Zombies: Den-D přichází

• USA Day of the Dead (více)

Video film na motivy slavné předlohy George Romera vypráví příběh o smrtící (no, smrtící... jak se to vezme) nákaze, která se objevila v malém městečku. Armáda zablokovala všechny výjezdy z města za záminkou armádního cvičení. Nic netušící občané však začnou mít podezření, že tu není něco v pořádku. To pravé peklo propukne až se soumrakem... (jamesjimbo)

corpsy

Filmárske umenie sa podľa mňa len tak vytratiť nedá. Ale keď už aj najväčší režiséri ( v súčastnosti napr. Spielberg ) svoje projekty zaštítujú nízkou umeleckou kvalitou, čo čakať od béčkarov. Steve Miner niekedy platil za remeselne zdatného žánrového režiséra. Točil divácky úspešné kultovky ( PIATOK TRINÁSTEHO 2-3, DOM, WARLOCK ) a jeho pozícia bola jasná. A je jasné aj to, že týmto remakom narobil toľko škody ( nielen sebe ), že sa k réžii už vôbec nedostal. Zatiaľ. ()

Astaroth12 odpad!

Som nadšenec zombie hororov ale to co stvoril Steve Miner sa nedá inač nazvať, len ako totálny úlet a to nemyslím v dobrom zmysle. Aby zombici behali po strope, utekali ako ľudia a strieľali zo samopalu a to som nespomenul kameru: v niektorých záberoch sa mi zdalo že kameraman dostal triašku, tak to je silná káva. A už len dodám- zle, zle, zle. ()

Zayl

I když patřím k fanouškům tohoto žánru, tak u tohoto snímku nemůžu říct nic jiného, než to, že se jedná o veliké zklamání. Zombíci, kteří mají schopnosti jako nějací superhrdinové, to je opravdu vrchol všeho. Jednu hvězdu uděluji za jednu dlouhou akci a zombie vegetariána, čemuž jsem se musel zasmát. Toto se prostě nepovedlo. ()

fcreading

Ako mohol toto Miner natočit. Ja viem že má aj na lepšie filmy ale čo teda toto vlastne bolo? Zombie tu utekaju ako šialeni skor ako o závod, a dokonca ešte aj používaju zbrane a všetko sa to odohrána na rote je to o vojakoch. Je to priemerne su tu aj nejake gore vraždy ale ináč nič. Na Romerovu klasiku to ani zdaleka nemá je to úbohe nak žije Romero!!!! ()

mysiak odpad!

Film nedáva vôbec poctu Romerovi...strápňuje celý zombie žáner...od trápneho Nicka "chodím ako nabúchaný" Cannona až po skákajúcich zombieov - wtf?....fuj, nepúšťať vypnúť!!! ()

Vyrida

Rozhodně to není zase tak špatné, jak to možná podle mého hodnocení může vypadat, ale v posledních dnech mám zkrátka trochu přezombiováno, takže mě na tomto jinak typicky vizuálně průměrným filmu, naštvala ta scénaristická pohádka plná úsměvně hloupoučkých scének, kterou jsem prostě špatně zkousnul. Nechci příliš spoilerovat, ale z těch stupidně a navíc ještě děsně okatě počitačově zrychlených pohybů nemrtvých okořeněných ultra klokaními skoky, mi bylo nevolno. Z herců mě pak prakticky navíc nikdo nedokázal zaujmout na tolik, abych mu ve finále dokonce držel své upocené palečky, takže jsem to ve finále dokoukal jen z povinnosti, aby se jakože neřeklo. Závěrečná scéná, pak samozřejmě musí celé toto cirkusová představení podtrhnout, jak jinak že? Proto pokud hledáte z této tématiky něco stravitatelného, kouknul bych se třeba raději po francouzským La Horde, který nabízí minimálně o ten jeden stupínek lepší zážitek. ()

AlThorKremser

O tomhle filmu jsem slyšel od kámošů. Prý že super horror. Jenže já se u tohohle filmu více zasmál než bál . Podle mně hodně špatný zombie horror. Zombie mi připadaly jako by byly přetáčení a jak jeden bez nohou vyskočil na strom tak jsem umíral smíchy. Hodně nudný film. 30% ()

Žralok

Já mam Romerovo zombíky rád a Snyderovo Úsvit se mi taky líbil ale takhle zničit zombie film a ještě tvrdit že je to remake filmu se kterym to má ve výsledku společný jenom to že tam jsou zombie (který jsou strašně provedený) to je fakt odpad! 1 hvězdička za Menu Suvari :-) ()

Hadža

Celkem slusna podivana pro vsechny priznivce zanru.Penez jiste tolik nebylo,kolik by si to zaslouzilo,ale i tak autori filmu odvedli slusny kus prace,za ktery se nemusi stydet.Vojanda je sympaticka niceho se nelekne,zombici tu nejsou zadni plouzivci.Nehledejte v tom nejak zvlast remake,je to takova rychlo zombi zabava s trochou zombie romantiky!:) ()

Thomassi

Původní Romerův film jsem neviděl, ale toto se mi líbilo. Pustil jsem si to jen proto, že jsem chtěl vidět nějaký film o zombících, který jsem ještě neviděl a to, co jsem viděl mě velice překvapilo. Dokonce se mi to líbilo víc jak Resident Evil Apokalypsa. I děj mi sedl a celkově to bylo velice svižné, místama zabavné a dokonce se zde našla i nějaká ta originalita. Zombíci byli taky udělaní dobře a k tomu i známější herci. Jo jo rozhodně lepší film v kategorii Zombie Movie. ()

vegetol.mp

No, nevím co jsem čekal, ale tohle má s Romerem společný jen název. Jinak jde totiž o naprosto jiný příběh. Kdyby producenti nebyli chamtivá banda kreténů, kteří se chtějí nakapsovat na známém předchůdci, a zvolili jiný název, měl by tenhle film lepší hodnocení a lidi by nebyli tak zklamaní. Celkově je to ale mimořádně svižné a akční a režisér Miner příjemně překvapil. Scénář má sice nějaké ty díry v logice, ale jak říká Uwe Boll: Co jste kurva čekali? Schindlerův seznam? Hodnocení: 70% ()

Martin741

Na rezisera Minera je to celkom slusny horor. Ma to strasidelnu atmosferu, a herci a reziser respektuju platne fyzikalno -chemicke a logicke zakony, a hlavne - nejdu proti nim. To mne ku spokojnosti u hororu staci. 68 % ()

Jino

A je tu další remake klasiky od G. A. Romera. Tentokrát se ale nedrží stejné dějové linie jako originál - musím říct, že naštěstí. Celkově je to hodně béčkový horor, který postrádá snad vše na co jsme od Romera zvyklí. Co tady naopak přebývá je jistá nelogičnost všeho. Zombies lezou po stropech, skáčou do dálky, skáčou z oken patrových budov - samozřejmě se jim nic nestane, ale naopak stačí svižná ránka do hlavy a nezbude z ní nic. Ne, že bych byl proti zombie remakům nějak zaujatý, ale tohle bylo hodně špatné - herci jsou neuvěřitelně neuvěřitelní a dodíval jsem se na to jen z úcty k tomuto subžánru hororu. Steve Miner mě zklamal, rozhodně jsem od něho čekal víc než špatný video film. 20% ()

cariada

Konečně zase náký pořádný zombi horor. Ano zombíci jsou sice pekelně rychlý a běhaj jak Spiderman, ale to vůbec nevadí. Co bych tomu možná vytknul je , že zombíci stříleli naštěstí jen jednou. Jinak je to akce od začátku až do konce. Je tu opět jeden nový poznatek a to že se jeden zombi žral sám. A pak že se zombíci vrhli na jinýho což jsem ještě nikde neviděl. Velice pěkný bylo jak se hned rozpadají ,když hoří.. ()

Dannysek4U

Megaslabota s naprosto uslapnutym a pitomouckym pribehem a nulovym koncem bez pointy. Ale ty behaci mrchy sly, na zacatku dokonce vybudovaly moc peknou atmosferu chaosu a anarchie. Skoda, ze to bylo tak vsechno. A Suvari do hororu radsi uz ne. A Romera uz taky nebudit ()

destroy83

Rozporuplný zombie horor který se odvolává na Romerovu klasiku. Jako remake Romerova Day of the Dead je snímek skoro na odpad, ale jako samostatně stojící film je celkem koukatelný a místy velice trashovitě zábavný. Sledujeme zde zkázu malého amerického městečka, které postihne údajná chřipková epidemie a americká armáda zde má údajné vojenské cvičení, při kterém zablokuje všechny výjezdy z města. Místní nemocnice se začne plnit nemocnými a za soumraku se rozpoutá hotové zombie peklo. Ústředními hrdiny příběhu jsou příslušnice armády, která se v městečku narodila a má zde rodinu, a její bratr se svou přítelkyní. S nimi sledujeme i jednoho zombie vojáka, černošského militanta a zrádného doktora, který má ve všem prsty. Postavy jsou chudě pojaté a v divákovi nevyvolávají žádné sympatie, lekavých scén je poskromnu a většinou nefungují. Zombie běhající po stěnách a stropech místo děsivě působí místy směšně. Ovšem jejich akční útoky, rychlejší než v remaku Dawn of the Dead působí velice příjemně a stoupne i hladina adrenalinu. Gore je efektní a většina masek velmi zdařilých. Finální scény s bunkrem jsou snad jediné co snímek pojí s Romerovým originálem. Pokud divák zapomene na originál, celkem dobře se pobaví. U mě za tři hvězdy. ()

Juto

Je to film plný nepríjemných tínedžerov. Scenár je zastaraný a nezáživný, s blbým humorom a výrazným nedostatkom sympatických alebo skutočne zaujímavých postáv. 1/10 ()

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)