Zombies: Den-D přichází

• USA Day of the Dead (více)

Video film na motivy slavné předlohy George Romera vypráví příběh o smrtící (no, smrtící... jak se to vezme) nákaze, která se objevila v malém městečku. Armáda zablokovala všechny výjezdy z města za záminkou armádního cvičení. Nic netušící občané však začnou mít podezření, že tu není něco v pořádku. To pravé peklo propukne až se soumrakem... (jamesjimbo)

Mamlas

Tato verze je s rychlými a superychlými zombies. Zrychlené záběry jsou poměrně komické. Tato zombie umí také komunikovat, střílet ze zbraní, lézt po stropě a organizovat se. Moc nepotěší neposedná kamera, která se stále potřepává. Gore je skoro nulové, spoléhá jen na vaši představivost, vše je mimo záběr. Děj je nulový, jen tam jsou zdraví, nemocní, furt se někam běhá a do někoho se střílí, zdravých postupně ubývá a tak. Nic nového ani vyjímečného. (32%) ()

ali-n

Nuž, zombíci vyzerajú vcelku dobre = nechutne. Tým by som s chválením aj mohol skončiť. Je jasné, prečo film putoval priamo na video (DVD). Za oknami je apokalyptický podvečer, ale ani vám to nedôjde, pretože hudba ani kamera vo vás ten pocit nijak nepodporujú. To ale nie je to najhoršie. Zombies skákajúci sťa gepardy, loziaci po stenách a strope, rozpadajúci sa v plameňoch - tak tomu hovorím pravá hororová hrôza. Čo sa týka vkusu, pravdaže. Mena Suvari sa naozaj snaží zahrať vojačku, ale ... Sú tu "lepšie" postavy: zamilovaný zombie vegetarián alias Bud, nemŕtvy supervedec uhýbajúci sa strelám. Olé! Zombík preletí sklom výkladu, no div že sa druhý krát nezabije o dvere vedúce do rádia. A nezabudnite, že vchod do laborky v nemocnici je bezpečne uzatvorený lietačkami. MOJE NAJ - Za pachom čerstvého mäsa sa oplatí vybehnúť oknom na druhom, treťom poschodí. Skvelý záber ... prečo len všetci dopadli na nohy? ()

Unterschleif

Prehnané. Zo zombies sa stali bytosti s nadprirodzenými schopnosťami ktoré vedia chodiť po plafóne. Celé to slúži iba ako prehliadka viac či menej efektných mordov. Musím ale priznať, že pri niektorých som vyprskol od smiechu. Tiež som sa dozvedel, že nie všetci zombies sú zlí a existujú medzi nimi aj vegetariáni... Film je plný klišé a predvídateľný od začiatku do konca. Čerešňou na torte je potom posledný záber ktorý film zhadzuje do ešte nižšej kategórie a dáva výkričník za vetou "Tento film sa nebrie vážne". ()

chrustie

K natočení takovéhle sračky, musí být potřeba spousta odvahy. Tu jednu * bych si zasloužil spíš já, za to že sem se dodíval do konce. Jeden z nejsračkovitějších zombiefilmů, co sem kdy viděl. ()

djbarrel

Video film na motivy slavné předlohy George Romera ... No to tedy nevím ... Největším plusem filmu je rychlý spád, pořád se něco děje a ve filmu se snad nenajde hluché místo. Zombíci jsou dost akční a hlavní hrdinové jim stejně svižně utínají anebo rozstřelují hlavy ... Bohužel zombíci jsou málo uvěřitelní - používají nástroje a zbraně, zmutují během vteřiny a vlastně ani neumřou, jen se tak podivně zastaví ..., taky běhají po zdech nebo po stropě a samozřejmně největší záhul dá našim hrdinům nejchytřejší doktor v okolí - zombie .... uff jedná se o dost rozporuplný film a bohužel i díky super-zombíkům je atmosféra prakticky nulová, trochu mi to přijde jako akčňák, který se vydává za horor. 65 % ()

MrBaker

Jako jeden z mála zombie maniaků, by jsem chtěl tento film doporučit všem, kteří ujíždí na zombie hororech. Od začátku filmu jsem cítil takové divné napětí, že se ve filmu bude dít něco zajímavého a stalo se, byl jsem nad míru spokojen a film jen doporučuji. Ovšem dávam 4 hvězdičky za to, že mě zklamali zombíci chodíci po stropech. ()

KeepVerve

Povedený film se zombies, i když jsou samozřejmě lepší, ale je to napínavý a místy i dost strašidelný, uvažoval jsem, že o půlnoci dojdu z košem, ale po 10 minutách mě to přešlo....:D ()

waltosin

Yes,Yes díky bohu po dlouhý době skvělý zombie horor a to jsem ho dost dlouho odkládal. Sice jsou tam zombíci až moc akční lezou po stropech a jsou ultra rychlý,ale to mi zážitek vůbec nezkazilo a když to mělo ještě dokonalej spád tak já jsem zcela spokojen a konečně můžu dát svýmu oblíbenému žánru víc hvězdiček než to bývalo. :) 80% a 1632 ()

MT_Y

Tento snímek mám rád a jednou za čas se rád na to podívám (Takže už po několikáté za ty léta 😄) každopádně, film jasně nevyniká ničím ani na rok 08 ničím výjimečným nebo tak, na druhou stranu strašně pěkný masky Zombii ty se jakože fakt povedly 👍 příběh není originální, ale je v pohodě dá se na to koukat dobře 👍 Co mi přijde jako docela klišé je až ta megální rychlost zombíků, takový až moc přehnaný vůbec to tomu filmu nesedlo 👎 film časově utíká vlastně dobře, takže člověk nemá pocit že se ukouše nudou což beru fakt jako pozitivum... Tenhle film já osobně beru jako takový lepší béčkový film, herecké výkony nemyslím si že by byli špatné asi kdo to dle mě trochu kazil byla ta přítelkyně bráchy hlavní hrdinky, ale tak zas nebyla tam jako extra oobr postava tak se to dá asi přimhouřit oko 👍 Celkové hodnotím 4 hvězdy (Fakt mi to nepřišlo jako špatný) a 87% 🤗 ()

RomaS

Tento film sráží k zemi nelogičnost postav a úplně rozdílné vlastnosti zombíků. Jednou skáčou z oken a chodí po stropě, pak najednou nemůžou vyskočit půl metru vysoko, podruhé se nechají masakrovat jak prasata na porážce, jindy uhýbají kulkám jako Neo. Živáci se bohužel této béčkovosti taky nevyhli. Prostě a jednoduše skákali podle chuti scénáristů. Nejvíce mě pobavil závěrečný "napalm death", ten tomu dal pořádnou korunu. Na druhou stranu jsem se nenudil, stále se něco dělo a sympatická Mena Suvari lahodila mému oku. 2 a půl ()

Dvorik

Další zombie vyvražďovačka :) přesně můj žánr. Mena Suvari se mi zde hodně líbila, aspoň bylo na co koukat. Zrychlené pohyby zombíků mi zde vůbec nesedly, jak zde někdo poznamenal v komentářích : občas máte pocit, že koukáte na film s Charlie Chaplinem. Pobavila mě scéna, kdy Mena přejede svou matku Hummerem. To mi úplně rvalo srdce, jí mimochodem hlavu. A zamilovaný zombie voják čumějící Meně na zadek byl také lehce úsměvný :) Dějově jsem samozřejmě nečekal nic nového, ale opravdu slabota. Raději doporučuji starý dobrý Resident Evil nebo plný deprese a úzkosti Insanitarium s Peterem Stormarem. ()

sAreOn

Pokud nečekáte něco převratného a chcete si jen oddechnout a máte rádi filmy akčnějšího ladění... Jinak průměrný film s trochu jiným podáním zombies než je zvykem. Hodně to všechno ale sráží kamera a ehm trapné herecké výkony, ale snaha byla :-D ()

aannemer

Dvě hvězdičky za několik hezky rozprsknutých hlav a vytrvalého černocha v maskáčích bez nohou, jinak nic, co bych nečekal. ()

Carnosaurus

Nikdy jsem neměl problém s rychlými zombíky i když je pravda, že tady je to dost over the top. K filmu jsem přistupoval jako k nenáročné zábavě plné rychlých mrtvol, krve a nějaké té atmosféry. Přesně to jsem také dostal. Herecké obsazení je na podobnou ujetost docela luxusní. Steve Miner ještě nekuchl svou poslední oběť a ač snímek nesahá jeho vrcholným dílům ani po zadek, zábava to je. ()

libca100

plus za mé oblíbené zombietéma, vizuálně neodfláklé zombíky ( žádné zpomalenené loudy, ale pěkný stíhačky) a za prostředí. mínus za špatně zvolenou hlavní hrdinku( kterou původně asi chtěli obsadit do nějaké hodně marné rodinné komedie, ale na poslední chvíli si to rozmysleli) a za to, že ač jsem se opravdu snažila, film u mě nevyvolal víc emocí, než kdybych sledovala osmistý díl venezuelské telenovely, lekačky prostě nějak nefungovaly...:-( bohužel....škoda...ale i tak, v záplavě těch všelijakých šílených zmršenin, co poslední roky na tohle téma vyšly,tento film přece jen lehce vybočuje... ()

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)