Flamik

Dva cizí lidi, kteří se přes noc stanou kamarády na život a na smrt. Oba chytrý, ale trošku jiným způsobem. Oba tak trošku naivní, ale v jiných věcech. Ale nic kromě tý hrozně dlouhý samotky mi v hlavě neutkvělo. ()

Desmi

Film, který vtiskne divákům myšlenku je k nezaplacení. Motýlek ukazuje nezlomnost a odolnost vůči těžkému osudu a naprostou oddanost touze po svobodě. V závěru už je to jen honba za snem - svobodou. Henri se snaží vymýšlet vše možné i nemožné, aby získal svobodu, aniž by už věděl co svoboda znamená. I tak dám ale 3 hvězdy, protože mě to moc nebavilo. =) ()

Aidina

Co člověk všechno dokáže v touze po svobodě. Ale dostat se z trestanecké kolonie z Ďábelských ostrovů (jméno asi taky nemají jen tak pro nic za nic) není snadné, spíše je prakticky nemožné. Pokud člověka nechytí lovci lidí, nebo neonemocní malárií a leprou, tak musí bojovat s mořem. Právě moře je jedinou možnou cestou, jak z pekla ven. Přesto že Motýlka několikrát chytí a je zavřený několik let na samotce, nikdy se nevzdává. Zase plánuje nový útěk. Má totiž nezdolnou touhu žít zase jako svobodný člověk. Výkony obou hlavních hrdinů Steva McQeena a Dustina Hoffmana jsou naprosto fantastické. ()

wačnatec

1. Knihu jsem nečetl, 2. hodnotím pouze film. Opravdu dobré vězeňské drama, které ždímá co jde z dvojice McQueen-Hoffman. McQueen zahrál svůj standart, ale Hoffman mě zaujal zkrátka víc, i přesto že měl na plátně méně místa než kolega. Celé drama působí opravdu surově a autenticky a může se směle rovnat vězeňským kouskům Franka Darabonta (nebo spíše naopak..). Skvělá atmosféra, místy ale poměrně nudné a ten konec byl...no zvláštní. ()

bmx6

Jsem naprosto nadšený.U Motýlka jsem se nenudil ani minutu.Steve McQueen a Dustin Hoffman byli opravdu vynikající.Docela po dlouhé době film, který mě dostal!!!!100% ()

pierre9

Steve McQueen a jeho túžba po slobode je pre mňa silným motívom kultového filmu založeného na skutočnom príbehu. ()

Foogas

69. nejlepší film? Ale kdež. Neni to špatnej film, ale chybí tomu gradace, takhle to místy nudí. Motýlek je oproti předloze zobrazen jako obyčejnej vězeň, se kterym neni radost kamarádit a pomalu si ani tkaničku u bot nezaváže. Kniha je 964x lepší. ()

DmKK

Proměna hlavní postavy i silný konec z tohoto snímku dělá jeden z nejlepších vězeňských filmů. ()

Saxos

Obrovská srdcovka. Jediná smůla, že nemohl zústat na ostrovech u náčelníka s novým motýlem. Fučking sestra jeptiška bonzačka. ()

v.indruchova

Naštěstí jsem film viděla až teď, jako mladší by to bYlo jiné. Člověk je dnes otrllejší, a lecos násilného viděl. protože tohle je bohužel trendem už dost let. Moje maminka mi vyprávěla, že utekla před X lety z kina s pláčem. Mě se film líbil. Ukazoval drsnou realitu. Musela jsem film vidět 2X abych mu přišla na chuť, a obětovala i spánek :D ()

Fender

Film byl pro mně naprosto nezáživný, velmi mě nudil a zklamal. Čekal jsem díky hvězdnému obsazení opravdu velmi skvělý film, který bych si zase několikrát rád pustil, zřejmě se to asi nestane. Film byl zbytečně moc zdlouhavý a některé scény byly tak nesmyslné, zbytečné a ve filmu neměly co dělat. Mrzí mě, že film, ve kterém hrají takové hvězdy, mě málem unudil k smrti, je to velká škoda. Možná si ho budu muset pustit znovu a dát mu šanci.. ()

Pepi74

Tak jsem to dokoukal. Kdo četl knihu, nemůže dát víc ne tři. A to jsou ještě dvě za předlohu. Kdybych ji nečetl, chvílemi bych se v ději totálně ztrácel a vůbec bych nechápal konání postav. Navíc Steve McQueen si vystačil na celý film s jedním výrazem (ostatně jako vždy) a to mi na film o více než dvou hodinách nestačí. Za mě velké zklamání. ()

F2003F

Jedna z najzaujímavejších kníh aké som čítal. Lebo skutočný príbeh (údajne). Film bol stručný natoľko, že minimálne polovica tam nebola. Najkrajšia časť knihy, život s indiánmi, len na 10-15 min pričom keby sa scenár venoval zväčša tomu bol by to aspoň fajn počin. Takto nie je ani to a navyše pôsobí televízne. Ani väzenský život v galejách ani galeje samotné tu nie sú realisticky (také aké boli) zobrazené a už vôbec nie samotky, kde mali padať obrovské stonožky zo stropov ktoré po uhryznutí vyvolajú človeku prinajlepšom dva dni triašky a horúčok. Ďalej podávanie cigary od malomocného. Nič také sa neudialo, vymysleli si to aby vznikol emočný tlak. Lenže nefunguje. Aj v Schindlers List bolo množstvo fejkových scén, ale aký veľký mali dopad. Slabý odfláknutý film, nevyužitý potenciál. Ani McQueen ani Hoffman proste nestačí. Vždy je podľa mňa dobré porovnávať ak je to nevyhnutné pre zdôraznenie podstaty a preto musím spomenúť niektoré významné diela geniálneho majstra Kubricka, skúste si pozrieť čo vtedy dokázal o dekádu skôr - Spartakus (1960), Space Odyssey (1968). Takže tvrdiť, že sa na niečo musí brať ohľad dobovo lebo efekty alebo technika neboli na úrovni je totálne barbarstvo. ()

PTuranyi

Vynikajúca väzenská dráma, ktorá sa viac ako na akciu sústreďuje na postavy a ich vzťahy. Produkcia je výborná, nikam sa neponáhľa a pomocou pomalého vykresľovania charakterov v ich každodennom bytí vytvára pocit, ktorý je zvláštnou zmesou márnosti a vzdoru. Silnú rolu tu hrá priateľstvo, ktoré vďaka vynikajúcim hereckým výkonom Steva McQueena a Dustina Hoffmana nadobúda v príbehu až esenciálne miesto. 90% ()