Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

tatka

Film speje neúhybne a priamo k jasnému koncu - naši zvíťazia a zlí budú potrestaní. Má len jednu chybu, že speje dlho, dlhých 124 minút. Kvalitný akčný film má byť akčný, to znamená hlbokohlboko pod 120 minút!!!!!!! ()

Eeve

Nemôžem si pomôcť, no tento film ma svojho času dosť chytil :) aj preto také vysoké hodnotenie. Je to jedna z mála rolí, ktorá bola pre Wahlberga ako ušitá. Dej miestami predvídateľný, zopár zbytočných scén, ale keď sa to dá dokopy, vytvára to fungujúci triller, trochu nezvyčajne natočený - bez kvanta bombastickej akcie prešpikovanej mŕtvolami a krvou. Menej je niekedy viac, a tuna ide najmä o technickú stránku veci :) Kate Mara na pokukáníčko, Michael Peña ako FBI ucho veľmi milý :) Keďže som to pozerala s dabingom, zaujalo ma aj neuveriteľne efektívne používanie dabingových hercov našich českých bratov - jeden herec tam zvládne aj 5 vedľajších postáv - to len tak naokraj :) ()

SZYslak

Hlavni ehm ... "hrdina" se pote, co jej postrelili, sam uspava pomoci oxidu dusneho (cituji: dusiku) ze slehacek ve spreji (cituji: z tech spreju). Scary. Hotovo, dvacet. Dal bych odpad, ale jako uchyl dam alespon jednu hvezdicku za K. Maru a R. Mitru. ()

Ondrew

Viac nez solidna porcia akcie a zabavy. Len preto, ze tu, na CSFD, tradicne podobna snimka nema sancu uspiet (staci sledovat stale tych istych komentatorov, ktori zasadne zhadzuju cokolvek, co je v skutocnosti uplne bez problemov pozeratelne, no ich "vysoky intelekt" to skratka nepoberie). Tato snimka sa na nic extra nehra, no napriek tomu dokaze divaka uplne spolahlivo zabavit na cca 2 hodky. Samozrejme, ze sa tu nachadzaju situacie, ktore su pritiahnute za vlasy... no a co? Ak sa nemylim, tak akcne thrillery tu odjakziva boli na to, aby pri nich clovek mohol kapanek vypnut mozgovnu a uzit si (zvacsa) porciu strelby, vybuchov, eventualne zopar konspiracii a... blablablabla. Na co o tom vobec pisat? Ano, najdu sa aj lepsie kusky, no na to mozem srat. Ja som sa bavil a to je to jedine, co ma zaujima. Zvysok osadenstva nech si to rozdycha ako chce. 70%. ()

v.indruchova

Po druhém shlédnutí 5, na poprvé 4. Akce, sexy postavy, skvělí herci. Mě se film také líbil z důvodů: ukazuje pravdu, jak to opravdu chodí, tam nahoře, o čem mi obyčejní lidi nemáme ani páru. A borec, kterej povraždí sám tolik lidí?- on nebyl sám. Proč by to nebylo možné? I kdyby. Nejen v devadesátých letech vzniklo spoutu filmů, co ukazují nereálné záběry a skoro všichni jsme jim tu plnou palbu dali a ještě zatleskali. Já se bavila od začátku až do konce. ()

kolodej1

solidní žánrovka, co se akce týče, jako příběh to ovšem kulhá na obě nohy a taky by bylo dobré, kdyby nebylo jasné už ve třetině filmu, jak to celé skončí. Koukat se na to ale dá celkem v pohodě, nenadchne, ale ani neurazí ()

rasomaso

Určitě za 4, solidní poměrně jednoduchej akčňák o týpkovi co fakt umí zabíjet a tak si ho nějaký vopravdu tajný lidi vytipujou že na něj hoděj vinu za něco co neudělal, jenže von fakt umí zabíjet a líp než mysleli, a tak je to taková ta klasika jako stará segalovka zahalená do moderního realistickýho hávu jako amerikános filmy z afghánistánu posledních let. Dobrá v průběhu filmu nezabije 150 lidí ale asi 30, i tak musim říct že jsem se ani trochu nenudil a nebyly tam ani moc žádný hovadiny (kromě mučení FBI agenta kde vylití plastový lahve končí lahví plnou až po okraj:)). Určitě jsou tu horší filmy co maj 71% :) ()

tomino28

Místy méně a většinou více přitažené za vlasy, ale spád tomu nelze upřít a akci také ne. Chápu ale ty, kteří budou mít výhrady k délce nebo uvěřitelnosti snímku. ()

jojto

Tomuto "drsnému", vyslúžilému reperovy densflóru neverím ani ruku v rozkroku. Krčenie ramien pri vybuchujúcich spomalovačkách v pozadí zvládal lepšie už aj Lungren. Tento kvázi herec tlačí na pílu a v každej, ale fakt v každej scéne vidieť že mal zostať pri rozpažovaní rúk, chytania sa za gule a občas niečo šteknúť do mikrofónu. ()

Jaryktichy

Když jsem pustil televizi, viděl jsem jak tam začíná film jménem Odstřelovač. Sednu si a koukám... .Tak skvělý film jsem v životě neviděl, tolik akce a napětí.. Prostě bomba. Vůbec jsem nečekal, jak se bude příběh vyvíjet. Že se to zvrtne a vše se pokazí. Film byl samá zápletka, která mě držela u televizoru. Rozuzlení celého bijáku se dozvíte až na konci filmu. Celý film jsem byl napjatý.. Co se stane!? Klobouk dolů za dobře odvedenou práci režiséra . Také skvěle zahrál hlavní postavu Mark Wahlberg . U mě si tento film našel místo na srdíčku a patří k mým nejoblíbenější. Všem doporučuji. Bohužel ne každý se mnou souhlasí... ()

Repulsion

Já nemám rád Wahlberga. Kdyby tam byl někdo jiný, třeba i Tom Cruise, hned by to bylo o hvězdičku víc. Film jako takový: no, stokrát viděné. Vykrádá to třeba 3 dny kondora apod. Ale když na tu hru přispoupíme, úplně špatná zábava to není. Nic víc, nic míň. ()

sirjohn

Je to velké váhání mezi 3 a 4 hvězdami. Pokud máte chuť na akční film, je to za 4, pokud chcete dobře natočenej film s dobrým scénářem, je to za 3 hvězdy. Asi tak. Já měl chuť na akční, takže jsem si to užil, kdybych měl chuť na Film s velkým f, tak si to neužiju, ale taky nepustím .. ;). Proto hodnocení v kategorii za mě 4 hvězdy. ()

Kozlowski8

Po Training Day nejlepší filmový počin Antoine Fuqua. Skvělý, vcelku nadupaný akčňák bez hlušších pasáží, akce a napětí téměř v každé scéně. Mark Wahlberg v roli, která mu neuvěřitelně sedla a dobře ho doplňovala krásná a příjemná Kate Mara v hlavní ženské úloze. 75%. ()

Sevin14

Zde jsem si opět potvrdil, že se zdejší TOP uživatelé s nejvíce fanoušky, kteří tomu zde dávají dvě hvězdy, se musí brát s rezervou, jsou to zkrátka Boomři nebo Generace X, teď nastupují Mileniálové. Neříkám, že je to ťip ťop film s excelentním scénářem a adept na Oskara, ale hodnotím film, podle toho, jak mě bavil a pokud to byl shit, ačkoliv měl krásné prostředí, dobrou kameru nebo hudbu, tak mu to shit hodnocení prostě dám, viz. Ztraceno v překladu, které je vyzdvihováno pomalu do nebes, přitom je to jedna velká nuda. I don't give a fuck about kamera a prostředí. Film mě musí bavit, mít zajímavý příběh a tohle jsem celkem žral, proto za 4. Můžu doporučit. ()

oblonskij100

Vždy jsem si Bobyho představoval jako Markyho Marka, Výhoda je že jsem četl skoro všechny knihy Stephena Huntera a musím konstatovat, že toto je můj šálek kávy. Toto dílo bylo tak dobře zfilmováno že to zařazuji jako klenot kinematografie. Nikde nebyla žádná chyba, nikde. Pročpak žádný kokot nenatočí další jeho knihy ha? ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty