Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

packa

Po formální stránce zručně natočený akčňnák se slušným Markem Wahlbergem v titulní roli. Ale ten strašnej scénář! Takovou sbírku otřepaných klišé aby člověk pohledal. ()

Yardak

Dlouhá stopáž mi vůbec nevadila. Wahlberg hraje sniperskýho frajera a role mu dost sedí. Začátek je naprosto luxusně akční a zbytek filmu je nadprůměrná akce. Solidní akční film. 77 %. ()

heyda

No je to těžký. Myslím, že nejlepší část je asi první třetina filmu, která vyvrcholí tím nejzajímavějším zvratem v tomto filmu. Pak další třetina se týká toho jak jdou všichni po Wahlbergovi, on se skrývá atd. Tam už film pomalu klesá do průměru. A poslední třetina o pomstě se zase trochu chytla. Kdybych to měl tedy shrnout, tak jde o průměrný tříhvězdičkový akční film, ale některé záběry především na vrtulníky byly fakt super. Nadruhou stranu to mohlo být víc nadupaný i délka ubližuje tomtu filmu. Ale já přivřu pravý oko a dám nakonec 4 hvězdičky. ;-) ()

jojinecko

Striktne šablónovitý triler, ktorý sa od akčného béčka líši možno tak rozpočtom a niektorými známejšími ksichtami...Predvídateľné, dlhé a miestami poriadne nudné. Otázka znie, či by sa s tak debilným scenárom dalo urobiť niečo viac... ()

sharky

Ze všech filmů s českým názvem odstřelovač je tenhle určitě nejlepší (ale hlavně proto, že konkurence je slabá). Ze začátku je to napínavá zábava o honbě uprchlíka, pak se to trochu zvloní detektivní zápletkou a nakonci příjde očekávané nemilosrdné finále. mark wahlberg ale buhužel není Bruce Willise, do jeho charizmatu má daleko a v některých scénách jako jsou zpomalené záběry a chůze rádoby drsňáka působí dost směšně. technicky film připomíná 80. léta, faqua rozhodně není Tony Scott, nejsou tam žádné moderní vychytávky, žádné propracované záběry, které by si zasloužily velké plátno. Odstřelovač je spíš vhodný na domácí projekci v sobotu odpoledne, když je venku zrovna ošklivé počasí. mimochodem danny glover by si měl koupit novou zubní protézu, ve smrtonostných zbraních takhle příšerně nešišlal, vůbec mu není rozumět. ()

rikitiki

Solidní béčko vytuněné penězi. Příběh je klasická paranoia o tom, jak by to vypadalo kdyby Rambo současnosi potkal svého Watsona. Proč ne, když člověk nic nečeká? Proč ne? Kvůli zoufaleckému klišé, klišé a znovu klišé! /18. 3. 12./ ()

honajz

Taková klasická oldschoolovka, které by prospěla o hodně kratší stopáž. Jinak je to prostě revenge, jak když vyšije, a kde má chlápek štěstí, že mu pak dva lidé jsou ochotni pomoci a riskovat krk, jinak by v tom těžko plaval. Ale je to natočené čistě, bez zbytečně přeplácaných efektů, s jasným scénářem, na nic si to nehraje, jednou za čas takhle v pátek v noci se na to dá kouknout, když bude mít člověk čas nebo náladu. ()

SOLOM.

Mám rád podobně laděné filmy, takže já osobně jsem si Odstřelovače užil. Jak po dějové stránce (příběh si samozřejmě s originalitou moc nepotykal, ale dá se zde najít několik zajímavých nápadů), atmosféra není rovněž k zahození – akční nářez se vším všudy, ale je pravdou, že některé scény mohly být z filmu vystřiženy. Jinak si ovšem rovněž myslím, že Antoine Fuqua odvedl pořádný kus práce. Mark Wahlberg si taky zaslouží pochválit, protože byl to právě on, kdo byl hlavním a asi zároveň i jediným tahounem celého filmu. Co se týká Dannyho Glovera, tak toho mám raději v kladných rolích. Tady jsem mu ten jeho herecký výkon moc nežral. Jako by ho to snad ani nebavilo. 70% ()

ARI50

Mark Wahlberg v podáni nezkutečně dobrého odstřelovače a co víc skvělý příběh plný nadupané akce. ()

Bauer

Antoine Fuqua, režisér filmů jako je špičkový Training Day, celkem slušného snímku Slzy slunce a poněkud slabšího Krále Artuše mi tímto filmem dokazuje, že je prostě dobrý režisér. Úvodní scéna s odstřelováním je velmi cool a hlavně tedy adrenalinová. Poté se tempo trošku uklidní a pak zase nabere slušné obrátky. Tento film mi trošku připomínal zdařilý Atentát ovšem toto je pojato mnohem velkolepěji. Do hlavní role obsadit Marka Wahlberga byla skvělá volba, je to sympaťák, frajer a hlavně tedy hraje dobře. Padouch v podání Dannyho Glovera je na zabití, znám ho jen z komedií a touto rolí mně překvapil, protože bych mu nejradši sniperkou prostřelil oko, ano tak dobře toho parchanta zahrál. A nesmím také zapomenout na Michalea Pena, který jen a jen stoupá vzhůru. Tento snímek je pro mně výbornou zábavou a především tedy překvapením a už se docela těším na další film od Fuquae!! ()

becki_tu

Jason Bourne má konkurenci. Tenhle film je vlastně kombinace dvou skvělých filmů - Bourna a Uprchlíka, a to je přesně to v čem si dokážu bezmezně libovat. Mark Wahlberg se nás snaží celou stopáž filmu předvedčit, že podobný typ hlavního hrdiny ještě zdaleka nevymřel a úspěšně se mu to daří. Určitě se pár věcí dalo udělat jinak a lépe (trochu tuctový konec, ne?), ale po bitvě je každý generál. Jinak si nemám na co stěžovat, prostě parádní akční jízda bez zbytečného okecávání a s lekcemi snajprování. ()

prome

Tak podival jsem se az do konce ale ocekaval jsem mnohem vice a taky tento snimek toho mohl mnohem vice nabidnout potencial mel velky. Ale zas takova tragedie to nebyla a aspon to byla takova ta podivana pred spanim. ()

Morholt

Má to solidní tempo a Marka Wahlberga. Nenudící slušná akčňárna omílající provařené téma, ale mě se to vcelku líbilo. 60% ()

Genero

V červenci jsem v televizi viděl odstřelovače, který uměl měsíc trpělivě a nehnutě ležet na mezi a pak trefit na tři kilometry masařku do koulí (rozhoupaných!). Tedy vlastně masaře. Od té doby je pro mě život ostrostřelců s proklatě hbitým ukazováčkem nesmírně atraktivní téma. Marky Markův ksicht na plakátu mě už takovým nadšením nenaplňuje, ale zkusil jsem to a neprohloupil. Marky Mark bez sebemenších výčitek kosí velmi, velmi zlé a hrabivé politiky s tlustými doutníky, s někým se pere a něco vyhazuje do povětří, dokonce se u toho nepitvoří a tváří se skoro pořád sympaticky koženě. Pro mnohé je ta politická zápletka dost laciná, ale na druhou stranu, netrefte si svého Kalouska. A taky tam je Kate Mara jenom v podprdě, což ve mně vyvolalo pohnutí mysli! ()

ScarPoul

Fuqua je pre mňa skôr rutinný režisér s citom pre obraz a vizuál, ale čo sa týka charakterov, alebo budovania napätia tak stojí za starú topánku. Training day musel byť sakra šťastným projektom. Shooter nie je zlý film. Aj napriek dvojhodinovej dĺžke dokáže minimálne prvou polovicou - dokým sa na scéne neobjaví Kate Mara, poriadne tlačiť na plyn. Potom sa ale všetko začne rozpadať a celá tá snaha o konšpiračný triller vlastne upadá na jednoduchom fakte a to, že postáv je tu prehnane veľa, tá hlavná, okrem úvodných 10 minút ako keby ani nemala vlastnú históriu - teda mýtus na ktorom dokonale fungoval minuloročný Jack Reacher - a tým pádom je to ploché a chladné ako tie hory na konci. Čo na tom, že je Wahlberg sympaťák a že Mara má tie svoje prsia napasované hádam v každom kuse oblečenia tak, aby jej div nevypadli. Celé je to na efekt a celé je to vlastne strašne hlúpučké. Aj ten Šerbedžija, ktorého monológ za niečo stál, sa nakoniec bezmyšlienkovite odstrelí. Nevyužitý potenciál, ktorý spôsobil, že na konci som si musel spievať cool guys don't look at explosions. A to je v konečnom dôsledku veľmi smutné. http://www.youtube.com/watch?v=Sqz5dbs5zmo ()

Lacike

Dost nevyrovnany film. Zacne sa to ako inteligentny konspiracny thriller s nespravodlivo obvinenym, ktory musi dokazat svoju nevinu. Niekde v polovici sa to zmeni na priamociary akcny film v ktorom Wahlberg v style Ramba likviduje svojich superov a na zaver sa to pokusi o nejaku hlboku myslienku, ze zlo z najvyssich kruhoch sa neda uplne porazit. Lenze po chvili tento nemastny neslany zaver splachnu do hajzla a dopraju nam definitivne zuctovanie, ktore pôsobi jak keby bolo k filmu prilepene na poslednu chvilu. Je skoda, ze sa to postupne takto cele pokazi, kedze film ponuka mnozstvo skvelej akcie natocenej v devätdesiatkovom prehladnom style s mnozstvom efektnych vybuchov a niekolkymi kvalitnymi prestrelkami. Brutality je tiez tak akurat. Nie je ani v PG-13 ratingu a ani nie prehnane krvava. K tomu tu mame sympaticke postavy. Ukrivdeny patriot Wahlberg, ktoreho nespravodlivo obvinia a zabiju mu psa. Parchanti. Po case sa k nemu prida vystraseny sidekick Michael Peña. Potesia niekolke krasky. Aj ked romanticka linia s Kate Mara uplne nefunguje a Rhona Mitra je uplne nevyuzita. No a na strane zaporakov je sympaticky dedko od vedla Danny Glover s novou nepadnucou zubnou protezou a jeho drsny poskok Elias Koteas. Vysledkom je solidny thriller s dobrou akciou a divnym zaverom. Nebyt toho blbeho zaveru, tak by som tomu dal aj stvrtu hviezdicku. 7/10. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty