Saw 3

• USA Saw III (více)

„V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát," řekl před sto lety básník Christian Morgenstern. Jigsaw tuto jeho moudrost dovedl k dokonalosti. Když díky pomoci své nové učednice Amandy (Shawnee Smith) zmizel, vůbec nepřestal zasahovat lidem do osudů. Stále dál tahá za všechny provázky, intrikuje jako šedá eminence proti všem, kteří si neváží života a co víc, všechno dělá jen pro jejich dobro. Doktorka Lynn Denlon (Bahar Soomekh) nemá ponětí, že je další na jeho seznamu "vyvolených". Jednou po noční službě v nemocnici ji Amanda unese a odvede do opuštěného skladiště, kde je Jigsaw (Tobin Bell). A toho musí udržet naživu, dokud se Jeffovi (Angus MacFadyen) nepodaří dokončit jeho hru. Jenomže Jigsaw nikdy není tak nemocný, aby nemohl dohrát svou hru. A on si hraje rád... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lateef

Před dvěma lety se mohutným tempem rozjela mašina na peníze s názvem Saw a nedávno vyplivnula už svůj třetí díl...musím přiznat, že jsem se na letošní Pilu těšil a byl jsem zvědavý, jak zamotaný příběh vykouzlí scénáristé tentokrát...neřeknu Vám z děje nic podstatného, ale zmíním toto: možná místy lehce nesrozumitelný příběh vyúsťuje v perfektně zvládnutý konec se stejně mrazivou atmosférou jako v jedničce, pointa je patřičně originální, smrtící pasti nechutné každým coulem(zejména ta, zvaná Zbroj), plus budete muset zvládnout spoustu dalších ne zrovna příjemných scén...Saw 3 se ve flashbacích prolíná se svými předchůdkyněmi a jsou to rozhodně zajímavé a mnohdy notně osvětlující scény...nemůžu si pomoct, ale závěrečné rozuzlení linoucí se z úst samotného Jigsawa(opět Tobin Bell) je fakt povedené...jenom samotný konec mi přidělal trochu vrásky na čele, protože si logicky nedovedu vysvětlit, s čím chtějí přijít v ohlášené čtyřce...každopádně se mi třetí Saw líbila, v mých očích stojí na stejném stupínku jako dvojka...vůbec mi nevadí klipovitý střih typický pro režiséra Darren Lynn Bousmana, spíš utváří ještě hutnější atmosféru a dokresluje tíživost situace...Já jsem spokojen...11 miliónů dolarů(rozpočet)/165 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jossie

Bylo to hodně krvavé, samý střih a spousta nepřehledných situací, ale mělo to poměrně slušný příběh o čtyřech hlavních postavách, takže se na to dalo celkem koukat. ()

Jara.Cimrman.jr

"Řekl jsem ti, že mě nemůžeš zabít. Ale neřekl jsem ti proč." Nepatřím mezi nadšence, kteří během sledování filmu s nadšením utírají krev z monitoru a prožívají orgasmy při demolování orgánů bezmocných osob. Jenže jsem hravý typ, takže mám pro Jigsawa jisté pochopení. A trocha inspirace nikdy nezaškodí, takže až mi jorkšírák jedné vypatlané blondýny zase zanechá zanechá hnědý pozdrav za vrátky, soused mi začne znárodňovat hrušky přes plot a Svědci Jehovovi se budou dožadovat vstupu do domu, tak už pro ně všechny mám připravený sklep s kompletní výbavou. ()

EdaS

Únavně nechutné, hloupě překombinované a směšně rádobyvážné. Teenagerům to možná stačí, když na takové blbosti pořád chodí jak zjednaní, mně ale už ne. Jednička byla příjemným oživením žánru, dvojka ještě ušla, ale v třetím díle se koncentruje to nejhorší z obou předchozích dílů plus něco navíc. ()

H34D

Nemyslím si, že Saw III je tak nechuntý film, až by leckdo mohl zvracet, ale faktem zůstává, že brutalita je zde velmi samoúčelně nadužívána. Zatímco v jedničce měly pravidla každé hry spojitost s hříchy dotyčné osoby a tedy se to dalo skrýt pod roušku jakéhosi prozření a nápravy, tentokrát jde jen a jen o hry na krev a lámání kostí bez dalšího kontextu. Originalita se vytratila už ve dvojce, nyní zmizela i hodnota obsahu, aspoň že klaustrofobická atmosféra bezmoci a vcelku podařený závěr zbyl. Je však jasné, že od teď série Saw sázi pouze na teenagerskou fascinaci přehnaným násilím a paradoxně ano, jsem zvědavý a budu se kvůli tomu dívat i na další díly... Že by geniální marketingový tah? 5/10 ()

xxmartinxx

Ani trojku bych nezatracoval. Jako trilogie by bylo Saw něco povedeného. Komorní jednička, vyvražďovací dvojka a teď kombinace obojího. Ani třetí díl mě neuráží, ve skutečnosti naopak - jako trilogie OK. ()

Dudek

No, abych byl upřímný, jsem z tohoto filmu velmi rozpačitý. Zatímco oba předchozí díly měly koule a byla radost se na ně dívat, tak z toho třetího byla (a nejspíš stále je) cítit jistá 'únava materiálu'. Samozřejmě, nuda to není a snímek se nestává pouhým čekáním na finální pointu, ale způsob jakým se snaží autoři udělat tenhle díl zajímavý a nový je mnohem horší než kdyby vystavěli příběh na premise předchozích Pil. Ano, je to zvláštní, ale Saw 3 je extrémně překombinovaný film, ve kterým se vypráví rovnou několik příběhů, ale rád bych to vzal od začátku. Snímek začíná úžasným způsobem, i když později zjistíme, že to co vidíme nehraje vůbec žádnou roli, neboť tato část příběhu je později zapomenuta. Máme možnost zhlédnou několik úžasných vražd, které mají atmosféru (!), ale postrádají dějovou linii, neboť ta přichzí až za okamžik. Zajmutím doktorky jsem byl opravdu překvapen a přiznávám, že stejně jako ona, jsem neměl vůbec žádné tušení, co se to sakra děje. Jenže prokládání jejího příběhu hrou Anguse Macfadyena a jeho otravnými flashbacky nefunguje tak jak bych si přál. Příběh je příliš roztříštěný a v samotných fázích, kdy má sepnout diváka, vždy přepne na jinou linii a sám se tak rozpadá. Bohužel, musím zvolat, neboť pasti byly tentokrát opravdu povedené a třeba topení soudce působí přesně tak jak má. Ač jsem celkově zklamán - a pointa se opět velmi líbila - jsem zvědav na další díl... ()

Psema

Je to pořád to samí, akorát zas v trochu komornější atmosféře než minule. Zvraty fajn, ale tahle série má to nejlepší za sebou. Na čtyřku se netěšim, i když ve skrytu duše doufám, že by mohla nahodit do série něco novýho. 5/10 ()

Aluska88

Saw 3 mě docela překvapilo. Očekávala jsem, že tento díl bude už jen slabým a předvídatelným pokračováním, kde už ani nepůjde o příběh, ale především o brutalitu, trhání, řezání, cákání a důmyslně vytvořené pasti. To vše se zde sice nachází, ale k tomu všemu má film navrch ještě pořád velmi slušně vystavěný příběh, který je provázán s úvodním dílem, kdy se opět setkáváme s Dr. Gordonem a Alexem a dozvídáme se, jak to tehdy všechno bylo. Velkou roli v tomto díle také hraje Jigsawova "žákyně" Amanda. Ukazuje se její oddanost k svému mistrovi a zároveň také labilita a sklony k sebepoškozování. Tento díl by se dal považovat za jakési nepsané zakončení excelentní filmové trilogie. Závěrečné vyvrcholení je překvapivé a především skvěle gradované, i když pozorný divák chvíli před koncem dokáže prohlédnout alespoň část z Jigsawova mistrovského díla. A i když je celý tento závěr jistým způsobem velkolepý, ani zdaleka nedosahuje na geniální WTF? z prvního dílu. Přemýšlela jsem také o technické proveditelnosti, co se týče sestavování a vymýšlení všech pastí a také o zdatnosti toho, kdo je vytvářel. Amanda je buď velmi šikovné děvče, které veškerý svůj čas věnuje tomuto svému "koníčku" nebo zde narážíme na něco, co by se dalo nazývat logickou nedotažeností:) Ale co, je to jen film, tak proč se v tom tak rýpat:) ()

sniper18

Je to priemerný hororový thriller, ktorý je tretím, ale aj najslabším dielom tejto zaujímavej série. Má celkom dobrý príbeh o Jigsawovi, známom sériovom vrahovi, ktorému zostávajú len posledné hodiny života a tak s pomocou svojej pomocníčky Amandy unesie doktorku, ktorá ho musí udržať nažive až do konca ešte jednej hry, inak zomrie. A obeťou hry sa stal muž, ktorý prišiel o dieťa a teraz prostredníctvom pascí môže zachrániť, ale aj nechať zomrieť ľudí, ktorí mu nepomohli v najhorších chvíľach. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Po slušnom nekompromisnom úvode sa už film začne venovať tomu hlavnému, ale už to nedokáže až tak moc upútať, opäť majú hlavný priestor dve línie, línia s doktorkou pri Jigsawovi je celkom obstojná, ponúkne niekoľko zaujímavých situácií a prvkov a tak aspoň kvôli nej sa na to dá bez väčších problémov pozerať, ale tá drsnejšia s pascami ma takmer vôbec nezaujala, úplne jej chýba náboj a celý čas mi bolo úplne jedno, ako sa táto línia skončí. Ale chválim aspoň vyriešenie niektorých situácií z prvých dvoch dielov. A tento diel je aj zo všetkých najdlhší, no ukázalo sa to ako zápor, prvé dva diely boli dynamické bez jediného hluchého miesta a tu je tých slabých miest, ktoré výrazne spomaľujú tempo niekoľko. A veľkým sklamaním je aj záver, aj napriek snahe vôbec nezaujal, chýba tomu nápad. Sklamaný som aj po hororových stránkach, atmosféra a napätie sú minimálne a čo sa týka krvavých scén, je síce pravda, že toto je asi najdrsnejší diel, ale chýbajú tu zaujímavejšie pasce. Páči sa mi úvod a scéna so škripcom, tieto dve pasce sú dobré, ale ostatné ani trochu nezaujmú, jedine poteší nejaká vedľajšia likvidácia, napríklad tá posledná. Herecké obsadenie je iba priemerné, stále je hlavným kladom Tobin Bell a bavila ma aj Shawnee Smith ako Amanda alebo postava doktorky, no hlavný hrdina nestojí za nič a filmu dosť škodí. Réžia a technická stránka sú stále vydarené a tomuto dielu dosť pomohli. Nie je to zlý film, ale z celej série je to podľa mňa najhorší diel s najnudnejšími pascami a pointou. 56% ()

genetique

Dvojka ešte udržala diváka ako-tak v nádeji na lepšie pokračovanie a ťahala aj z úspechu jednotky. A ak by bola aspoň na takej úrovni, bol by som veľmi spokojný. No to, čo nám tu predviedol Bousman je smutné. Posledných dvadať minút je tak zvrátených, snažiacich sa o úplné vyvrátenie s čo najväčším zvratom, že to už začína byť prehnané. Príbeh nulový, stroje smrti majú už nulovú účinnosť a nechutné zábery na atraktivite tiež nepridávajú. Ak bude štvorka pokračovať v klesajúcej tendencii, nebude mať táto séria svetlú budúcnosť. 50%. ()

Le_Chuck

Návrat medzi špinavé steny, debilný Jeff, výborné pacse, občas zbytočná explicita, trápne flashbacky, nekorektnosť, debilná Amanda, veľa krvi, offtopic scény, logika na dovolenke, retardovaný príbeh a cynický záver, ktorý to celé zachránil. Teda nie úplne a výrazne zlepšil celkový dojem (posledných 20 minút som bol naplnutý ako struna) a prinútil ma ísť s dvojkou o hviezdu nižšie. 50% s dodatkom, že to mohlo byť OVEĽA horšie. ()

Kaka

Hlavně ať už není žádný další díl, nebo to bude u televizní obrazovky bez legrace o zdravý rozum. Třetí díl je tak špatný jak jen může být. Špatní herci, nulová zápeltka, přehnané samoúčelné násilí, odpornost, hnus, zvrhlost - vše ještě více odporné, hnusné a zvrhlé než v předešlých dvou dílech dohromady. To je samozřejmě pochopitelné, protože jinak v této trapné skládačce není čím zaujmout. Atraktivní obsah byl okamžitě vyčerpán v (i tak ne příliš kvalitní) jedničce a další díly jsou čistě shrabovače dolarů. A smutná věc na tom je, že se jich dokáže nahrabat relativně dost, přičemž kvalita je naprosto nulová. ()

Falko

Opät silna brutalita a spusta nechutnych scen, ale uz to nema prekvapujuci scenar, s cim som samozrejme pocital. ()

castor

Ať už nám tvůrci předkládají další propracované mordy a další pointy, tak už ani druhý díl série neměl spatřit světlo světa!! Je to laciné, výdělečné (přejme jim to), tentokráte se ale během těžko stravitelných 112 minut snaží zaujmout nesmyslně zamotaným dějem, ve kterém páteř tvoří jedna disharmonická rodina, co přišla při autonehodě o syna a otec má v rámci nové krvavé hry možnost setkat se s viníkem oné tragické nehody. Jigsaw mezitím umírá na nádor mozku, dál ovšem ctí pravidla hry, která divákovi nabídne další řemeslně efektní scény mučení (videoklipovost ale OPĚT vyloženě otravuje), vše dostatečně křupe a krev zběsile teče. Saw III. ale rozhodně neděsí, nedisponuje mrazivou atmosférou, snaží se jen šokovat důmyslně krvavými scénami, které ovšem již v druhém díle nefungovaly!! Plytké ždímání neždímatelného!! ()

CANNIBAL

Za mě je z celé série Saw trojka - nejutahanější, nejnudnější, bez nápadu, bez děje, bez zápletky, bez napětí, bez naprostýho charakteru postav. Trochu málo sadismu a kvalitou o něco málo lepší, než naprosto nemožně trapný a katastroficky umělý Hostel. ()

Trellíno

Dát za tohle v kině byť jenom deset korun, tak nasedám do letadla a svištim za tvůrcema, abych jim zaživa vytrhnul páteř z těla. Vyslat do kin během jednoho roku a navíc v rámci jedný série dvě takovýhle sra... a ještě na tom takhle vydělat, tak tomu já dámy a pánové říkám umění. Už se nemůžu dočkat příštího roku. Ve frontě na lístky na čtyřku totiž budu stát jako úplně první a pak budu majitelem toho nejdražšího hajzl papíru pod sluncem. ()

MM_Ramone

Považujem sa za ortodoxného vyznávača filmovej horrorovej tvorby. Mám rád všetky jej subžánre. Nechcem sa chváliť, ale mám toho v tejto oblasti fakt hodne napozerané. Avšak pre mnohých mojich známych kultovej sérii "Saw" som akosi neprišiel na chuť. Videl som prvú časť, ktorá bola natočená v roku 2004 a potom som sa o to prestal zaujímať. Samoúčelná sadistická zvrhlosť ma nemala čím zaujať. Až po dlhých rokoch sa mi čírou nahodou dostalo do rúk dvd "Saw 3D", čo je vraj siedme pokračovanie tejto série. Dal som mu len dve hviezdičky. A teraz som si pozrel aj časť s poradovým číslom tri "Saw 3". No a veru viac ako dve hviezdičky nedám ani jej. ** ()

Ded@M@tes

Jít na to do kina, tak lituji vyhozených peněz. Nekonečné ždímání, film nenabízí nic převratného. ( Hodnocení: 2/10 ) ()

Spooner

Jednička byla téměř dokonalá, dvojka už byla horší, ale mně se stejná dost líbila. Trojka je pomalu to samé jako dvojka,akorát je to asi tak dvakrát nudnější. Přitom ta první desetiminutovka je docela dobrá a pasti jako vždy dobře vymyšlené. Jenže pak už se až moc kecá a řeší všechno možný a sem tam do toho skočí nějaká dosti brutální scéna. Prostě jedna velká nuda, která v sérii nepřichází s ničím novým. Nezachrání to ani poslední dost svižná a zajímavě natočená 20minutovka, ve které přijde již tradiční vysvětlovačka a docela důstojné zakončení celé série. Zakončení ale nakonec zase nepřijde, a tak se dočkáme dalšího a zřejmě ještě horšího a brutálnějšího dílu. Ach jo ()

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí