Čtyři svatby a jeden pohřeb

Four Weddings and a Funeral

Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Klasika mezi romantickými komediemi. Nemám co dodat.(8.12.2008)

rozpočet : $4.4 million tržby celosvetovo : $245,700,832(24.3.2006)

Scénář Richarda Curtise + výborné obsazení + spousta toho účelného 'fuck' a 'bugger' = skvělá britská romantická komedie.(18.2.2013)

Tak tohle je pecka, cekal jsem dalsi nicim vyjimecnou romanickou komedii a fakt jsem byl mile prekvapenej. Samozrejme tu jde o tu romantiku hlavne, precejen se dej odehrava z 90% na svatbach + jednom pohrbu, jenze tady je humor trochu jinej, misty horkej a misty hodne cernej, navic postavy hlaskujou jak o zivot, takze jsem se prakticky smal celou dobu. Navic tu ma Hugh docela netradicni roli, respektive jeho chovani, tady je spis za takovyho nesmelyho nicim vyjimecnyho typka s brejlema, ale s roli si poradil fakt paradne. Pak tu je tradicne kouzelna Andie, ale nutno rict, ze misty se tvarila, jak kdyby nevedela, co se deje. No a pak tu mame cameo Rowana Atkinsona, jehoz prvni oddavani je naprosto genialni ukazka nervozity. Celkove, i kdyz film ke konci misty ztraci dech a obcas se tu najde i naky to hluchy misto, jsem se fakt dobre bavil, takze slabsich 5*.(30.6.2008)

Prvotřídní britská spíše tragikomedie s nádhernou Andie MacDowell.(2.2.2009)