Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Dinsberg

Originální námět i vcelku hutnou atmosféru sráží děsivě jedna věc. Provedení. Paul Anderson by měl v každé případě vyměnit tvůrce speciálních efektů a grafiky. ()

andrevs

Coze ? toto je cely film, mam pocit ze skoncil niekde v polke, ja viem ze ma byt dalsia cast ale na film sa mi to zda nejak bez pribehu, kde nie je pribeh tam su vsak aspon zombie (nejme ta so sekerou:) a Milla Jovovich ktora to taha nenormalne hore ()

Luki.V

Nejlepší zombie horror který jsem kdy viděl, i když s minimem zombie. Takhle měla vypadat i dvojka, která se ale místo zombie hororu vydala cestou hororu akčního (populární je teď označovat tenhle subžánr jako techno horor). Anderson svůj Horizontovský původ nezapře a akčních scén je zde jen nutné minimum (pokud teda za akční scénu nepovažujete scénu kde hrdinové kupříkladu běží ;-)). Zatímco herní série se propadá do bahna, nás čeká už brzo díl třetí tak doufám že na té akci zase trochu uberou a připraví nám výživný monster/zombie horor... i když z teaseru to tak nevypadá. ()

Havala

Docela dobře udělaný film. Dobrý příběh, a masky taky super. To, že tam neni tolik lekaček je v tomto případě spíš výhoda protože je jednoduché udělat žežbu oad první do poslední minuty, ale to pravé ořechové je napětí postupně se zvyšující až do určitého akčního okamžiku. Bylo a bude mnoho lepších filmů, ale taky bylo a bude spostu stupidnějších. Oddechovka jak dělaná pro deštivé večery. Hlavně aby nevypadla eletrika....77% ()

herrbierer

Režiséra Paula W. S. Andersona celkem můžu, i když spousta lidí na něj nadává a jejich argumenty jsou víceméně podložené. Jistě, není to bůhvíjaký vyprávěč a občas mu ujede nějaká scéna, kterou by si mohl odpustit, ale atmosféru budovat rozhodně umí a vykřesat v divákovi ty správné emoce mu také není cizí. Resident evil považuji za jedno z jeho nejpovedenějších děl. Důvody jsem v podstatě vyjmenoval výše, a tak už zbývá jen dodat, že v dnešní době opravdu neznám režiséra, který by uměl takhle skvostně natočit naprosté béčko. ()

Lumpus

Popcornová zombii vyvražďovačka,je třeba něco dodávat? Snad jen líbit se to bude jen těm co si ve výše zmíněném libují. No já sem průměr ()

Jaromír

Pro mě osobně skoro kultovní záležitost. Jeden z nejlepších sci-fi thrillerů, jaké znám. Mám po něm noční můry jak malé děcko :). ()

Kleopatr

Mám rád zombíky, mám rád Millu, taky mám rád Resident Evil jako hru. Teď mám rád i film Resident Evil. Sice nic novýho pod sluncem (pod zemí), ale je to pořádně našláplý. Hodně tomu pomohl i soundtrack. 73% ()

kolik27

Najivní americkej film ve kterém nejde o nic, než jen bum, bum, bum do zombie. No okoukanej styl, který mi asi nikdy nezaujme. ()

Stejšn

Já mám náhodou tenhle film moc rád. Původní hry jsem nehrál, proto nejsem zaujatej. Nápady tu byly pěkný a úplně miluju pesimistický vyznění celýho filmu i závěrečnou beznaděj. Mimochodem i slušná hudba. Pro mě 4. ()

Jara_II

Slušné, ale to budování atmosféry (které zde převládalo nad akcí) mi nepřišlo zas tak dokonale provedené a o poznání béčkovější pokračování tohodle filmu jsem si užil daleko víc... ()

tartan

K tomuto už tak dosť mizernému filmu sa mi viaže mrzutá spomienka z kina, keď premietač v nemenovanom malom slovenskom meste "zabudol" (!) premietnuť jeden filmový pás - už i tak dosť zmätený film sa tak stal ešte zmätenejším a aby tej srandy nebolo dosť, po rozhorčených reklamáciach divákov, ktorým sa nezdalo, že film skončil akosi priskoro, nám tú vynechanú časť filmu pustil ten nešťastník dotatočne. Netreba dodávať, že z toho bol poriadny guláš a k celej tejto sérii som tak získal averziu, ktorú pociťujem doteraz (ďalšie filmy som ani doteraz nevidel). ()

petrik11

Dávam päťku, prvý REsident Evil mal dobrý nápad, veľmi dobre spracované, zombí neamli chyby, Mila a jej parťaci rovnako tak. ()

J.Cobra

Horor jak má být. Napětí by se dalo krájet, vymyšlenosti, nad kterými kdejaký puberťák zajásá, zombíci jako "živí". K tomu připočtěte Millu Jovovich a Michelle Rodriguez a nemůže vás čekat nic jiného, než strach budící podívaná. A světe div se, ještě dnes (2011) mě to bralo. Postupně tempo a atmosféra sice upadá, ale to mi "maso z krku netrhá". ()

george82

Z celé série pro mě nejlepší kousek. Furt je to sice béčková záležitost, ale co čekat??? Oscary těžko. Milla a Michelle za mě plus. ()

Ernie_13

No povedal by som, že veľmi slušné Bé-čko. Predovšetkým Milla Jovovich stála ozaj za to a čo sa týka príbehu, tak bol ako sínusoida (vlastne lepšie povedané kosínusoida). Skvelé momenty sa striedali s tými slabými. Nuž troška mi je ľúto, myslím že sa z toho dalo vytrieskať oveľa viac, hlavne z tých zombie...v posledných pár rokoch vzniklo oveľa viac zombie zápletok ako je táto avšak na druhú stranu tu bola aspň Milla Jovovich. 60% ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)