Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

ajuska

Z původního Poseidonu už si nic nepamatuju a tak nejspíš proto pro mě nebyl tento film utrpením jako pro mnoho ostatních. Zkrátka skrz naskrz průměrný katastrofický film, předvídatelný až půdu, s nepřekvapujícími postavami, vztahy, úmrtími a obětmi. Škoda, že režisér neměl odvahu odchýlit se alespoň v něčem od zaběhaného schématu katastrofického filmu ()

Boogeyman

Je to naivní, blbé, předvídatelné, směšné, trapné, klišovité, herecky mdlé a triky s ohněm příšerné! Ale na druhou stranu je to svižné, zábavné, občas napínavé a nějaké kousky s vodou úžasné! Petersen se naštěstí nehodlal ztrapnit nějakým dalekosáhlým představováním hlavních hrdinů a jejich pohnutek, protože už i takhle je vše co se děje mimo samotnou katastrofu nudné tlachání o hovně! Samotná scéna převrácení lodi je jednak už po pár minutách filmu a jednak perfektně natočená! Tady se krátká stopáž snímku opravdu vyplatila a jen díky ní je to vcelku příjemný snesitelný film, protože má prostě spád! ()

salahadin

Wolfgang (Amadeus) Petersen v poseldních letech nemá formu, prvně znásilnil Tróju svým hollywoodským viděním světa a teď nakopal zadek klasice o lodi Poseidon. možná by mohl zkusit autorský film, který si sám vymyslí a sám natočí a ne aby pořád točil debilní remaky! Stop! ()

Deimos

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +předně kamera, rychlý spád, několik scén, hudba, Josh Lucas je sympaťák, jo a Jimmy Bennet RuleZz -charakteristika postav tu jaksi není (lol), děj se taky někde utopil, strašně předvídatelné/// Jednu scénu si jistě zapamatuji, a to hned tu úvodní. Okamžik kdy se kamera vynoří z pod moře, kde bylo vidět dno Poseidonu a najednou se z ničeho nic objeví majestátní loď, kolem které se kamera obtočí a dá nám nahlédnout... Měl jsem tu možnost srovnávat děj s přes 30 let starší verzí a je fain, že jsem si vybavil několik scén, rovněž některé postavy jsou totožné (Josh Lucas, Kurt Russell, důstojník z posádky-akorát tady je to černoch). Jiné však jsou nové (Emmy Rossum, Richard Dreyfuss) a některé chybí (postarší pár, sestřička od Jimmy Bennetta). Scény jsou rovněž podobné, několik jich je jiných. Hudba se mi velmi líbila a vhodně doplňovala akčnější nebo dramatické scény. Je třeba ironické sledovat osud Richarda Dreyfusse, se kterým se rozešel přítel, život chtěl ukončit sebevraždou a nakonec to jako jeden z mála přežije. Poseidon jako film by mohl atakovat i příčky nejvyšší, ale to by musel mít propracovanější scénář a především mu chybí prokreslenější charakteristika postav a to u tohoto filmu je celkem podstatné. Avšak jako popkornový film na jedno zhlédnutí je to fain a navíc já osobně jsem za tento remake vděčen./// Celkem 76%/// ()

ChewieDC

Velkou výhodou filmu je jeho délka. Tedy že je poměrně krátký a člověk se nestihne ani moc nudit. Postavy jsou tam jen proto, aby mohly postupně odpadat, občas je to docela napínavé, občas nechtěně vtipné. Prostě zcela průměrná zábava na jedno podívání. ()

Aknah

Já nevim... mě se to líbilo, jasně, mělo to některý přehnaný části, ale jinak skvělá napínavá zápletka, u každé bezmocné akce jsem jim všem hrozně držela palce a strachy jsem nevydala ani hlásku, byla to prostě opravdu akční podívaná, která se mi moc líbila, příjemné obsazení a ten konec - kéž by to vždycky takhle dopadlo, ale prostě kdo by nebyl za takovejhle ideál rád :) ()

Legas

jelikož se zajímám o filmové triky, tak mě začátek Poseidonu potěšil. Úvodní záběr skutečně technicky (bohužel i finančně) trumfnul Titanic, ovšem s otočením onoho mohutného kolosu se obrací i kvalita samotného filmu. První půlhodina (tedy včetně převrácení) je vkusnou popcornovou podívanou, ovšem co se potom občas začne dít za ptákoviny, to zůstává rozum stát. Trocha klišé neuškodí, ale některé pasáže a dialogy jsou dost hloupoučké. Čím víc se přeživší blíží ke dnu (tedy k očekáváné záchraně), tím se film stává nesnesitelnějším. Ale celkově jde o docela slušnou "brain-off" zábavu pro VELICE nudné večery. ()

InJo

Ucházející non-stop akce, která má ale k emotivnímu a strhujícímu dramatu, plného morálních dilemat typu "jakou cenu má lidský život?“, přeci jen dost daleko. Na rozdíl od originálu jsou postavy samozřejmě velmi tradiční a jednoznačné (role Kevina Dillona je naprosto mizerná a směšná, ženské hrdinky jsou všechny na jedno brdo). Koho zajímá psychologie a dojemná úmrtí, ať si pustí ověřenou klasiku ze sedmdesátých let. Těm, kteří se chtějí jen na sto minut odreagovat doporučuji tuto trikově nabitou, ale jinak docela hloupou jednohubku, která vlastně vůbec nemusela vzniknout... 50 % ()

IQ Tiqe

Špatný to neni, ale nijak úžasný zase taky ne. SLušný katastrofák na jedno zhlédnutí. Má dobrodružný ráz - jde rychle k věci a většina se točí kolem hledání cesty z lodi. Nebojí se být drsnější, jednou dvakrát mě zamrazilo. Není to vyloženě napínák, ale v některých momentech napětí funguje hodně dobře, # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 4 | napětí 5 | pustil bych si znovu 6 ()

Tsuki

Naprostá blbost. Skupina lidí se po zasažení lodi obří vlnou (a jejím převrácení) rozhodne z vnitřní místnosti dostat ven skrz dno lodi nad hladinu. I když se vůbec neznají, neuvěřitelně skvěle spolu spolupracují, když někdo z nich umře, řeknou "dobře, tak jdeme dál" a na prahu vážného nebezpečí se kladné postavy z nich vždycky ze všeho dostanou. Celý film je proložený spoustou nesmyslů, chyb a také debilním scénářem. Na konec se dostanou ven akorát, když se loď zrovna potopí, a z nějakého důvodu mají po ruce člun i světlici. Přiletí vrtulník a všichni jsou zachráněni. The End.... S hodnocením nemůžu jinak. Byla bych ochotna ho o hvězdu zvýšit, kdybych se u filmu přes jeho nesmyslnost aspoň bavila. Ale ke všemu to ještě byla nuda. Pokud se chcete podívat na dobrý katastrofický film, od tohoto titulu rozhodně ruce pryč. ~(0,5)~ ()

Anderton

Poseidon som videl na poludnie počas horúceho leta 2006, či 2007 v klimatizovanom multiplexe. Tento fakt mal za následok, že som bol spokojný. Prídete z horka do príjemnej sály, kde sa hneď na vás valí obrovská vlna, potom sa v tom močíte a nakoniec vyleziete späť do toho horka. K deju stačí pripomenúť iba to, že nič inovatívne v ňom nenájdete, ale vďaka sympatickým hercom by ste nemali byť výrazne sklamaní. ()

predators

Nenechte se odradit slabším hodnocením! Já jsem se jím dlouho řídil a musím říct, že tomu tak vůbec není. Je to sice další z klasických "únikových" filmů, ale tenhle patří jistě k těm lepším. Pěkné triky, napínavé scény, žádné zbytečné prodlužování a konec taky není uplně americký:-) 75% ()

Slarque

Po úžasném (a vlastně úžasně zbytečném) úvodním záběru jsem se už jen těšil, až přijde vlna a rozjede se děj. Jsem tedy nejspíš jeden z mála, komu žádná expozice nechyběla. Bohužel se příběh drží klasických klišé, takže jsem uhodl, kdo všechno ze skupinky přeživších umře, a to i v přesném pořadí. Jinak mi to přišlo dobře natočené a jako běžná popcornová zábava to splnilo svůj účel. ()

Tommy987

S Poseidonom naberá slovo predvídateľnosť úplne nové dimenzie. Akonáhle trochu spoznáme postavy, každý, kto v živote videl aspoň jeden katastrofický film, vie takmer s istotou povedať, kto je predurčený na smrť a kto na prežitie. A ten, kto videl aspoň dva katastrofické filmy, bude vedieť na začiatku "smrteľne vyzerajúcej" scény predpovedať aj konkrétnu postavu, ktorá onedlho "zařve". Žiadne prekvapenie sa nekoná, a preto z plátna mizne aj akékoľvek napätie. A film o potápajúcej sa lodi, ktorý postráda napätie a postavy, s ktorými sa vieme stotožniť a držať im palce, teda za veľa nestojí. Technická stránka môže byť sebalepšia (ujde to, ale zo 150 miliónového rozpočtu som čakal akosi viac), ale z hlbín podpriemeru Poseidon aj tak nezachráni. 4/10 ()

iamek

Slušná béčková podívaná na nudný večer. Jednoduchý příběh s nalajnovanou linií uteče hodně rychle a film není zbytečně natahovaný. ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky