Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

B!shop

Tak takhle ma vypadat spravne zvladnutej remake. Pribehove se drzi originalu, takze i tady je to celkem predvidatelnej a jednoduchej dej, ale celej film je natocenej sviznejs, taky ma film jen 85 minut, coz bylo tak akorat. Taky mi prisel film drsnejsi, se smrtma si nedelal starosti ani puvodni, ale tady obcas chcipaj fakt nechutne a chcipa jich hodne. Az teda na hlavni partu, tady se oproti originalu zase docela setri. Sem tam je ve filmu nejaka scena, ktera jak kdyby vypadla z puvodniho filmu, ale obcas tvurci pridou s dobrym napadem, vetsinou na nejakou prekazku. Herci, ackoliv na to ze zacatku nevypadali, byli nakonec v pohode. Jeste zbejva zminit, ze uvod je odbytej behem deseti minut a pak nastoupi od zacatku do konce napinava podivana, to vse navic podporeny az na par vyjimek paradnima trikama. Ja byl spokojenej. ()

Lateef

Petersenova předělávka staršího Dobrodružství Poseidonu se nezdržuje žádnými vysvětlivkami a nuancemi a hned v první minutě nám velice působivě předvede zaoceánskou loď v celé její kráse...hlavní postavy se skoro nestihnou představit a už Poseidonu "gratuluje" k Novému roku obří vlna...vzápětí na to se již vyčleňuje skupinka zoufalců, jenž hodlají o svůj osud bojovat a pak už jen následuje cesta polorozpadlou lodí tak, aby na předem určených lokacích docházelo k úmrtím předem určených lidí...Připadá mi to jako nějaká hra, kde banda přeživších přechází z jednoho levelu do druhého, přičemž v každém jeden z nich zařve...né, že by některé scény nebyly dostatečně působivé(průlez výtahovou šachtou či klaustrofobické protahování se servisním průduchem mají svou atmosféru), ale skutečně několik minut dopředu odhadnete, kdo se zrovna bude poroučet k Pánu...neskutečně klišovité a otřepané dialogy Vás nutí křoupat popcorn s dokořán otevřenou pusou(to abyste ty slinty přehlušili)...herecké výkony jsou průměrné, Kurt Russell se bezvadně cuká, když stojí tváří v tvář nebeské bráně...možná se ptáte, kam se podělo těch 160 miliónů rozpočtu, ale ono tu pořád něco vybuchuje nebo zaplavuje vodou a protože se to děje celkem efektně, tipuju, že většina rozpočtu padla na digitální triky(zmíněná úvodní scéna je fakt suprová, převrácení lodi taky good)...Je škoda, že film je zhuštěný do 88! minut, protože nebyl např. vůbec čas na důkladnější představení hlavních postav, takže je Vám v podstatě jedno, kdo natáhne brka...oproti tomu ale je dynamický a rychlý a skončí dřív než se začnete poprvé nudit. 160 miliónů dolarů(rozpočet)/181,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jossie

Musím uznat, že akce byla natočená slušně, film uběhl, ani nevím jak a dokonce byl napínavý, tolik ke kladům. Bohužel nemůžu než srovnávat se starým Poseidonem, kde byli skvělí herci, výborný příběh, o každého jsem se opravdu strachovala, což se mi tady nestalo. Ono natočit jen čistou akci na dobrý film prostě nestačí. A navíc, když se v poslední vteřině zachráníte už asi popadesáté, nějak ten efekt přestává působit. ()

dobytek

Naprosto obyčejnej katastrofickej film s neuvěřitelnym rozpočtem. Docela by mě zajímalo, kde se všechny ty prachy ztratily. Triky jsou tak na úrovni televizních filmů. Zřejmě prachy posloužily jen na přeplácení velkejch jmen (od Kurta Russella počínaje a Fergie konče - jinak ona byla asi jediná postava, která mi byla svym způsobem sympatická). Pro mě po všech stránkách naprostej průměr - 50%. Dodávám, že originál jsem sice kdysi viděl, ale už si z toho téměř nic nepamatuju, takže srovnávat nemůžu. ()

Shit

Porovnávání s předchozím poseidonem nemá ani cenu, protože mu nešahá ani po kotníky, ale nakonec to dopadlo líp něž jsem čekal. Příběh je myslim si už dost známej a tak nebylo moc těžký uhádnout jak se to bude asi vyvýjet, ale potěší, že Wolfgagn Petersen se striktně nedržel známýho příběhu, ale tu a tam to pozměnil, ale podsatat příběhu zůstala stejná. Velkej rozdíl je samozřejmě v tricích, ty jsou skvělý, možná ta velká vlna mohla být jěště lepší, ale všechno ostatní už je zvládnutý dobře. Triky rozhodně problémem nejsou, to se ovšem už nedá říct o postavách ty mi dělaly největší problémy, všichni chlapi jsou neskutečný hrdinové a kruťáci, králem mezi nima je Josh Lucas. Při těch jeho hrdinských kouscích jsem sebou malem seknul, nebojim se ho označit za největšího trapáka filmu, trošku lepším dojmem na mě působil Kurt Roussell, sice taky hrdina, ale v jeho roli se to dalo ještě jakž takž pochopit a nebilo to tolik do očí jako u Lucase. Bohužel i ostatní postavy, respektive herci nebyly zrovna dobrý, jedině snad Emmy Rossum byla dobrá, ale to nedostávala tolik prostoru. Nakonec to ale přece jenom tak špatný nebylo, většina scén byla docela napínavých a několik umrtí nečekaných, teda spíš v mých očích předčasných, takže to nakonec přebije i ten stupidní armageddonovskej konec ()

Dadel

Do Varů jako "půlnoční film" se to skvěle hodí, takovou vysmátou atmosféru, kdy se posměšně tleská každé podařené záchranné akci a každé stupidní hlášce, v normálním kině nezažijete. Ale film jako takový ničím nepřekvapí. Hrdinové jsou hrdinní, voda je mokrá, CGI grafika je špatná (úvodní vychvalovaný záběr možná stál dva miliony dolarů, ale postava Joshe Lucase se po digitální lodi pohybuje ještě méně přirozeně než postavičky v Diablu), dialogy jsou debilní (mým favoritem je následující rozhovor dvou dívek: "Tvůj táta mi někoho připomíná." "Když jsem byla malá, dělal starostu New Yorku." "COOL!"), konec je happy...ale po všem tom (rádoby)umění jde o příjemnou změnu. ()

ditrue

Tento film nemuzu hodnotit objektivne jelikoz je to remake filmu ktery patri mezi vubec ty prvni filmy ktere si pamatuji ze jsem videl (bylo mi snad 12 nebo tak nejak). A proto mam slabost vuci lodim obracenym dnem vzhuru. Ale zpet k remaku. Je to popcornovejsi nez by melo, to je pravda. Ale i pres to, u scen jako je prulez vetracni sachty nebo sebeobetovani Kurta Russella na me zapusobil jako tenkrat kdyz mi bylo 12. Atmosferu ma snimek srovnatelnou s originalem a misty ji i prekonava (scena s vytahem). Snad jen ze sentimentu ale 4* ()

M.a.t.t.

Vcelku vydarená paródia na katastrofický film. Hlúpe ale zábavné s niekoľkými áčkovými momentami a hromadou typovo nevhodných hercov. Ale keď vraziť do paródie taký veľký rozpočet, bola možno aj škoda. ()

flanker.27

Uprostřed katastrofy stovek lidí se potkají ti, co se potkat mají, odkopnuti jsou ti co mají být odkopnuti a obětují se ti co jsou hrdinové. Líbilo se mi, jak při prolézání obrovským trupem malá výprava narážela jen na samé mrtvoly, aby se šetřilo na platech. Skupinka má vždycky cestu přímo nalinkovanou, žádné bloudění, rozvažování možností, prostě díra a hup do ní. Scenáristicky nedomyšlený remake mnohem lepšího filmu s několika technickými podivnostmi a dějovými zkratkami. ()

choze

Velkorysá a svižně ubíhající procházka převrácenou gigantickou rakví plnou všudypřítomných zohavených mrtvol s vodním živlem v patách, sestávající ze série destrukčních a nervydrásajících scének, které otestují váš strach z výšek, uzavřených prostor a samozřejmě z vody. Originál měl zajímavější postavy, o něž jste se opravdu báli, a k nimž byli tvůrci opravdu nelítostní, remake zase hrotí jednotlivé překážky a je plochou, ale nenudící velkolepou katastrofickou jízdou. ()

Gilmour93

Dětská ručička odtahující šroub krytu ventilace, chutný Kurt Russell s octem a cibulí a jistota, že přežijí jen ti krásní - v slané vodě s oblibou naložený námořník Petersen dostal nejspíš režisérské kurděje.. Poseidon sice letí jako vystřelené torpédo, ale občas jsem měl pocit, že v něm chybí kusy scén a navíc ty na kupu vršící se nesmysly donutí nejednoho alespoň trochu náročnějšího diváka mlátit v zoufalství hlavou o kýl. Kde byl Harrison Ford z Air Force One, aby točící se lodní šrouby překousl svým pevným prezidentským chrupem..? ()

Psema

Celý film je prakticky o ničem, ale na jedno shlédnutí se to bez problémů dá. Akorát ta proklamovaná úvodní scéna je děsná. Takhle špatné spojení renderované lodi s člověkem jsem fakt ještě neviděl. Ovšem vlna je parádní. Škoda, že je scénář tak špatný, primitivní a plný holých vět. ()

TeeAge

|| Scenár: Mark Protosevich / Based on The Poseidon Adventure by Paul Gallico | Hudba: Klaus Badelt | Produkcia: Wofgang Petersen, Duncan Henderson, Mike Fleiss, Akiva Goldsman | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Vitual Studios, Irwin Allen Productions | Rozpočet: 160 miliónov $ | Tržba: 201,674,817 $ || Až neobvykle superrýchlo sa topiaca fantasy loĎka, kde každý herec, kulisa a rekvizita koná to, čo im pán režisér povedal podľa toho, čo vydel v úspešne sa topiacich predchodcoch. AjkeĎ herci nemajú žiaden priestor na uzemnenie, remeselne je film oku lahodiaci. ()

genetique

Človek by si myslel, že po desiatich rokoch megaúspešnej loďokatastrofickej filmovej drámy sa človeku porovnávanie vytratí, no Petersen sa mýlil. Škoda, že s pôvodným Poseidonom to ale zrovnávať nemôžem. Komerčák ako riť, no čo z toho, keď sa ani nezačne a už je tu vlna, žiadne vypsychoanalyzovanie postáv, takže ani žiadny dramatický a citový vzťah si k nim divák nenadviaže. Tým pádom však aspoň stavili na rýchlosť, efekty, kameru, Russella a celkom schopnú gradáciu. Celkovo je to teda mierny nadpriemer. 55%. ()

mysicka

voda, voda.. bla, bla, bla.. voda.. zív.. voda.. bla, bla.. zív.. voda, voda..:( a neberte to prosím jako spoiler.. naštěstí pak šlo v tv manchester vs. as řím (btw. 7:1:))) ()

StarsFan

Nemůžu si pomoct. Když jsem tenhle film s napětím očekávala a četla ty 2* rezence, říkala jsem si, že to určitě tak hrozný nebude a vyjde to aspoň tak na 3* hvězdičky (+ jednu za mého oblíbeného Kurta Russella :-). Situace je však taková, že jsem s Kurtem už dlouho tak stupidní film neviděla; a to jsem jich viděla skutečně hodně. Wolfgang Petersen se zjevně vůbec nenamáhal představit nám nějak postavy, takže se asi po pěti minutách, kdy konečně na obrazovace doběhnou jména všech nejdůležitějších lidí, najednou v záběru objeví velká vlna a lodičku hezky obrátí dnem vzhůru. V tu chvíli se parta asi deseti lidí (z těch asi 300, kteří to přežili) rozhodne utéct z podvodního pekla; proč zrovna tahle skupinka se mě neptejte, protože to sama nevím. U některých ani nevíte jejich jméno a objevují se v záběru snad poprvé, natožpak abyste znali jejich životní osud a mohli vám být nějak sympatičtí. A příští asi tak další hodinu a půl sledujete tyhle postavičky, jak plavou ve vodě, prolézají šachtami, probíhají chodbami a občas jako bonus rozbijí nějaké dveře nebo zmáčknou nějaká tlačítka. Zároveň není pár momentů filmu (hlavně ze začátku ten pohled na loď) na takové trikové úrovni, abyste si nedokázali říct: "Jo, tohle bylo dělaný přes počítač," což sice odpustím Titanicu, protože vznikl před několika lety, ale rozhodně ne Poseidonovi, který je z roku 2006. Jediné, co jsem si tak z filmu odnesla, bylo velký zklamání a pocit toho, že znovu se na to skutečně dívat asi nebudu. 1* (+ jedna za mýho oblíbenýho Kurta, i když si to za svojí roli pomalu ani nezaslouží) ()

Hakha

Obrovské zklamání, čekal jsem mnohem více. Těch 95 minut se táhne, jako by to trvalo přes 2 hodiny. Dialogy velice špatné, místy až komické, mnoho nelogických scén a předvídatelnost. Efekty sice vypadali výborně a místy to bylo velice napínavý, ale takových scén bylo velice málo. Postavám jsem neměl proč fandit, nepřirostli mě k srdci tak mě bylo jedno jak to s nimi dopadne. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky... ()

3DD!3

Solidní zábava. Navíc všechno jde tak rychle, že se nemáte ani šanci moc nudit. Efekty jsou na výborné úrovni a úvodní "titulkový" záběr je hodně podařený, paradoxně mi u něho ale vadily ty titulky :-D. Kurt Russell sice nepředvedl velký comeback, ale vedl si víc než slušně a Josh Lucas mi překvapivě nevadil. Je škoda že Petersen zapomněl víc zvýraznit emoce, kdyby přitlačil na pilu dal bych i 4. Takhle i kvůli podařené Badeltově hudbě dávám lepší 3. ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky