Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Loki81

Klobouk dolu! Vetsi emocionalni masakr jsem snad v zivote nezazil. Komentovat film dale nebudu, jsem prece tvrdy chlap... 5* je malo. ()

MJMilan

Ach bože ... krásné, hrozné, veselé, smutné, smutné ....perfektní, hrozné ... podívejte se a pokud vydržíte nebrečet až do konce, tak se nad sebou vážně zamyslete. . . opravdu silný emotivní zážitek. ()

Los

Kombinace Jižní Korea a romantický film se pro mě stává známkou špatné kvality. Ne vždy, ale vždyť tohle je v podstatě telenovela, která je více nereálná a přehnaná než normálně. Vlastně i v japonské tvorbě jsem se už setkala s podobným filmem, který je pouze citovým vydíráním a snaží se jen rozbrečet diváky a pak je nechat brečet ještě pár desítek minut. Už prosím žádné příběhy dvou strašně zamilovaných lidí, kde někdo půl filmu umírá, takže se napřed půl filmu brečí nebo se brečí půl hodiny, protože někdo umřel, nebo kombinace obojího. Zlatý Kim. ()

Noviik

Režie je neskutečné citlivá, příjemná a nevtíravá. Příběh je krásně dojemný, herecké výkony působivé. Ale! Bylo to dlouhé, zatraceně dlouhé (DC). ()

sir-dave

Director's cut. Romantika, kde překvapivě nehraje hlavní roli rozchod ale nevyléčitelná nemoc. Hraje se tady na soucit diváka, který když trochu zná průběh nemoci, začne to být čitelné. V podstatě nic nečekaného, s žádným zvratem se tam nestane a směřuje vše k přímému konci. Emoce z toho aspoň v poslední třetině každopádně vyzařujou na všechny strany. ()

h.epy

„Když zmizí pamět, zmizí i duše...“ Tohle byl můj první korejský kousek a nasadil laťku sakra vysoko! ()

Vraccas

Film mě hodně citově dostal. Prostě úžasný. Super hudba, herci. Lee využívá plno filmových prostředků ke svému záměru. Určitě bych tento film nazval mým vzorem pro Korejskou kinematografii poslední doby. ()

Estrellita

Sice mi tam něco chybělo - něco víc než jen citová vydíračka a ždímačka na slzy - ale nepřišla jsem na to, co... Na jednu stranu chci dát plný počet - však si to ta finální scéna zaslouží. Na druhou prostě nedám... Pobrečela jsem si úžasně a k určitému zamyšlení mě to taky dokopalo. Akorát se po shlédnutí cítím tak nějak mizerně a potřebovala bych obejmout... :) ()

Doudis19

Překrásný film o velice nepěkných věcech, jenž čas od času potkají i zcela idelický pár. Uznávám kvalitu jakou je film natočen, zahrán i nenucenně podán, avšak emočně jsem byl netknut. Opět se zřejmě projevila má neschopnost dostatečné empatie se zástupci Asiejského kontitentu. Bohužel. ()

chelseaman22

Jak romantické, když si mladá jihokorejská diva odříhne po na ex vypité plechovce Coca-Coly za 70 centů. Něco dost divného je v té zemi Korejské! Zalívání betonu ostře kontrastuje s dunící hudbou, jež poslouchal Hemingway při návštěvě corridy v Pamploně - hrozný to nesoulad! Nelze přehlížet (lépe řečeno neslyšet) to ukrutné kvákání, jež je charakteristické pro jazyk korejský! Představme si hypotetickou situaci: Vodník sedí na vrbě a fajčí, žáby pořádají schůzi strany na břehu rybníka a vy jste nuceni sedět v první řadě a poslouchat to jejich kvákání! Ode dneška je mým největším snem zachlastat v Soulu. Proč? Velké panáky odpovídají svou velikostí bezednému kelímku z KFC. Takhle trapné ticho jaké bylo v sushi baru jsem naposled zažil se spolužačkou v buse no. 107, když došly konvenční témata typu: "Jak se máš, co děláš a kolik máš hotových zkoušek?" Dva kýble rýže k obědu stačí, drahoušku! Pochod Alzheimerovi nemoci postupuje kvadraticky, z čehož je Šu-Lin nesvůj, načež nasedne na houpačku a do rytmu houpání začne hrát vtíraví song od nejslavnějšího českého klauna Majkla Davida. Posledních třicet minut je divákovi poskytnut pohled na festival bulení, což racionálně založeného člověka znechutí (výjimkou jsou ženy mající své dny nebo ženy v přechodu). Průpovídka při rozdávání karet: " VSAĎTE SI. I PES MŮŽE VYHRÁT LETMÝM POHLEDEM. MAMINKA VYHRAJE NA CHLEBA, TATÍNEK VYHRAJE NA CIGARETY. ZDVOJNÁSOBTE SÁZKY. NENECHTE ŠTĚSTÍ UNIKNOUT, JE PŘÍMO VE VAŠICH DLANÍCH. VYBERTE SI ESO! 45% ()

Sonnik

Korejci a vlastně všichni asijští tvůrci chápou a vysvětlujou věci trošku jinak než jsme my zvyklí. Tady se nám ze začátku rozehraje parádní a uvěřitelná romanťárna s neskutečně frajerským Cheol-suem a roztomilou Su-jin, po které následuje neuvěřitelná citová žďímačka plná okázalých motivů, ze který právě tenhle korejský pohled na věc dělá z Moment to Remember snímek, který zasáhne každého ať dělá co chce. V rámci žánru je to naprostý melodramatický MASTERPIECE. ()

DaUr

A to jsem si myslel, že čistě romantická dramata nejsou nic pro mě. Neuvěřitelné, co Korejci dokážou s poměrně obyčejnou zápletkou jen díky tomu, že jsou to právě Korejci a mají své vlastní, nepopsatelné postupy jak člověka rozbrečet třeba u instruktážního videa na používání pračky. Mohl bych tady zdlouhavě vychvalovat herecké výkony, hudbu nebo kameru, ale jednoduší nejspíš bude jen krátce napsat, že Moment to Remember je krásný, lidský film a představuje pro mě jeden z těch nejlepších z jihokorejské tvorby. ()

ivan_drago

Takhle zkurveně kýčovitej, zamrdaně podlejvací, plnej posranýho patosu, trapně veselej, vypíčeně smutnej film sem eště neviděl... A co je na tom pochcaně nejstrašidelnější??? Že to kurva funguje a tak báječně vynikající film, s takovým pro mě opovržení hodným námětem, jsem ještě neviděl... Jsou to mrdky ti Korejci, co všechno dokážou podat opravdově a věrohodně.... ()

Mirokukii

Skvělé úvodní minuty na perónu a Coca-Cola, která si nemohla přát dokonalejší propagaci. To vše rozehrává dojemný a silný příběh, plný vzájemné lásky, dvou lidí. Jejich poznávání a soužití, kdy značná, prostřední část zdaleka není tak zdařilá, jako úvod a závěr, kterému se dostane, a tak jen zlehka a třeba i bez náboje plyne, jak už to v životě může být. A možná i proto závěr udeří o to mohutněji a hlouběji, ikdyž každý ví co příde-potoky slz po tváři. OPRAVDU NESKUTEČNĚ EMOTIVNÍ. ()

Sarpele

Přesně takové uslzené melodrama, ze kterých si dělá legraci hrdinka filmu My Sassy Girl. Náhodné a celkem vtipně vymyšlené setkání dvou zcela protikladných mladých lidí je začátkem největší lásky jejich života, do které ovšem zasáhne nemilosrdná nemoc. Přestože má film evidentně vyšší ambice (dá se chápat i jako esej o paměti a jejího vztahu k lidské duši a lásce), je na něm vidět zakotvení v romantických korejských televizních seriálech. I když je celý příběh trochu laciný, může vás díky své nesporné kráse vtáhnout a i nějaké ty slzy z vás vymáčknout. Snad i díky tomu, že kýč jiné kultury je pro nás vždycky přijatelnější. A navíc snad každý ze současných jihokorejských žánrových filmů je slovy mé kamarádky "vizuální nářez". 3 a1/2 hvězdičky. ()

Chasm

Čekal jsem se shlédnutím snímku dokud neseženu Director's cut a po něm mohu říct: ještě silnější, opravdovější a dojemnější než jsem čekal... Byl to veliký zážitek sledovat oba hlavní hrdiny, mluvili mi z duše, kolikrát jsem zrovna myslel tu větu dřív než ji někdo z nich vyslovil, rozuměl jsem jim; naprosto odzbrojující výkony... Ale nakonec, vlastně je to manželství, ve kterém je jenom láska (dokud se nepřipojí Alzheimer), takže to nemohu vnímat úplně reálně... Ale možná mě ještě korejská kinematografie cynismu odnaučí... 95% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz