Na obří, luxusní lodi Poseidon se všichni pasažéři baví a oslavují příchod nového roku. Zcela odlišná je situace na můstku. Je slyšet dunění, a když se první důstojník zahledí do tmy, spatří gigantickou vlnu. Tsunami míří na bok lodi a námořníci se marně snaží loď otočit přídí k vlně. Je vyhlášen poplach, ale nic nemůže tragédii zabránit. Vlna naráží na bok lodi, zvedá ji a převrací kýlem vzhůru. Kapitán lodi všem přikáže, aby čekali ve velkém tanečním sále na příchod zachránců. Neposlechne ho profesionální karetní hráč Dylan Johns, rozhodnutý dostat se ven z vraku tubusem lodních šroubů. K němu se přidá sympatická svobodná matka Maggie Jamesová s osmiletým synkem Conorem, bývalý starosta New Yorku Robert Ramsey, hledající dceru Jennifer i jejího přítele Chrise, a stevard Valentin. Později se ke skupině připojí opilec Larry a černá pasažérka Elena... (TV Nova)

LaciLC

Slušná popcornová zábava, ktorá má však veľmi ďaleko k originálu z roku 1972. Ale aspoň nie je natiahnutá na takú dĺžku ako niektoré bezmozgové hollywoodske filmy. Takto sa aspoň nemáte čas nudiť. ()

bassator

41st KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2006 - HORIZONS - Horizonty (Poseidon / POSEIDON / Poseidon) - 6. 7. 2006 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 35% ()

Marze

Příjemně naladí svižný úvod, který rozlehlost lodi představí hezkým nápadem – ranním kondičním během, přes den načrtne obrysy hlavních postav, večer je pošle k silvestrovskému přípitku. A sotva pozvednou číše, zalije plátno obří vlnou, která zakryje i Měsíc a převrátí parník vzhůru nohama. Rychlá, jasná, efektní čtvrthodinka. A tím lepší část filmu končí. Především v partě přeživších, která se vydá labyrintem trosek za záchranou, chybí ústřední strhující osobnost, zato se tu čirou náhodou sešel tým snů. Jeden býval hasičem, druhý sloužil na ponorce a z fyziky měli všichni jedničku. Složením plní hollywoodské normy: matka, dítě, novomanželé, homosexuál, jen Afroameričan a pes chybějí. Zbytek filmu tvoří čistě mechanická cesta ateliérovými dekoracemi, které občas působí jako překližka pro levný seriál, přičemž jednotlivci odpadávají opět podle tradice – čím protivnější postava, tím kratší životnost. Kdo by vsadil na černou pasažérku nebo sexuálního loudila? Vůkol stále něco jiskří a vybuchuje, zatímco pokřikují Rychle! Pohyb! Jdeme!, případně si vyprávějí dojemné historky. Pár nápaditých scén jako skok ohněm pod hladinu nezastře, že rytmus střídá jen strach, úlevu, paniku a hrdinné Dokážeme to! Promáčené šaty dívčí těla hezky tvarují a hrdina Čelistí Dreyfuss je pořád chlapík, ovšem od Poseidonu se čeká jiný typ vzrušení. Katastrofický velkofilm? Kromě startu a finále se hraje spíš katastrofální nuda. ()

jojinecko

Strašná somarina, ale fakt desná. Tie postavy, ich činy a reči- waw...Až sa nechce veriť, že sa na to dal ten človek, čo má na svedomí Das Boot nahovoriť. Petersen (aj keď už totálne "nakazený" Holywoodom) nezaprie, že ako režisér nie je béčkar, hoci to, čo mal pred točením na papieri bol pekný sajrajt. Bohužiaľ triky niekedy vyzerajú ako z posledných filmov Dolpha Lungrena...Do telky pre "všetkopozerajúce masy" ideálne. Ako seriózny film výsmech... ()

rikitiki

Vůbec jsem se s těmi postavami nesžila, takže mi bylo skoro jedno, že umíraly. Když to srovnám s filmem Dobrodužství Poseidonu a vzteklým reverendem Gena Hackmana, tak nová verze prohrává v síle příběhu. Osudy i charaktery novodobějších hrdinů zcela převálcovala triková stránka filmu. /5. 12. 2010/ ()

anais odpad!

Na tomhle filmu jsem nenašel prakticky nic, co by mě (kladně) zaujalo. Poseidon není v ničem originální, neobsahuje zábavné hlášky, ani originální usmrcování (navíc můžete se solidním předstihem odhadnout kdo zemře ve které scéně, takže překvapení se žádné nekoná). I přes chvástavá slova tvůrců nejsou perfektní ani triky. Hned úvodní záběr, kdy kamera oblétá loď mi přišel podivný – materiály vypadají nepřirozeně, to byl lepší Titanic, v roce 1997! Těšil jsem se na Kurta Russela a Richarda Dreyfusse, ale scénář jim nedal sebemenší příležitost něco předvést. Dreyfuss hraje gaye, abychom tomu snáze uvěřili, má v uchu náušnici! Russel hraje bývalého hasiče (potom starostu NY:-o), který své dceři pořád kecá do vztahu s přítelem. Jak se tento spor nakonec rozřeší je jasné už od začátku. Celková charakterizace postav nulová, můj zájem o ně ve chvílích, kdy utíkají před živlem, taky. Klišé se vrství na další klišé. Poseidon obsahuje také několik naprosto debilních scénáristických berliček, z nichž za tu nejtrapnější považuji nafouknutý člun hned pod místem, ze kterého na konci hrdinové vylezou. Dalo by se pokračovat do nekonečna. Ten film je asi nejzahozenější šancí udělat přinejmenším zábavný hollywoodský velkofilm. Záhadou zůstává, jak mohl takový patvar natočit takový profík jako Wolfgang Petersen. ()

honajz

Německý režisér Wolfgang Petersen se po špatně přijaté Troji pokusil napravit hollywoodskou reputaci remakem katastrofického filmu Dobrodružství Poseidonu. A jaký že film se mu za pomoci nejnovějších vizuálních efektů podařilo natočit? Kdo viděl původní, dnes již klasický katastrofický film Dobrodružství Poseidonu z roku 1972, ať jen klidně zůstane u této zkušenosti – nejen podle mého subjektivního názoru velmi dobré – a zapomene, že kdy kdo kde natočil nějaký remake (což bych poradil ostatně ve většině remaků, zvláště pak třeba u takového filmu Mlha, jehož hrozná nová verze se ke mně rovněž nedávno na DVD dostala). Tento totiž vzal to nejhorší z telenovel a pokusil se aplikovat na katastrofický žánr. Výsledkem je zbožné přání diváka, aby všechny postavy zemřely krutou smrtí hned v úvodu filmu, tak dejme tomu do 15., 20. minuty maximálně, a snímek mohl pokračovat něčím zajímavějším. Přitom když odečteme závěrečné titulky, trvá film zhruba 80 minut... Ale abych nebyl nespravedlivý, úvodní záběr beze střihu, který představí celou loď od přídě po záď a horní palubu – včetně kýčovitého záběru na západ slunce – ten se povedl. Jinak vše je natočeno bez emocí, postavám nevěříte ani „Jdu na záchod“, až na dva starší týpky jsou všichni krásní, mladí, úspěšní a řeší milostné problémy (cílení na americké teenagery), zkrátka, Beverly Hills 90210 na zájezdě po katastrofických atrakcích. ()

jonyyy

Milí páni kritici, nezlobte se, že takto vybočuju z řady a narušuju vaši šňůru jedniček a dvojek. Ale u mě film splnil sliby na obalu - non-stop akční podívaná, co vás nenechá vydechnout a já byl celou dobu napjatý jak kšandy. Možná proto, že jsem nedotknutý originálem. 80% ()

Janek

Tak moc blbé až to bylo roztomilé. Délka naprosto vyhovující. Jako jednohubka po dlouhém a vyčerpávajícím dni skvělé. O tom filmu nesmíte vůbec přemýšlet, nemít žádná očekávání. Prostě béčko - 50% - ale pozor!!! Je moc dobře, že ještě někdo natáčí takovéhle filmy. Ovšem nevím, jestli to byl záměr mistra Petersona...no ale jestli skutečně byl, tak smekám. ()

ARI50

Ohromná vlna ohromná loď a konec krásy, a proto jsem rád že celá akce přežití vůbec nenudila protože jsem se toho bál. ()

Bauer

No tak neviděl sem bohužel Dobrodružství Poseidonu takže nemůži srovnávat.Tento film se mi líbil a to moc.Efekty jsou naprosto dokonalé , hlavně potopení Poseidonu to je neuvěřitelné!!Nádherná a strhující hudba .Herci jsou docela solidní ale nějak mi vadí Josh Lucas , je mi naprosto nesympatický ( nejspíš to bude tím , že mi byl nesympatický v roli padoucha v Hulkovi ) ale jeho postava , která se snažila zachránit každého ze skupiny lidí , mi byla sympatická .Na druhou stranu mně příjemně překvapil Kurt Russell.Dialogy mezi Kurtem Russellem a Emmy Rossum ( otec a dcera ) mi přišli naprosto debilní.Také délka filmu mohla být například třeba 120 minut , protože cca 89 minut ( bez titulků ) mi přijde na mega film jako je tento strašně málo.A teď co hodnocení.Musím , se přiznat , že tento film se mi hodnotí naprosto nejhůř.Jsou to tak 3* hodne silné ale i 4* slabší.A teď co s tím?? Za ten nechutně přehaný konec dávam 3* hodně silný.Vůbec nechápu jak tento film mohl potopit Warnery , protože bych ho tipoval jako trhák letošních prázdnin. ()

matestlust

Nechápu tak slabá hodnocení,podle mě je tohle jeden z těch hodně povedených katastrofických filmů.Parádní triky(což mi u takovýhle snímků přjde jako nezbytnost),Kurt Russell nezklamal...No mě to baví! ()

duklak2

Z tohoto filmu šlo vytřískat podstatně více. Proč nám tvůrci více nepředstavili hlavní postavy? A převrátit loď po prvních deseti minutách je také chybné. Efekty špatné nebyly. Více šlo zapracovat na hudbě, která určitým, zvláště akčním filmům dodává patřičný punc, který ocení více lidí a film získává vyšší kvalitu. Hodnotím lepšími dvěmi hvězdami. ()

JASON_X

Nemůžu hodnotit níž, než předlohu z dvaasedmdesátého, protože zpracování je modernější a všechny postavy mi byly sympatičtější i bližší. Jasně, příběh je opět extrémně klišoidní, ve skupině lidí probíjející se napříč potápějící se lodí je samozřejmě opět otravné děcko i bezmocné ječící ženské. Ale opět naštěstí i pár správných chlapů, kteří nezištně přemýšlejí, jednají i riskují kejháky pro ten ostatní méně schopný zbytek (jak by to bylo v reálu Bůh suď). Celkově to hrstka přeživších má myslím těžší než minule, protože úroveň triků i filmařských možností od sedmdesátek dost pokročila, a tak mohl sadistický scénárista našim hrdinům připravit opravdu perné chvilky. Co se může zaseknout se zasekne, co se má otevírat se neotevírá a a co se nemá se otevře, ze všech stran buď valící se voda nebo vražedné požáry, ale Kurt a jeho parta to naštěstí vždycky nakonec nějak zvládnou. Mimochodem alfa samec Kurt Russell je oproti rozkazy štěkajícímu nepříjemnému pastorovi Hackmanovi z jedničky klaďas i sympoš každým coulem, bývalý starosta New Yorku a prvoligový profi hasič v jedné osobě, tedy postava jako z comicsu nebo z parodie. Zamrzel mě trochu snad jen nedůstojný štěk pro Fergie z BEP, která si na o něco větší roli musela ještě rok počkat (Planet Terror). ()

oLí

5/10 Mě to spíš připomínalo zábavní aquapark, než reálnej boj o život. Jednání postav bylo občas taky docela fantasy. Nejvtipnější bylo, když naši hrdinové byli po nos ve vodě hlavou u stropu ( tedy podlahy :) ) a všichni začali brečet, to je pak jasný, že se utopěj ještě dřív. Pár hezkých efektů, malinko napětí, ale z příběhu se asi víc vyždímat nedalo. ()

Sawy

Začátek slušný,obří vlna a převrácení lodi vypadají dobře a Josh Lucas je sympaťák.Co film ale sráží absolutně do pekel je katastrofální závěr,který nemá s původním Poseidonem vůbec nic společného a nechápu jeho opodstatnění.Kurt Russell navíc už není ani zdaleka tak cool jako zamlada a vzhledem k nulové propracovanosti postav je člověku dost jedno,co se s nimi stane.Podprůměrný katastrofák,Wolfgang Petersen by se sebou měl začít něco dělat nebo už bude do konce života točit velké,ale prázdné filmy.Vlastně spíš dokud mu na to budou dávat peníze.45 % ()

Lucasion

Ohromná loď, kde se slaví „Šťastný“ Nový rok. Nikdo však netuší, že se na ně řítí vlna o velikosti několik paneláků. Loď během několika sekund pluje břichem dolů a pouze pár přeživších se rozhodne odpojit od zbytku a pokusí se vylézt nahoru. Katastrofické drama, které má tísnivou atmosféru s pár dramatickými událostmi. Kurt Russell zde hraje prim a sekunduje mu u toho skvěle Josh Lucas. Co se týče samotné scény s vlnou - je udělána velmi dobře. Trošku utnutý konec, ale jako celek se mi to dost líbilo. (79 procent) ()

Mordenroth

Tento film rozhodne nepovažujem za remake (v pravom zmysle slova) a myslím si, že porovnávanie Poseidona s Dobrodružstvom Poseidonu nemá zmysel. Sú to totiž výrazne odlišné filmy... Poseidon je príjemne napínavá letná oddychovka s peknými efektami a za predpokladu, že príliš nepoužívate mozog sa môžete perfektne zabaviť. Problém je v tom, že človek od režiséra, akým je Petersen, ktorý má s vodou bohaté skúsenosti očakáva predsa len trochu viac, ale aj tento režisér už asi stárne... Verím, že pri natáčaní si herci museli vytrpieť svoje a je podľa mňa celkom škoda, že Petersen vsadil predovšetkým na akciu a menej sa venuje psychologickým charakteristikám postáv. Efekty sú podľa mňa kvalitné a ponúkajú dokonalý vizuálny zážitok. Scéna, kedy obrovská vlna naráža do lode a tá sa pomaly otáča, je asi to najlepšie z celého filmu. Túto krásu si však môžete vychutnat jedine na veľkom plátne. Mimochodom, tento film by som (pre istotu) neodporúčal hydrofobikom a radšej ani klaustrofobikom. :-) 70%. ()

Richie666

Pustil jsem to a než jsem si stačil dojít pro křupky, tak už byli na střeše..! :-) Zkrátka škoda mluvit, tohle tvůrci prostě nezvládli. Vždyť remake slavného příběhu, který každý zná, musí obsahovat něco originálního; nechápu, proč byl tento film vůbec natočen. ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (více)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky