Škoda, že legenda George Romera není už taková jak bývala. Mluvilo se o něm jako o otci zombies , ale on se vrátil a bojim se říct ne v nejlepší formě. Pravděpodobne ukázal co chtěl, ale mě jako dnešnímu trochu více naročnému divákovi to nestačí k uspokojení. Jeden myslící zombík mi v evoluci přijde málo a že uměj plavat je horší než že běhají. Temnota filmu je fajn, ale něco této záležitosti chybí. Možná srdce, možná styl.(5.1.2006)

Jo, tak tohle je stylově natočený film pro mě. Hromada zombie. Jeden hrdina, jeden padouch a dva milióny obětí.(18.5.2009)

Úžasná podívaná, už jsem se pomalu začínal bát, že klasický zombie film nikdo nenatoči. Geroge Romero opět dokazuje, že je právem nazývám králem žánru a rozhráva úchvatný příběh, při němž se nebojí udělat tak razantní krok a dát nemrtvím schopnost myslet, čímž vezme lidem jejich hlavní výhodu. Chytrý a logicky převyprávěný příběh ukazuje dnešním diváků, že klasická léta ještě nejsou zapomenuta. Opravdu, na samotném začátku jsem myslel, že sleduji mnohem starší film. Prostě paráda, nemám slov. [TOP 19/6 93%](18.1.2007)

dobre pozerateľný ..avšak slabučký ( napriek uncut verzii ) horrorový návrat Romera do sveta napätia ... na pomery Romera však jeho elitná kompozícia ..nakoľko vo svete horroru toho doteraz veľa nedokázal ..pokiaľ neberieme do úvahy zopár sračiek, ktoré doteraz vygeneroval ..... biedny herecký výkon Asie Argento ... akčné scény zlyhávajú častokrát na logike ...napr. vojaci strieľajú vtedy keď je to zbytočné ...prestanú vtedy keď je to najviac potrebné .... aby režisér zrealizoval svoj zámer prísunu zombii k ľuďom ....vodca zombii ide vždy prvý... nikdy sa mu ..ani pri rozsiahlej paľbe nepritafí žiadna guľka na správne miesto ...... avšak u amerických režisérov sme zvyknutí aj na väčšie nelogické úlety avšak kvôli objektivite je nevyhnutné poznamenať, že film je vhodný snáď pre všetky vekové skupiny...brutality je vo filme minimum.. ale má dosť dobrý spád .... **** ....kvôli pozitívnemu odkazu režiséra smerujúcemu k zániku doterajších hypokratických kvázidemokratických hodnôt a štruktúr vo svete špiny.. zla.. bohatstva ..pretvárky ... a pokrivených ľudských charakterov(26.10.2005)

Snad jsem to viděla příliš brzy po "Úsvitu mrtvých", snad je chyba někde jinde, ale já jsem se u tohohle zombie horroru víceméně nudila. Nic překvapivého, nic napínavého, akce chabá a na strach rovnou zapomeňte (snad to bude tím, že zombíci jsou zobrazováni lidštěji než sami lidé). Zbyla tedy jen ta myšlenka, úvaha o lidskosti, která však nepůsobí převratným dojmem. Dojem po dvou nebo třech letech je minimální, zatímco špeky ze Snyderova konkurenčního filmu si pamatuju naprosto jasně. 55%(18.3.2009)

• - Legendární maskér Tom Savini se ve filmu mihne ve stejné roli, kterou ztvárnil i v původním Úsvitu mrtvých. (Reiniš)

• - Scéna, ve které zombie vylézají z řeky, je pocta filmu Carnival of Souls (1962), kde mrtví povstanou z Great Salt Lake před taneční scénou. (topesto)

• - Snímek vznikl v kanadském Torontu. (Reiniš)