Star Trek

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Chris Pine, Zachary Quinto, Leonard Nimoy, Eric Bana, Bruce Greenwood, Karl Urban, Zoe Saldana, Simon Pegg, John Cho, Anton Yelchin, Ben Cross, Winona Ryder (více)

James Kirk se narodil v den, kdy byla napadena hvězdná loď jeho otce. Od té doby vyrůstal jako poloviční sirotek, nebyl zrovna vzorné dítě, ale přesto se dostal ke hvězdné flotile. Jako kadet se ocitá na palubě U.S.S. Enterprise pod velením kapitána Pikea. Potkává zde prvního důstojníka Spocka, který je mu na první pohled nesympatický, a jejich antipatie jsou vzájemné. Enterprise přijímá tísňové volání z planety Vulcan a vyjždí na pomoc, ačkoliv posádku tvoří kadeti. Jsou totiž nejblíže. Kirk si ale uvědomí, že okolnosti jsou stejné, jako ten den, kdy zmizel jeho otec, letí do pasti. Opravdu, u Vulcanu na ně čeká ničivá loď pod velením romulana Nera. Nero chce, aby důstojník Spock trpěl, jenže Spock toho muže vidí poprvé v životě. Ukáže se, že Nero je z budoucnosti, kde byl svědkem zničení své planety, svého domova. Viní z toho Spocka, který slíbil, že planetu zachrání. Cestoval proto do minulosti a chce, aby mladý Spock trpěl stejně, jako trpěl on. Chce zničit jeho planetu, jeho domov, jeho rodinu. Bohužel se mu jeho dílo zkázy podaří a Vulcan přestane existovat. Další na řadě je Země. Mladá posádka se musí hrozbě postavit. Snad se při tom z Kirka a Spocka stanou dobří přátelé, tak, jako tomu bylo v jiné časové linii. (TV Prima)

C0r0ner

Spielbergovo dítě, které se předtím lopotilo v seriálech přichází s těžkotonážní parádou, kterou rozmázlo jakékoli pochybnosti, nebo obavy. Chápu, že geekové asi nadšení nebudou, ale povězme si na rovinu, že seriálový Star Trek, ať už staré, nebo nové díly, jsou prostě papundeklová sračka. Tohle je ovšem vtipná, akční, nápaditá a kupodivu emotivní jízda, která musí strhnout snad každého. Jen tak dál, prosím. 90% ()

agathon

Nejsem moc velký trekkie, to v žádném případě. A z dosavadního Star Trek vesmíru mám opravdu rád (čtěte viděl jsem snad všechny epizody, které běželi na ČT) jen Novou generaci. Abramsův restart (ale je to to pravé slovo? vítr fouká spíš od paralelních realit....) mě ale dostal. Ne tím, jak moc ctí/rozvíjí/obohacuje/protkává bezpočtem odkazů dosavadní podobu s.t. fenoménu. Jde spíš o energii vyprávění, ochotu vysvětlovat "nevysvětlitelné" (i časové paradoxy řešíme hravě a prajednoduše...) během jediné akční sekvence (vyprávění je tu podobně rychlé a pohyblivé jako třeba v Bournově mýtu nebo Casino Royale) a uvádět seriálově dokonalé herce do situací emocionálně tak vypjatých a "dospělých" (je postava, která sice ještě nic neudělala, ale táhne za sebou divácké vědomí všeho toho, co má už v kontextu série za sebou, dospělá, nebo ještě mladík?), až se bortí planeta a vy jim to žerete... Je to mix původního s.t., Školy zlomených srdcí, Ztracených a Sunshine, a dokonale to funguje... 98% a to jen za to, že se přece jen hodně ždímá začátek a pozvolna to ubývá směrem k závěru (ostatně podobný dramaturgický rys, jakým byla poznamenána i Mission: Impossible III - tam mi taky přišel jako zdaleka nejlepší akce únos Daviena někde v první polovině). ()

Dannysek4U

Bravurni technicka prace s neprustrelnym scenarem. I kdyz to neni srdcovka, rozhodne slo o perfektni zazitek, kterej si nezaslouzi nic jinyho nez platno. A velka gratulace k obsazeni, to je parada. I kdyz si doted nejsem jistej, ze jsem tam Wynonu skutecne zahlidl:o) ()

Gabbo

Pamatuji, že když jsem byl malý, dával v televizi Startrek, ale nikdy jsem jej moc nesledoval, spíše jen občas. Do kina mě, ale dostal J.J.Abrams, Zachary Quinto a trailer. Nelituji a snad abych začal dohánět mezery ve vzdělání a začal na Startrek koukat teď. Film byl přímo kulervoucí, naplněný akcí, emocemi a úžasnými efekty. Jen tak dál Abramsi! Live long and prosper! ;-) ()

Fallen_One

Dobrá práce. Herecky i filmařsky nemam co vytknout. Oceňuju, že ve filmu nebyla žádná zbytečná love story a ani slepé místo, u kterého by se divák nudil. Všechno do sebe zapadalo. Až na jedno...kdo je Gaila a proč jsem nikde nepoznal Rachel Nichols? Kdo to ví, ať mi prosím odpoví. ()

MovieKings

TOHLE má grády. Méně politiky, více akce a příběh, který je stejně vybroušený jako ten, kde v závěreném díle běhají medvídci. Jistě, i mistr tesař se někdy utne, ale rozhodně ne v případě Star Treku. ()

lakikaki

Inteligentný popcorn so špinavým lookom, bohovskou kamerou, dobrým scenárom, vynikajúcimi a vynikajúco zahranými postavami, skvelým záporákom, parádnymi trikmi a maximálne epickými vesmírnymi bitkami. Počas projekcie to bolo za päť viac–menej bez kompromisov, ale ešte než sa záverečné titulky stihli skončiť, nadšenie zo mňa akosi vyprchalo. Aj tak som ale úplne spokojný a hlavne strašne rád, že som to kino navštívil, vidieť Star Trek na veľkom plátne nie je totiž iba odporúčané, ale priam nutné. Zo subjektívnych dôvodov štyri, objektívne však tomuto skvelému blockbusteru nemôžem vytknúť vôbec nič. [89%] ()

pakobylka

Film, který se hrdě hlásí k odkazu nesmrtelného seriálu, dokázal zachovat jeho linii a přitom se ryze současným, velkoryse akčním a zábavným stylem vrací až někam na samotný začátek, k okolnostem, za jakých se poprvé sešla posádka legendární hvězdné lodi U.S.S. Enterprise. Film, který mě přenesl časoprostorem zpátky do dětství, kdy jsem její osudy pravidelně sledovala na německém programu ZDF - sice jsem nerozuměla ani slovu, ale bylo to VESMÍRNÉ DOBRODRUŽSTVÍ, a to samo o sobě stačilo, abych neodtrhla oči od černobílé obrazovky. A mezi námi - vytvoření alternativní reality je VELICE zajímavý nápad, takže jsem zvědavá, čeho se ještě dočkáme … P.S.: Píše se rok 2013 ... a dočkali jsme se. Nevím jak vy, ale sama za sebe můžu říct, že na smršť, kterou si J.J. Abrams pro nás připravil, jsem absolutně nebyla připravená. A protože oba jeho filmy jsou spojené pupeční šňůrou, kterou nelze úplně odstřihnout, cítím jako svou povinnost přihodit poslední - pátou * i k prvnímu z nich. Za prvé - k jeho hrdinům jsem si utvořila velice vřelý vztah ... za druhé - čím dál víc si myslím, že vůbec není nezasloužená ... a za třetí - je to v podstatě to jediné, co pro něj můžu udělat. ()

Matrinx

Úplný sci-fi orgasmus! Sice ne zrovna věděcky přesné(jak vyplynulo z rozhovoru s mým vědecky založením bratrancem, který namítal, že taková rudá hmota by musela vážit víc, než celá sluneční soustava), ale po stránce kinematografické je to diamant. S hereckým obsazením se tvůrci trefili přímo dokonale - potěšil Anton Yelchin(Kyle z Terminátor Salvation) s jeho perfektním ruským přízvukem, Zoe Saldana - která mi silně někoho připomínala, a hlavně Chris Pine, který se snad pro tu roli narodil. Už nyní se nemůžu dočkat další dílu, kéž bych taky vletěl do nějaký černý díry, která by mě ale poslala do budoucnosti. Non-trekies přístupno! ()

Flynn

Hezké scífko :o) Pěkné efekty, solidní příběh, hezky natočeno. Bohužel jsem však nikdy nebyl nadšencem této serie, a tak zřejmě nejsem schopen docenit všech kvalit, které film nabízí. Nevím jestli je to škoda, film jsem si užil, ale na plné hodnocení to bohužel nestačí. Hrozně se mi líbil Simon Pegg, je to můj oblíbený herec a tady hrál zase správného týpka. Pro fanoušky je to asi hodně našláplý film. ()

Wormboy

Je to pekne, je to vtipne, ma to paradny spad, nie je to hlupe, herci su sympaticki (pretovsetkym opat a zas, Simon Pegg) a treba dodat, J.J. Abramsovi sa to aj pribehovo podarilo, pretoze novy Star Trek pre mna predstavuje paradny restart celej serie :) Subjektivne ide jednoznacne o blokbaster roka 2009 (Avatar som zatial nevidel). 4,5/5* ()

kusper

Ačkoliv jsem jasný zastánce Hvězdných válek před "Trekem" tak toto zpracování mě doslova nadchlo. Pan Abrams přesně ví co tento žánr obnáší a navíc je i umělec. Vizuálně vytříbené. ()

carly

nie som Trekkie, ale aj tak som sa pri pozeraní tohto dielka tešila ako malá. bolo to akčné a zábavné a zľahka dojímavé - hlavne úvodná scéna s Chrisom Hemsworthom. film odsejpal a bolo super vidieť toľko známych tvárí v úlohách, o ktorých som síce vedela málo, ale niečo predsa. moji obľúbenci po zhliadnutí sú jednoznačne McCoy - a nielen preto, že Karl Urban je na zjedenie, Scottie - no tak, Simon Pegg, a Chekov - Antona a jeho ruský prízvuk a nadšenie by som mohla sledovať celý film. aj ten nápad s vytvorením vlastného vesmíru obývaného známymi postavami je na jednotku. no a potom tam bol Leonard Nimoy. ()

Sammya

Jsou filmy, na které se výraz epic opravdu hodí, a Star Trek je jedním z nich. Ačkoli jsem velký fanoušek sci-fi, z nějakého záhadného důvodu se mi seriál vyhnul, takže tenhle film pro mě byl premiérovým vstupem do tohoto universa. Líbí se mi, že je to v podstatě restart celé série, takže se na to můžou koukat i lidi bez znalostí seriálu, aniž by byli nějak výrazně ochuzeni, Aspoň tak mi to z mojí pozice přijde. Musím opravdu velmi pochválit obsazení, hlavně tedy Zachary Quinto jako Spock je perfektní, a Simon Pegg jako Scotty. A nesmím zapomenout na Antona Yelchina a jeho dokonalý přízvuk (lajtňink storm:D) a Karla Urbana. Další věcí jsou efekty, které jsou úžasné, doslova vás vesmírná akce přiková k obrazovce. Tomu napomáhá i vynikající hudební doprovod (mimochodem, ústřední téma je hádám původní, ale je výborné). Ve výsledku tu máme skvělou sci-fi, která si přímo říká o pokračování. ()

zette

Misty detinske, jako temer kazdy sci-fi film trochu kycovity, ale pribeh to ma. Zadna orgie pri vizualnich efektech se nekonala, alespon jsem se misty pousmal... ()

Martrix

Aby člověk pochopil, jaký je Star Trek v USA fenomén, stačí tam jednoduše odletět, sednout k televizi a problikávat programy. Zaručeně ten den nějaký díl poběží. A další den znova a znova... . Pro nás, kteří nejsme seriálem odkojeni, může být Abramsovo dílko trošku legrační. Ale to je naprosto v pořádku, protože s tím bylo počítáno a film se ani jako hard sci-fi netváří. Svět Star Treku, je už od svého prvního dílu pestrý, plný mimozemských civilizací...je to spíš sci-fi pohádka pro dospělé. I při té naivitě, ale dokázal zaujmout miliony lidí po celém světě. Duch seriálu (v tom nejlepším slova smyslu), v tomto nejnovějším Abramsově počinu zůstal a navíc se tvůrci pokusili udělat startrekovský vesmír trochu uvěřitelnější. Takže ve výsledku jde o příjemnou podívanou a opravdu velmi zdařilé nakopnutí dalších dílů. Postavy jsou sympatické a vtipné a díky scénáristické fintičce, není jejich osud, ani další díly omezován tím, co už známe. Nový Star Trek dostal pořádný koule a to je vynikající zpráva pro další generace kluků, pro které to může být stejně jako kdysi pro mě, impuls pro objevení žánru sci-fi. ()

Juto

Nový a vylepšený Star Trek, ktorý vystrelí na obrazovku rýchlosťou warpu (pohon) a zostane tam dve hodiny, prenesie fanúšikov do sci-fi nirvány. 10/10 ()

c.tucker

Očekával jsem od tohoto restartu dosti, neboť jsem seznámen s prací J.J. Abramse. Jenže co nám ukázal za nebetyčnou úžasnost, to jsem opravdu nečekal. Od začátku do konce jsem nehnutě seděl a ani nedutal, ale musím podotknou, že nejsem trekkie a se Star Trekem jsem se dostal do kontaktu jen okrajově. Vše mi tam štymovalo od obsazení po střih a hudbu. Bylo to naprosto napšchované a vyvážené. J.J.-i jen tak dál. ()

BoXBe

Star Trek je letošní první blockbusterová bomba v kinech, kterou jsem měl tu čest navštívit. Pojďme se nebavit na téma Star Trekovské historie, protože o té vím jen velmi málo. Dotčen jsem pár díly seriálu na Nově a několika filmy, které jsem možná někdy viděl dabované, ale nepamatuju si je. No jinými slovy, nejlepší předpoklad, jak si Star Trek užít tak jako bych poprvé viděl Hvězdné války. Charaktery jasně nalinkované, příběh ve své jednoduchosti dostatečně komplikovaný a co se velkého plátna týče, jde o obrovský zážitek. Z vesmírných bitev bych jako dvanáctiletý tři měsíce nespal. Akční scény ve vzduchu, na sněhu, na zemi a ve vodě mají adrenalin, holky jsou krásné a kluci jsou vtipní a Spock má charisma za celý kinosál. Mám jedinou výtku, není velká, ale kdyby to mělo smysl, tlačil bych ji do Hollywoodu pěšky na trakaři. Zpomalte ten střih ještě trochu a buďte narcisti. Povedlo se Vám to totiž tak, že bych u každé ze scén přidal ještě vteřinu navíc, ať si to můžu do sytosti vychutnat. Nejde o to jít do kina znovu, což stejně půjdu, ale o to mít ten zážitek při koukání možnost vstřebávat na maximum do sytosti!! Je to paráda. J.J. Abrams stoupl na žebříčku režisérů hodně vysoko. Herci si slušně nakopli rozjetou kariéru a já veřejně doufám, že pokračování budou mít vzestupnou tendenci, i když vůbec nechápu jak by se jim to mohlo podařit. P.S.: Abrams očividně Hvězdnou pěchotu taky rád...:)) Inspirace jistě čistě nenáhodná...:) Update 2020: Pořád jeden z nej "sci-fi-star" filmů ever. Boží. Kino by tomu slušelo, projektor musel stačit. Pořád pecka. A bez přehánění si myslím, že tenhle Star Trek měl jeden z nejlepších trailerů všech dob vůbec: https://www.youtube.com/watch?v=pKFUZ10Wmbw&ab_channel=MovieclipsClassicTrailers ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

Jak to vypadá se čtvrtým Star Trekem?

02.03.2023

Je to už několik měsíců, co studio Paramount s nadšením oznámilo vedle dalšího rozšiřování univerza skrze televizní seriály taky čtvrtý filmový Star Trek. V tom se měli údajně vrátit všichni původní… (více)

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra