Napočítal jsem od Romera 6 filmů a tenhle se mě líbí nejvíce. Skvělí herci + dobré nápady + akorátní délka + uspokojivá akce + na vysoké úrovni gore scény = rozhodně jeden z nejlepších a nejpohodovějších zombíí snímků. Mrzí mě, že jsem neodhalil Simona Pegga (důvod proč si film zase někdy znovu pustit). 70%(17.4.2016)

Romero to vzal kurva originálně. Ukázal, že v zombie žánru je stále co objevovat a těch vychytávek co tady předved, no prostě krása. Ale všeho moc škodí a naprosto nechápu proč se tvůrci rozhodli dát do filmu naprosto debilní ingredienci, že když člověk umře tak se z něj stane zombie (nemyslím tím když ho zombie kousne, ale prostě když se třeba oběsí). To mi přijde naprosto zbytečné, nelogické, debilní a hlavně mi to kazilo a stále kazí dojem z filmu. Jinak ale bez výhrad. Dennis Hopper svýho slizouna zvládl skvěle, hlavní hrdina je taky OK, ale kdo září je John Leguizamo. Jeho postavu jsem měl z celého filmu nejradši a fakt jsem mu fandil, protože to byl ten jedinej správnej badass. Dále je fajn, že se Romero nevzdal humoru (film začíná záběrem jak se skupina zombies snaží hrát na tubu a pozoun nebo co to bylo, dále následuje třeba zombie roztleskávačka). Celej film jsem nevěděl komu vlastně Romero fandí a mám silnej pocit že jako klaďasy preferuje zombíky. Inu proti gustu žádný dišputát.(27.10.2005)

Krásný zombie film podle mého gusta! Přesně na něco takového jsem čekal už hodně dlouho a myslel jsem si, že to je ÚSVIT MRTVÝCH, ovšem mistr žánru, George A. Romero se nenechal zahanbit!(3.3.2006)

Land of the Dead je docela kvalitní zombiárnou. Příběh i atmosféra jsou více než dobré a staromódně pomalí nemrtví na mne působí mnohem líp než jejich současná rychlá varianta z Dawn of the Dead (i když to je film lepší). Scéna, kdy se tu zombíci pomalu šourají z řeky je jednoduše vynikající. Navíc je to film poměrně drsný a krvavý, pro fanoušky žánru lahůdka. 70%(15.1.2008)

CD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +atmosféra, postapokaliptické prostředí, hudba, gore scény, vývoj zombíků -herci a jejich postavy, možná zybtečně krátké, ze začátku pomalejší tempo./// Obstojný zombie film, které mám skutečně rád a je jen škoda že jich není více. To že se režisér vrátil k původnímu konceptu zombíků mi nevadí a přestože Úsvit mrtvých je určitě lepší, tak tento snímek si taky nevede špatně. Dost mě potěšil koncept vývoje mrtváčků a jejich postupnému nabívání inteligence, no aspoň si mohu přiznat že dosáhli te mé :-) Trošku mi možná neseděli herci, v hlavních rolích se totiž predstaví méně známé tváře. Rovněž postavy mě tolik nechytli, ale to zas tolik nevadí. Účast Dennise Hoppera i Johna Leguizamoa potěší. Hudební kulisa se stejně jako ta efektní dosti povedená, atmosféra na díváka mrká každou chvíli a o samotných zombících sem měl mínění, že jsou mnohem nebezpečnější než v jiných filmem. No občas jsem měl i strach. Scéna kdy voják vytuhne na vlastním granátu, nebo scéna s pearcingem a vlastně i hodně dalších jsou fakt chuťovky. NeDoporučuji podávat před/behěm/ ani po jídle :-))/// Celkem 72%///(25.12.2006)