Vítej zpátky, Georgi! 80% Zajímavé komentáře: Radko, sullafelix, wipeout, Camus(2.9.2005)

Svět ovládly zombie - kulhavé apokalypsy, které požírají vše, co má jen trochu příchuť masa...přeživší lidé jsou zabarikádovaní v centru jednoho bývalého velkoměsta...a tady příběh začíná...Režisér natočil skvělý film s patřičně nechutnými hardcore scénami(rozstřílené a uražené hlavy, vyrvaná střeva), dobrým scénářem a zasadil ho do temné doby neurčitého roku. Obrněný transportér cool(vždycky jsem takový stavěl z lega), zombies správně namaskované a zahrané, atmosféra hutná. Některé lekačky lze dopředu odhadnout, takže výsledný záměr není takový, ale sem tam něco unikne, tak pozor, ať to s váma nešlehne. Jeden podařený vtípek o Samoy. Film se mi líbil více než remakeovaný Dawn of the Dead(původní jsem neviděl)...15 miliónů dolarů(rozpočet)/43,7 miliónů dolarů(celosvětový výdělek)(3.1.2007)

rozpocet-$15 million trzby-$43,739,242(23.9.2006)

Tak Romero po dlouhy dobe vlit zas mezi zombiky a povedlo se mu to dost dobre. Film ma jen tri problemy, prvni, kterej vadi nejmin, je pribeh, je to v podstate o nicem. Pak to jsou masky zombiku, nektery jsou fajn, ale nektery pusobi dost gumove a proste uz sem videl lepsi. A ted treti a nejvetsi problem. Romero mel asi pocit, ze musi zmodernizovat. Behaci zombici tu uz byly, takze na to se nastesti vysral a misto toho jim dal "inteligenci". Coz by zas tak nevadilo, kdyby to neprehnal a neudelal je moc chytry, v cele s cernym pumparem, kterej ma masku vylozene odflaklou a desne me sral. Jinak vetsinu casu se tu nekdo rube, takze kazdou chvily litaj vzduchem koncetiny, litry krve a vnitrnosti a je to spravna prasarna. Co se tyce hercu, nejvic fajn je John Leguizamo, Hopper neni spatnej, ale potreboval by vic prostoru a Asia je sexy, ale nic tu v podstate nedela. Naka revoluce v zanru se sice nekona, ale podivana to je slusna.(12.8.2007)

Land of the Dead je docela kvalitní zombiárnou. Příběh i atmosféra jsou více než dobré a staromódně pomalí nemrtví na mne působí mnohem líp než jejich současná rychlá varianta z Dawn of the Dead (i když to je film lepší). Scéna, kdy se tu zombíci pomalu šourají z řeky je jednoduše vynikající. Navíc je to film poměrně drsný a krvavý, pro fanoušky žánru lahůdka. 70%(15.1.2008)

• - Legendární maskér Tom Savini se ve filmu mihne ve stejné roli, kterou ztvárnil i v původním Úsvitu mrtvých. (Reiniš)

• - Útočná puška Big Daddyho (Eugene Clark) je rakouský model Steyr Aug. Puška Charlieho (Robert Joy) je M1 Carabine. (Mr.Hudson)

• - Snímek vznikl v kanadském Torontu. (Reiniš)