Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

helloween93

Zábavný kousek s nesourodou dvojkou - Downey Jr. a Kilmer a jejich kamarádkou Michelle Monaghan...Na filmu se dají vyzdvihnout dvě věci, nepředvídatelný scénář a velmi často hláškující ústřední dvojice. Originální byla rovněž scéna s Downeym a ruskou ruletou. A vtip s indiánským Joem Pescim byl geniální. :D ()

P.J.2

Cernocerna komedie ktera se bere vazne asi jako jeptiska v bordelu. Takhle skodolibe jsem se dlouho nezasmal. ()

fablefavorit

Černá komedie jak má být. Downeyho idiocie a naivita je sice zábavná sledovat, (a hlavně osvěžující, v porovnání s jeho novějšími rolemi), největším borcem je však homo Kilmer, který se tu vůbec s níčím nesere. Film občas velmi chytře paroduje zažité hollywoodské stereotypy a chvílemi je až smutné, jak to, co platilo před deseti lety, platí ve filmovém průmyslu až dodnes. Občasné slabší momenty vyvažují ty parádní a z ruské rulety jsem doslova brečel smíchy. Parades. ()

Toka

Meh.. Robert Downey mladší dobrý, Val Klimer super, sem tam nějaká dobrá hláška, ale bylo to prostě "meh". Příběh ničím neoslní, že bych se smíchy plácal do kolen se říct taky nedá. Jenom skvělé obsazení dobrý film prostě nedělá. ()

Wallis3

Prvně jsem viděl Blackovy Správný chlapy. A podobnost čistě náhodná, nebo Black motá furt stejnej nápad? Ale nevadí. Bavil jsem se jak prase! "Už nechci být detektivem. Ženský umíraj, chlapi se cicmaj!" :-) ()

GOREGASM

Shane Black mě dostal do kolen svými Nice Guys a tak jsem neodolal jeho režijní prvotině a najednou začínám vše chápat. Drsnější humor, originální postavy, zbytečně se tady nic neodlehčuje a to je velmi dobře. Downey předvádí svůj vysoký standard, ale kdo velmi uvízne v paměti je Val Kilmer, který opět potvrzuje, jaká je ho škoda ve většinou druholigových filmech, kterými se protlouká. Ani Michelle Monaghan tady není jen na ozdobu, ale velmi dobře svým pojetím zapadá do celkové černohumodrsné nálady. Shane Black má originální recept na podobně řízné kriminálky, kde se nejde pro ránu, ani břitký humor daleko a mě to baví. 85% ()

Raziel_cz

"You don't get it, do you? This isn't ,good cop, bad cop.‘ This is fag and New Yorker. You're in a lot of trouble." Shane Black svoje scénáře adaptuje do mnohem odlehčenější a svižnější podoby, než jak k nim přistoupil Tony Scott nebo Richard Donner, a depresivní momenty sice nejsou tak depresivní, napětí tak napínavé a akce tak působivá, ale zase to má tempo, styl a víc humoru, takže záleží, co vám víc sedne. Mně osobně přeci jenom spíš ty temnější varianty, ale pořád to stojí dostatečně vysoko nad jinými kriminálkami a v žánru tomu ze současné produkce vlastně může konkurovat zase jenom sám Black s The Nice Guys. Je to chytré (a meta!), tradičně nahláškované, úderné a vtipné, jde to v odkazu hardboiled detektivek (dokonce do té míry, že postavy skutečně používají metafory a wisecracky jak od Chandlera a ve druhé polovině děj přeteče do regulérně pulpfictionové roviny), má to výborného Downeyho (mohl by s ním někdo prosím zfilmovat Westlakův The Hot Rock?), ještě lepšího Vala Kilmera, výborně zúročené motivy, fungující záhadu a fungující zvraty. Jo, je to potřetí ta samá formule, ale taky pořád – ano, funguje, takže proč ne? Viděno několikrát a stejně jako k Poslednímu skautovi, Smrtonosné zbrani a nově The Nice Guys se k tomu budu rád dál vracet. ()

Folky

To nejlepší, co může buddy movie nabídnout. Všechno funguje skvěle a je fajn vidět Downeyho ještě před Iron manem. ()

Rathalos

Kiss kiss bang bang je krimi komedia,ktora ma dobru zapletku,sympaticke herecke obsadenie,vtipne hlasky,zopar akcnych scen,ale aj napriek vsetkemu mi tam predsa len nieco chybalo,ale aj tak slusna zabava...:-) ()

bolf!k

Skvely scenar ktery ale v mych ocich kali nekolik prilis bizarnich situaci. Bohuzel sem mel tu smulu videt film s dabingem takze vypravecovi kecy me spis rusili nez aby pusobili vtipne. Sem z toho filmu dost rozpacitej. Na jednu stranu se mi film svoji originalitou libil ale na druhou mam pocit ze bych viceroveci udelal prece jenom jinak :) 75% ()

saltonsea?

Čekal jsem krimi s vtipně hláškující ústřední dvojicí ve stylu Smrtonosných zbraní.Val Kilmer a Robert Downey jr.(i když mám oba rád)nemají onu potřebnou chemii jako svého času Mel Gibson a Danny Glover(které mám ještě radši i přes Gibsonovy alkoholické výlety).Režie Shanea Blacka je zajímavá, leč ne vždy ku prospěchu věci.Celý příběh je příliš ukecaný a málo akční.Prostě zklamání. ()

asfalt

Tak na toto sa ozaj veľmi príjemne pozeralo. Robert Downey Jr. síce nepatrí k mojím TOP obľúbencom, ale v tejto role by som si nedokázal predstaviť nikoho iného. Niektoré hlášky z filmu dokonca zkultovneli aj medzi mojimi známymi. Veľmi príjemná oddychovka na večer. Vrelo odporúčam. ()

Torgal

Hustý nářez. Shane Black opäť dokazuje je kráľ buddy dialógov a sakra dobrý scenárista. Zo začiatku som bol dosť zmetený a tiež mi úplne nevyhovoval prvok rozprávača, ale keď som si zvykol tak som si vychutnával výborné dialógy, hlášky a skvelé scenáristické dejové nápady. Výborné herecké obsadenie (obzvlášť Michelle Monaghan bola neuveriteľne sexi) len podčiarkuje dobrý dojem. Hlavná výhrada tak ide na vrub slovenskému dabingu, kde som mal problém najmä s hlasom Downeyho juniora. 8/10 ()

Petyas

Výborně natočený a velmi zábavný film. Robert Downey je skvělý jako vždy a Val Kilmerovi role "buzíka Perryho" krásně sedla. Nejsem si sice úplně jistý jestli původní zámer měla být komedie nebo krimi, ale tahle směska obého mě vážně bavila. ()

Jeand´Boa

Lhal bych vám a hlavně sám sobě (a to by mě mrzelo nejvice), kdybych tento film potopil a hledal v něm nedostatky...toto je zase jeden z filmů, u kterých tuto potřebu necítím...příjemné tempo a vydařené scénky s dostatečným množstvím hlášek a vyváženým násilím a akcí...a to vše v doprovodu vydařeného komentáře vypravěče, který je stejně jako ostatní postavy příjemně zahrán...Každý asistent je něčí synovec - a od scénáře až po tyto synovce odvedli všichni bezva práci... ()

LokiZombie

,,Ty to nechápeš, co? My nejsme hodnej a zlej polda. Já jsem buzík a on je z New Yorku, teď jsi v průseru." Dokonalé ironické poznámky a humor vůbec ústřední dvojice Kilmer&Downey Jr. mě bavily po celou dobu trvání filmu, ještě k tomu si přidejte pohodovou výpravu s trochou žánrové nadsázky a pochopíte proč jsem měl z téhle netradiční detektivky takovou radost. Já totiž detektivky jinak moc nemusím:) ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)