Zombies: Den-D přichází

• USA Day of the Dead (více)

Video film na motivy slavné předlohy George Romera vypráví příběh o smrtící (no, smrtící... jak se to vezme) nákaze, která se objevila v malém městečku. Armáda zablokovala všechny výjezdy z města za záminkou armádního cvičení. Nic netušící občané však začnou mít podezření, že tu není něco v pořádku. To pravé peklo propukne až se soumrakem... (jamesjimbo)

Paldiny

Ak beriem Day of the Dead ako remake k vôbec najobľúbenejšiemu kúsku tohto subžánru ide o naprostý výsmech. Ak ho mám brať čoby radového zástupcu čuduj sa svete stále žiadne veľdielo. Herci nehrajú, lakačky nelakajú, zombíci rozmýšľajú, podaktorí lezú po stropoch, s prehľadom zvládajú stovku pod 5 sekúnd a nájdu sa medzi nimi dokonca vegetariáni. Z iného súdka, príbeh prakticky neexistuje, máme tu vírus, kvapkanie z nosu, klišé so zbrojnými účelmi, pardon spoiler a zázrak v podobe happyendu. Vracia sa Ving Rhames, ktorí asi prešiel lobotomiou lebo tesne pred tým ako natiahne brká zombíkov vôbec nespoznáva. 1* za zboristku v uniforme, ktorá sa do filmu zúfalo nehodila plus extrémne vysoký a krvavý bodycount. Čo filmu neodpustím, je trestuhodne nevyužité 150-kilové sadlo a fakt, že sa Deň odohráva poväčšinou za noci. Záver trilógie dopadol ako dopadnúť nemal, skončil v neschopných rukách, ktoré z neho vytvorili iba ďalší tupý DVD film bez duše. Ak Úsvit Romera rozčaroval, tento mu musel privodiť infarkt. ()

Matros

Mám rád zombie horory. Když nepočítám prvních pár minut, tak ty zombíky pořád vidíte, a to je na tom to skvělý. Téměř žádná hluchá místa, akce následuje akci a hlavy lítají. A Nick Cannon se svým narychlo vytvořeným ,,kopím" (berle + pila + bůh ví co) ve stylu MacGyvera, těch hlav má asi na svědomí nejvíc (a tím si získal mé sympatie). Mám radši klasické ,,pomalé a hloupé" zombíky, ale tady běhají, skákají, lezou po stěnách a střílí samopaly. No já vim, je to ,,bez mozku", ale je to hodně zábavný a akční. ()

berry.77

Tohle mě připomíná hru Left For Dead. Styl zombie v tomto snímku hodnotím na jedna příběh a nic stoho mě nezajmá jen a jen zombie a jejich chování a to se mi tu hodně líbylo:D Musím,ale upozornit rychlost zombie udělat tak aby pásku popoháněli v před se mi hodně nezamlouvalo. ()

mosnak

...skřípu zubama,když tady píšu a hodnotím tento snímek 3 hvězdama,ale mě se to líbilo :-( A to i přes to,že mám rád klasické pomalé zombíky... né tyto super rychlé "pozdiplazícíse" zrůdy... 50% (ale nikomu se tím chlubit nebudu) :-))) ()

Wienczaa odpad!

Teda to bylo něco. Mena Suvari narukovala do armády a hned rozjela zombie killing. Bohuzel to ale vubec nefunguje. Film je děsivý a může u slabších jedinců vyvolat epileptický záchvat, obdobně jako filmy od Alice Nelis. Pokud jste tohle dilo satanovo jeste neviděli tak to raději ani nečiňte drazí přátelé. ()

kukentipla

O čem to je? Klasika, armáda opět prováděla tajný výzkum, jenž se nečekaně podělal. Co já NATO? Nejprve výčet pozitiv: Mina Suvari je super kost, hláškující černoch plnící komediální roli cedí poměrně solidní vtípky. Tak a ted výčet negativ: Za prvé: zombíci jsou mazanější než liška ryšavá. Dokáží se schovávat, krýt a koordinovaně útočit (Což ve výsledku není vůbec strašidelné). Za druhé: Zamilovaný jedinec a především VEGETARIÁN se stane hodným zombíkem. Za třetí: Pokud v hororu slyším hlášku "Rozdělíme se" okamžitě upadám do komatu z nemohoucnosti a stupidity tvůrců, nebot je jasné, že do dvou minut někdo zařve. Za čtvrté: Ten hláškující černoch to nedá (ostatně jako každej černoch v hororu). ()

wampire23

Takže najskôr som si pozrel hodnotenie Zombies tu na CSFD a až potom som sa na neho pustil . Musím však povedať, že som bol ale príjemne prekvapený po záverečných titulkách. Pozeral som to spolu s mladším bratom, takže sme väčšinu filmu prehláškovali:D. Možno preto sa mi film viac páčil. Je tu všetko, čo poriadne hororové B-čko má mať, od desiatok zombíkov, cez zbabelého doktora, drsného generála, až po hláškujúceho černocha. Na Menu sa dobre pozerá, aj keď hereckého umenia nám tu veľa neukáže (kto by to však od nej potreboval:D). Veľmi slušných 60%. ()

chalp

Najzbytočnejší a najnepodarenjší remake všetkých čias, počnúc Menou ala nová Lara Croft, groteskným pohybovaním zombiekov a končiac úplne idiotskou réžiou kde si snaď každý registrovaný užívateľ čsfd može povedať, žeby to natočil lepšie. ()

kluk z Na

Není to nejhorší. Původnímu Day of the Dead se to rozhodně nevyrovná, ale to jen proto, že je laťka nastavená opravdu vysoko. No a koneckonců kdybych o filmu nic nevěděl, tak by mě ani nenapadlo myslet si, že by to mohl být remake, jelikož jediné co spojuje starý a nový Day of the Dead je zombík, kterej nežere lidi. V tomto filmu to bylo vyřešeno tak, že tento zombík je vegetarián. No a to mě vede k první výtce a to, že to bylo občas až za snesitelnou hranicí hlouposti. Dále mi trochu chyběl nějakej nápaditější mord nebo aspoň trochu nadsázky nebo humoru. Ale jinak to celé bylo svižné, herecky jakž takž, vůbec sem neměl pocit, že kamera je amatérská jak jsem se zde dočetl, ba naopak. Takže spokojenost. Uzavřel bych to tím, že jsem viděl i horší zombie filmy, to rohzodně. ()

arcticsky

Je to dobrý film i s vtípkem o vegetariánském zombíkovi....osobně jsou mi "moderní" rychlí zombies sympatičtější než "oldschool" pomalé mátohy. Výtečně jsem se pobavil a stopáž byla tak akorát. ()

Antaeus

No ty bláho! Ozbrojení zombíci, zombíci loziaci po strope, zombík vegetarián, ZAMILOVANÝ zombík.. Dokonca ozbrojený a zamilovaný zombík vegetarián!! No toto..! :)) ()

lardko

Mám dost rád filmy o zombie , ale u tohohle filmu jsem se dost nudil. Dost trapný a nudný scény. Na celej film se dalo koukat jenom od začátku pak dost debilní scény !!!!! Nesnášim rychlý zombie !! ()

Grizzly

Tak tohle je hodne velka kokotina. Idiotsky natocene, hrozne natrikovane, stupidni. Herci hraji desne vcetne Meni suvari, ktera ma navic tu smulu, ze jeji postava je extremne neschopna a blba. Jedina pozitivni vec je postava AnnaLynne McCord, ktera ackoli se zda, ze hraje tupou kocku, ktera bude hystercit a jecet a neco ji sezere nakonec fuckuje ostopet a kalachem si dava davy zombaku. A navic u toho dobre vypada. Jinak je film ale fakt sracka. 20% ()

Wardan

Že to nebude nic extra jsem věděl do 10 minut. Když vojanda vytáhla kvér a druhý voják překvapeně udělá: "Oh shit." a ona mu odpoví, že není nabitá, věděl jsem, že to bude hodně špatný. Během synchronizované apokalypsy (všichni nakažení se promění skoro ve stejný okamžik) to ještě docela jde, protože je to rychlé, i když nehezky nasnímané, špatně sestříhané a nechtěně vtipné (efekty, zvuky co vydávají zombíci, pár dialogů a hlavně to, že si frajer udělá zbraň z berle a pilky na kosti a sváže to obinadlem). Později to ale poleví na tempu a vtipnost se překlopí na otravnost a snímek mě začal hrozně nudit. Posledních 20 minut jsem myslel, že se zombík stane ze mě. ()

JanKukulín

Režisér Dawsonova světa natočil remake klasiky z roku 1985 a nenechal v ní kámen na kameni. Což je škoda. Původní film je totiž jeden z nejlepších v tomto žánru, ale tahle bezduchá slátanina opravdu za moc nestojí. Když už nic, tak si alespoň Ving Rhames mohl zahrát kapánek déle. Mena Suvari jako vojanda maximálně dobře vypadá, ale herecky už tam něco vrže a původní Bud se alespoň uměl trefit z pistole. Nevím proč takové filmy vznikají, jen ubírají na kvalitě tomuto žánru ()

Vodny

Překvapivě dobrá podívaná, která těží především z pěkně udělaných zombie, které vůbec nejsou pomalé, jak jsem zvyklí, ale neskutečně agilní. Líbily se mi povedené gore efekty a namaskování. Škoda jen, že závěrečný souboj nebyl v tom pravém bossovém stylu. Někdo možná čekal remake Úsvitu mrtvých, ale ve skutečnosti se jedná o zcela odlišný film. Mě to ale nevadí. ()

Olík

Žádna hitparáda na žánrové scéně. Jenom další zmatené pobíhání zombies městem se snahou ukousnout jakoukoliv část z těla těch, kteří nepodlehli nebezpečnému viru. Moc všemu nepomůžou ani přehrávající Mena Suvari a Nick Cannon. Opravdu lze doporučit jen človíčkům ujíždějících na „nechutňáckých“ hororech s podobným zaměřením. ()

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)