Čtyři svatby a jeden pohřeb

Four Weddings and a Funeral

Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Jednoduchá a prirodzená anglická vzťahová komédia, nápadovo skvelo rozdelená nielen čo sa týka príbehu, ale aj jednotlivých vtipných, či smutných, či romantických línií. Po úvodnej polhodinke som však očakával trošinku viac výbuchov smiechu i dojímavej romantiky na konci. Stále navyše ostávam pri tých, ktorým sa Hugh Grant svojimi rolami vôbec neznechutil. 80%.(30.9.2008)

Pohřební blues – W. H. Auden: Zastavte hodiny, odpojte telefon, psovi, aby neštěkal, předhoďte šťavnatou kost. Utište piána a zahalte bubny, přineste rakev a přistupte. Ať letadla smutně krouží nad hlavami a čmárají na nebe vzkaz: On je mrtvý. Uvažte krepové mašle okolo hrdel bílých holubic, ať si dopravní strážníci natáhnou černé rukavice. On byl můj sever, můj jih, můj východ i západ, mé všední dny a moje neděle, mé poledne a má půlnoc, moje řeč, moje píseň. Myslel jsem, že je to navěky. Můj omyl. O hvězdy teď nikdo nestojí, zhasněte je. Vypněte měsíc a zahalte slunce, vylejte oceány a zničte lesy. Protože tohle už nikdo nezmění.(27.9.2008)

Jak již název napovídá, jde spíš o zhruba pět slepených povídek, které především baví svým nadhledem a břitkým humorem, což od spousty hollywoodských bratříčků a sestřiček je příjemný změnou. Nemluvě o skvělém obsazení. 70%(26.9.2015)

Tomuhle říkám kvalitní romantická komedie. Andie MacDowelll vypadala v tomhle filmu (a vlastně nejen v něm) naprosto božsky a Hugh Grant sehrál takový ten svůj prototyp nesmělého svůdníka taky s přehledem. Minirolička Rowana Atkinsona rovněž potěší.(2.5.2003)

rozpočet : $4.4 million tržby celosvetovo : $245,700,832(24.3.2006)