Lennie

Hodně zvláštní film, jehož pochopení asi záleží na úhlu pohledu. Celý příběh mi asi bude ještě dlouho vrtat hlavou. Nicméně ten film je úžasně zracovaný, doplňuje ho krásná hudba a Jake Gyllenhaal v hlavní roli je opravdu nepřekonatelný... ()

MadMax3

Podarený film, ktorý má vystavanú atmosféru a hlavne ako mnohí užívatelia píšu vo svojich komentároch, je potrebné pri ňom zapojiť šedé bunky mozgové. Záver filmu dáva na celý snímok nové svetlo, kde sa dá vyložiť mnohými spôsobmi. Bolo to cestovanie časom, výplod fantázie, snívalo sa mu to celé, psychická porucha? Film na viac pozretí a dlhú diskusiu. Výborné herecké výkony - streštený Gyllenhaal stojí za pozretie, veľmi dobre pasujúca hudba nuž u mňa 90%. ()

tombarider

Film jsem poprvé viděl někdy v roce 2009. kdy jsem objevoval krásy hodnocení na ČSFD. Nedávno jsem si ho pustil znovu. To, co jsem si pamatoval z prvního shlédnutí, mi nedávalo smysl. Tehdy jsem tomu dal pět hvězd a zatím si stále stojím. Porozuměl jsem tomu o něco více, než napoprvé, ale chce to zůstat ve střehu po celou dobu. Základní premisy jsou jasné, jen to propojení chybí trochu vysvětlit. Proč zrovna on? Jinak skvělá psychárna proložená citlivě zvolenými herci v čele s možná životním výkonem Jake Gyllenhaala. Víc takových mimóz! ()

Vikinec

Jsou dvě roviny, na kterých film plyne. Ta první je herec hlavní role, režie, hudba. Druhá rovina je scénář. Mně se tyto dvě roviny neprotly a bohužel i přes takřka nadlidskou soustředěnost jsem vše asi úplně nepochopil. Jsem odkojen Lynchem a tak ne vždy pátrám po smyslu každé minuty ve filmu, ale tady mi atmosféra děje tento nedostatek nenahradila zcela. Přesto i tak se snímku podařilo namíchat vkusný koktejl hustého očekávání s lehkým milostným motivem a jemným metafyzičnem se scifi aroma, který byl ovšem završen (mým) nepochopením ani ne tak děje, jako spíš jeho smyslem. ()

Hulkee

nevím proč,ale už dllouho mi tak dalece neseděl popis filmu k tomu co jsem skutečně viděl na obrazovce. Tenhle film je skvostnej a po prvním shlédnutí to musím označit za jeden z nejlepších psychologickým filmů. Půlku filmu jsem Donnieho považoval za schyzofrenického teenagera s halucinacema po drogách a to finále mě tak opravdu dostalo. Dokonce jsem si říkal že z toho bude jenom další povídačka o člověku na práškách a protože k donniemu jsem se dostal víceméně náhodou a jenom jednou,dvakrát v životě jse zaslechl něco o tom králíkovi co tam vystupoval nebo kdesi zahlédl masku. Tohle všechno mě přivádí k otázce, jaktože tenhle fil proboha je tak "zapomenutej"? Zatím suverénně nový kandidát na místo v TOP 5 filmech, který se mi stoprocentně trefil do vkusu(asi i proto že díky zkouškovému období jsem už několik dní nespal). ()

ToTo4ever

28:06:42:12 - Nejvíc mysteriozní film! Dívám se stále a stále a stále a stále a furt mi to motá hlavu a nemotá a já už ani nevím co. Dokonalé. Strašne se mi líbí hlas Franka. A je mnoho ce se mi ve filmu líbí. Co se mi nelíbí? Hodnocení zde. Why are you wearing that stupid man suit! Sakra jdu si to pustit znovu! Bžilión% ()

Hank

Velmi, velmi povedený mysteriózní taškařice s lynchovským králíkem, na kterou budu potřebovat ještě nějaký čas, abych ji zpracoval nebo ještě líp, měl bych se na vše ještě jedou podívat, páč ne všem jsem úplně pochopil a přebral. ()

oasismanik

Taký jemnejší a ľahší Lynch. Skvelý Jake Gyllenhaal, ešte lepšia kamera a najlepšia hudba. Ale dávať 5 hviezdičiek filmu len preto, že som mu nepochopil... ()

Ernie_13

Noo....zaujmava mysterioznost toto! Keby niekto povedal, ze je to Lynch, vobec by som nepochyboval. Urcite cely cas som bol jak na ihlach, no koniec ma prekvapil a trochu mozno sklamal, ale naozaj nie natolko aby som ubral z hodnotenia. :D ...Super scenar a super hlavny predstavitel Donnieho - Jake Gyllenhaal! ()

Mykhaluu

Nějaké otázky?!?! Ano!! Mnoho!! Odpovědi?!? Neřeším!!! Tohle bylo dílko! Sháněl jsem dlouho a nelituji!! Nelhali ti, kdo chválili!! Budovaná nálada, scénář, který si kráčí za svým, červí díry, ždímačka slziček nejvyšší kvality!! A pan Gyllenhaal hraje dobře jako můj oblíbený pan DiCaprio! :) A ty dva střihy - vtípky s tělocvikářkou u ředitele a tlustým chlápkem v lese!!! Super!!! Taktéž humor si zde své místečka našel! :) Dávám rád plný počet!! :) A ptám se, co udělal film naší distribuci, že jej krásně ignoruje ještě 9 let od jeho vzniku?!? ()

Jezkobezko

Uffff...z tohto filmu bola zima...krasne psychedelicke, hoci som zhruba od polovicky tusil, ako to skonci... Napriek tomu to bol film, ktory mi asi zmeni rebricek mojich TOP.Jake Gyllenhaal fantasticky,ale hlavna hviezda je Kelly.Aj ked jeho sny by som nechcel mat :).Nadherna hudba.Jednoznacne za 5. ()

miki68cz

Dotknout se času prostřednictvím myšlenkových pochodů schizofrenika je obrovský zážitek a když je jeho hlavním představitelem Jake Gyllenhaal je o úspěchu v mé mysli rozhodnuto. Dokreslením vstupu mimo běžnou realitu je použití hudby osmdesátých let jako byli Joy Division nebo Duran Duran. Bravo výběru hudby, bravo výběru herců, jimž jeden kraluje, bravo kameře, bravo režii a zpracování. BRAVO, kdyby byl na CSFD povolen zvukový komentář, uslyšíte můj potlesk. Kleopatra má pravdu, na tenhle film, jenž se dá vidět z více úhlů je nutné mít tu správnou náladu. Já ji měl. Bravo ()

Nawri

Hodně složitý a komplikovaný děj, který si bezesporu říká i o druhou projekci. Co je realita? Tohle všechno co prožíváme, není to jen nějaký sen? U mě autor hodně nakousává myšlenku Déjà vu, kdy se mi častokrát stává, že v daný okamžik mám opravdu pocit: do háje vždyť tohle už jsem jednou prožil. Nakonec se tomu, stejně jako Donnie Darko, pouze zasmějeme...mad world... ()

Pharlap

Přiznám se, že k Donnie Darkovi jsem se dostal s velkým časovým odstupem od jeho uvedení, a především po shlédnutí filmu Mr.Nobody (2009), u kterého bylo mnoho upomínek na tento film. A hle.. je to za mnou. A první můj pocit je ten, že mi scény s králíkem, velmi připomínaly pero Davida Lynche.. i s tím temným dunivým zvukovým podkresem. Patrick Sw.skvělej. Připomněl mi svým vystupováním a rolí Toma Cruise v Magnolii. A samozřejmě Jake Gyllenhaal, který opravdu umí udělat "ksicht", aby vypadal jako posedlej. Příběh vynikajícím a srozumitelným způsobem vystavěn, stupňován a musím se přiznat, že i skvěle uzavřen. Ta mnohoznačnost všeho, se nakonec ukázala, jako jediným východiskem. Opět sem si vzpomněl na teorii chaosu a "butterfly effect" ve fyzice. A opět musel zkonstatovat, že lidské osudy jsou doopravdy velmi spletité, záhadné a fascinující. ()

Fejky13

Z tohohle filmu mám smíšené pocity. Skoro celý film se nic nějak moc vzrušujícího neděje, až ke konci se objevují mé oblíbené mysteriozní prvky. Ke konci jsem musel trochu popřemýšlet jak to vlastně všechno je, ale během 10 minut jsem si to srovnal a pochopil. Kdyby byl celý film jak posledních 30min tak by to možná těch pět* bylo ale jinak za dobrý výkon Gyllenhaala a toho mysteriozna a dobrý konec dávám 4*. ()

4k7

Kdybych se na film díval zhulený, asi by to mělo stejný efekt... nebo naopak, možná o to víc bych ocenil všechny ty bludy a matoucí chování Donnieho Darka, kterému poroučel imaginární kamarád králíček. Docela nenáročný film, který si s divákem spíš pohrává, než aby ho zabavil. Možná udělám zvláštní obrat, ale navzdory tomu všemu nemůžu o filmu prohlásit, že by to byla blbost. Na film se dívalo docela dobře, nepřišel mi zbytečně zdlouhavý a role učitelky - krávy už od pohledu, která se znaží všechny pocity, rozhodnutí a lidské myšlenky bagatelizovat pouze na přímku FEAR až LOVE, mi přišla k smíchu. A vůbec všechny postavy, které jsem během sledování viděl, se mi zdály něčím zajímavé. Hodně se mezi sebou navzájem lišily a bude to asi ten povahový kontrast, který mě zaujal ()

petite fille

som v rozpakoch. ja a Donnie sa míňame ako dva oproti idúce vlaky na dvoch koľajách. pre mňa to začalo Gyllenhaalovým čudným opičím pohľadom, ktorý ja za herectvo veľmi nepovažujem, pozbieralo to zopár parádnych klišé žánru ako americký školský stereotyp a "tajuplné" dramatické rekvizity (stará pani so schránkou, Číňanka s komplexom menejcennosti, nevkusný morbídny zajac) končiac v akomsi nelogickom záverečnom mišmaši, čo zachraňuje iba podarené vyústenie príbehu à la mindfuck. (Patricka Swayzeho vynechám, česť jeho pamiatke.) jedna hviezdička patrí faktu, že scenárista celkom zvládol túto nezmyselnú zmes ideí. druhá je za pesničkový soundtrack (samozrejme, bez Andrewsovej nervy drásajúcej hudby). a chcem žiť vo filmovej Amerike, tej malebnej krajine, kde si aj totálny magor vždy nájde frajerku. ()

cress

Špica v žánru mysteriózna dráma. Keď som tento film prvý krát dopozeral, nedá sa povedať, že som mu tak úplne chápal a tak som bol donútený dlho hľadať na internete vysvetlenie(v češtine/slovenčine je to ozaj drina). Ľutujem však to, že takýto kultový film si na seba ani nezarobil! Rozpočet: $4,500,000, Zisk: $727,883 ()

yaqwsx

Co k Donniemu říct? Snad jen: ''Chápu? Nevím"; "Vadí mi to? Nevím"; "Líboilo se mi to? Nevím". Donnie není obyčejný film, nesmíte ho brát vážně, ale musíte jej pozorně sledovat a hlavně si jej v hlavě nezařadit do žánru Sci-Fi/Fantasy. S tím nemá nic společného. Prostě jen sedně a koukejte. Na konci titulků si pak buď řeknete "Aha" a jede ještě jednou, nebo odfrknete a už se na tento film nikdy nepodíváte. Nehledejte smysl, on přijde sám. ...anebo taky ne "Proč nosíš tu stupidní masku králíka?" "Proč ty nosíš tu stupidní masku člověka?" ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz