Ruiny

Thriller podle knihy amerického autora Scotta Smithe, který sám napsal i scénář.  Parta Američanů tráví dovolenou v mexickém letovisku. Po několika nudných dnech strávených především na pláži popíjením tequily se seznámí s Němcem Mathiasem, jehož bratr se vydal do džungle na archeologickou výpravu a od té doby o sobě nedal vědět. Dostanou nápad a vypraví se do džungle zjistit, co se stalo. Zde se dostanou až k tajemnému pahorku, střeženému obyvateli nedaleké mayské vesnice. Jakmile na pahorek porostlý divnými liánami vstoupí, Mayové je pod hrozbou zabití odmítnou z pahorku pustit. Zdá se, že na pahorku je přítomno cosi starobylého, tajemného, toužícího po krvi... Netrvá to dlouho a první z nich zemře... Zachrání se zbytek ze spárů podivné kletby? (Sofia)

jamalka

Zajímavý nápad s masožravou rostlinou, ale jako parodie ve stylu Adéla ještě nevečeřela se mi to líbilo mnohem víc. Rostlinka moc děsivá nebyla,spíše byla srandovní (jak "mluvila,..."). A ani nechutné scény při amputacích a řezání do těla film nezachránily. Herci byli sympatičtí a dialogy byly docela dobře napsané, ale chování hrdinů v některých situacích bylo uhozené. A Joe Andersonovi se německý přízvuk moc nepovedl. Chvilkama se mi zdálo, že mluví jako Dr.Zoidberg z Futuramy :-) ()

pfa

V počátku mi Ruiny přišly tak trochu nemastné, věta o "ztracených Američanech" mě málem donutila zmáčknout vypínací čudlík, postupem času začal mít film ale trochu více té správné šťávy, aby na konci poměrně zdárně vygradoval. Takže nakonec zlo ukryté na pahorku mayské vesnice a úzkost všech zúčastněných nepřináší až tak nejhorší příběh. [5/1O] (The Ruins, AUS+USA, horror) ()

Luteka

Dle mého názoru vcelku kvalitní horor u kterého se místy i leknete ... Herci sice nejsou nejlepší, ale co byste od hororů taky čekali ... Zajímavě zpracované téma :) ()

jenik71

Vůbec nechápu 1.) Proč se to vlastně jmenuje Ruiny, když se celý děj odehrává na velké Mayské pyramidě. 2.) Co vlastně dělali domorodci v okolí a proč zabíjeli i ve vlastních řadách. 3.) Proč nebyla vysvětlena přítomnost podivné masožravé rostliny, která navíc nepochopitelně umí zvonit jako mobilní telefon. Atd., atd., atd. ... Celé mi to přišlo opravdu stupidní, nedomyšlené a zbytečné. A nepochopil jsem ani poměrně vysoké hodnocení ostatních uživatelů. ** si zaslouží alespoň herci. ()

jefff

Čekal jsem to lepší. Ruiny jsou fádní hlavně kvůli hercům a předvídatelnému vývoji. Potěšilo mě pár gore scén a docela fajn začátek. ()

Soweek

Kvalitní nápad proměněný v nekvalitní a nezáživný příběh plný kravin. Víc se k tomu snad ani říct nedá. ()

sedm.1

Výborný horror,který boduje především atmosférou.Samotný děj a zápletka je poměrně originální,pro někoho bude možná dost přitažená za vlasy,ale když to funguje,tak proč ne?Ruiny mají povinný seznamovací úvod,ovšem již po čtvrt hodince se film rozjede do pořádných otáček a ikdyž se to celé odehrává prakticky na jednom místě(hodně neobvyklém místě) a jen s pár účastníky,nuda vůbec nepřichází v úvahu a pořád se něco děje a to až do samotného konce.Ruiny mají spád a grády,napětí se pravidelně střídá s povedenými krvavými efekty,sem tam přijde obrovské překvapení,prostě po dlouhé době horror,který dokáže strhnout a skutečně vystrašit.Po všech stránkách velmi podařený snímek,pro fanoušky horroru snad až povinnost :)!A v žádném případě nejde o teen slasher! ()

slovan1

V hororech už vraždilo ledasco, ale na "vinnou révu" došlo až zde. Jasně, že člověk si řekne: "staří Mayové to byli podšivky podšité, beztak se jednalo o jednu z jejích důmyslných pastí..." ( :-) ) - ale i tak, myslim, že zpívající keř je trochu moc. Náboj a úroveň to ale po celou stopaž mělo. Navíc chururgie po Macgyverovsku... to se jen tak někde nevidí :-) ()

The Viper

Nepotřebujete metrákového obra s kudlou nebo naštvané zvíře, aby jste natočili skvělý horor. Carter Smith to dokázal a natočil Ruiny, které mají až dech beroucí schopnost diváka si podmanit. Jonatham Tucker skvělý a zbytek party jakby smet. Prostředí jednoho malého pahorku, ukrývající smrt. Hrstka sympatických herců a skvělý film je na světě. Pro milovníky brutality je zde velmi pěkná amputace. ()

Forsberg11

Ruiny disponujú zaujímavým námetom, ktorý však nie je naplno využitý. Napínavých scén jej tu len pár a mňa osobne tento nevyužitý potenciál dosť mrzí, pretože takto originálnych hororov sa v poslednej dobe rodí veľmi málo. Potešila má však v určitých momentoch pekne zachytená atmosféra bezvýchodiskovej situácie. Na viac ako jedno pozretie to však nebolo a to ma mrzí, lebo som čakal viac... 50 %! ()

Gyorgy

Bál jsem se, že dostanu další ulítlej teen horor, kde se herci chovaj hůř jak puberťáci, a ono houby. Člověk by řekl, že se v tom asi moc krve neukáže, ale spíš pár těl mizících v zeleni - a ono zase nic. Ve filmu vlastně vidíte víc to, jak tam do sebe někdo řeže, než to, díky čemu tam vlastně museli zůstat. A to film dělá zajímavějším, než je. To, že film nemá hlubší příběh nebo větší zvrat v příběhu nevadí, jeden tah funguje skvěle a ani dnes už ten nefunkční konec tolik nevadil. I když hororových scén tam zas tolik nebylo, o tísnivou atmosféru a pár opravdu dobrých scén nouze nebyla. Parádní devadesáti minutová odchylka. 70% ()

Kracken

Nikdy jsem neměl rád horrory, kdyžtak už s příšerama který maj tři hlavy a šest očí ale inteligentní víno jsem ještě neviděl :))) ()

rozbris

Parta mladých lidí (abych byl přesnější tak jsou to dva páry a plus dva kluci) je znuděna ležením na lehátek a pitím tequily do němoty (ikdyž nevím co je na tom nebavilo, mě to taky každý pátek baví...) a potkají jednoho němce, který má bratra a jde ho hledat do džungle. Má totiž přítelkyni archeoložku a zkoumají ruiny. Parta se přidá, ale co čert nechtěl, celá Mayská pyramida je pokrytá rostlinkou co žere lidi a umí napodobit jakýkoliv zvuk. Zdější obyvatelé je ale nenechají utéct, musí tám zemřít, protože jsou nakažení. Nikde nevidíte žádného zabijáka, ani upíra ani masového vraha, jen krásny pohled na džungli v Mexiku, ale přesto se budete tak bát, že si na to rožnete světlo....uuaa.... ()

NICOX

Čekala sem, že v úplnym konci se něco stane, prostě bum a konec, a ono jaksi nic. Ale celkově (lehce) nadprůměrná podívaná. 65 % ()

Wally

Adéla ještě nevečeřela v americkém podání, které sice nepřináší nic jiného než další ´úhyn´ amerických teenagerovských turistů na cestách. Není to špatné... ()