Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

CrashHP

Antoine Fuqua sa opäť rozhodol natočiť žáner, ktorý mu sedí najlepšie. Výborný Mark Wahlberg v hlavnej úlohe. Pár podobných námetov tu už bolo, no je to natočené vynikajúcu a A.Fuqua to rozhodne na režisérskej stoličke vie, čo dokázal aj tentokrát. Dynamický akčný príbeh s veľkou dávkou akčných scén. ()

Ospalek

Zase jeden z bláznů co si myslí, že jeden člověk může změnit svět. 4 hvězdy proto, že se mi nelíbilo (jako u mnoha jiných filmů) jak se při přestelce nikdo netrefí - kromě - hlavního hrdiny. ()

Puchyr

Perfektní akční žánrovka, na něco takového už dlouho čekám. Na akční film se zajímavou zápletkou, kterou by doplňovali skvělý a znamí herci a aby měl film dokonalé efekty, hudbu, atmosféru a závěr,, a tady jsem to všechno viděl a musim říct že je škoda že takových filmů není víc. Pro milovníka akčních filmů je tohle perfetní. Našej jsem si "novodobí" akční poklad. ()

JARDAHONDA

Film je od samého začátku napínavý, divák je vtažem do děje již po pár minutách... Dynamické tempo akčních scén se drží v podstatě až do smého závěru.. Skvělý námět, výborné herecké obsazení. Marku Wahlbergovi je role profesionálního snipera vzhledem k jeho fyzickým parametrům a hereckým zkušenostem z akčních filmů šitá na míru.. Tento film hodnotím, jako nadprůměrný, tudíž dávám 100 % ()

Awesomer

Vizuálně vymakaná akce, s nikterak vyjímečným scénářem a skvělým Wahlbergem, jehož přinasraný výraz a strniště, z něj dělají charismatického drsňáka, na kterého je radost se celé ty dvě hodinky koukat. ()

Vaso

Ačkoliv je dějová kostra i závěr celkem předvídatelný, je to koukatelné a dokoukatelné. Podle různorodosti komentářů to asi bude v tom, jestli vám tenhle žánr sedne nebo ne. Mě to sedne stejně jako Rambo I. ()

padlar

Scénář sice není příliš originální, ale zpracování je ucházející (až na pár míst, kdy by filmu prospělo trochu rychlejší tempo). Stylový byl konec - od setkání v horách až po finální zůčtování. ()

RiverJohny

Na tomhle filmu se mi líbí, že si na nic nehraje. Není to čistokrevný akčňák, ale hlavně thriller. Napětí je cítit. Óda na Wahlberga ve dvou hodinách. ()

Thommy91

Nevím na co si všichni stěžujete. Pro mě jsou nejlepší filmy ty, které jsou reálné. Natočit v dnešní době takový akční film tak, aby byl reálný a aby každá scéna byla uvěřitelná je skoro nemožné. Tenhle film mě baví i po několika shlédnutí a je mi jedno jak je předvídatelný, není to kriminálka. ()

insky

Trochu zbytočne rozťahané, dosť vecí nereálnych, resp. zvláštnych, Mark Wahlberg je však dobrý herec a trochu zachránil tento film, ktorý by asi bez neho dopadol o dosť horšie. ()

len.tilka

Ano, nápad dobrý, ale to provedení? Občas docela zívačka! Nechápu, proč to bylo tak dlouhé, v některých scénách šlo o úplné nic! Mark ale zabodoval ;) ()

Mana

Na tomto snímku není nic špatného ani nic extra nového. Ovšem má velmi plynulý průběh, u kterého stojí za to být ve střehu stejně jako je po celou dobu Mark Wahlberg, agent s minulostí. **** ()

ProchySBK

Tohle je jasný příklad, jak zdejší kritici nejsou soudní. když něčemu nerozumim tak se do toho neseru! Mark nemůže a nikdy nebude hrát jako Tom Cruise, nepoleze vám do zadku ale za to rozpumpuje akci v těsnym tričku a s předloktim jako pepek námořník. Jak můžou zdejší vemena napsat, že to bylo předvídatelný!? To pak můžeme psát asi o 90 procentech filmů... Seru na vás, je to pecka, jsou zde výborný herecký výkony, zápletka, nevtíravý herci a záporáci tak ošklivý, že jim přeju ať shoří v pekle, takhle to má bejt! ()

Profík

Já mám docela rád ten akční rukopis tohoto režiséra, bavil jsem se u Olympus has fallen a tohle starší dílo se mi líbí zrovna tak, je to zajímavě nasnímané, akční scény jsou moc fajn, snaží se to i o nějaký přesah a i když to občas nevychází a vypadá nebo zní směšně, zábavu mi to nepokazí. Sympatické obsazenítaky nezklamalo. 90%. ()

misikskorp

Uznávám, že je to trochu delší, než by mělo, ale jinak je to promyšlené, akční a propracované. Navíc je Mark Wahlberg skvělej herec. Viděla jsem SPOUSTU akčních filmů a tento rozhodně patří mezi ty povedené. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty