Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

Hitman_47

Kdyby se nekonal nelogický a klasicky vyklišovaný závěr, tak bych byl ochoten jít až na 4...ale pardon, ten závěr musel scénárista napsat nejspíš přímo na place, kdy už všechny ostatní scény byly dotočené...nebo jinak nevim. Takové, nebojím se říct, pyčoviny, které se děly v posledních asi 20 minutách bych do filmu nedal, ani po amputaci poloviny mozku. ()

Le_Chuck

Poseidon (1) je remake, (2) je katastrofický film a (3) každému je jasné ako skončí. Pri pohľade na tieto tri body ma totálny kasový debakel vôbec neprekvapuje. Predstava 160 (!) miliónov a úvodný CGi let okolo božskej lode muselo riadne napnúť nejedného. Ak som Petersenovi pri Perfect Storm vyčítal úmorné pilovanie charakterov a zbytočne preťahovaný začiatok, tak pre Poseidon platí presný opak, ktorý z filmu robí totálne neosobnú sériu supermanovsky hrdinských momentov, chladnú ako psí čumák. Kto má chuť sa v kine schladiť práve týmto spôsobom bude spokojný. Kvalitná 90 minútová akcia s prekvapivo malou dávkou patetických kecov padne fajn. Kto čakal dramatické putovanie ľudí, ktorým naozaj ide o život bude sklamaný. Z tohoto pohľadu je jediná scéna pôvodného Poseidonu silnejšia, ako celý tento megalomanský exces. Odobratím slova dobrodružstvo z názvu sa táto ingrediencia vytratila aj z filmu. ()

Kaka

Peterson dokázal diváka na hodinu a půl zabavit. Nic víc, nic míň. Jinak se tato gigantická popkornovka ve zkratce nedá lépe charakterizovat. Na tak krátkou stopáž až přespříliš gigantický rozpočet, i když trikoví specialisté se skutečně vyřádili a formálně je film prakticky bez chyby. Především úvodní panorama obrovské lodi bez jediného střihu je naprosto famózní. I Klaus Badelt složil pro něj typickou, opětně výtečně dobrodružnou hudbu. Postavy absolutně bez drajvu a charismatu, přičemž úvodní několika minutové načrtnutí taky není to pravé ořechové a těžko přetěžko k nim divák v průběhu filmu hledá nějaké ty sympatie. Nevyhneme se ani několika trapně klišovitým a patetickým scénám (něco je už opravdu na facku), ale vesměs se to ustát dá. Jako jednohubka na pořádnou reprosoustavu jak dělané. ()

castor

Určitě Poseidon jen tak nezavrhnu, čekal jsem přesně to, co se na plátně odehrávalo, režisér (v posledních letech značně průměrný) ani herci nedávali nějaké razantní šance na pořádnou podívanou. Petersen jde směle na věc. Nikterak nečeká. Naráz vlny, tupý scénář. Typické nástrahy ztísněných prostor, postupné zužování členů skupiny, která nechce jen tupě zírat (proto tupě jedná) a čekat, až tlak vody zatopí vše živé. Digitální technologie je na dokonalé úrovni, ale každá sekvence jen tak vyšumí do prázdna. Hned se totiž skáče do další scény, do dalšího nebezpečí. Postavy sotva poznáme, předem víme, kdo všechno přežije, i když mně osobně to bylo jedno!! Tím pádem mi sedla i délka filmu. Sterilní, ale koukatelné, technicky brilantní, ale logicky neproveditelné, odosobněné, ale svižné vyprávění. 50% ()

D.Moore

Celkem průšvih. Moc mě sice netěší, že ho má na kontě Petersen, ale můžu se chlácholit alespoň tím, že to není (jen) jeho vina. Nafackovat by zasloužili hlavně scénáristé. Na pouť překocenou lodí vyslali tolik nezajímavých postav, až to bolelo. Snad jedině Kurt Russell byl trochu sympatický - ale pokud ano, tak díky tomu, že "to byl Kurt Russell". Josh Lucas alias pan Rambo Všezachraňující mi vůbec neimponoval, stejně jako zbytek trosečníků. Pochválit musím práci trikařů (převrácení lodi je pěkně a podle všeho i realisticky udělané, ačkoliv - zase - pramálo dramatické), slušnou hudbu Klause Badelta a scénu "Musíte ho setřást" ve výtahové šachtě, která mě (fakt) překvapila svojí nemilosrdností. Za závěr s čekajícím nafukovacím člunem bych ale scénáristům nafack... Aha, to už jsem jednou psal. Nevadí - patřilo by jim to. Dobrodružství Poseidonu pochopitelně nepřekonáno. ()

MM_Ramone

Nemecký režisér Wolfgang Petersen natočil počas svojej kariéry zopár zaujímavých snímkov (Nekonečný príbeh, Trója, Smrtiaca epidémia, Dokonalá búrka, Ponorka). Neboli to žiadne päť hviezičkové klenoty, ale mali svoju kvalitu. Preto som bol dosť zvedavý na to ako sa popasoval s novou verziou filmu o veľkej, luxusnej, výletnej, oceánskej lodi "Poseidon", ktorú počas novoročnej oslavy prevráti obrovská vlna a tak uväzní posádku a pasažierov v jej útrobách. Pán Wolfgang Petersen odviedol dobrú prácu. Je to skúsený profesionál. Natočil kvalitný katastrofický film. *** ()

freddy

Průměrný film o převrácení honosné lodi obří vlnou a o následném boji o život několika lidí. Mně se to docela líbilo. Teda alespoň jsem se přistihl, že jsem měl kolikrát problém odvrátit oči od obrazovky, jak to bylo napínavé. Takže cíl připoutat mne do křesla a nepustit tento film splnil. Jenomže i když to bylo velmi napínavé, přesto tento film nemohu vyzdvihnout na více než tři hvězdičky. Důvodů je hned několik. Tím hlavním asi je to, že jsem měl pocit, že tohle už jsem někde viděl. Podobné scény byly totiž k vidění ve filmu Útok z hlubin, kde přesně takto utíkali lidé před žraloky tuším odněkud z lodi nebo z nějakého obřího akvária nebo výzkumného centra, to už si přesně nepamatuji. Taky tam šplhali přes šachty, taky bojovali s prostupující vodou, taky mnohdy unikli jen těsně. Prostě viděl jsem v tom tak trochu kopii tohoto filmu. A druhým důvodem je určitá předvídavost scénáře. Je jasné, že ne všichni unikající to přežijí, že tam budou dramatické vsuvky, že se ta cesta za záchranou všemožně zkomplikuje. Prostě u tohoto typu filmů těžko někdo vymyslí něco nového či inovativního. Ale jako zabavení na víkendové odpoledne to bylo ucházející, rozhodně to bylo koukatelné. Takže dávám tři hvězdičky. ()

Spooner

Tradiční popcornová jednohubka. O postavách nevíte skoro nic, protože hned po 10 minutách přijde hnusně digitální vlna a většinu lidí zabije, takže si ani nemáte koho oblíbit (on ani nikdo zvlášť dobře nehraje,ale na Emmy Rossum se aspoň hezky kouká). Celej ten příběh je malinko přiblblej, ale Petersen má akční scény ještě pořád v ruce, takže jsou opravdu napínavé. A je to dostatečně krátký na to, aby to začalo nudit. Prostě jednou to stačí, žádnej zázrak to ale není. 50% ()

Wacoslav1

Musím přiznat, že tenhle remake mě příjemně překvapil. Původní film je pro mě nedotknutelnou klasikou a když jsem viděl jak otřesně dopadlo např to dvoudílný tv zpracování, tak jsem byl skeptický, ale Petersen naštěstí není žabař jako Emerich a neposral to. Pravda film je hodně krátký na seznámení z postavama je minimum času, ale zase se furt něco děje akce a efekty se mi zamlouvali i když myšlenka pokulhává, ale o tý to asi nebude. Takže remake který sice kvalit původního eposu nedosahuje, ale ostudu mu určitě neudělal.75% ()

Davies182

Byl jsem na téhle akcičce v kině, a po celou stopáž jsem se parádně bavil. Vyžadovalo to ode mne jediné, a to sice pokusit se nevšímat si hrozných hereckých výkonů a neproveditelných a nereálných akcí. Vypnul jsem mozek a zabavilo mě to, ale zpětný pohled si vyžaduje kritiku. ()

gogo76

Po technickej stránke slušne zvládnuté. Petersen to na mori vie /Ponorka, Dokonalá búrka /. Ale akcia a efekty sami o sebe film pohromade neudržia. Petersen asi nevidel Titanic, možno by mu došlo, že postavy a charakteristika sú rovnako dôležité. Každej postave je venované niekoľko sekúnd, ani sa nestačíme zorientovať a loď je už prevrátená. A to sa film ešte iba rozbieha! Postáv postupne ubúda a je nám fuk v akom poradí. V tom vidím najväčšiu slabinu filmu, ktorý mal naviac.60%. ()

Mahalik

Po děsivý Troji natočil Petersen docela solidní, místy hrozně trapný film.Velký plus tohohle filmu jsou interiéry Poseidonu, ty se fakt povedly. Dialogy jsou úděsný a herecký výkony docela ušly. Největší vopruz tam byl ten malej kluk. Debilnější kecy jsem už dlouho neslyšel. A ta ženská, která v celým filmu řekla zlatíčko tolikrát, že ztatilo svůj význam, byla taky na pěst. Jedinej komu jsem fandil byla moje oblíbená Fergie z Black Eyed Peas. Ač měla mini roli, ihned se mi zvedla nálada. 50% ()

Xmilden

Populární film o lodi, která se otočila o 180°. Tentokrát bohužel spíše v trikové podívané, ve které se bohužel nepovedl casting hlavního hrdiny. Josh Lucas je nesympatický až na půdu. Stejně jako většina zde přítomných. Svou kariéru se zde snaží zachránit Kurt Russell. Tuto průměrnou záležitost ovšem nezachránil ani on. 50% ()

kinej

Nad Petersenem jsem zlomil hůl už po Dokonalé bouři. Zklamalo mě, že talentovaný režisér, může natočit něco tak ubohého. A to jsem ještě neviděl Poseidon. Proč je Poseidon tak špatný? No například katastrofický film by měl mít vypracovanou psychologii postav, ale zde jsou jen placatí vystřížení papíroví panácí nalepení do série akčních sekvencí. Žádná motivace nic, vlastně jsou všichni, kromě alkoholika, úplně stejně bezbarví. Krom toho po celé své putování lodí nepotkají ani nohu, ražisér nechal totiž všechny co jsou výše pro jistotu hned na začátku uhořet. Nejvtipnější je, detailní znalost prostředí lodi hlavních dvou hrdinů. Jen se podívají na malou mapku a už ví kudy prolézt, kde co vypnout atd. Dalším důvodem je, že největší herecké opory Russel a Dreyfuss zde úplně selhávají. Ale i ostatní herci jsou vysloveně ubozí. Speciální efekty jsou přinejlepším obyčejné. Hudba nevýrazná, takže není nic co přičít k dobru. Jednu hvězdičku dám Petersenovi za Das Boot. ()

cheyene

Oživení kultovního snímku se dle mého povedlo. Na kvality původní verze to nemá, avšak neurazí a i díky Kurtu Russelovi je Poseidon zdařilou a napínavou dobrodružnou záležitostí. ()

Fiftis

Podľa mňa veľmi obstojný náhradník pôvodného Poseidona. Kedže tu už nemáme skvelého Gena Hackmana, môžeme sa tešiť na výbornú náhradu v podobe rovnako skvelého Kurta Russella. A tam ani zďaleka nekončíme - skvele hrajú obzvlášť aj Josh Lucas a Richard Dreyfuss. Mnohí sa sťažujú, že nevieme hneď od začiatku, kto sú naši preživší hrdinovia. Ale čo sa týka chýbajúcej expozície postáv, tak tá bola (ne)napísaná minimálne so súhlasom režiséra Petersena. Vo viacerých rozhovoroch sám vyhlásil, že si to tak želal, lebo chcel aby diváci spoznávali hrdinov postupne počas katastrofy a "prirodzene" a nie umelou expozíciou. Petersen chcel diváka postaviť do tej istej situácie, ako postavy vo filme - tie sa tiež stretli iba "pred chvíľou" a nepoznajú sa, nevedia o sebe nič a teda nevedia odhadnúť, ako sa kto z nich zachová. A identickú situáciu chcel Wolfgang vyvolať aj v divákovi. ()

Shakers

Videl som to v dobe, keď tento kolos priplul do kín. Vtedy to síce nebolo bohvie čo, ale bavilo ma to, keďže ma bavia dobrodružstvá, kde sa snaží partička ľudí zachrániť. No a Poseidon moje kritéria spĺňa. Nie je to nič extra, ale dobre sa na to pozerá. Casting nie je nič moc extra, najlepší je tam ozaj iba ten Kurt, ale nevadil mi ani Josh Lucas. Čo mi vadilo bolo debilne správanie postav, zázračné vyliečenia a trošku zlý strih, pretože mám pocit, že sa postavy občas teleportuju. Inak ma bavilo pozerať sa na to ako sa partička preživších snaží zachrániť s luxusnej lode, ktorá je obrátená hore pupkom. Tie prachy sú tam vidno. A navyše je to celkom krátke, takže to dobre plynie. A hudba od Badelta je vlastne tiež fajn, presne ako tento film.  Obľúbený soundtrack: Poseidon. 65% - 3* ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky