Krásná mladá malířka Candy (ABBIE CORNISH) prožívá své první vášnivé vzplanutí s příležitostným básníkem Danem (HEATH LEDGER). Jejich láska je opojná a oba se snaží jen o to, aby byly společné zážitky stále intenzivnější a oni se mohli plně oddat rozkoši. Nespoutanost, po níž touží, nakonec najdou v heroinu. Spolu budou neporazitelní. Zanedlouho se však ocitnou v situaci, kdy už nemají co dát do zastavárny, proto začne Candy vydělávat peníze prostitucí. Dan jí v tom nijak nebrání a ráj, ve kterém se na chvíli ocitli, se opět stává pouhým snem. Zatímco se jejich drogová závislost prohlubuje, rozhodnou se posílit svůj vztah manželským slibem. Velký den nakonec prožijí v drogovém oparu. Rodiče Candy (TONY MARTIN a NONI HAZLEHURST) jsou zmateni - s mučivými pocity sledují, jak se jejich dcera noří stále hlouběji do něčeho, co nedokáží pojmenovat. Pro Candy a Dana se závislost postupně stává neoddělitelnou součástí jejich vztahu. Manželství se řítí do záhuby stejně jako duševní stav Candy, která si uvědomuje, jak tragicky jejich sen skončil. Nakonec boj s chaosem vzdá a odejde na léčení. Přestože se Dan cítí ponížen, najde díky odloučení od všeho, co miloval, nový smysl života a uvědomí si, že si Candy vybrala cestu, která oběma z nich přinesla úlevu. (oficiální text distributora)

Mona07

Filmů o drogách je spousta, některé šokují více, některé už tolik nepřekvapí. U tohoto snímku jsem se nenudila, bavil mě, a to především díky skvělým hereckým výkonům, ale podívat se na něj znovu mě nijak zvlášť neláká. 6/10 ()

Triple H

Veľmi fajn. Celý film sa mi zdal trošku dlhší ako v skutočnosti bol, ale v žiadnom prípade zdĺhavý. Práve naopak- čím viac dej postupoval, tým viac ma bavil. Veľmi dobré vykreslenie absťáku. Aj hudba sa mi páčila a mnohým scénam pekne pomohla. Herci veľmi dobrí. Rush tu ani veľmi nemá čo hrať a je skôr len takou väčšou figúrkou. Abbie Cornish aj Heath Ledger sú veľmi dobrí a obaja majú vo filme zopár veľmi silných okamihov. Aj pri nich mi prišlo, že intenzita výkonu sa zvyšuje s pribúdajúcou stopážou, ale to zrejme len čisto subjektívny pocit. Potešil ma koniec, lebo už som sa začínal báť, že to bude druhé Requiem. Osobne mi vôbec nevadil strohý vizuál, lebo v opačnom prípade by to hádam až priveľmi evokovalo práve ono Requiem alebo Trainspotting. A koniec-koncov, prečo by všetky dôležité filmy o drogách mali byť opatrené cool vizuálnym hávom? Bez problémov som sa vedel vcítiť do Danovej kože a za to má film u mňa hviezdu navyše. ()

Mrkvič

Zajímavý příběh a skvělí herci. Ale pro mě osobně zbytečný, když sleduju osudy dvojice, která by mohla po deseti minutách filmu umřít a mě by to bylo naprosto jedno. Aspoň poslední čtvrt hodinka mě trochu chytla, protože jsem měl čí příběh prožívat. ()

ecceHOMMO

......DROGY.............Nebo...a...Peklo.................láska..................................................................................................................................................................................Dokiaľ môžeš prestať tak nechceš, keď prestať chceš nemôžeš. ()

capák

Ano, tenhle film skutečně mezi jinými filmy o drogách neni ničím vyjímečný a nepřínáší nic nového. Příběh je od začátku až do konce poměrně jednoduchý a hlavně předvídatelný - sledujeme dvojici hrdinů, kteří se postupně noří do své drogové závislosti čím dál hlouběji a postupně se vzdávají svých rodin, snů a cílů a jejich jediným středem světa se stává heroin. Ale režijně, hudebně a především herecky je tenhle snímek stvárněn tak skvěle, že si dobré hodnocení zaslouží. Není to nejlepší film o drogách, ale určitě stojí za shlédnutí, zvlášť pokud máte filmy s touto tématikou rádi. ()

Qitek

Jeden z nekrásnějších a zároveň jeden z nejdepresivnějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Zasáhl mě. A když začínají úvodní titulky s překrásným song for sirene... Běhá mi z toho mráz po zádech. A když si do toho uvědomím, že pan Ledger už tady není, je mi z toho do breku. A pak se do toho ozve ten jeho hlas... Uf... Také stojí za zhlédnutí od Ledgerovi ženy na youtube http://www.youtube.com/watch?v=EohTeJE8Q5E&feature=related... ()

Kamkon

Poměrně realistické, mnohem více než např. Basketbalový zápisník a také syrovější. Proměny a stavy Candy hlavní představitelka skvěle zvládla. Heath Ledger jako stoupavě-klesající skorozoufalec skvěle sekunduje. Konec trochu neočekávaný, ale víceméně logický. Prostě "Láska v žilách" ()

Pajj

Film o drogové problematice zpracovaný průměrným způsobem. Scénář je hodně předvídatelný, ale i tak dokáže dojmout a alespoň trochu přinutit k zamyšlení. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou ale nadstandardní. 70% ()

Tomasso001

Film sem náhodou shlédnul těsně po smrti Heathe Ledgera (prý předávkování práškama na spaní), takže atmosféra hustá, že by se dala krájet... Příběh filmu je celkem obdobný jako u jiných kousků, liší se jen výbornými hereckými výkony, které jsou super. Příběh poezie, drog, lásky, osudu. Nevyhledávám nijak dobré konce, ale většina těchto filmů končí odstrašujícím způsobem a tak jsem rád, že tenhle u konce zabočil jiným směrem. Je těžké se tomu všemu postavit, ale člověk s dostatečnou vírou v sebe sama to může dokázat ()

rockwoman

"Bylo,nebylo,žily kdysi Candy a Dan.Ten rok bylo všechno nádherné,smůla stékala po stromech a on šplhal po balkonech. Vylezl kamkoliv,udělal pro ní cokoliv.náš milý Dan.Ve vlasech jí zpívaly tisíce ptáků,všechno zářilo jako zlato.Jednoho dne zachvátily postel plameny.Byl krásný a byl to ničema. Žily jsme jen ze slunečních paprsků a čokolády.Nastalo odpoledne neskutečné vášně.Darebák Dan.Candy ztratila hlavu.Paprsky zapadajícího slunce kolem ní kroužily jako lační žraloci.Dneska to chci zkusit jako Ty.Vpadl si do mého života a mě se to líbilo.Najednou se objevila propast a celý svět se obrátil naruby.To je smysl života,když tě v sobě cítím,vím že jsem nesmrtelná......" Nezapomenutelný Heath Ledger. ()

LittleJohnny

Nemůžu si pomoct, ale tenhle snímek měl neuvěřitelnou hloubku. Také se mi líbilo rozložení filmu do tří dění. O hereckých výkonech ani nemusím spekulovat hlavní trio v čele s Heath Ledgerem bylo geniální, nechť je mu země lehká! Doporučuju jednoznačně plná palba bez mrknutí oka! ()

anglanek

Jeho jsem mel hodne rad jako herce ,tak mi prisel i jako velky pohodar....je ho obrovska skoda a tento film jsem docela obrecel a vůbec se za to nestydim! urcite jsem ten film nevidel naposledy. Musim tam soupnout 5 uz jen kvůli Heath Ledgerovi. ()

Yoshimitsu

Bylo nebylo žili kdysi Candy a Dan ten rok bylo vše nádherné smůla stékala po stromech a on šplhal na balkóny, vylezl kamkoli udělal pro ní cokoli náš milý Dan. Ve vlasech jí zpívali tisíce ptáků všechno zářilo jako zlato. Jednoho dne zachvátily postel plameny byl krasný a byl to ničema. Žili jsme jen ze slunečních paprsků a čokolády. Nastalo odpoledne neskutečné vášně "darebák Dan". Candy ztratila hlavu paprsky zapadajícího slunce kolem ní kroužili jako lační žraloci "dneska to chci zkusit jako ty". Vpadl si do mého života a mně se to líbilo, užívali jsme si bahno radosti, vzdala jsem se ti celá. Najednou se objevila propast a celý svět se obrátil naruby. To je smysl života to je přesně, co chceš když tě v sobě cítím vím, že nejsem nesmrtelná. R.I.P. Heathe. Dávám 80% ()

Mihail123

Zaújmavý príbeh feťákoch, podfarbený krásnou hudbou. Drogová závislosť je tu zachytená čo najreálnejšia. Vzťah Cady a Dana pôsobí na diváka čo najintímnejšie, čím k nim vyvoláva určitú ľútosť. Dosť nadpriemerné herecké výkony a vcelku slušné technické spracovanie a niektoré scény sú naozaj dosť drsné. ()