Muž na radnici

Československo, 1976, 11 h 30 min (Minutáž: 54–72 min)

Scénář:

Jaroslav Dietl

Zdeněk Buchvaldek, Jan Hartl, Jiřina Bohdalová, Milena Steinmasslová, Martin Růžek, Míla Myslíková, Josef Bláha, Jaroslav Moučka, Jiří Štěpnička (více)

Epizody(11)

František Bavor je aktivním poslancem a funkcionářem Městského národního výboru ve Starém Kunštátu. Je to obětavý člověk, který prožívá s městem jeho radosti i starosti. Jeho rodinu postihne tragédie – při dopravní nehodě ztratí manželku a matku svých dětí. Tím víc se pak věnuje své práci. Má v plánu zmodernizovat a přestavět město. V jednotlivých příbězích sledujeme i jeho soukromý život, problémy se synem Přemyslem a dcerou Bohunkou. Poznáváme i práci členů občanských výborů, poslanců a funkcionářů národních výborů, kteří se starají o rozvoj města. (TV JOJ)

vinducha odpad!

Co si má hlava pamatuje , tak je to můj jediný odpad zde , protože i Okres na severu si aspoň tu půlhvězdu zasloužil. Tohle bylo opravdu zvěrstvo , brutalita nejhlubšího ražení. ()

SuperKarel

Vím, že to není žádné umění, ale tyhle seriály jsou mojí oblíbenou kategirií, jsou tak absurdní a odporné, až mě zajímají a líbí se mi:) ()

Utnapishtim odpad!

V dnešní době už jen těžko uvěřitelné, že byla tahle "věc" natočena jako vážně míněný seriál a ne jako recese. Schůze tesilových soudruhů, neuvěřitelné telefonické rozhovory a hlavně orgastický jásot nad plánem likvidace historického centra působí jako z jiného světa. Bohužel, nejedná se o surrealismus, nýbrž soc. realismus nejhrubšího zrna a Dietlův největší scénáristický hřích, který by neměl být nikdy zapomenut. Odpad je pro tuhle zvrácenost ještě shovívavé hodnocení, bohužel níže jít nejde. Mínus100% ()

JARDAHONDA

Seriál z pera Jaroslava Dietla-Muž na radnici....Titulní roli předsedy MěNV ztvárnil Zdeněk Buchvaldek,který se rouhodnul přestavět a zmodernizovat město..,,,,,,I když v seriálu účinkuje celá plejáda znamenitých herců,tak tento 11 dílný seriál neukázal nic čím by diváka zaujal..Závěr- pouze za 1 * ()

P/\/EL

předem doporučím pozdější Okres na severu, je záživnější, a dá se tomu opravdu smát, hlavně už jen té hlavní postavě..........jinak z tohohle jsem zkouknul pár částí z několika dílů a měl jsem přitom takovej ten pocit, jako bych cestoval v čase (ale nejsem pamětník...jen mi to pomáhá si lépe tu dobu představit, tedy jako něco, kdy asi mraky byly stejné, tráva, stromy, psi až na pár menších detajlů....např. různé podivné nástěnky..), asi to bylo tou televizní barevnou kamerou, pak i zvuk, mělo to takovou skoro až dokumentární atmosféru, Bavor mi nebyl nesympatickej, ale tak pochopitelně byl to takový asi zřejmě nepříliš nerealisticky chápavý (tolerantní :) politik (ikdyž lidi asi stěžovali....upláceli a udávali..), který je v kontaktu s lidma, naslouchá jim, lidi jsou tam prostí a drzí :), inu, nadbíhalo se té dělnické...lů.., seriál je krásně nudný jako sám život (a tam vyjma materiálních potřeb a běžných starostí moc z radostí života není.....nevím, jakej byl ve svý době ohlas, asi nic moc :), ale tak je to na objednávku....no a tou nudností je vlastně kupodivu celkem zajímavý, maj tam strašně problémů - nic nebylo a nebo se furt čekalo, tak to líčí každej, takže taková ta socialistická seberexlexe (inu, čí je to vina, ??? jich....děda řikal, příliš se schůzovalo, furt, ale bylo to k ničemu, ty schůze, to bych musel nenávidět, dneska musej lidi sice furt na nějaký brífinky, kdy si myslim, že se stejně hrozně plejtvá časem, nezkoumal jsem to, ale vždycky jsem měl ten pocit....schůzování je zlo...), ještě k té sebehaně: média plná banálních zpráv - ikdyž osobně si myslim, že tyhle banální jsou nakonec pri lidi důležitější, než, co se děje ve světě :), nedostatky, sakra i dneska jsou přece problémy s těma mateřskejma školkama .).... zatim jim ještě nedochází, že to bude asi tim systémem :), né, všechny tyhle seriály jsou si dost podobný, mě by zajmala uplná realita - všecky čachry a pletichy, tak se člověk lesčeho dočte, ale rád bych se podíval na něco zdařilejšího a vážnějšího než je Vyprávěj, což je na nic retro, když to nebaví ani mojí babičku, jinak Bavor je prostě normální chlap, nad věcí.......myslim si, že to uplná kravina nebyla, popisuje to část reality obyčejného života na maloměstě v době normalizace, nebo to nevědomky dává spoustu indícií, více než jiné věci....je to obsazené spíše méně sympatickými tvářemi, herecká elita byla taky obsazena (např. Bohdalová hraje takovou kr....u poněkud..takové rádoby humerné zpestření, ach...ta už se nám začla kazit, mě jako bavička nikdy nebavilo..sorry..), však taky hráli všichni všude skoro, jako dneska :), ale přednost mají spíše ti...no....méně sympatičtí herci o jejihž kvalitách lze také pochybovat...někteří lidé na mě působili víc než jen prostě, dokonce i dost přihlouple....co se humoru týče, řekl bych, že jen vyjímečně se dá něčemu smát, ale spíše je to taková melancholie, vyjímečně se objeví moment, kdy je patrné, že to tvůrci zamýšleli jako humorné zpestření, např. se herci něčemu zasmějí, ale myslim, že diváky to muselo nechávat chladné........scénář je tedy....opravdu.....viz. už ten první díl....ta havárie....nic, nic, nic, pak šok...bizarní a ta hudba...Liška, ten byl dobrej, ale slyšel jsem od něj lepší...ach jo...občas se objevuje takovej výstražnej zvuk....poněkud zbytečně...nemůžu se tomu smát...je to prostě jen bizarní........tak Major Zeman je pořád pro mě špička 70. let.......mám rád historii, jinak na retro - na 70., 80. socialistický léta si moc nepotrpim, co se kultury týče, na ty barvy a materiály a hudbu, módu (zvonáče chlapců, šátky kolem krku..), i architekturu a design (tedy hlavně 70ky nemám rád), myslim, že jako kulisa by mi to nevadilo.....jako doplněk ke studiu naší moderní historie.....................no, později se v seriálu vyskytují i velmi drsné situace, které odkrývají ještě více skutečnou tvář reálného socialismu a tehdější brutální praktiky, však taky architektura - brutalismus, historická centra....ale mladí lidé vypadají štastně, nasr--aní jsou spíše ti staří, že by to bylo něco nadčasového, co nesouvisí s dobou, ale...no, jistě...s místem, jo, na jihu jsou staří štastnější...__ještě jsem si tam všiml, jak se nechutně nemluvilo skoro přímo__no a poslední úvaha, kdyby se udělalo něco realistického z dneška - jsou různý kraje, Středočeský třeba :), nejpopulárnější je asi Praha, to je jasný..........Nj, jenže, protože většina věcí jsou děsný sr...ky, trapárny, pár narážek někde v Ulici, zaseklá česká televize, trapná ale stále více populárnější prima, ti na tohle kašlou..__dneska politika na venkově, to jsou čachry, já fakt, nevim, asi jak jsou čachry i v těch televizích, nemá nikdo zájem nastavit zrcadlo, nějakou opravdu nekompromisní seberexlexi, jenže to je další věc, lidi vo to nestojej...ach jo.... () (méně) (více)

JSYSMHJF

4 hvězdy, to jsem asi z dlouhodobého hlediska přehnala, ale nedávno jsem viděla poprvé a navzdory pověsti mi nepřišel seriál až tak hrozný...jasně, ideologie, obhajování neobhajitelného, ale když to vezmu obecně jako věc, za níž je třeba se bít, tak ukazuje, sice naivně a velmi idealizovaně, politiky tak, jak by možná stálo za to za nimi jít...zapáleni pro svou věc, čestní, slušní, se svědomím,...a to jsem paradoxně dneska asi potřebovala, pohádku o ideálech. Zdeněk Buchvaldek podává slušný výkon, jinak se moc v TV neobjevoval a neobjevuje, že by obrácená cenzura?, tak docela oceňuji, že jsem ho mohla poznat aspoň tak, skvělý na poli funkcionářské, doma jako otec, manžel a dědeček trochu toporný, jako by se neuměl "odvázat", jinak bezvadná mimika a kontrasty s Jiřinou Bohdalovou a Josefem Bláhou perfektní. Děti Jan Hartl a Milena Steinmasslová nemastní neslaní, stejně tak Eva Jakoubková tady jakási zamrzlá a František Němec, naopak vyzdvihuju vedle Zdeňka Buchvaldka Jiřinu Bohdalovou, Martina Růžka, Mílu Myslíkovou, Josefa Bláhu (ten mohl místy ubrat), Věru Bublíkovou, Bedřicha Prokoše, Karla Kolouška...Dodávám, že ačkoli se na tento seriál dneska více méně plive, podle dobového tisku a ohlasů diváků tehdy oblíbený a ulice vylidňující...Ať je to jak chce, Dietl uměl psát profesionálně a po srsti diváků. ()

lebi

Je mi jedno, že jde o prorežimní seriál, výkony a režie jsou dobré. Vadou na kráse je černovlasá snědá Lucinka - ještě jako batole, která má za rodiče dva blonďáky. ()

Nordy_VH

Agitační předvolební seriál. Slušné herecké výkony, především Josef Bláha, scenář je ale slabší. Celý seriál řeší pouze jednu otázku, a to výstavbu nového města oproti Okresu na severu, kde krom chemičky se řeší i spousu dalších záležitostí. Místy je to utahané. ()

DarthArt odpad!

Okres na severu, akorát ještě mnohem hůř nahranej a zahranej. Buchvaldek má stejnou patku jak Zounar v Chlapci a chlapi, dělnicky hlasitej místopředseda Bláha řve, aby bylo vidět jak je pevnej, další figury si nelze zapamatovat, protože předváděj stejný herecký výkony a dialogy jak poslanci na XXXV. sjezdu KSČ. "Filmaři" se tentokrát vysrali byť i na jakýkoli náznak nějaký výpravy a destrukci historickýho města plánujou a páchaj dokola pořád ve třech ulicích. Nejvíc pobaví, když angažovanej architekt prohlásí, že město (Kunštát) nemá žádnou cennou historickou architekturu a je lepší ho přebetonovat, a záhy se objeví záběr na centrum Berouna, jednoho z nejhezčích starejch měst co znám. Bejt scénáristou, režisérem, schvalovačem, radši bych se obloukem vyhnul městu Vlašim, jehož zdevastování údajně bylo předlohou pro tenhle šílenej seriál. Po přejetí tohohle veledíla mám chuť se jít totálně ožrat do seriálový hospody Na Símalce, ale bohužel, kunštátský komouši zbourali i tu. A v panelákový herně, co tam stojí místo ní, je dneska víc automatů než půllitrů a prej z prdele tam maj nad výčepem pověšenýho Husáka. Dobře jim tak ! ()

zuzam odpad!

Obludný komunistický výplod Evžena Sokolovského a Jaroslava Dietla, tohle nezachránili ani jinak výborná herci jak Bláha, Bohdalová, Štěpnička, Němec... A ukňouranou Steinmasslovou v roli dcery jsem měla chuť proplesknout. ()

pajkir

miluju tyhle komoušský seriály...na Bavora si každej otevřel hubu, chudák na sobě nechal dříví štípat, ale nakonec si prosadil svou, ty starý historický baráky zboural, místo nich postavil krásný nový paneláky a na střeše jednoho z nich se ještě stihnul usmířit se svým napraveným synem. ()

HalfCorona odpad!

Šedivé to bylo schválně, aby vyniklo bílé panelstory, tomu rozumím, ale proč to do diváka sypou ve všech dílech? Za chvíli na to získáte averzi. Nevadí mi dobové seriály, propagandu si odmyslím, ale toto mi přijde blbé, nudné a hlavně s nesympatickým hlavním hrdinou, který nepůsobí jako vůdce (ve své pozici by ale sakra měl). Je zde blbě zorganizovaný i komparz, kdy na ulici chodí lidi jako vojáci. Na půlku dílů Zemana se dívat dá, na tohle nikoli. ()

Elam odpad!

Soudruh Bavor a soudruh Pláteník, toť modly a archetypy uvědomělých komunistických funkcionářů a vzory šedivého a smrdutého, normalizačního marasmu. Muž na radnici, Okres na severu, Žena za pultem atd. atd. odpad všeho odpadu, tohle už by nemělo spatřit světlo světa. ()

Zemřel herec Jaroslav Moučka

Zemřel herec Jaroslav Moučka