Čtyři svatby a jeden pohřeb

Four Weddings and a Funeral

Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Sú prípady, keď sa miešanie žánrov alebo rôznych druhov humoru a romantiky nezdarí. V prípade Štyroch svadieb a jedného pohrebu je spojenie svadobnej romantiky s hryzavou iróniou a cynickými poznámkami "klubu nezaviazaných" veľmi osviežujúce a dovoľuje aj zarytému realistovi a cynikovi ako som ja, brať ostatné extrémne romantické reči s rezervou. Spočítané, podčiarknuté je to príjemne pozerateľná a pravá romantická komédia na anglický štýl, zaľudnená pestrou zmesou komických postavičiek. Avšak u mňa nikdy nedosiahne na piedestál romantických komédií, kde sa drží Love Actually. 3,5*(13.11.2005)

V prvni pulce devadesatych let svet vonel necim uzasnym. Bylo mi devatenact a tenhle film byl a je pro me strasne dulezity. Komedie, drama a hodne romanticky - takovy je zivot. ...sorry no jsem trochu pateticky. ;-)(6.3.2010)

Charles vždycky miloval svatební rej. Každou sobotu se svými přáteli na nějakou svatbičku vyrážel, dojal se při obřadu, pronesl pár slavnostních slov, podráždil chuťové buňky nějakou laskominou a už spěchal do víru tance i zkoušení pružnosti matrace s chtivou družičkou. Na jedné svatbě však Charles ztratil svou bezstarostnost, neboť poznal sexem neopovrhující američanku Carrii, jejíž přítomnost v něm vzbudila zcela novátorskou myšlenku na vlastní svatbu. K realizaci ideje v praxi je však stále daleko.(16.12.2009)

Nadprůměrná romantická komedie, ale koktající Grant přeci jen nemá na Granta cynického a hnusného (BJ) nebo cynického a napravitelného (Jak na věc).(14.5.2003)

Tomuhle říkám kvalitní romantická komedie. Andie MacDowelll vypadala v tomhle filmu (a vlastně nejen v něm) naprosto božsky a Hugh Grant sehrál takový ten svůj prototyp nesmělého svůdníka taky s přehledem. Minirolička Rowana Atkinsona rovněž potěší.(2.5.2003)