Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mchlumak

Pět let po původním komentáři a verzi s původním zněním měním hodnocení - triky sice zestárly, ale Milla ne a je to sranda s dobrým soundtrackem. Za 3, nic víc, nic míň. Český dabing je vyloženě stupidní, většina hlasů je ze série Scary movie. Jsou i lepší filmy podle her. Ale i horší. ()

Lenii

Vzhledem k tomu, že jsem v poslední době viděla všechny díly, tak můžu říct, že ačkoli jsem chtěla jedničce dát i jen jednu hvězdičku, tak jí musím dát minimálně 2, protože co předvedli v pátém dílu, no...., tak to je děs. Film má sice děj, příběh, ale je takový nudný, dialogy vláčné o ničem, kde kdo trpí ztrátou paměti a nebo o sobě nechce nic říct. ... Poměrně nuda, ale jde to, jak říkám, vzhledem k porovnání s ostatními díly. 35% ()

Nightmare89

Myslím si, že od loga Resident Evil je zbytočné očakávať nejaký áčkový, nadupaný, desivý horror. Podobne ako počítačová predloha sa totiž ani nesnaží vyvolať pocit strachu a nevoľnosti ale skôr vás chce slušne pobaviť a vďaka nadpriemernej hudbe a sexepílu Milly Jovovich sa to darí na 65%. ()

kabeck

Nevím, proč tento film berou všichni jen jako béčkovou vyvraždovačku.Tento film bych jistě zařadil do vyšší kategorie filmu už jen za efekty, které byli na tu dobu dosti slušné a za skvělou Millu Jovovich, která je čím dál tím více sexy.Určitě potěší i hudba. Film má i zajímavý příběh a konec vás navnadí na další díl, který jsem s napětím očekával.Určitě lepší než nějaké usvity mrtvých a podobné blbosti. ()

Kortexo

Videoherní předloha skončila v koši.Totální zklamaní z béčkové komerce.Kdyby to bylo podle videohry, mělo by to lepší atmosféru než vetřelec.Kdo má rád hru, ať se drží dál. ()

J*A*M*B*O

No, Resident Evil nevyzeral na zlý nápad ale konečný výsledok až tak neohromil. Milla Jovovich nie je vôbec zlá herečka ale v tomto filme nezáležalo ani tak na hereckých výkonoch ako na deji, ktorý je hodný 6/10 bodov. ()

anyonecek

Co si více přát než sexy hlavní hrdinku, skvělou hudbu, která se nezastaví skoro po celý film a hlavně velice dobře zmáknutý děj. Jediné co mi vadilo byla ta vizuální stránka hlavního monstra, které bylo prostě 100% umělé a tak nějak nebudilo ten dobrý dojem. Každopádně zde byla spousta rozdílných a originálních smrtí, co mě asi nejvíc dostalo, tak to byl určitě laser ;). Parádní horor! 90% ()

kubilov

Jediné dva klady Resident Evilu jsou: krásná Milla Jovovich a smečka zmutovanejch čoklů, víc nic. Michelle Rodriguez je spíše rozpačitá, zombíci jsou spíš vtipný než aby někoho vylekali a akční scény jsou všechny na jedno brdo. Stále stejné prostory továrny (?) tomu taky moc nepomáhají a spolu s jednotvárným dějem tak přispívají k tomu, že film někde okolo poloviny zabředl do nudy, ze které se už neprobral. ()

AlexUnited

Na prvý pohľad sa môže Resident Evil zdať ako obyčajná béčková vyvražďovačka, pre mňa však znamená klenot medzi zombie horormi. Miera strašidelnosti samozrejme zďaleka nedosahuje takú úroveň ako Andersonov predchádzajúci hororový skvost s názvom Horizont události, keďže v tomto prípade bol dôraz skôr kladený na akčné prvky a rýchlejšie tempo. Atmosféra podložená vhodne zvoleným prostredím podzemného moderného výskumného komplexu, pútavý a plynulý dej bez jedinej nudnej chvíľky, niekoľko nezabudnuteľných scén (obranný laserový mechanizmus, zombie psy) a celkovo prepracovaná vizuálna stránka – to všetko sú dôvody, prečo si úvodný diel série Resident Evil zaslúži najvyššie ohodnotenie a zaradenie do úzkej skupiny s označením - kultové, nesmrteľné, dokonalé. ()

brzozin

No jo no. Milionkrát ohrané téma zmbies tentokrát na poněkud vědečtějším a sofistikovanějším základě. Prostě solidní hororové béčko, které asi nestálo moc peněz, herecké výkony nečekejte nějak závratné, ale akce je celkem povedená a najde se tu i pár infakrtovek. Navíc tu hraje moje oblíbená Milla Jovovich. Jediný, kdo mě tu děsně sral, byla MiIchelle Rodriguez, která se ve všech akčnárnách musí za každou cenu tvářit a chovat jak mužatka nebo polochlap. Nepřitažlivější osobu jsem fakt neviděl. ()

Brano

Celkom slušné spracovanie známej počítačovej hry, ktorej nechýbajú zaujímavé akčné scény. Dej filmu mi prišiel dosť jednoduchý a obyčajný. Ničím výnimočný v porovnaní s inými filmami tohto typu. Film oslní najmä špeciálnymi efektmi, hudbou a výborným hereckým obsadením. ()

JackBurda

Slušnej film, samozřejmě, že se hrou má prd společnýho, ale příjemná akční podívaná se slušnými herci a skvělou andersonovou akční režií to je. ()

JajinkaBec

Někdy je fajn zasednout k televizi bez přehnaného očekávání, a pak si to pořádně užít - tak jako v tomto případě. Scénář sice není žádné geniální dílo a Anderson asi není famózní režisér, ale tenhle film je "cool" v tom nejlepším slova smyslu. Baví od první minuty, má tempo, akci a na svou dobu i slušné efekty. Do toho pár dobrých postav, přiměřeně strachu (ano, občas jsem se bála). A to všechno zručně namícháno do velice chutného koktejlu. Spokojenost :) ()

Pitryx

Schválně jsem napsal komentář, aniž bych se díval do filmového deníčku. Nuže, nechám jej promluvit. Zápis je jak vidno níže z května 2014.-------------- K ději není co dodat. Není, pravda, až tak jednoduchý, ale skoro nemá hluché místo. Takhle nějak by měl vypadat sf horor. Vysoce nadprůměrný snímek. Markíza 140507 9024/9625 ++++++++++Nu a nyní dnešní zápis.---------------- Co se mi hlavně líbí, že děj začíná ihned a nějak se s tím nemaže. Žádné zbytečné filosofické cancy, žádné debaty a seznamování s postavami. Tak to mám rád. Mně se to moc líbilo a nebýt nesrovnalostí, nesmyslů, a několika slabších chvilek, mohlo to být za plný počet. ()

Blazkowicz

Hru jsem nehrál a ani to nemám v plánu. Díval jsem se na to jen kvůli Umbrella Corporation, abych už konečně věděl co to je. Očekávání byla velká, ale nakonec to dopadlo docela špatně. Chyběl mi tam nějaký úvod do děje, protože to co bylo na začátku, je hodně špatný vtip. Následná akce je pak docela dobrá, ale pořád je to ve stejném prostředí, dál jsem nechápal o co postavám jde a proč to či ono dělají atd. Ten největší mutant byl navíc hodně špatné udělaný. Takže to byla nuda i přes kratší délku. Konec vyloženě zve na další pokračování, ale to si nechám zrovna teď ujít. Třeba někdy zase. 2+* ()

hrumsrt

Zombie žánr mám rád, ale je tam jasný favorit TWD. Avšak Resident Evil mě mile překvapil... Děj je jednoduchý s nánosem tajemna a o akci není nouze. Navíc velmi příjemný casting - Rodríguez, Jovovich, či Purefoy. Vizualizace nemá až takové dokonalé moderní rysy, ale jen tam pár cool věci např. nemrtví psi. Navíc není nouze o poněkud "odvážnější" záběry na Milu ;). Tehdy to musel být parádní krok vpřed! 75% ()

majk_n

Po pravdě jsem to jako velký fanda počítačové hry čekal lepší. Hl. role je trefená perfektně, ale jinak docela nuda ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)