Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Xavi6

Film, který se rozhodl udělat dojem v minulosti skvělým námětem, scénářem a rozhodně riskantním fantasy žánrem. Bohužel po grafické stránce u mě naprosto selhali, ale dává mi to hodně silný pocit toho, že je něco takového pro mě nesmrtelného, což mi připomíná krásné usměvavé vzpomínky na tento parádní film. :) ()

Hanes88

Tento film asi navždy zůstane klasikou. Parádní film s efekty, které na tu dobu neměly obdobu a navíc úžasný příběh Persea. Zde se hodí jedině pět hvězd. ()

J*A*M*A*L

Má oblíbená klasika, na kterou v televizi nikdy nedám dopustit. Klasika z řeckých bájí, které v dějepisu pro mě byly nejoblíbenější školní látkou :-). Filmy, které byly natočené podle řeckých bájí jsem si nikdy nenechal ujít. Clash of the Titans je to nejlepší. ()

ClimbVibe

Atmosferická klasika nad kterou jsem se nepřestal rozplývat ani s nástupem digitálních technologií. Tady se vše povedlo na jedničku. A kdybych si měl vybrat jednu ze všech těch nezapomenutelných scén - volím souboj s Medusou. Skvěle natočené. ()

Paldiny

Kino Lumiere mi doprialo vrátiť sa do obdobia, kedy bola pre mňa jediným filmovým merítkom čistá radosť zo sledovania. Súboj Titánov patril k mojej premiére do sveta fantázie a ako som bol očarený jeho kúzlom vtedy, si po dobrých 20tich rokoch pripomenul film na veľkom plátne. Na trikovej opojnosti si síce zub času vylámal nemalý kus a pre publikum odchované na Marvele je prakticky nesledovateľný, vie naďalej strhnúť svojim fanstastičnom a úspornými dialógmi. Tie zbytočne nezasahujú do deja a len nechávajú priestor audiovizuálnej náloži, aká ani dnes nemá obdoby. ()

Foxhound#1

Tento film si dodnes drží laťku popularity vysoko, byť za těch 30 let už značně zastaral a působí, že byl natočen mnohem dříve. Ale je to prostě klasa a ty loutkové triky s trhanými a velmi umělými pohyby stále působí strašlivěji než moderní CGI. Bohužel častým opakováním nejméně 8x ročně v každý státní svátek a svátky obecně se začíná pomalu zajídat. ()

Wiluna

Nádherná klasika, ktorá nikdy neomrzí. Celý film má v sebe neskutočné čaro a jeho prepracovanosť (po každej stránke) robí z neho nadčasový Masterpiece. Calibos je pre mňa dodnes TOP postava filmu a Medúza s celým svojím chrámom pôsobí  elegantne a hrozivo zároveň.   Prekrásny a hlavne kvalitný český dabing je tou pravou čerešničkou na torte. 👌 ()

spiritus

Legendární film mého dětsví, který řadím do olympských výšin. Dokonalá atmosféra snímku si mě podmanila a už nikdy nepustila. Velmi nostalgická záležitost, kterou mi neukradne ani neúprosný tok času. ()

AlchENEMY

Jako malá jsem tenhle film milovala( i když jsem se bála zlého ocasého syna) a patří mezi mé oblíbené i dnes, ač v televizi na něho člověk narazí zřídka :/ Na tu dobu je to až neskutečné, i když dnes to vypadá směšně, pro mě Souboj Titánů bude mít pořád velkou atmosféru a vždy si ráda projdu celý příběh prince Persea od začátku až do konce :)) ()

Cement73

Toto raz ukazem svojim vnukom vraviac o skvelych efektoch a uzasnych trikoch :) Ano, tento epos, natocený este 3 roky pred legendarnym trikovým Terminatorom bol pre mna veldielo. Suboj s Medúzou, útok obrých škorpionóv, MegaKraken vystupujúci z hlbín a či obludný polodiabol, syn Héry... Na tie časy vynikajúce... ()

Matros

Prostě fantasy klasika, která bohužel v dnešní době už nemůže zabodovat u mladších ročníků. Hlavně souboj s Medusou je nezapomenutelný. ()

ottis

Skvělé fantasy,které i dnes strčí do kapsy spoustu svých novodobých následníků.Nefalšovaná,čistokrevná nostalgie,jako dítě sem mnohokrát prožíval strastiplnou cestu za láskou společně s hlavním hrdinou.Triky dnes sice působí směšně,ale je zde spousta nezapomenutelných scén a i když už je tenhle snímek skoro třicet let starý,stále to pro mne je velká filmová událost. ()

AIMÉE

Vizuální efekty 80. let nic neubírají na kvalitě zpracování ani v dnešní době (s přihlédnutím na rok výroby). Zkrátka pro mě "tato verze" bude důležitější. Pozn. Hamlin je prostě vhodný Perseus. ()

MkSallam

I přes respekt k práci jednoho mistra loutek mi furt ty triky tak trochu nesedí, nemluvě o tom že spekuluju o tom, jestli už v době premiéry nebyly trošku zastaralé. Souboj s Medusou je ale fajn a atmosfericky stojí za to i dneska, propojení lidí se škorpionama taky rozhodně stojí za vidění.... Problém je jinde, celé je to na můj příliš naivní, vykalkulované a tak trochu hloupé. Harry Hamlin je na prd, Bubo je jen antickým "ár tů", děj moc nefunguje.... Neukamenujte mě, já ten film uznávám, jen mi rozhodně nepřijde super, ne-li rovnou legendární... ()

Dallas

Pred nadchádzajúcim remakom som sa rozhodol pripomenúť jeho pôvodnú verziu. V rannej mladosti (filmovej aj vekovej) sa mi toto fantasy dobrodružstvo neskutočne páčilo. V podstate spolu so Star Wars, Connanom či Nekonečným príbehom aj Súboj titánov predurčili, že práve fantasy sa stane mojím najobľúbenejším žánrom. Je tu Perseus, dedič Argoského tŕonu, syn smrteľnej princeznej Danae a vládcu bohov Dia. A krásna princezná Andromeda, prekliata odporným princom Kalibom, synom bohyne Thetis, ktorého Zeus za trest, že zabíjal jeho okrýdlené žrebce znetvoril. Nahnevaná Thetis prenesie Persea s rajského ostrova Serifos, kde vyrastal po pokuse žiarlivého kráľa Argosu Acrisiusa utopiť jeho a jeho matku. Na príkaz Dia zachránil Persea a Danae boh morí Poseidon. Thetis prenesie Persea do mesta Joppa sužovaného krutým Kalibom. Tu stretáva Andromedu, dcéru kraľovnej Kasiopei. Na prvý pohľad sa do nej zamiluje a s pomocou posledného lietajúceho koňa Pegasa a božských darov porazí Kaliba a získa ruku i srdce krásnej Andromedy. Avšak bohyňa Thetis využíva neuvážené rúhanie sa Kasiopei a požaduje Andromedinu krv. Uf celkom slušne zauzlené, že? No ale tu to ešte len začína. Aby Perseus zabránil Thetinej pomste musí spolu so svojou družinou prekonať tie najťažšie prekážky. Na ceste za víťazstvom totiž stoja Stygijské čarodejnice, obrie škorpióny, krvilačná Medusa Gorgona a nakoniec samotný posledný s titánou Kraken. No jednoducho fantasy dobrodružstvo ako má byť. Po rokoch mám snáď len dve výčitky. Prvou je .... no nebudem krutý ... "spomalený" prejav Hamlina čoby Persea a druhou, je zlatá sova Bubo, ktorá mi už neprišla až tak super ako keď som bol dieťa. Nadávať na efekty je podľa mňa totálna tuposť a ak si niekto ide pozrieť film z 81. a potom sú jedinou jeho kritikou špeciálne efekty tak je to tupec. Samozrejme, že technika odvtedy pokročila, ale rovnako ako vtedy tak ani teraz sú pre mňa neni efekty zďaleka najpodstatnejšie, aj keď pred tunajšími optickými kúzlami dávam klobúk dole. No trochu sa mi komentár natiahol tak už končím a dúfam, že remake bude stáť za to. 80% ()

mosnak

Toto je ten Souboj Totánů na kterým jsem vyrostl. PS; Nikdy nazapomenu (ani kdyby natočili milion "rýmejků") :-))) 80% ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)