Čtyři svatby a jeden pohřeb

Four Weddings and a Funeral

Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Tak se mi konečně poštěstilo vidět tuto dnes již klasickou komedii. Při sledování jsem se bavil ale po celou dobu jsem si říkal, co na tom všichni vidí. Všehovšudy se jedná o standardní romatnickou komedii na téma "dva se potkají, zamilují se", která z řady vyčnívá jen díky brilantnímu scénaři, výborným dialogům a skvělým hercům. I tak se ale jedná "jen" o lepší průměr.(28.7.2009)

Až se budu za necelé tři týdny ženit, tak si pozvu Rowana Atkinsona, aby mě oddal, Hugh Grant pronese slavnostní projev, Simon Callow zatančí a všichni svatebčané se budou královsky bavit, jak to má na pořádné svatbě být.(2.8.2010)

K tomuhle filmu se rad vracim - hlavne kvuli nadherne Andie.(23.5.2002)

Po druhém shlédnutí (první bylo v TV někdy koncem devadesátých let, kdy se mi film ještě celkem líbil) musím s hodnocením dolů. Snímek se dost vleče, Hugh Grant je tu příliš nevýrazný a s Andie mu to moc neklape. I Notting Hill je lepší a vrcholem zůstává Láska nebeská.(20.11.2011)

Prvotřídní britská spíše tragikomedie s nádhernou Andie MacDowell.(2.2.2009)