Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kakttus

Inteligentní asi jako teenager po lobotomii, ale krásně koukatelné. Zápletka vlastně ani neexistuje, pouze několik na sebe navršených nelogičností, takže s v ději rozhodně neztratíte. Mohli byste ale někam zabloudit, pokud budete příliš dlouho přemýšlet nad oblečením hlavní hrdinky. Zpochybňování čehokoliv, co je ve filmu předkládáno jako nezvratný fakt, bych nedoporučovala, protože nakonec získáte dojem, že to psal nějakej přiopilej zombík. ()

Mrlah

Pro fanoušky videohry obrovské zklamaní. Tvůrci filmu vzali nazev videohry a udělali z toho svoji věc. S kultovní videohrou Resident evil to nema nic společného. ()

StepanMraz

Asi po dějové stránce nejlepší Resident evil, jen té akce tu mohlo přeci jen být o něco více, proto srážim hvězdu... ()

Radiace

Resident Evil mě skutečně nudil. Příběh nestál za nic a zombie chodili tak pomalu, že by v žádném případě nemohlo dojít k nakažení kousnutím. Ke konci byl film velmi zdlouhavý a jak už jsem řekl, také nudný. Vypadalo to, jako by si scénáristé chtěli vynahradit otřesný děj dosazením hezké herečky v červených šatech. Nejspíš spoléhali na to, že přes ni divák přehlédne zbytek děje a dodává se do konce kvůli jedné hezké tvářičce. Ne, děkuji, od toho mám porno! ()

Sandai

Residenta jsem zbožňoval už jako hru a film mě nadchl. Hodně akce, napětí a skvělá atmosféra. A navíc dvě sexy kočky :-) ()

Insanerider

Dle mého kultovní žánrovka. Jistě možná trochu nadržuji, ale co se týče zpracování, svižného tempa a celkového výsledku pak jde o velmi zdařilou záležitost. Dostal jsem přesně to, co jsem od filmu podle herní předlohy s názvem RESIDENT EVIL očekával, že dostanu ;) ()

Pollini

Zombíci jsou moje oblíbené téma, takže jsem si užila perfektní masky, akční hrdina byl ve stylu Matrixu, i když je to místy už trochu otravné. Mila Jovovich je ve své roli dokonce citlivá k slzám, přestože kosí zombíky šavlí i puškou. Citelné přoblížení k videohře se projevuje i nedokonalými mutacemi, které jsou zanechané u ledu na pozdější časy. I tady technika selhává, takže pokud máte chuť na akční podívanou v hlavní roli zombíci, máte se na co těšit. ()

bloks

Zombie film s s peknou herečkou, na ktorú sa oplatí dívať. Vo filme je pár kvalitných scén a mimoriadna hudba. Určite začiatok a koniec filmu by si zaslúžil plné hodnotenie. ()

LordLaser

Toto je proste kultová vec/ ikona. Jednička mala veľký rešpekt. Taký počiatok, keď sa ešte nehovorilo o Walking Dead. Naviac sú tu veci aj vysvetlené s dobrým obsadením. ()

mpet

Začátek jedné výborné zombie série. Milla Jovovich je božská a i ostatní herci mě absolutně vyhovovali, dokonce to má i solidní zápletku, která není tak často k vidění u takových to hororů a hlavně to má skvělou akci, výborné kostýmy a slušné efekty. Škoda jen, že to bylo tak moc předvídatelné, jinak by to bylo téměř dokonalé. ()

Gatsby_1986

Zombie post apokalipticky film, prvý film v modernom prevedení aspoň podľa môjho názoru, ktorý sa zameral práve na túto tému a človek si ho hneď zapamätá na dlhé roky. Môžme hlboko poďakovať počítačovej hre, bez ktorej by sa zrejme tento film nikdy nenatočil. Milla je tu úžasná a ťažko by sa tu hodil niekto lepšie. Režisér to stavil na laboratória v podzemí a miestami až klaustrofobické momenty a presne to dalo tomuto filmu správnu šťavu. Zombie a zase zombie...proste všade zombie, ako to má v správnej zombieovke byť! ()

Helllboy

Jeden z prvních zombie filmů, které jsem viděl. Nejspíš to je právě resident evil, kdo ve mne probudil touhu k zombie světu a post apo budoucnosti. A vlastně mi vůbec nevadí, že je to béčko jak vyšité (i když příběh rozhodně béčkový není), že je to celé místy trapné, a že Milla nemá žádná prsa. Na poslední scénu, ve které se přeživší chytá brokovnice a kamera ukazuje rozpadlé opuštěné město, prostě nikdy nezapomenu... ()

MichalHavros

Chcete-li vidět dobrou Sci-Fi podívanou tak toto je ideální volba, to ještě filmy stály za podívanou, ne jak některé dnešní 4* ()

Maza2222

A víte co,me se to líbilo. Hru jsem hrál jen jednu, která je teď někde v . Ale tohle se jim povedlo. Atmosféra je pěkná, akce je misty super a obdiv a velkym klenotem filmu patří Mille Jovovich. Scéna ve vlaku byla bezchybná, to samé lasery. Občas hluchá místa a dialogy o ničem. 70% ()

Bruce0659

Po dlhej dobe som sa dostal k snímke, ktorá ma pred 15 rokmi bavila a fakt je, že dej strhne aj dnes, napätie nechýba, scenár je obstojný, vizuálne efekty na tú dobu slušné, hudba perfektná. Škoda tých spomaľovacích scén, ktoré mi moc nesedeli, niektoré akčné scény, či súboje sú neprehľadné vďaka menej vydarenému strihu. Celkovo si Resident Evil odo mňa zaslúži (slabšie) 4* ()

tXtX

Vo svojej dobre vcelku riskantný projekt, ktorý po cca 14 ročnej pauze opäť vrátil zombie horory do kín. Za toto patrí Andersonovi jednoznačne uznanie. Bez prvého Residentu by tu pravdepodobne nebola žiadna Svetová sračka Z a iné komerčne úspešné hovadinky s nemrtvými.. Navyše mám tento film skutočne rád. Má tiesnivú, klaustrofobickú atmosféru, super hudbu a v drvivej väčšine naozaj vystihuje svoju videohernú predlohu.. 80% ()

Wiceman

V době, kdy to vyšlo, jsem se na to těšil jako malej Jarda, neboť hry s Resident Evil tématikou byly pro mě pecka nejpeckovatější, takže moje očekávání bylo vysoké. A to nebyl dobrej nápad. Od té doby, co se týká herních - filmovejch adaptací, jsem už raději při zemi. Očekával jsem, že příběh bude podobnej prvnímu hernímu Resident Evil, ale bohužel. Podoba je tu tak 2/5. Místo Jill Valentine a Chrise Redfielda (a i dalších postav z prvního RE) je tu postava Alice, která jaksi díky halogenovýmu plynu ztratila paměť a ocitá se pro ní v neznámym prostředí podivný vily, kde už na první pohled není něco v pořádku. Najednou se objeví divnej ,,polda" a hned vzápětí elitní komando společnosti Umbrella, díky který tenhle celej maglajz vznikl. Docela by mě zajímalo, kdo dělá hlavního učetního v Umbrella corp., protože celej podzemní komplex Hive musel být pekelně drahej a na to, že v něm dělá cca. 500 lidí (pardon, dělalo) je na můj vkus až moc big a to tu máme ještě zabijáckej superpočítač s umělou inteligencí .... No, jakmile se trochu rozkoukaj (a pár jich zařve) se tu objeví staří známí zombící, kteří naštěstí co do podobnosti nemají chybu. Dokonce i psi a ejhle ... i Licker (ačkoliv přeskočil díl). Celkově je film podle mě hroznej maglajz. To co měl bejt T-virus je tu vlastně nezmíněnej G-virus a celkově to dělá v původním příběhu víc děr, než je zdrávo. Je tu sice cool hudba a akce, ale na to, že celej komplex je fakt biiiig, tak se vše točí jen okolo cca. pěti místností :D Na Milu se dá sice koukat, ale typická sexbomba se svojí plochostí to není. Nu což ... Horší průměr. Slabší tři hvězdy. ()

Flexkillah

nejradši bych panu Andersonovi dal k dispozici Resident Evil 2, kvalitní Pentium 166 a grafiku Voodoo 3, dva dny dovolené a kamion brambůrků a energiťáků. Pak bych se ho přišel zeptat, jak je možný, že tak nehorázně kvalitní pařbu dovedl natočit tak? jak to jen nazvat? Neresidentně? Každý fanoušek počítačové série RE 1, RE 2 a ještě třetího dílu s přídavkem Nemesis musel po shlédnutí tohoto filmu mít vícero otázek, vůbec bych se nedivil. chyběl mi Leon, policejní stanice a mohl bych pokračoval dále. Film jako takový není vůbec špatný (setkání zombíků s teamem a zombie řezník s hrozně moc urvaným kotníkem táhnoucí sekeru je k nezaplacení a atmosféru mohutně posune nahoru ), postavy hrají kvalitně, napětí graduje, mnoho scén opět tísnivých a nezávidění hodných, kdy by jste opravdu v kůži Alice opravdu být nechtěly. Monstra a zombies hodně v pořádku (potěšil Licker). Zkrátka, jakmile se Vám dostane do těla T-Virus, už jde těžko ven a film se dostane pod kůži i natolik zarytému fandovi jako jsem já. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)