V dnešnej dobe to už Romero veru nemá ľahké, keď tu máme hromadu podobných námetov a určite aj kvalitnejšie podaných. Vo filme chcel poukázať na to že stačí malá neopatrnosť a je hneď po všetkom. Keď v zúboženej krajine panoval klud vďaka vybudovanému izolovanému mestu od zbytku sveta, obkoleseného vodou ako počiatočnou zábranou pre zombii, na teritóriu kde panuje jeden bohatý človek nad chudobou ... ale zombii napredujú v myslení a nezdávajú sa len tak ľahko a možno ani tá voda nakoniec nemusí byť až takou zábranou. Vízia večného panovníctva nad mestom v podaní Dennisa Hoppera a jeho zákerného spoločníka žoldáka Johna Leguizama a proti ním v útlaku bojujúci záchranca v podaní Simona Bakera za doprovodu chrániacej žienky v podaní Asia Argento, unikajúcich z mesta ... je náčrt hlavného deju v ktorom ide len o to ako sa vyhnúť zobmíkom v ich krvavej ceste bez ujmy na zdravý, kde miestamy temnú atmosféru brzdí plytký dej. V tom by veru mal Romero dosť popracovať inak sa z priemernosti nikdy nevymaní. ║Rozpočet $15miliónovTržby USA $20,700,082Tržby Celosvetovo $46,770,602/videl v kine: 55%/(12.1.2008)

• Hrabka

Zombie film úplně mimo mísu. Ale naprosto. 1. Zombíci začali přemýšlet, no kde to jsme? A když už, tak ať to je pro příště zpracováno nějak koukatelně. Tohle bylo opravdu hrozně stupidní. Spíš to vypadalo jako parodie na zombie filmy. 2. Zombie se z vás stane i když normálně zemřete. Tak tady tvůrci taky dost přestřelili. Tenhle film se Romerovi opravdu nepovedl. Ne že by jeho ostatní díla byla o tolik lepší, ale aspoň se na to dalo koukat. Země mrtvých je hloupý, nekoukatelný film s tragickým dějem. O hercích ani nemluvě. Stupidní scéna sřídá stupidní scénu. Téměř nekoukatelné. Jediné co se mi líbilo, byly některé scény, kterým nechyběla akce, a taky pěkné kulisy. 30%(21.5.2010)

Soundtrack Johnny Klimek a Reinhold Heil: 1. Sometime Ago ,2. Eats ,3. Big Daddy ,4. Call it a Night ,5. Last Night ,6. Department Store Raid ,7. Into Liquor Store ,8. Liquor Store ,9. Military Zone ,10. Saving Slack ,11. Cholo Escapes ,12. Zombie Targets ,13. Stealing Dead Reckoning ,14. Meeting Kaufman ,15. Leaving Mouse ,16. Team into City ,17. Looking for Ammo ,18. Shoot Manolete ,19. Driving to Drop Off ,20. Zombie on the River Bank ,21. Surface ,22. City Battle ,23. Overcome Cholo ,24. Back to the City ,25. Cholo Bitten ,26. The Battle Continues ,27. Mercy Killing ,28. Zombies Enter Mall ,29. Mall Slaughter ,30. Dead Reckoning Under Siege ,31. Get Away ,32. You Have No Right! ,33. Gasoline ,34. The Massacre ,35. Now We Can Go ,36. To Canada(12.5.2011)

V době, kdy jsme o zombie zakopávali skoro na každém druhém rohu, přispěchal sám velký George A. Romero a vytasil další brutálně černohumornou exkurzi mezi nemrtvé. A diváci to kvitovali s povděkem. Romero má totiž kuráž, drží se pravidel žánru, i když svůj příspěvek naservíroval v moderním kabátě. Hladoví nemrtví už nejsou součástí společnosti, zdravá společenství vybudovala okolo měst neprostupné zdi a mají klid. Jenže scénárista Romero dupl, a tak platí, že ten vždycky jednou skončí. Tvůrci se nepokouší o žádné hluboké myšlenky, je to řezničina se vší parádou, bez kompromisů a temnější, než býváme zvyklí. Nicméně škoda, že jí chybí kompaktnost. Postavy jsou poměrně mizerně vykreslené, vztahy mezi nimi jsou nezajímavé, tempo je kolísavé. Přesto má tenhle dědula pořád co říct!!(28.2.2014)

Tak u toho jsem se skutečně skvěle bavil. Taková nápaditost v zombie hororu, kterých už je snad stovky, je vskutku nevídaná. Romero se nebojí lehké parodie žánru, však na to taky má! Samozřejmě, příběh nic moc - ale o to přece nejde. Bavil jsem se? Bavil, tzn. účel filmu splněn. HUDBA: Reinhold Heil, Johnny Klimek - ne zrovna typická hororová hudba s častým použitím, snad módních, přírodně znějících bubnů.(16.8.2008)