Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

seba

Tohle sedlo Mille daleko víc než třeba Johanka z Arcu. Pár zajímavých momentů (chodba s paprsky) a jelikož film je dějově o ničem, krásně jsem si vychutnal brutální hudební doprovod. ()

Vojt Ittoh

Jelikož vcelku dobře znám herní předlohu tohoto filmu (Resident Evil 1, 2 ,Nemesis - Capcom), byl pro mě film slušnou zábavou. Na béčko solidní zpracování i výprava. Kdyby se všechny hry předělávaly pro filmová plátna takovýmto způsobem, pak by bylo na co se těšit. Skutečnost je uplně jiná, např. ubohý Tomb Rider, nebo "pokračování" Resident Evilu - Resident Evil: Apokalypsa. Filmu bych ještě vytkl uboze renderované závěrečné monstrum. ()

Rajo

Film Resident Evil neprekvapil, ale ani nesklamal. Milla Jovovich asi zazila svoj maximalny vykon a posobi presvedcivo. Dej filmu sa nesnazi nadvazovat z pocitacovych hier a myslim si ze je to plus pretoze takto to aspon nikto nebude porovnavat ze dana scena tam mala byt a nebola. Ked sa tak hlbsie zamyslim, opat ide o film kedy sa hlavnym hrdinom nic nestane a vsetkym ostatnym ide o krk. Celkovo je film dobry, nechyba akcia a hlavne ste zatiahnuti do deja od zaciatku, vsetko sa zacina krystalizovat pocas filmu. Slusne becko :) Odporucam, nebudete sklamani ()

krivkin

tak tahle blbost mě spolehlivě během prvních 20 minut dokonale znudila a přinutila film vypnout - co to mělo znamenat?!? jako když si parta děcek hraje na natáčení filmu.... ()

Miloško

Hru som nikdy nehral,takže nemožem porovnávať.Ale zdalo sa mi tento prvý diel doť až priveľmi obyčajný,béčkový.Aj Milla Jovovich ma neako neoslnila. ()

smrtubohem

Popravdě řečeno, první Resident Evil se mi líbil a stále líbí. Asi proto, že zde není tolik trapného střílení a přiblblých efektů jako v dalších pokračováních. Je to napínavé, místy strašidelné a závěr úchvatný. Ach jo, kdyby jen zůstalo u jediného filmu a 2. a 3.díl kdyby nikdy nevznikly...Ps. Mila Jovovich nebyla, není a nebude dobrá herečka. ()

White-Man

Dle mého názoru se jedná o nejlepší filmové zpracování herní předlohy. Film obsahuje všechno pro mojí spokojenost. Akci, napětí, hromadu zombíků, krásnou hlavní hrdinku a dobrou hudbu. I přesto, že mnohým se tento film moc nelíbí,, mě osobně se líbil velice. ()

matoon97

Mila Jovovich by si síce nezaslúžila ani potlesk za svoj výkon ale scenár od Andersona bol dokonalý ani akčné scény neboli zlé. Horor to rozhodne bol, chvíľami som sa dokonca bál (to je moja slabá povaha na horory) ale nebolo to veľmi prehnané. Už pri Lare Croft som spomenul že nemám v láske superženy (také tie superhrdinky) pripadá mi to srašne naivne. Hra sa mi páčila oveľa viac :) 50% ()

Honziik17

Dobrá řezba o zombí. Celkem kvalitní snímek, který má i několik pokračování a dokonce je to i film, který má svojí hru. Určitě se při tom nenudím. ()

djbarrel

Jako fanda Resident Evilu jsem byl filmem poměrně zklamán, světlé momenty zazdívá skutečnost, že atmosféra chybí a trochu "supermanovské" schopnosti hlavní hrdinky jsou rušivým elementem, stejně jako hudba, hodilo by se něco co bylo ve hrách a ne toto. Ale to je věc vkusu. Jistý plus je skutečnost, že film má alespoň jakýs takýs děj, což se ne všem filmům podle her daří. Celkem tak za 3 hvězdy, čtvrtou přidávám jen proto, že ve filmu hrála i Michelle Rodriguez pro kterou mám slabost :-) 72 % ()

Toumyk

No...ani nevím co k tomu říct...poměrně zvláštní snímek, z ktrého mám i po letech velmi smíšené pocity, na jednu stranu mi to přišlo velmi dobré a zdařilé, ale na stranu druhou si řikám že to je neskutečná slátanina...nebyl to horor na který jsem se těšil...spíš taková thrillerová nechuťárenská akční nalejvárna. Trochu psycho, trochu akce, kterou zachraňují Rodriguez a Jovovich ()

p.i.t.b.u.l

Resident Evil nemá za úkol nadchnout nebo uchvátit diváky. Pro počítačové fandy tohoto žánru je to solidní zpracování, které si na nic nehraje. Ačkoliv jsem před tím nikdy Resident Evil nehrál, mně se tento film značně líbil. Jde o takovou "hororovou" pohodovku, u které se nemusí přemýšlet a vy si jen vychutnáváte jak skupina lidí bojuje se zombíky, kteří jsou mimochodem velice dobře zpracováni. Na rozdíl od jiných filmů tohoto žánru. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)