Čtyři svatby a jeden pohřeb

Four Weddings and a Funeral

Štyri svadby a jeden pohreb

Komedie / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1994, 117 min

Netradiční romantický film svým pojetím, obsahem i tím, co chce sdělit. Herci bezychybní. Celkově vynikající. A pokud vám připadne, že to není ani vtipné ani romantické, naznamená to nutně, že to není romantická komedie :))))))))))(13.5.2003)

Pohřební blues – W. H. Auden: Zastavte hodiny, odpojte telefon, psovi, aby neštěkal, předhoďte šťavnatou kost. Utište piána a zahalte bubny, přineste rakev a přistupte. Ať letadla smutně krouží nad hlavami a čmárají na nebe vzkaz: On je mrtvý. Uvažte krepové mašle okolo hrdel bílých holubic, ať si dopravní strážníci natáhnou černé rukavice. On byl můj sever, můj jih, můj východ i západ, mé všední dny a moje neděle, mé poledne a má půlnoc, moje řeč, moje píseň. Myslel jsem, že je to navěky. Můj omyl. O hvězdy teď nikdo nestojí, zhasněte je. Vypněte měsíc a zahalte slunce, vylejte oceány a zničte lesy. Protože tohle už nikdo nezmění.(27.9.2008)

V prvni pulce devadesatych let svet vonel necim uzasnym. Bylo mi devatenact a tenhle film byl a je pro me strasne dulezity. Komedie, drama a hodne romanticky - takovy je zivot. ...sorry no jsem trochu pateticky. ;-)(6.3.2010)

• flanker.27

Snad nejpřeceněnější film vůbec. Postavy jsou jak odněkud z Mimózova, teda minimálně se jejich charaktery nehodí k tomu, jak nakonec dopadnou, protože se nedá říct, že by např. Grant byl muž činu. Nikdo mi není nijak zvlášť sympatický a jejich rádoby životní problémy mě nechávají naprosto chladným. Děj je vyloženě nudný a ani britského humoru se mi moc nedostalo.(25.11.2005)

Oscar 2 nominace: Nejlepší film, Scénář(8.4.2004)