Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

PROROK14

Ďalši film-oddychovka. Nehľadajte žiadny zložitý príbeh ani myšlienku na ponaučenie. Len seďte alebo ležte a užívajte si sniperské scény alebo útek hlavného hrdinu, alebo lekciu o streľbe na 1,5 km. Určite to nie je odpad a ani 40% záležitosť. Odstreľovač vcelku baví pozerať a ja mu dávam 75% ()

ProjectAlice

Ano, film je veľmi predvídateľný, ale i tak sa naň dobre díva a je v ňom plno akcie. Mark ako vždy skvelý, scenár nadpriemerný. Nechýba výborný koniec ku ktorému len treba zacitovať slová práve Dannyho Glover z filmu Lethal Weapon 2: ,,Poslanecká imunita!" ...,,Práve ti bola zrušená!" 90% ()

Tommassi3

"Kennedyho vrazi byli mrtví během tří hodin !! Jsou zahrabaný v poušti v neoznačenejch hrobech, tam někde za Terlingou.." - "To víte jistě ??" - "Pořád mám tu lopatu !!" ;) Výborný Antoine Fuqua se tentokrát prostě a jednoduše nechal odstřelit nesmírně špatným a zejména rádoby přechytralým scénářem Jonathana Lemkina, byť na jeho obranu nutno podotknout, že ten zakopanej pes, kvůli němuž se Wahlbergův Bobby Lee MacGyver tak hrozně rozčílil, dřímá už v samotné Hunterově předloze.. Snímek s parádním hereckým obsazením a Wahlbergem s ještě parádnějším skoro až nebezpečně seagalovským vohonem, ten mě budí ze sna dodnes, patří mezi režisérovy ojedinělé přešlapy, navíc by mu slušela spíš éra osmdesátek, to by ovšem tehdy ještě Marky Mark i s podporou kámošů z New Kids on the Block neuhrál už vůbec nic..;) ()

Johny_fork

Stylová záležitost, poctivá řemeslná práce, film, který nijak neskrývá své akční ambice a nechá nás zavzpomínat na Schwarzeneggerovu éru, a že je to v dnešní době superrychlích střihů a ručních kamer, vzpomínka velmi příjemná a vzácná, vizuální stránku snímku musím každopádně pochválit, záběry na vybuchující domy, spousta kouře a mezi nimi ultradrsný Mark Wahlberg, působivé. Z hodnocení ostatních musím bohužel konstatovat, že Fugua nebyl zcela pochopen. ()

Terva

"Bob Lee Swagger je postava, která do kin vrací hrdinu formátu Johna Waynea a dalších legendárních westernových klaďasů. Jeho smysl pro spravedlnost dodává tomuto vzrušujícímu konspiračnímu thrilleru lidský rozměr," říká producent filmu Lorenzo di Bonaventura. Hrdinu bestsellerů držitele Pulitzerovy ceny Stephana Huntera označují knižní kritici za "Ramba s mozkem". Mark Wahlberg musel navíc před začátkem natáčení absolvovat intenzivní odstřelovačský trénink a jeho postava je prý díky tomu nejvěrohodnějším představitelem této profese, jaký se kdy objevil na filmovém plátně. Scénář : Jonathan Lemkin. Kamera : Peter Menzies a Joel Ransom. Hudba : Mark Mancina - Dirigent : Don Harper. Účinkuje : The Hollywood Studio Symphony . Další autor : Otis Taylor od kterého zazní - Nasty Letter http://www.youtube.com/watch?v=kwISBR3tMtk CHYBY VE FILMU - 1 - Ve 20 minutě je záběr na prezidentskou kolonu jedoucí po mostě, celá kolona je v levé části silnice, ale hned po střihu jede prostředkem. 2 - Opačná situace je když chtějí na mostě unést Nicka Memphise. Ten telefonuje a mobil upustí uprostřed chodníku, ale když auto s Nickem odjíždí, tak je Nickův mobil na kraji chodníku. CITÁT - Počkejte! Počkejte chvilku! Moment! Vy jste se zbláznil! To přece nemůžete! Copak nevíte, že jsem americkej senátor!.......... ()

Ouwen

Nevím jak moc je zde uvedená balistika toho odstřelování pravdivá a myslim si, že při důkladné analýze bych našel pár nevyvážeností ve scénáři. A taky mi začátek filmu přišel takovej.. prázdnej? - Naštěstí film nabere drive a mě se tajil dech. Vynikající akční scény.. vizuálně i režisérsky důkladně provedeny. Přestřelky jsou krvavé, nekompromisní a dost realistické. Jakmile dojde na nějakej ten osobní souboj, je sice krátkej, naštěstí Wahlberg tasí chvaty z Krav Maga, jež působí dynamicky, přesvědčivě a kontaktně. Potěšilo i několik tichých likvidací na ranči. Pak se najde nějaká ta honička v autech a myslim si, že na tu stopáž je akce tak akorát, pečlivě rozpoložená. Hudba pestrá a hned budu čmuchat po soundtracku, režie občas nápaditá a ve spojení s ambientní atmosférou se podařilo vyšachovat nudu. Lokalizace nádherné, vizuál fešáckej. Potěší i srozumitelný děj, spoustu kamufláže, napětí, improvizace a kreativity. Pokud se nějak odehrává konspirace, tak přesně takhle si jí představuji. Odstranit všechny, který se na tom podíleli, skrz média publikovat povrchní informace.. hereckej ansábl lepší bejt nemohl. Wahlberg přesvědčivej, nabušenej a věřil jsem mu všecko, má dostatek charisma na to aby takovej film utáhl - klidně bych bral pokračování. Michael Peňa mi moc zpočátku neseděl, naštěstí jsem si na něj zvykl a hraje přirozeně. Jeho počáteční pátrání, hromadění informací a poznatků mě bavilo sledovat, potí se během akce a díky tomu uvěřitelnému charakteru a jeho bohaté slovní zásobě, si mě získal. Danny Glover parchanta zahrál fakt svinsky, ale ten jeho chraplavej hlas mi docela trhal uši, uměl bych si představit někoho lepšího na jeho místě (rozhodně né Eminema :-), a i co se týče jeho bodyguárdů. Jsou zde i pěkné ženy! Rhona Mitra, na ní myslím po nocích a když chce, tak umí zahrát i skvělej výkon. Kate Mara je nádherná, taková nevinná žena, o kterou se chlap musí bát a pevně doufá, že Wahl vystřelí těm parchantům mozek z palice, jakmile na ní stáhnou pracky. Je zde ještě plno vedlejších postav, řadoví FBI agenti, které znám z různých seriálů a filmů.. potěší i ideální závěr, nic není uspěchaný a celej film se vyvíjel. U soudního líčení jsem se bavil a ten nejednoznačný verdikt mi přišel v tu chvíli optimální, pač závěrečnej masakr všecko vynahradí. Škoda, že není víc takovejch filmů. Chtělo by to alespoň ten sequel. Mno a jelikož takovejch filmů zas moc není, musím prokázat vděčnost plnou palbou. ()

moviesfan

Odstřelovač je poměrně dobrý film. Ze začátku mě štvalo typické hlásání o hrdosti a podobný ,,žvásty", které se objevují v amerických filmech docela často. Už ze začátku bylo jasné, že úkol přijme, tak proč tolik řečí okolo? Ve filmu je několik scén, které bych zcela vymazal. Je tam ale i mnoho scén, které se vydařily. Několikrát mě děj překvapil. V celkovém hodnocení je to lepší průměr. ()

corpsy

Čakal som rázny akčný thriller. Režisérov a hercov kredit tomu nasvedčovali. Opak je však pravdou. Všetko sa to nejako vlečie, čo je v tomto žánri zvlášť neprípustné. Nuda a priemer. ()

Marek1991

Naivné polohrdinské dielo. Taký akčný film na piatkový alebo sobotný večer, ktorý ponúkne akurát dobrý obraz a často aj zvuk, obsahovo však nereálne, snažiace sa spraviť zo zloduchov na najvyšších miestach v amerických vojensko-politicko-obranných zložkách naivných hlupákov. ()

villon17

Neskutečně průhlednej film, kterej občas nedával smysl, ale přesto se na to dalo koukat a hlavně tam hrála Kate Mara! ()

Torision

Tak tohle byl pro mě naprosto skvělej akční trhák. Wahlberg mě přesvědčil neuvěřitelným způsobem na všech frontách (ať už to bylo s puškou, v sebeobraně i podobných faktorech) a hlavně díky němu jsem se dokonale vtáhl do děje.Také musím nesouhlasit, protože akce bylo dost. Já se 2 hodinky parádně bavil ! 85% ()

DDT

První půlhodina : "No proč ne, docela slušný béčko" :-) Druhá půlhodina : "Ale béčko stokrát viděný" :-( Třetí půlhodina : "Ajaj, už to dostává "Lundgrenovskou fazónu" :-(( Čtvrtá půlhodina : "Sakra, někdo jim asi odprásknul scénáristu" :-((( ()

Marsik

*** Mark Wahlberg podle mě v jeho nejlepší roli (ještě teda na stejnou úroveň dávám roli policajta ve Skryté Identitě). Film má přesně 120 minut a vůbec nenudí. Akční scény byly velice věrohodně a povedeně natočeny. Mělo to kvalitní scénář s kvalitní zápletkou a moc pěkný závěr. Opět můj dojem pozvedává FULL HD rozlišení, takže jsem si film na velké LCD, při již třetí projekci od roku 2007, parádně užil. 80% // (19.4.2014) NOVA HD - Když jsem zjistil, že pozdní sobotní večer patří v TV Odstřelovači s Wahlbergem, neváhal jsem ani chvíli. Ten film je podle mého opravdu dobrý. Počínaje scénářem a závěru konče. Potvrzuji původní procenta. CZ dabing nebyl vůbec zlý. Stále 80%. // Další projekce: (4.4.2015) NOVA ()

ConanVJ

Hodně povedený akční film, ve kterém mi chybí jen nějaké ty hlášky. Tempo je místy pomalejší, ale to zas vyváží skvěle natočená akce. Za mě 85% :) ()

Rybizek

Několikrát ohrané téma, ale Fuqua tyhle akční snímky umí, tudíž jsem se ani chvilku nenudila. Kdybych někdy byla tak hloupá a chtěla se stát "gumou" za naší vlast, tak post odstřelovače bych brala. Film vypráví o jednom z těch nejlepších. Jen si nejsem jistá, zda obsazení poněkud prkenného Wahlberga byla ta nejlepší volba. Každopádně se mi od filmu dostalo přesně to, co jsem očekávala, 79%. ()

Tryskomyš

,,PRÁVĚ PROTO !!!´´ Nespravedlnost a zase nespravedlnost. Dost to kopíruje běžný život. Super výkon Marka Wahlberga. Ale pěkně s nima zatočil. Super písnička na závěr. 75%. ()

Kryton

Ja to žral :-) ! Proč v tom cokoli hledat. Věděl jsem , že jde o kliše, nepujde o příběh a ani o hloubu hrdiny. Sakra tady doslova vidite odkaz filmu z 80. let. Kdy se jeden nasere a všechny postřílí na jeden střih. Moc jsem se bavil a nebyl jsem sám jak vidím. ()

nervoznideda

Zastřelte mi psa a já vám ukážu.... Před natáčením jsem si přečetl vaše komentáře, mám nemám?!! Při natáčení filmy nesleduji ,až po ořezání a vymazání reklam si to v klidu promítnu a ne jednou . Při 3 tím přehrání jsem neusnul naopak jsem si tento akčák vychutnal, vzpomněl jsem na Delona v Nebuďte policajta taky ho odprásknul jako škodnou. Vy žijete moc rychle, tak nestačíte vychutnat krásu života. Já jsem byl spokojen.:-) i dnes 8.12.19 :-) bavím se i dnes 31.1.2o2o ten film se povedl to za krásného psa je i málo Sam byl krásný na rozdíl od lidí Honza:-)3.4.2o2o na odstřelovače mám náladu i dnes 10.4.21:-) ()

themic

Průměrný akční film v hlavní roli s Markem Wahlbergem, který zahrál dobře, na to jaký byl scénář. Zápletka filmu není nic převratně nového, je to akorát už trapně okoukaný. Antoine Fuqua mi k tomuhle filmu teda moc nesedí, jako režisér. Když jsem zjistil, že má na svém kontě film Training day, tak mě to docela překvapilo, co se s ním od té doby stalo? No není to zas úplně nejhorší a nelituju toho, že jsem si to pustil. Prostě béčkový akčňák, kterých už tu bylo hafo a nikoho neurazili.:) Hodnotím 75% ()

nigga

Řemeslně výborně natočené akční béčko s pohodovým Wahlbergem, který si opět střihl akčního hrdinu se vším co k němu patří, nekompromisní, svalnatý, přemýšlející a charakterní drsňák. Velkým plusem je výprava, pár akčních scén v krásné a drsné horské přírodě s velkými kýčovitými záběry na celek mi už docela chyběly. Asi zatím nejlepší Fuquaův film od Training Day, Král Artuš a Slzy Slunce odpuštěny, možná v něm přeci jen něco je. Dobrá oddechovka. 70% ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty