poster

Dvouproudá asfaltka

 • USA

  Two-Lane Blacktop

Drama / Road movie

USA, 1971, 102 min

Režie:

Monte Hellman

Kamera:

Gregory Sandor

Producenti:

Michael Laughlin

Střih:

Monte Hellman

Kostýmy:

Richard Bruno
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GigaPudding
  **

  "Kultovní road movie" a "odpověď na bezstarostnou jízdu" a podobné akorát na plátně se jen jede odnikud nikam a řeší se auta nebo nic. Dva kluci jedou a jedna stopařka a ti asi nudí ještě víc než chlápek ve žlutém autě, co s nima závodí a rád dělá stopařům Večerníčka a vypráví jim pokaždé jinou pohádku. Asi to tam pěkně vrčí a tak, ale nic víc v tom není a dokonce to nemá ani žádné vyustění (když teda zapomenu na ten fakt, že to nemá ani žádnou opravdovou předchozí zápletku). Takže asi mě nebaví žvanit o autech dost na to, abych tomu dala víc než jednu hvězdičku a druhou hvězdičku za tu stopařku a protože jsem hrozně hodná. :)(30.6.2010)

 • molotov
  **

  Nedotažený, dost nudný a bez konce. Zklamání.(10.8.2007)

 • bassator

  42nd KVIFF 2007 - NEW HOLLYWOOD - Nový Hollywood(13.8.2009)

 • kleopatra
  ***

  Vanishing point i Dvouproudá asfaltka by se daly hodit do jednoho pytle. Skutečně daly? Jak je teda možné, že první mě vcucnul a druhý opakovaně odmítal vpustit byť na jeden prstíček? Tady bude hodně záležet na rozpoložení, ale z mnou nabízené škály nálad se nenašla taková, která by se nesápala jen po dvou pěkných chlápcích, co JEDOU. Zatím dávám k ledu a ... někdy příště.(14.6.2008)

 • Rob Roy
  *****

  Jeden z nejvíce fascinujících filmových závěrů, jaké jsem kdy viděl. Uf, skolilo mě to. Nemusíte to chápat, jen to nechte působit. Film o pocitu. Vanishing Point je mrtev, ať žije Two-Lane Blacktop.(16.12.2007)

 • - Natáčení probíhalo od srpna do listopadu roku 1970 po dobu 8 týdnů. (Mertax)

 • - Mechanik (Dennis Wilson) a řidič (James Taylor) cestují v Chevroletu 150 z roku 1955, G.T.O (Warren Oates) pak v Pontiacu GTO z roku 1970. (bejkovec)

 • - Původní stopáž filmu byla tři a půl hodiny. Kontrakt však donutil Hellmana setříhat snímek na 102 minut. (Mertax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace