Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JUX

09/2010 - druhe shlednuti a furt dobry. Je to teda samozrejme hovadinka, ale celou hodinu a pul me to opet bavilo. Milla rulez. ()

jobina odpad!

Tak Milla Jovovich mne opět nezklamala. Pro mne je zárukou totální capiny. Už u Johanky jsem nechápala, jak ji Bessone mohl takovou roli svěřit (no jo, byla v té době jeho manželkou). A také ji totálně sestřelila. A toto? No prostě úúžasné! ()

Muad

Měl jsem čas a pustil jsi všechny čtyři RE po sobě. Bylo to docela zábavné koukání i když místy poněkud trapné. Nic jiného jsem ani nečekal. Pokud hledáte jednoduchou oddechovku u které se nemusí moc přemýšlet, jste na správné adrese. Všechny filmy na mě působí, jako díly jednoho seriálu. Pro Millu Jovovich jsem měl vždycky slabost a v RE ji to pokaždé sekne. Hudba je poměrně dobrá. Sečteno a podtrženo popkornová zábava na deštivou neděli. ()

pan Spock

Jeden z mých oblíbených filmů a jedna z nejlepších předělávek hry na film vůbec. Filmový Resident evil je oproti herní předloze víc akční, rychlejší a má větší spád. Hororová atmosféra z her (například vinikající a myslím že dodnes nejlepší Resident Evil 2 na playstation) se ale samozřejmě nekoná. Ono by to asi stejně nemohlo fungovat. Cesta, kterou zvolil Anderson, se mi zdá správná. Základní děj, T-virus, zombie, Racoon city a společnost Umbrela jsou zachovány, což je dobře. Jen jsou upraveny modernímu divákovi a filmovému plátnu. Mila a Michelle jsou kočky, o tom žádná. Celkově vzato je Residen evil slušné skoro ´áčko´. ()

vojtik.sup

Ou, jde mi mráz po zádech. Horor jak se patří... vlastně ne tak docela, od poslechu bych dal přednost hororu jiného typu, ale jakmile jsem se na film dodíval, bylo mi jasné, že sem se zmýlil. A byla by škoda to nevědět. Pro další případy si to budu pamatovat. ()

TheOlly

Resident Evil sa mi moc pači. Pravdu povedať nečakal som nič úžasné, keď som začal sledovať tento film, myslel som si že film bude strašný ale potom ma to uplne dostalo. Zmenil som cely nazor na film. Napad na film na 1* akcie vo filme boly super. Nenašiel som žiadnu vec ktora by sa mi nepačila. Možno preto lebo aj Marilyn Manson odviedol skvelú prácu tým, že zložil soundtreck do tochto filmu ktora sa mne skutočne ľúbila. žiadne sklamanie nakoniec nebolo ()

Alesss

Nemusím sice zombíky a o hééreckém umění Milly Jovovich si myslím svoje. Ale tohle má fakt grády a pár super nápadů. A navíc - výtahová gilotina vyhnala pár hysterek z kina a porcující laser vyhnal i mou tehdejší přítelkyni. Zaplaťpánbů za Resident Evil :))) ()

Layath

Ale no tak! Topmodelka z reklam L'Oreal zabíjející ohavné a přidrzle nemrtvé zombíky? Asi jaktěživ neslyšeli o péči o pleť pomocí různých krémů, trochy botoxu a glyrecinu. A to je přeci neodpustitelný hřích.... ()

miamiamia

Připitomnělé a nudné béčko, které má sice nápad, ale žalostně ho nevyužije. Jednu hvězdičku dávám za zpracování zombíků jako opravdu oživlých mrtvol a ne superběhacích úžasňáků. ()

c4p

Resident evil je film u kterého se většina lidí moc bát nebude. Dokonce ani těch mrtvým zombie se nenajde jako u konkurence. Je tady ale několik super nápadů a hlášek, za které si tohle nizkorozpočtové Bčko zaslouží plné hodnocení! Navíc pro film objevil krásnou Michelle Rodriguez. Porovnávání rukopisu při ztrátě paměti; there is a chance, right; becoming a stronger, faster, hunter a mnoho dalších se mi vryly do paměti stejně jako melodie M.Mansona. Nakonec stjeně: You are all going to die down here. ()

plsek45

Film který skvěle nastartoval celou sérii na kterou jsem se teď vrhl znovu od začátku . Takovéhle akční sci-fi s lehkým nádechem hororu nezklame na téma - virus a živý mrtvý je sice spousta filmů ale tohle je opravdu povedené. Krásná Milla co běhá po úlu , snaží se vzpomenout kdo vlastně je a přitom zachánit všechny ostatní co jsou tam s ní uvězněni v naprosté řežbě zombie je opravdu úžasná . Lepší herečku si nemohl režisér vybrat protože z ní v téhle roli prostě něco vyzařuje a nedá se to popsat . No co říct dál než hurá na Apokalipsu ;) ()

Portman01

Tajomná korporácia, vraždiaci počítač, krvilačné „zombie“, a T-virus. To je asi tak všetko, čo má filmové spracovanie Resident Evil-u spoločné s jeho hernou predlohou. Ale úprimne si položme otázku: „Aký zmysel by malo previesť hru na plátna kín, ak by bol dej hry totožný s dejom filmu?“ Presne tak. Ziadny. Režisér Anderson vedel veľmi dobre prečo obsadil do filmu vlastnú (teraz ten herný výraz: „non-canon“) postavu. Herní fanúšikovia totiž vedia, že každý Resident Evil opisoval rôzne príbehy, rôznych postáv, z rôznych uhlov pohľadu, a pre filmový priemysel (majúc na mysli filmové zisky) je výhodnejšie, ak si filmoví fanúšikovia (ktorí s hrou neprišli do styku) vytvoria pozitívny vzťah len s jednou postavou. V tomto prípade to je Alice v podaní Milli Jovovich. A Alice ju zvláda na výbornú. Koniec koncov je to „béčkový“ film, takže hereckému umeniu by ani nebolo čo vyčítať. Ale na druhej strane pán režisér: Hrali ste vy vôbec Resident Evil? Kde sa podel strach, totálna bezmocnosť a more krvi. Navyše ide o survival- horor. Medzi dalšie nedostatky určite patrí absencia dôležitých vedlajších postáv z hry ako Jill Valentine, Chris Redfield či Albert Wesker (objavili sa až postupne neskôr v sequeloch) V každom prípade som veľký fanúšik RE série (či už hernej alebo filmovej) a preto verím, že pán režisér sa nedá zlákať (iba) skvostnou (pre mňa úplne zbytočnou) 3-D projekciou ako to bolo v Afterlife (čo v poslednom čase len znižuje celkové hodnotenie aýchkoľvek filmov), ale upriami sa viac na dej a prepracovanosť postáv. (3-D prevedenie v Afterlife sice bolo pekné, ale hluché miesta vo filme bohužiaľ nezaplnilo, teda mne osobne to rozhodne nestačí). A aj z tohto dôvodu ostáva premňa prvý Resident Evil aj nadalej legendou a bude nadalej konkurovať sequelom, možno s výnimkou Retribution, na ktorý sa samozrejme teším (-: GO GO Marilyn Manson http://www.youtube.com/watch?v=SgzTjDxVtrw ()

Antarius

Hororových pohádek o nemrtvých máme v dnešní době již více než dost. Přesto, Resident Evil je bezkonkurenčně nejzdařilejší interpretace tohoto námětu. Vyjma působivých efektů a poutavého příběhu (ve většině filmů se zombie zničehonic objeví se směšným vysvětlením, tady ale ne) jistě zaujme také půvabná Milla Jovovich v roli zhouby nemrtvých. Úchvatná scéna - lasery. Zlikvidovat půlku týmu takovou sérií triků, klobouk dolů. Jedna věc mi však přijde trošku perverzní: Umělá inteligence co vraždí lidi "z ušlechtilých pohnutek" musela dostat podobu a hlas jedenáctileté dívenky? ()

QuietRioT

Polonahá ženská so sbraňou, prestne to čo mladí žerú. 2 hviezdy len za tú obludu na konci. Tak dobre som sa dlho nezasmial. ()

vykaslavac

Jakožto bývalý hráč pc her a milovník scifi byla toto naprostá lahůdka. Sexy Milla kosí zombíky, a bojuje proti superinteligentnímu počítači. Co víc si přát :) Vzpomínám na scény s dobrmany, laserovým tunelem, a hlavní nestvůra se taky povedla. Perfektní zábava, jen škoda, že další díly už trochu pokulhávaly. ()

Ankroth

Solidní béčko, navíc o mojí oblíbené herní sérii. Zajímavě vyprávěný příběh, kvalitní režie (jde vidět, že Horizont události nebyla pouhá náhoda), kulervoucí porcovací scéna před vnikem do místnosti s hlavním počítačem, dobré herecké výkony, správně slizcí zombíci, super stopáž, sexy Mila... snad jen efekty byly až moc laciné. Každopádně palec nahoru and gimme moaar! ()

Ufuru

Jako jedna z fanynek počítačové hry "Resident evil" jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. Samozřejmě nikdy se nepovede, tak populární hru natočit dokonale, ale tady se to povedlo. Milla Jovovich v červených šatech a kožené bundičce tomu dává šťávu a odhodlání. Akční scéna jako například v "jídelně B" byla sice hodně hlasitá, ale akce se moc nekonala, takže proto tři hvězdičky. ()

shakeXL

Jednička je akčně velmi povedená, opravdu jsem se bavil a občas i leknul. 75% Další díly už ale šly mimo mě. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)