Zombies: Den-D přichází

• USA Day of the Dead (více)

Video film na motivy slavné předlohy George Romera vypráví příběh o smrtící (no, smrtící... jak se to vezme) nákaze, která se objevila v malém městečku. Armáda zablokovala všechny výjezdy z města za záminkou armádního cvičení. Nic netušící občané však začnou mít podezření, že tu není něco v pořádku. To pravé peklo propukne až se soumrakem... (jamesjimbo)

jefff

Nebylo to vůbec špatné! Akční scény, dobré masky zombies, napětí a docela ucházející herci. Hlavně Mena Suvari překvapivě film dobře táhla. Líbili se mi neustále akční scény, budované napětí i zběsilí zombíci. Překvapení a lepší průměr v oblasti zombie-hororů. ()

Soweek

Mena Suvari je sice zlatíčko, ale tady holka opravdu přestřelila. S pistolí v ruce vypadá směšněji než 200kg vážící hawaičan co krouží okolo náheho těla obručí hulahup. Zbytek herecké posádky jí v tom zdatně asistuje. Jelikož se ale jedná o celkem průměrný remake spíše akčního než hororového směru, musím dát tři hvězdičky, protože v dnešní době se dobré zombie filmy prostě netočí, a protozde slabý průměr potěší a postačí. ()

cyberhawk

Hekticka kamera a jeste hektictejsi strih tomuto filmu v urcitych akcnich scenach dodavaji neprehlednost, cool hratky s filtry a lacine efekty na horor taky nevypadaji dobre. Film mozna tak na nejakou party mladych lidi, kde vsichni popijeji, chteji si pustit horor a nevadi, kdyz sem tam par minut vynechaji a tlachaji mezi sebou. Hvezdicku za Menu a Vinga. ()

bloodvomit

Dost velká kravina, původnímu DotD to nesahá ani po kotníky... je to rozbředlé, standardní, bez jakého koliv nápadu/oživení, prostě celkem nuda, podprůměr... a to zombie slashery fakt můžu ;-/ ()

sedm.1

Jsem rád,že jsem se nenechal odradit místními skrz naskrz kritizujícími komentáří a obsazením Meni Suvari do hlavní role zombie hororu(byla to vážně děsivá představa) a mohl se tak nechat bavit touto super krvavou jízdou.Ikdyž zároveň je pravda,že po prvních 20 minutách jsem film nudou vypnul a dokopal se k němu znovu až za pár dní.A právě ta 20 minuta je zlomová pro celý film.Právě v tomto čase se totiž tato nevýrazná sračička změnila v demoliční nářez,jaký už jsem dlouho neviděl.Rychlý zombie mě oslovili už v Úsvitu Zacka Snydera a i přítomní superrychlý zombíci mají grády jak svině.Prakticky bez vteřinky oddechu se tu hrne neustálá akce,krvavé jatka,nehorázně hladový zombíci se s ničím a nikým neserou,prostě doslova dechberoucí masakr.Sice je zároveň i pravdou,že by se o všem,co se ve filmu objevilo dalo diskutovat,ale mě to vše zkrátka sedlo velmi pozitivně a vážně jsem se moc bavil.Jednak efekty.Párkrát jsem se musel nad jejich kvalitou poušklíbnout,ale většinou šlo naštěstí o slušně odvedenou práci,masky byly zvládnuté výborně,gore efekty též na uspokojující úrovni,celkově efekty prostě filmu ostudu neudělali.Superrychlý zombíci mě jak už jsem se zmiňoval oslovili opravdu hodně,dodali ději obrovskou energii a dynamiku a ikdyž skalní příznivci především romerových pomalých,kývajících se nemrtvých jsou tímto způsobem jejcih pohybu znechuceni,já je takto neposedné mám vážně rád.Druhá věc je pak když si vezmou do rukou navíc samopali,nebo když lezou po žebřících a tak podobně,to už mi vadilo trochu také,ale budiž,dokázal jsem přivřít očička.Dějově nejde o nic objevného,vše je spíše podřízeno řádění zombíků a proti tomu mohu těžko protestovat.A nakonec ta Mena.Ze začátku jsem sice očekávaně skřípal zubama,ale postupně jsem si na ní dokázal zvyknout a ke konci mě už i bavila a dokonce téměř i sedla.Každopádně od tvůrců velmi odvážný tah s obsazením této jinak hodně nevýrazné hvězdičky.Sumasumáru,mě tito hyperaktivní živí mrtví v Dni-D prostě krom začátku hodně bavili,byli krvaví,brutální a fakt dost nasraný :)! ()

rozbris

Zombie ty já rád a proto mi neušel ani tento film, kde je hlavní postavou Zombie:-) Přišlo mi to jako standardní film, kdy začátek je nějaké příznaky, dále proměna, pak útoky a přežití menších skupinek lidí, kteří budou jediní, kteří přežijou a pak konec, kdy se dozví, že to způsobil člověk svým experimentem.....Tento film je toho důkazem, vše je ok, až na konec, zničení Zombie raketovým ohněm mi přišlo jako blbé zakončení dobře vypadajícího filmu.... ()

brooklyn73

Do distribuce se dostalo spousta novych Zombie filmu.Tento z nich ma vsak vyhodu v tom ,ze v sobe ukryva par jedinecnosti,par originalu,jenz ho cini odlisnym a drzi ho kvalitativne na jine urovni od ostatnich i kdyz i zde se scenar nachazi na urovni pohadky o Pernikove chaloupce. Kazdopadne 4 hvezdy za extra fast zombies (o zadna "pomalu se plazící monstra" se nejedna ani nahodou) ,kteri mohou lezti po stropech ci zdech jako Spiderman bez nejmensich problemu. 4 hvezdy za scenu kdy za prchajicimi zacnou z druheho patra nemocnice vesele ,hromadne vyskakovat zombici - dovolim si tvrdit ,ze takova scena s tolika zombies jeste v tomto zanru natocena nebyla.Najednou muzeme videt az 6 zombiku ve vzduchu pri skoku z okna - pekne natoceno. 4 hvezdy za zamilovaneho zombika a jeste k tomu vegetariana. 4 hvezdy za fajn detaily a triky. V zaveru filmu je mozno si vsimnout jednoho omylu ci chyby tvurce (jestli se ovsem nejednalo o zamer), v zaberu jsou ze dveri vychazejici vsichni hlavni hrdinove ve strehu a s naprazenymi zbranemi pripraveni okamzite vystrelit jedina blondynka si mezi nimi vsak vesele vykracuje jako v parku a to jeste s flintou pres rameno. Jeji nebojova - na zombiky nepripravena pozice je do oci bijici........ ()

bari68

Príbeh a dej tohto filmu je dynamický, nenudí, ale je tu oveľa viac aspektov, ktoré film zhatia do podpriemeru. Tým mám na mysli hlavne roztrasenú kameru bez dobrých zorných uhlov a prítomnosti, či priam chaotický strih, takmer žiadnu gradáciu atmosféry a bez nejakého nápadu. Celkovo: zlý remake. ()

Schizeus

Z počátku jsem předpokládal, že se bude jednat o lacinou podívanou, na jejímž konci si budete vyčítat drahocenný čas, který na sledování vynaložili, ale v průběhu filmu jsem se dostal do děje a nechal se unést spolu s přeživšími, i když většina scén a "mini" zápletek byla naprosto čekaná. Docela mě překvapily masky, jimiž snímek disponuje a řekl bych, že to bude i nejsilnější stránka celé věci. Samozřejmě jen v případě, že opomeneme fakt, kterým není nic jiného, než Romerova původní předloha a spolupráce na snímku. Za sebe musím říct, že se mi film docela líbil a doporučuji jej všem, kteří zrovna přemýšlí, co s volným časem. Za mě 3*/5* (Youtube Full Movie Cz Sub www.youtube.com/watch?v=w6pAstc3pGI) ()

WathanajX

Až na pár jednotlivých filmů, Resident Evil série a TWD jsem toho moc se zombíky neviděla. I přes to, že se prakticky jedná o klasický hororový námět bohužel ale průměrných až podprůměrných filmů. No čekala jsem něco podobného… Klady: Dokážu si představit, že v té době, kdy tyhle filmy teprve "ožívali" to byl celkem drsný krvák. Nicméně krom tohoto poznatku na filmu nic pozitivního nevidím… Jo celkem jsem se občas zasmála ale sem to asi moc nepatří. Zápory: Nejvíce mě asi mrzely ty nedotažené, nezajímavé a nezáživné postavy… S tím souvisí i nesmyslný děj, který sice ušel ale obecně se tenhle žánr dá těžko zpracovat smysluplně v jednom filmu a tady se to také vůbec nepovedlo. Dialogy byly jedna velká tragédie. Jako největší problém celého filmu ale vidím veškerou tu debilitu, co se děla kolem zombies. Proč a jak proboha stříleli, "přemýšleli" a navíc poslouchali? Já nevím to už mi přišlo vážně moc. Hodnocení: 20 % / 2 z 10 – Doporučila bych pouze lidem, co nemám ráda. Za mě jednou a dost! (37.) ()

Eraserhead

Toto není remake, to je Day of the Dead naruby. Čas, který byl v originále věnován dialogu, je tady věnován střílení a krvácení. Zjevná je i snaha navázat na Úsvit mrtvých (2004), ale je viditelné, že Snyder je se svojí vizualizací o pár tříd výš. Ovšem nejvíc mě "pobavil" zombie vegetarián, toho si mohli odpustit :-)) ()

Pjenkus

Zombies hororu dle mého není nikdy dost a i tak mi tohle béčko přislo k chuti. Když přehlédneme nelogičnosti v příběhu (celou dobu jsem čekal, kdy bude vysvětlený, proč nosí nenabitou zbraň a ono nic), tak tu máme zombie film se vším na svém mistě a navíc okořeněný o velice pěknou zbraň, pilku na amputaci přidělanou na stojan na kapačku. Nádhera! ()

unagi

Debilina! Zasa američania nemali čo natočiť a potrebovali sa nahrabať prachmi! Preto na konci opäť do obrazovky vystrelí posledná mŕtvola na dôkaz, že po úspechu natočia druhý diel! Ak sa nám nebude páčiť....vymyslíme inú hovadinu. UŽ NIEČO NOVÉ A ORIGINÁLNE! ()

Teabag

Zcela upřímně: Romerovu předlohu v tom nepoznávám (tak jo, hlavní postavy jsou převážně vojáci a na konci je tu i podzemní bunkr - to je tak vše), takže autorský odkaz "based on" je tu víceméně jen jako jakási pocta otci žánru. Jinak si ale nemyslím, že by tenhle nový Day of the Dead byl nějaký průšvih. Spíš to prostě není nic tak super, jak bych očekával po Snyderově Dawn of the Dead. Jedná se o vcelku akční zombie horor, který má tempo, což je jeho hlavní deviza. A "létající" zombie na mě nepůsobily tak trapně, jak jsem čekal díky místním komentářům. Takže nakonec spokojené 3*. ()

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)