na černý pás slasherového umu však Carpenter v Halloweenu dosáhl i díky geniálnímu hudebnímu tématu, které samo o sobě budí nepříjemné pocity, natož když doprovází horu ztuhlých svalů v šedomodré kombinéze razící si cestu ke své oběti. Škoda jen občasného Michaelova heknutí či svižnějšího pohybu, vzdalujících jej od koncepce mechanického zabijáka; napraveno v pokračováních. ()

nacomeno

Keď som tento film videl s kamarátmi prvý krát pred 28 rokmi na VHS s jednohlasým dabingom,mali sme z toho filmu a predovšetkým z "dabingu" obrovskú srandu. Z odstupom času(asi nastupujúca senilita:-)) to vnímam tak nejak nostalgicky,to nemení nič na faktu že na svoju dobu je to nadpriemerne zábavný horor. Len ten profi dabing už tomu nedáva ten správny šmrnc a nie je to už taká sranda ()

SidVicious

Legendární slasher a jeden z mých prvních hororů co jsem viděl.Má skvělou atmosféru.Vraždy a bodycount trochu pokulhávaly ale scénář byl velmi dobrý.Herci hráli své role velmi dobře.A tento film rozpoutal jednu z nejlepších hororových serií a taky inspiroval další skvělý slasher (Friday The 13Th).Halloween je jeden z těch nejlepších. ()

Rathe

Ta znělka mi v hlavě hrála ještě dlouho a horor je to dobrý. Tady to nejsou žádná neustálá přepadení vraha. Vrah je tu vidět hodně často a vy nevíte, jestli zrovna nastal čas osoby, která je na obraze. Michael Myers může zabít nebo odejít, aniž by byl viděn. Paráda! ()

tXtX

Asi neprekonateľná, minimalistická chuťovka re-definujúca žáner ako taký. John za pár drobných dokázal prakticky nemožné. Jednoduchý príbeh a zápletka, žiadne extra herecke výkony, mega hustá atmosféra a zrejme najznámejší ústredný motív všetkých čias. TO je Halloween. Kult. Film, ktorý poznajú aj ľudia, ktorí ho v živote nevideli. 100%. ()

rbr

I guess everyone's entitled to one good scare, huh? Film jehož mojo se další dekádu snažili jiný marně zachytit. Jeden z nejúspěšnějších nezávisláků ever. ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)