Gary

Jenom nechápu, proč do nejlepších hlášek nebyla zařazena taky ta z konce tohohle filmu: " I am still here, you bastards !!!" ()

rawen

výtečná studie síly odhodlaného lidského ducha, pohled na zničené ale nezlomené hlavní hrdiny na konci filmu je úžasně dojemný... 8/10 ()

maseer2

silný film o nezlomitelnosti ducha a touze po svobodě, u kterého jsem se ale celou závěrečnou hodinu (z části asi i kvůli předlouhé stopáži) ukrutně nudil.. přitom prvních 90 minut odehrávajích se ve vezeňském prostředí nebylo vůbec špatných.. ()

st.ranger

I přesto, že už není žádná naděje, pořád se držet té jediné myšlenky, která udržuje naživu. A to byl pro Motýlka útěk. Nádherně drsný film. Pustupná proměna Stevea McQueena je neuvěřitelná, nebýt tetování, mnohdy bych si nebyl jist zda je to on. ()

JohnCZ

Film občas trpí nevyrovnaným tempem, tak typickým problémem starých filmů, ale pořád je dostatečně poutavý. Je to film krutý a zároveň z něj čiší jakási naděje, kterou si i Motýlek po celou dobu uchovává. Ať už byla realita jakákoli, pořád se jedná o působivý příběh a tohle zpracování mu ostudu určitě nedělá. ()

Marek1991

Motýlik je pre mňa len ďalší nudný a rozťahaný film, ktorý som si neužil. Čo na tom, že je to životopisný film z krásneho prostredia a je akýmsi starším Vykúpením z väznice Shawshank so zaujímavým obsadením. Je dobré, že tam zakomponovali aj nejaké tie umelecké prvky, s kamerou a efektmi sa tiež pohrali, už len pri úvodnom sťatí hlavy je to patrné, no približne dve a pól hodiny je zabijak, ktorý v konverzáciách a znášaní utrpenia postáv mňa unavoval. Príbeh ma až tak neuchvátil, dej sem tam niečo ponúkol, no silnejší dojem to na mňa neurobilo. Dokonca to nepovažujem ani za nejaký extra väzenský film, aj keď svoje momenty to má, pre mňa najmä pamätná scéna s cigarou a malomocnými, inak to považujem za lepší priemer. ()

corpsy

Je pravda, že som ho videl už dávnejšie a iba raz, ale nejako mi to nesadlo. Veľmi ma nezaujala ani réžia, ani scenár a dokonca ani herecké výkony niesu, čo by vzhľadom na talent hlavných predstaviteľov mali byť. Skvelý námet je tu dosť nevyužitý. Škoda. ()

curunir

Bezpochyby najslávnejší a najlepší film o úteku z väzenia. Kvalitný scenár zaisťuje, že v snímke sa nenájdu žiadne hluché miesta úžasne vykresľuje Motýlikovu túžbu po slobode a tá ho stále ženie znovu a znovu k úteku, pričom to sa mu naozaj podarí až po mnohých rokoch. Rozhodne k najlepším pasážam filmu patrí časť, ktorú Steve McQueen prežíva na samotke ale aj slávna scéna s gilotínou, keď krv ošpliecha kameru. Dvojica McQueen/Hoffman, krásna kamera a na Oscara nominovaná hudba Jerryho Goldsmitha motivujú celý film až do finálnej scény úteku, ktorá je najdojemnejšou z celej snímky. ()

F.man

Stop pozitivismu, krásy a jednoduchosti hollywoodských dobrodružství, řekl si nejspíše Franklin J. Schanaffner, a natočil Motýlka. Syrově-surový vězeňský útěk, který se nebojí ukazovat dobrodružství bez růžových klapek, který by však byl naprosto ničím a upadl v zapomnění, bez vynikajícího Steva McQueena a Dustina Hoffmana. Very good. You keep me alive until we land in Guyana, and I'll underwrite any escape you care to arrange. ()

sidzej

Filmy o utekoch z vazenia mam rad no tato klasika ma viac nudila nez bavila. Dalsi z radu zdlhavych, precenovanych filmov. ()

hous.enka

Bohuzel jsem necetla literarni predlohu, ale film me nadchl. Stopaz je sice dost dlouha, ale reziser velmi rychle vtahne divaka do deje, a tak nemusite porad koukat na hodinky. Zkratka Steve McQueen je buh a Dustin Hofman mu dobre sekunduje, aniz by ho zastinil. Nejzajimavejsi byl asi pobyt u indianu a exoticke prostredi vubec . Zatimco vezeni pusobi sklicene a preplnene, nadherna priroda umocnuje pocity nabyte svobody. ()

EastWicka

Kdysi jsem v jednom britském TV programu četla u Motýlka popisek, nad kterým jsem se naoko pohoršila (přeci jen, zlatý fond kinematografie, že jo...), ale v skrytu duše potutelně zachechtala, protože šlo o trefu do černého. Tak já to teda napíšu: "Útěk, samotka, útěk, samotka - McQueenův kultovní masochistický maraton". ()

baribal

žánrově mám radši Frajera Lukea, protože je kratší a myšlenku vyjadřuje stejně, né-li ještě více. McQueena mám radši ve Velkém Útěku a Hoffmana asi jako každý v Rain Manovi... i tak jeden z nejlepších francouzských filmů... a řekněte mi, proč je tento žánr tak oblíben a v první 50. má tři zastoupení :P ()

NinonL

Dát plný počet mi brání má romantická duše, které ve filmu chyběl celý pobyt u Indiánů a moc se na něj těšila. Chápu, že to bylo v rámci akčnosti děje, ale nemůžu si pomoct. BTW dabing, který v poslední době (8/11) vysílala ČT, byl zcela bez emocí, odfláknutý, příšerný. ()

Adasin

Neříkám, že to není dobrý film, ale emocionálně se mě nedotkl ani zdaleka tak jako Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelená míle. Možná za to může nevýrazný dabing na ČT. 7/10 ()