Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

yakoob

Ani nevím, co napsat...Už v jedničce jsem si říkal, že spojení Aliena a Predátora nebude dobrý nápad... ()

Andersis

Totálně zmršené pokračováni. atˇ mi nikdo neříká, že režiséři tohodle braku jsou fanoušci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

ledzepfan

No asi takhle-On to není úplně špatný film-Ale jeho hlavní nevýhodou je,že je o vetřelcích a predátorech-protože zejména vetřelcům vůbec nesluší jakákoliv béčkovost....Herci jsou lehce podprůměrní,vše se odehrává ve tmě,což jakoby mělo zamaskovat hubený rozpočet..a vůbec je to i béčkově debilní ve scénáři...........Nadruhoustranu vetřelci,predátoři i prealieni jsou docela pěkně promakaní,film si to jedee hezky z ostra a nezastaví se ani před krvavým zabíjením dětí,těhotných matek či starostlivých tatínků...............Pokud bych to měl hodnotit jako akční béčkové sci-fi s příšerama=dal bych 60% ani bych nemrknul.....Mám li být ale oběktivní a hodnotit to jako něco,co se snaží navázat na vetřeleckou či predátorskou sérii=Musím dát nějákých slabých a udýchaných 50% ()

kikuka

..niekto nepochopil, ze existuju aj celky a velke celky..a ine drobnosti majstrov..btw. ruky hore, komu po troch minutach bolo jasne, ze kto isto zomre bude big bosom blonde :P.. ()

ladko

Blbé akčné scifi, v ktorom hľadať nejaké pozítiva je fakt ťažké. Za niečo stojí len hudba, cool predátor a to, že sem tam zomrie niekto, kto by vo väčšine filmov prežil(dieťa, tehotná žena...). Akcia je neprehľadná, všetko sa odohráva v tme a strih je debilný. Herci sú trápni, jedinú výnimku tvorí Reiko Aylesworth(Michelle v seriáli 24). Je vidno, že sa na rozpočte šetrilo, kde sa dalo - mnohé úmrtia nie sú ani ukázané a sú ponechané na divákovej predstavivosti - musí mu stačiť krv na okne, prípadne ani to a nasleduje tma plus strih na ďalšiu scénu. Ruky preč. ()

Zayl

Pokračování není ani zdaleka taková jízda. Tvůrcům se nedá upřít snaha o stříkající krev, jenže to je asi tak maximum. Těžko stavět na jednoduchém scénáři a dokonce i samotná konfrontace dvou monster je pak nesmyslně utopena v nepřehledné kameře a nesmyslném střihu, pročež ani nelze pořádně rozpoznat jejich pohyby. S potenciálem, který tento námět má, je to podprůměr. ()

agentmiky

Jedním z plusů na tomto filmu je nápad spojit predátory s vetřelci do jednoho filmu.Je zajímavé vidět,jak predátoři loví vetřelce.Ale skoro vůbec se jim nepovedl příběh a ještě horší byly postavy.Na Predátora s Arniem a Vetřelce s Weaverovou to vůbec nemá.Aspoň bylo ve filmu hodně akce,což se mi líbilo.A upřímně doufám,že se nebudou tvůrci pouštět do trojky.To by byla asi dobrá blbost.Jinak lehce podprůměrný film.Lepší dvě hvězdy.50% ()

Korbitch

Nevim, nevim, co všichni myslí tou katastrofální kamerou.Akční scény jsou sice točeny v temnotě, ale oproti takovému Bourneovu mýtu,kde je ultrašílený stroboskopický střih, to nic není. Kdo má za sebou všechny vetřelce, sin city nebo dark city, toho nemůže tato kamera nijak omezovat. Můj případ. Chce se jen trošku víc soustředit, neztrácet trpělivost a výsledek se dostaví. Mě se requiem líbilo a proto zasloužených 60%. Oproti prvnímu dílu, jenž byl naprosto katastrofální je toto dílko více než koukatelná záležitost.PS:Že má jednička vyšší hodnocení je k smíchu i k pláči! ()

Z0oMb3E

Jednotka sa ešte dala tam bolo cítiť to, ako Európania krotia Američanov. Bola slabá ale dalo sa na ňu aj pozrieť. Dvojka nemusela vôbec existovať, svet by o nič neprišiel. Dvojku si zobrali do rúk samotní Američania a našlapali ju akciou od začiatku do konca (nehovoriac o propagandistických skrytých výjavoch ako "Ahá my sme Američania všetko riešime atómovkou"). Po pár scénach som sa vo filme úplne stratil i vďaka dosť neprehľadnej kamere, ktorá väčšinu času točila tmu alebo hluché miesta. Škoda času. ()

zahubicku

K „dokonalosti“ chybělo jenom, to aby přišel Batman a také si to s nima rozdal (bez dvojsmyslu :)) viz.: Batman Dead End ()

Jillen odpad!

Škoda, trailery vypadaly celkem dobře, ale film pohřbil i to co pohřbít nemohl...mimochodem tohle, že je eRko? Ta spousta digitální krve, deštivo a tmavo z toho ještě nedělá nic hrozného...hrozné je to, že kouzlo Vetřelců a Predátorů už asi nikdo nikdy nenavrátí... a už prosím nechte naše dávné legendy spinkat, určitě jim bude líp...a nám také...jdu si pustit Vzkříšení :P. Dávám 0% ()

GodComplex

Prvni AvPcko bylo spatne, ale tohle je jeste mnohem horsi. V te puvodni hruze byla alespon citit nejaka snaha (ac neuspesna) o epicnost a zachovani urcite mystiky, Mayska pyramida, Antarktida, Lance Henricksen. Tohle je od zacatku do konce naprosto regulerni Ccko parazitujici na 2 uspesnych legendach, ktere ale kazdym podobnym patvorem tvurci zbytecne pohrbivaji cim dal hloubeji. Prostredi na zemi melo prislib neceho zabavneho, ale bratrske duo reziserskych patlalu z toho nevyzdimalo nic, nez tmave neprehledne cosi s bandou dementnich lidi, kteri jsou zde v podstate jen jako zdroj krve, vnitrnosti a blbych hlasek. Fanousci Predatora, ktery je zde nejvetsi diktator budou urcite spokojenejsi, nez fanousci Aliena, protoze xenomorphove jsou tady spis jako hromadny hmyz do poctu. Jinak bych ale tenhle titul ani s jednou z klasik vubec nespojoval, to je uplne jina liga. 2 body za predatora a potesujici hlasku pro gurmany "Get to the chopper". 2/10 ()

UncleG

V zásadě jsem tento film sledoval z jediného důvodu: a to proto, abych se přesvědčil, jestli jde natočit ještě větší zhovadilost než AvP1. Potěšujícím faktem tedy zůstává, že ačkoli se bratří Štrausové snažili sebevíc, co do kreténismu Paula Andessona naštěstí netumfli. Jenže(!) hlavně proto, že sračko-laťka z jedičky byla tentokrát opravdu hodně vysoko. Na druhou stranu se mi koncept: "Alieni požírají teenagery na americkém venkově a vesmírný lovec po nich zametá stopy" opravdu výrazně nelíbil. Něco podobného tu bylo třeba v Critters, až na to že Critters měli alespoň Koule. Chlupatý, valící se Koule. Jasný? ()

PKD

Pregnant women=beautiful creative Predalien incubator. Thumbs up!🤰 And bonus... Buddy's new buddy. 😂 The best commentary... Pet. ;-) Dark, dark and pitch black. 😁 ()

Freemind

Jedna hvězdička za vcelku dobrou kameru a filmový materiál, druhá za to, že jsem věděl, do čeho jdu a dokonce jsem byl mile překvapen - nebyla to totální katastrofa, ale pouze katastrofa. Scénář kulhal, ale ve srovnání s jedničkou to ještě tak tak šlo. Malý bodík za odvahu vymlátit i postavy, u kterých byste to nečekali. Celkově mi připadalo, jako by scénář psali dva lidé - v totálním bahně pitomých dialogů, nesmyslných událostí a nelogického chování se sem tam objevila vcelku věrně vykreslena postava. Ale to je asi tak všechno. Příšerná vykrádačka všech předchozích dílů. Jak jsem taky říkal - kameraman se vcelku snažil, ale všechno perfektně kazí amatérský střih, který likviduje atmosféru, gradaci i momenty překvapení. ()

Her0.89

Nečekal jsem žádné oskarové role a žádnou scénaristickou bombu. Čekal jsem akci ve které budou padat hlavy a predátoři budou bojovat proti alienům ( jak už ostatně napovídá název ). To se mi také splnilo (ale bohužel v mnohem menší míře než jsem čekal). Jednoduchý a hloupý příběh. Také mě mrzelo, že v podstatě celý film byl ve tmě, takže místy nebylo nic vidět. ()

buldock

Za tu poslední půlhodinku , při které se to všechno začne pořádně "mydlit" , za skvělého a nikoho nešetřícího Predátora dám přeci jen průměrnější hodnocení. Dvě třetiny filmu jeho začátkem počínaje , jsou totiž výplodem totálního lobotomika a to co se na plátně děje (spousta dementních postav , jejich stupidního chování a dialogů , které mezi sebou vedou a naprosto nesmyslné přeskakování mezi jednotlivými scénami , které působí jako sestřih z několika filmů) , bych nazval fraškou a výsměchem fanouškům obou sérií , kteří se jako já na film těšili. Zbytek je už o mnoho lepší a film vcelku zachraňuje od filmového propadliště , do kterého jsem ho v průběhu pasoval. 60% ()

numi

Zbytečné pokračování, které se snaží napodobit relativní úspěch předchůdce, ale je všech ohledech o krok pozadu, což u napodobování lehce průměrného konceptu končí při nejlepším lehkým průserem. ()

gogos

Dostal jsem to co jsem ocekaval. Vizualni orgie, maso, minimalni dej a slaby scenar. Za to dobre sceny a efekty, nebo povedene zvukove zpracovani. Film me nijak neprekvapil, ale rozhodne se jedna o koukatelny snimek.... ()

Bat55

Rozhodne lepšie,ako prvé AVP. Aspoň teda pre mňa. Postavy sú tu len na okrasu, ako doplňok v scenári, to je možno jedna zo zlých stránok filmu. Pretože žiadna postava nie je taká, do ktorej by ste sa vcítili a vtiahla vás do deja. A ak by aj bola, tak jej scenár dáva strašne málo priestoru. V prvom Predátorovi to bol Arnie, kto ťahal film, v druhom Glover a v sérii Alien Riplay, teda Sigourney Weaver. Tu a ani v prvom AVP to nie je nikto. Akcia je ďaľšia nepríliš vydarená časť snímky. Vlastne, nie akcia, ale kamera a občas blbý strih. Pri scéne v tuneli som nemal ani šajnu, kto komu vrazil a kto koho pomaly zabil. Páči sa mi, že Votrelci nie sú tak digitální ako v jednotke, že sú aspoň viacej realistický a hlavne slizkejší. No a čo film vyzdvihuje? Môj veľký obľúbenec! Ano, je to Predátor, tentoraz Predator Wolf. Je neskutočne parádne spracovaný, má vyborný design a aj výbornú výzbroj a chová sa tu ako pravý, nefalšovaný lovec, nie ako v prvom AVP, kde boli Predátori nemotorní. Snímka má veľa klišé a veľa technických nedostatkov, ale jednoducho musím zostať na 4*, pretože v konečnom dôsledku ide o film, ktorý sa mi páčil.... A už sa fakt teším na PREDATORS!!!... /75%/ ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)