Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

WoodoX

Pekelná jazda, ktorá už len svojou existenciou a prevedením ovplyvnila nejeden tematicky podobný film, či množstvo počítačových hier. ()

MorraEddie

Film,kterým na sebe Zack Snyder upozornil a dal jasně najevo,že se s ním musí do budoucna počítat. Napínavá a místy i zábavná podívaná na které se jen těžko hledají chyby. Prostě povinnost pro každého kdo miluje zombie filmy,protože právě tento kousek splňuje vše co si správný fanda žádá. ()

janeys

Já Vám nevím, ale nudila jsem se. Možná jsem byla až moc plna očekávání po shlédnutí hodnocení a komentářů nebo jsem jednoduše otrlý divák. Chtěla jsem vidět ojedinělý zombie horor a místo toho jsem dostala prvotřídní klišé. ()

D-bont odpad!

Sorry ale mojom svete neexistuje niečo také ako dobrý zombie horor (vrátane G. Romera) a iba mi dokazuje, že Zack Snyder nikdy nemal režírovať. ()

libca100

jeden z mých nejoblíbenějších zombie filmů . jestli si nějak představuju zombie záplavu naší civilizace, tak takhle :) boj o zbytky života se skupinkou více-méně pošahaných neznámých lidí v nákupním centru obklopeném krvežíznivými nemrtvými, kteří se nemotají jako vítr v bedně, ale jsou příjemně svižní a nebezpeční, jak je mám nejradši :) k tomu pár vtípků, vcelku sympatická partička, zbytečně melodramatické rozloučení na molu, a konec, který říká, že už nikdy nic nebude jako dřív...co dodat, prostě parádní podívaná.rozhodně doporučuji. ()

Kozlowski8

Město ovládmou zombie a hrstka lidí, kteří přežijí , je zabarikádována v supermarketu. Ani mezi nimi však nepanuje zrovna bezpečí. Jak uniknout z obležení oživlých mrtvol? Horory nejsou zrovna žánr,který bych vyhledával a mnoho hororů z podobným zaměřením jsem neviděl a nemohu srovnávat, ale musím říct, že jsem se opravdu od začátku do konce náramně bavil. Skvěle natočeno, příběh krásně odsejpal, zombíci nenechali ty živé v supermarketu, ani diváky chvíli v klidu. Trošku mi vadil ten zlom asi v polovině filmu, kdy se všichni ti zoufalci v supermarketu začali chovat najednou nepřirozeně uvolněně, jako by si režisér odskočil na svačinu a 15 minut za něj vzal někdo jiný. Ale nevidím v tom zase až takový problém, abych nehodnotil super čtyřmi hvězdičkami. 75%. ()

DansteR

Snad nejlepší zombie film co byl kdy vytvořen (aspoň za posledních pár let). Zombie vypadají dost věrohodně a jinak je to klasika, spousta zbraní, zombie, kterých je nejvíc a je těžké je zabít, málo přeživších a konec s velkým otazníkem. Je až dokonalé co Snyder vytvoříl, bez velkých hvězdných jmen a nějákého megarozpočtu. Víc než jen skutečných 110minut slušné zábavy. 80% ()

Hookins86

Podle mě bezkonkureční zombiemasakr. Zack prostě umí a dokázal se na dlouhou dobu odlišit od těch rádoby hororů s modrým až šedivým hodnocením... ()

Braga

Film o zombie stále táhne...a zvlášť pokud se podaří natočit ho dobře. Zacku Snyderovi se to bezpochyby podařilo. Ačkoliv u filmu jako takového se příliš bát nebudete, určitě stojí za shlédnutí...zvlášť pro ty, kdo to téma mají rádi. Lidé jsou napadeni neznámým virem, který se přenáší pokousáním. Ačkoliv člověk umře, virus ho udrží v činnosti....jedinou spolehlivou likvidací je rána do hlavy. Virus se rychle šíří a zdravých lidí ubývá a ti se začínají sdružovat ve skupinkách na různých místech. Jedna taková skupina se zavře v supermarketu, odkud se nakonec rozhodnout odejít, dojet do přístavu, vzít loď a odplout na ostrov, kde by nákaza nehrozila. ()

Hagu

Úsvit mrtvých, no napjatá jsem byla jako kšanda a přitom jsem se u toho i mile zasmála. Musím uznat, že mě to nesklamalo, ačkoli jsem se bála, že provedení bude opravdu hrozné, tak po dějové lince to bylo výborné, provedení zombieků, už ale nebylo tak jak si představuju za což teda musím tvůrcům dát body dolů. Nicméně, nijak moc hvězné obsazení to nebylo, ale i tak jsem poznala víc těch menších hvěz a zahráli to skvěle. A konec je naprosto unikátní. ()

hony23

Úsvit mrtvých má vše, co má správný zombie film mít. Černý humor, litry krve, headshoty brokovnicí i porcování zombíků motorovou pilou! První půlka filmu je slabší, neboť přeživší bojují spíš mezi sebou, ale v druhé půlce už své síly spojí v boji proti zombies a film hned dostane větší grády. Takže se jedná o jeden z těch lepších zombie filmů pro pohodový sobotní večer. ()

suboss

Ten to film musím veľmi pochváliť, rovnako ako aj autorov. Na podobných filmoch o zombie sa toho dá veľa dovrzať. Tu, aj keď síce nebolo vysvetlené, ako všetko začalo (čo mi trochu vadilo), vznikol jeden veľmi dobrý zombie movie, jeden z najlepších aké som videl. ()

RomanBond007

Super film s poetickým začiatkom. Tvorcovia tohto filmu si dali na ňom záležať, a to sa oplatilo. Na tento film som narazil cez film Súmrak mŕtvych, ktorý síce nie je jeho paródiou, ale pár prvkov z tohto titule má. Čo ma prekvapilo je príjemne jednoduchý nápad - zombie, alebo aj živí-mŕtvi, ktorý sa chcú dostať ku svojej koristi. Nič by na tom nebolo, keby ľudia neboli tou korisťou. Doporučujem si tento film pustiť s kamarátmi, kamoškami alebo kolegami, táto snímka vás nesklame, ani ako horor, ani ako super akčnák. 90% ()

LeePriest

Jeden z nejlepších akčních zombie hororů. Pokud sledujete filmy jako Země nemrtvých či sérii Resident Evil, tak Vám rozhodně tento film doporučuji. Ve svém žánru patří k těm nejpovedenějším, ať už z hlediska napětí, akce, zpracování zombies atd. ()

Mr_Corny

Skupinka ľudí rôznych povách, do ktorej by chcel patriť snáď každý a ktorá nepokazí žiadnu srandu, sa snaží prežiť zombie apokalypsu. Nechýbajú momenty prekvapenia, činov, ktoré prekypujú láskou k blížnemu a občasná akcia bez absolútnej logiky. Ak máte radi pozitívne konce, vypnite film tesne pred záverečnými titulkami. ()

O_Peki

Tak tohle je ze současné (2012) vlny zombie filmů to nejlepší. Snyder uchopil téma svým osobitým způsobem a naservíroval nám ho naprosto nekompromisní popcornovou metodou. Nelze srovnávat s původním Romerovým kultovním dílem. Prostě dva autoři uchopili podobné téma po svém. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)