Návrat do Modré laguny

• USA Return to the Blue Lagoon (více)

Konec 19. století. Na lodi, jíž cestuje mladá vdova Sarah se svojí roční dcerkou Lilli, vypukne cholera. Sarah s Lilli a s dvouletým chlapečkem, kterého námořníci našli v bárce na širém moři, jsou vysazeni se zásobami do malé loďky. Vítr je zanese na opuštěný tichomořský ostrov. Sarah vychovává Lilli a chlapečka, kterému dá jméno Richard, v duchu viktoriánské morálky. Ale obě děti jsou s postupujícím věkem stále více fascinovány rozdíly ve své fyziognomii. Když Sarah zemře na zápal plic, Lillia a Richard jsou odkázáni jeden na druhého. Daří se jim utajit svou přítomnost na ostrově před kanibaly, kteří sem pravidelně připlouvají provádět své krvavé rituály. Na prahu dospělosti se Lilli a Richard do sebe zamilují a začnou spolu žít jako muž a žena. Jejich idylu přeruší příjezd americké lodi. Oba mladí lidé se za dramatických okolností musí rozhodnout, zda se vrátí do civilizace či nikoli... (oficiální text distributora)

Sarkastic

Jestliže některé pokračování filmů bývají slabé, tento snímek potvrzuje pravidlo. Na tomto filmu nenajdu skoro nic kladného. Tu 1* dávám za hezkou přírodu. ()

Mertax

Na začátek musím konstatovat, že oproti jedničce jsou oba protagonisté o poznání pohlednější. Když si od prvních záběrů panenské přírody řeknete, že jste nad filmem povzneseni, tak funguje jako slušná zábava a místy jsem se nasmála! Například první menstruace je ještě vtipnější než v jedničce, k tomu přidali první ranní erekci, to v kombinaci s nechápavými naivními obličeji herců u mě vyvolalo salvu smíchu. Scéna s přirovnáním pohlavního aktu k páření leguánů je k popukání, nebo když Lilli závidí Richardovi, že může při čůrání mířit na list manga. Ovšem najde se tu i dramatičtější stránka - a to docela drsná. Když nemocná matka popisuje dětem, jak hluboko mají vykopat hrob a jak ji pohřbít, až zemře. Vývoj děje v podobě příjezdu civilizované slečinky Sylvie, která se úporně snaží svést Richarda nenabere sice žádný nečekaný spád…Ovšem když se oběma milencům snaží u večeře vysvětlit pojem „nudit se“ a vzápětí tvrdí, že se na ostrově dozajista museli nudit, nahodí Richard naprosto odzbrojující (čti: na hranici snesitelnosti) pitomě-naivní pohled, že oni ví, jak se zabavit. K tomu se později přizná stupidní větou, že se páří, kdykoli se jim zachce. Ostatně co by tak celé roky mohli na ostrově dělat, že:D. K tomu všemu přimíchejme trochu Čelistí, další (nebezpečné) obyvatele ostrova ze Ztracených, šikovnost vše si obstarat z Trosečníka a máme tu guláš na tři sběračky:P. ()

hellstruck

Nejspíš bych byla pokrytec,dát tomu méně než dvě hvězdičky,protože jako malá jsem Modrou Lagunu a Návrat do Modré laguny sledovala vždycky,jakmile běžely v televizi.Ono je to tak dětinsky naivní,plné nelogičností,ale je to vcelku koukatelné. ()

castor

Znovu tady máme spíš umělé konflikty, na sílu vyvolané, nikam nesměřující, dějově je to průměr těžící z oblíbené robinsonské tematiky, u kterého asi nejvíc vadí to, že idylu těchhle dvou přeruší příjezd americké lodi. Svůj náboj to tehdy mělo, vizuálně fajn, a zatímco Brooke měla při choulostivých scénách dablérku, Milla se do toho pořádně opřela. I díky tomu, když to poběží na nějakém televizním kanále, divák hned nepřepne. ()

MM_Ramone

Zbytočné pokračovanie nie príliš podareného romantického, dobrodružného filmu "Modrá lagúna". Znova sledujeme príbeh dvoch dospievajúcich jedincov opačného pohlavia, ktorí sa ocitli na opustenom tichomorskom ostrove. Tam postupom času objavujú svoju sexualitu a tak medzi nimi vzniká ľúbostný vzťah, na ktorý ich však nemal kto pripraviť. Rovnaká cukrová hlúposť ako pri pôvodnom filme. Slabý príbeh zasadený do krásneho prostredia exotického ostrova. Akurát, že namiesto Brooke Shieldsovej a Christophera Atkinsa si v tomto voľnom pokračovaní, ktoré bolo natočené po jedenástich rokoch, ústrednú dvojich mladých stroskotancov zahrali Brian Krause a Milla Jovovichová. ** ()

Niktorius odpad!

Je to vpodstatě přežvýkaný originál s několika "vylepšeními"...Milla Jovovich byla vžycky děsně sexy, avšak film to nezachrání, zvlášť když její herecký partner je opět ve stylu původního filmu takovej ksichtíček... ()

Fiftis

Návrat do Modrej lagúny je v niektorých veciach pokrokovejší než jeho predchodca (mladí hrdinovia sú narozdiel od predchodcov už poučení a niektoré prejavy dospievania už ich nezaskočia), uznávam, že narozdiel od jednotky je tu aj máličko viac deja, čo je tiež dobré a vyvažuje to onú časť príbehu, ktorá je vlastne len kópiou starej verzie. Milla Jovovich je rovnako neskutočne krásna ako Brooke Shields a celkovo je zaujímavá. Chýba jej len onen exotický nádych Brooke. Ale na Ukrajinku zahrala exotickú krásku výborne. ()

JohnnyD

Keď som bol malý, myslel som si, že to má iks pokračovaní, kde vždy ich deti niekde stroskotajú a deti ich detí znova a znova a znova... tento "úžasný" námet sa bohužiaľ dočkal len jedného spracovania. Aspoň že to má tú svoju rozkošnú stupiditu. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +herci, v pohodě hudba -příroda rozhodně tolik nevynikla, dialogy, příběh/// A příběh pokračuje… ale jsem trošku na rozpacích. S příběhem si scénáristé pohráli podle potřeby, aby nám mohli naservírovat děj o nějakých 15 let později se stejným obsahem, jen s jinými herci. Kamera se hlavně zaměřuje na hlavní představitelku a proto tolik nevynikne příroda. Hudba je totožná s minulým filmem. Co v ději překvapí, tak ke konci příjezd lodě na ostrov a následné události. To je pro tento film nový prvek. Jinak je ale film velice plochý, okopírovaný, nezapamatovatelný ale hlavně díky trapným dialogům občas i nekoukatelný, nebo přesněji neposlouchatelný. Nemá to takový náboj jako předchozí film. No alespoň končí dobře./// Celkem 56%/// ()

mzss1

Tak není to špatný film. Nejlepší je na tom příběh, který nabídne dost zajímavých aspektů. Sice je to takové jednorázové, takže druhé shlédnutí už není dle mého gusta na místě. Ale mírný nadprůměr to podle mě je. Herci jsou vybraní dobře. Mila v mládí v pohodě. Upravit scénář, přidat dramatičtější scény, nějak zdokonalit film a možná bych hvězdu přidal navíc, ale asi to dopadlo tak jak mělo. Celkově hodnotím na 62% = *** ()

kingik

Od počátku je film vystavěn nesmyslně. První díl bohatě stačil a nevím, proč se znovu pouštět do vydojeného námětu. Změnila se ústřední herecká dvojice. Mladá Milla Jovovich & Brian Krause byli na počátku devadesátých let příslibem nových tváří, ale jejich kariéry postupem času nabraly opačný, v Krausově případě nežádoucí směr. Krausovi se předpovídal idol ženských srdcí a to mu vydrželo právě jen tenhle film. Dále už zavadil spíše o podřadnější televizní produkci, výjimku tvoří ještě kino snímek Sleepwalkers podle Kingovy hororové předlohy. Milla Jovovich dlouhou dobu stagnovala, hledala se, ale manželství se známým režisérem a také její herecká nevyhraněnost, jí postupně připravili dostatek zajímavých rolí. Do tohoto filmu oba dobře zapadli, snad se i nějaká vnějšková podoba najde s původními představiteli, ale film strhává především mizivé procento invence ve scénáři a také fakt, že Grahamova režie moc neusiluje o nějaké zlepšení. Vyžívá se v hloupých dialozích anebo nelogickém dějovém pojetí. Když to tak vezmu, vlastně kvalitu nelze kde brát. V tomhle filmu není, romantika funguje na bázi nejpodřadnějších telenovel a ostrov je nasnímán tak, že se spousta záběrů opakuje pořád dokola. Návrat do Modré laguny zabředl do bahna jedné velké neinvenční stupidity. 20% ()