emo

Kvalitné spracovanie Charriérovej knihy. Film samozrejme zachytáva len tie najvýznamnejšie momenty z knihy, ale rozhodne ju nenahradí! Skvelý výkon Hoffmana a slušný McQueena, kvalitná réžia a nezabudnuteľná hudba Jerryho Goldsmitha robia z tohto filmu klasiku! ()

chemopren

Film plny tuzby po slobode nech to stoji co to stoji :) Jeden y naj filmov z väzenskeho prostredia a este ktomu podla skutocnej udalosti ... 4* ()

KajusaK

Opravdu jsem netušila, že rok 1973 přinese tak skvělý životopisný drama film..Dustin Hoffman byl výtečný, stejně jako ve filmu Rain man. Jsem z příběhu nadšena, ať už je pravdivý, nebo ne..Prostředí bylo taky nádherné, což filmu dost přidalo :). Celkově 4* krásný film, ale ne úplně dokonalý. Určitě ho časem shlédnu ráda znovu :)) ()

laik_60

nuž, kto hltal knihu bez spania ten až tak filmom nadšený nebude. Aj keˇje to vcelku pozerateľné. Ale kniha je kniha ()

mortak

Dnes je již prokázáno, že si Charriere "přivlastnil" příběhy několika vězňů, které slyšel, učinil se jejich hrdinou a volně je převyprávěl. Trochu to ubírá kouzlo jedné z oblíbených knih mého dětství, ale na druhou stranu věznice na Dábelských ostrovech byla reálná až moc. A film se právě na tuto skutečnost zaměřuje. V epizodické knize je pobyt na samotce jen jedna z kapitol, nikterak dlouhá, nikterak výjimečná. Steve McQueen z ní učinil nezapomenutelné vítězství lidského ducha nad terorem. Kniha je taky hodně sebestředná, a Motýlek z ní vychází skoro jako superman. Spojením příběhů několika Motýlkových spoluvězňů do postavy Degy vznikl nádherný dramatický oblouk, dodávající filmu další rovinu, která knize chybí. Pokud si mám vybrat mezi knihou a filmem, v tomto případě vítězí film na plné čáře. Hey you bastards, I am still here. ()

tom88

Úžasný film a bodaj by vznikalo viac podobne ladených filmov, teda filmov z väzenia alebo zo zajatia. Čakal som nudu a slabší dej, ale dostal som všetko to, čo má dobrý film mať. Dobrý námet, dej, herci, hudba. Nie je tu vyslovene nudná scénka aj keď niektoré scénky pôsobia zdĺhavo, veď 150 minút tiež nie je najmenej. Dalo by sa to o pár minútiek okresať, ale myslím, že v tomto prípade to nie je potrebné. Je to skvost vo svete filmu. Treba vidieť. Myslím, že si každý príde na svoje. Plné hodnotenie si právom zaslúži. 88% ()

3n3my

Ďalší skvelý film z väzenského prostredia, ktorý radím hneď vedľa Zelenej míle a Vykúpenia z väznice Shawshank. Motýlek má pre mňa dokonca navrch v dobrodružnejšom podaní útrap väzňov. No a výkon hlavných hercov nepotrebuje komentár. Dustin Hoffman opäť dokázal, že rola utláčaného vo filme mu sedí asi najviac, no a Steve McQueen a dobrodružný film - to je ako ruka v rukáve. Tých 150 minút je potom s takýmito hercami a spracovaním aj málo. 95% ()

SoolenJV

Zabavny film o nezdolnosti a nadeji i v tech nejbeznadejnejsich situacich. Vyborny Steve McQueen a do sve role maximalne polozeny (jako obvykle) Dustin Hoffman. Klasika filmu o utecich z veznice. ()

reky

Na tenhle film jsem se dost těšil, jednak jsem si chtěl takříkajíc doplnit vzdělání a konečně si pustit klasiku, lákalo mě i téma a oba hlavní představitelé. Snímek je to určitě velmi dobrý, ztvárnění podmínek ve vězení se mi zdá hodně věrohodné, McQueenova proměna za tu dobu, co je na samotce, uvěřitelná. Neutuchající touha po svobodě je zobrazena taky znamenitě. Oba hlavní představitelé splnili má vysoká očekávání, což se nedá úplně říct o filmu jako takovém. Přes výše zmíněné plusy, ke kterým ještě přihodim pěkný závěr, mě prostě nedostal tolik, jak jsem čekal. Hlavně teda po emocionální stránce, v tomhle ohledu zde často zmiňovaný Shawshank jasně vede. Některé scény jsou hodně dobré (doutník od člověka majícího lepru) a napínavé (útěky), jindy jsem se ale i trochu nudil a film proplouval tak trošku bez zájmu, bohužel. 87% ()

MJMilan

Když jsem se vydal na pouť s Motýlkem, byla to volba na jistotu a musím říct, že mě ani trochu nezklamal. Dvě hlavní postavy byly prostě geniálně zahrané, všechna čest a příběhy, které píše sám život, ty bývají zcela určitě ty nejlepší. Drsné, ale skvělé. ()

sir-dave

Názorný příklad neskonalé touhy člověka po svobodě. Co všechno je schopen protrpět, když sám opravdu chce. Proměna Steve McQueena od příchodu na Guyanu po konec je obrovská. Dustin Hoffman jako Luis Dega zdatně sekundoval. Vadila mi na tom jen ta délka, bez které bych to hodnocení možná zvedl. Člověk může třikrát usnout a o žádné výrazné posuvy v ději nepřijde, kromě vyvíjející se změny herců. Závěrečné titulky se povedli. Zase jeden z těch filmů co mi zůstanou déle v hlavě. Hey vy hajzlové, pořád jsem tady ()

HorrFi

Motýlek je první film, kterej mi dal chut přečíst si i knížku :)Některý scény byly celkem nudný, ale jinak je to krása a jeden z nejlepších věženských filmů vůbec :) ()

Nivenx

Velice povedený film, který dělá přesně to co má. Obsazení dobré a na rok velice dobré zpracování. Představa, že Motýlek tohle vážně zažil je docela drsná. Film sám o sobě dokonalý není, ale když vemu ohled na rok vzniku tak šlo o praádní podívanou. 75% ()

Mylouch

Zpracování vězeňské tematiky, které kromě inspirace francouzským romantismem využívá dobovou oblibu tématu (Frajer Luke) a aktuální předlohu. Ve srovnání zaostává v étosu a tak zbývá nezdolnost hrdiny jako hlavní téma a film trochu rychleji stárne. 3-4* ()

Radiq

Tohle je chuťovka, která mě bavila kdysi v pubertě a baví mě i dnes. Skvěle zpracované prostředí, doba, lokality, charaktery. Říkal jsem si, že Steve McQueen za tohle musel dostat Oscara... teda říkal jsem si to jen do doby, než se z něho stal starej plesnivej opičák - pak už byl i trochu k smíchu. I herectví Dustina Hoffmana stálo za to, ale přece jen z toho tečou menší maléry starších filmů. Ono celkově první polovina byla lepší, než ta druhá. Rozhodně mě ale dostal ten životní příběh, i když jsem slyšel, že úplně autentické to není a hodně věcí je tam domyšlených, přibarvených, přehnaných a převzatých od ostatních vězňů. Ale když na to nemyslíte jako na film podle pravdy, tak si to užijete, teda já jo. Moc jsem teda nepochopil, proč mu pomáhali: chlap s pokérovaným ksichtem, leprouni na ostrově, indiáni. Ale jinak, na svou dobu, je to podle mě vychytaná záležitost... i když kniha je kniha. ()

Decker

Tezke a dusive drama z vezenskeho prostredi. Steve McQueen i Dustin Hoffman predvadi excelentni vykony. Nekoho mozna odrovna delka a jista "rozplizlost" filmu, ale pro trpeliveho a narocnejsiho divaka to je naopak odmena ve forme uzasneho filmoveho zazitku. ()

eJacques

...Perfektní zpracování knihy a její převedení na plátno (není tomu vždy tak)... Skvělé herecké obsazení, charismatický McQueen a Hoffman vůbec nezůstává pozadu a sekunduje mu s charaktererm sobě vlastním... Super je taky hudba... Vše do sebé zapadá... Určitě se neokouká... ()