VictorMartel

Zatímco neschopnost pomsty bývá zpětně racionalizována pokryteckou povzneseností odplatu zavrhujícího mravního stanoviska, The Brave One se k možnosti porazit kohokoli, kdo nám osobně připravil životní pohromu, hlásí. Na ke škodě celkovému dojmu nepřesvědčivě vystavěném ději s upřílišněnou koncentrací náhod najednou vrchovatě neidylické verze města New York dává vyniknout neméně nadsazené úvaze, že by se námět osobní ztráty mohl se zdarem rozrůst do plánu širšího společenského poslání zákonu nadřazeného boje se zločinem, na jehož konci truchlící hrdinka - ač navždy už „stranger“ - dojde klidu. ()

Grizzly

bravurni drama...depresivni, dojemne, pomale a hlavne strasne nasiraci...ovsem za ten pocit radosti, ktery ve mne vyvolala smrt kazde te sebejiste prizivnicke svine, toho odpadu sveta, ktery ziskava veci kradezi a zastrasovanim a bezduvodne nici zivoty normalnim lidem - kazda kulka v tele takoveho srace mi udelala radost...plne chapu jednani hlavni hrdinky a za jeji bravurni vykresleni davam 5* ()

Martyr

Brave One som mal hotovy za 10 minut. Nesympaticky mongol musel po chvili zomriet a Jodie zostala na vsetko sama. Nepremyslene vrazdy, ziadni svedkovia a dokazy, ktore cakali na svoje odhalenie az na koniec filmu. Najvacsim trnom v oku tejto dramy je slabucky scenar Opat raz cernosky policaj so srdcom na spravnom mieste a spravodlivost zvitazila. Neviem ci je podobnost s "Death Sentence" ucelova alebo nahodna, pretoze niektore sceny boli pravdepodobne okopirovane a upravene :). 60% ()

hakon

chybi atmosfera, neni se ceho chytnout a zabijeni neni vubec atraktivni. Foster sice vrazdi nekompromisne jako jeji oponetni a o nechutne obrazky neprijdete, ale kdyz se to spatne udela, nedava to divakovi ani trosku zajmu. 7/10 ()

JohnFarst

Ako tak čítam ostatné hodnotenia vidím, že sa budem vo veľkej miere opakovať ale väčšina ľudí tu má pravdu. Niet návratu akoby zámerne využíva neutíchajúcu úctu k Taxikárovi a v 75 percentách sa na film odvoláva alebo sa ho snaží modernejšie pripomenúť resp. zopakovať. Neil Jordan neprichádza s ničím novým, čo by mohlo diváka zaujať, len rutinne vedie kvalitných hercov podľa starých pravidiel. Príbeh by to bol zaujímavý, keby nebol tak predvídateľný. Dokonca aj ten koniec, ktorý je tak pritiahnutý za vlasy, až to bolí, nás nijako neprinúti zamyslieť sa. Jodie Foster hrá trocha stoicky, nie zanietene ako sme zvyknutí z Mlčania jahniat. Skôr to pripomína jej nedávny film Tajomný let, v ktorom tiež nepredvádza ktovieaké herecké umenie. Tu si v skratke zahrala postavu De Nira z Taxikára, lenže ju trochu odflákla. Terrence Howard je síce ako dobrácky policajt fajn obsadený, lenže nemá priestor svoju postavu nejako vyvíjať. Prisahám Bohu, že ten chlap polovicu filmu sedí v aute a so zadumaným pohľadom počúva Ericine rádio. Ako takto môže ukázať svoj potenciál? ... teším sa na War Machina. Ostatné prvky filmu sú dobré, kamera nám krásne ukazuje časti New Yorku, ktoré by sme isto nechceli navštíviť a hudba je nezáživná ale sediaca. Súdiac podľa mien režiséra a hercov to malo na viac. ()

Šmoula

Nebylo to vůbec zlý, i příběh se dal sníst a byl celkem zajímavej, ale docela mi neseděla J. Forter v roli "zabijačky". Pistol v ruce jí jak si "nesluší". A když už si prožila, to co si prožila...čekal jsem větší maso, ne v podobě mrtvol, ale spíš že se bude umět tvářit víc zničeně a zároveň plná nenávistí a chutí se pomstít, no prostě na to nemá obličej. Detektiv T. Howard zahrál standart, co se týče chlápka jakožto vyšetřovatele, ale na to že jsem ho viděl zřejmě jen parkrát (nebo jsem si nevšiml), mě zaujal. Shrnul bych to tak, že je dobré si u toho otevřít lahev vínka a když u toho s kámoši prohodíte pár vět a přestanete sledovat děj, nic podstatnýho vám neunikne ... 60% ()

Chundys

Tak jsem se konečně dokopal i k tomuto filmu, a můžu říct, že jsem i celkem spokojený! Škoda toho závěru a toho jak, po tom co byla napadená, tak najednou všude byli nějací násilníci apod. Úžasná věta v supermarketu: "Slyším tě dýchat" a to jak to do něj napálila :-) To jsem se i lekl! Do té doby si to zasloužilo 5 z 5! Pak už to bylo hrozně moc zvláštní, že vždycky byla na špatným místě! Docela bych to mohl i přirovnat k filmu Rozsudek smrti! Je to něco podobného, ale ten se mi líbil o špetku více :-)! ()

jasanka

Tohle mě nějak nechytilo. Ani začátek, ani přeměna hlavní hrdinky v "paní s pistolí" zabíjející lidi v metru. Něco mi zkrátka ve filmu chybělo. ()

johnymdoe

Sice už podobné téma vidím minimálně ve čtvrtém filmu (opravdu nevím který se natočil dřív nebo později a nechci zjišťovat), ale ke skvělé Fosterové která nikdy nezklame mě pasoval i Terrence Howard jako detektiv co po hlavní hrdince jde.Do toho když se vezme dobrý scénář, naroztřesená kamera a bez idiotsky rychlých střihů(hroozně moderní oboje) tak mi vychází výborné Drama/Thriller který stojí za to vidět! ()

TheTrox

Jodie Foster sedí v hlavní roli přímo skvěle. Neohromilo mě to jak jsem doufal, ale přes to jde o zajímavý thriller s dobrým nápadem a nenudícím scénářem.Celkové hodnocení: 65% ()

adriane9

Jodie byla luxusní, to jak je malinká a ta nenávist v ní a chuť po pomstě byla evidentní a mě moc líbila. Děj mě táhl sebou stála jsem při ní a pochybuju že já bych měla tolik odvahy.. Jenže.. Když vám zabijí to nejcenější co máte ( no..nemusel být David tak tmavej), kde je nějaká normální hranice vašich myšlenkových pochodů i činů že. Konec byl dementní to uznávám, ale což, účel to splnilo a já si to užila.. Díky za skladbu od Sarah McLachlan a její Answer. ()

Joll

Jeden z nejslabších filmů Jodie foster! Závěr se mi do filmu naprosto nehodil a celou dobu jsem měl pocit že sleduji přání smrtí po x letech tentokráte však v ženském podání, ovšem daleko méně syrové a stylové.Prostě zklamání, ale na druhou stranu špatnej film to není a pro ty co neviděli Taxikáře nebo přání smrti mohu doporučit jako vcelku slušnej film, ale za 2 roky si na něj už asi málo lidí vzpomene. ()

Prvok

Taková malá filmová revoluce :-) celou dobu člověk čeká jeden z nevyhnutelných, profláklých konců jak to u podobných zápletek bývá(Jodie se dostane do vězení+srdce rvoucí závěrečná scéna kdy torrence i přes svoje city dá přednost zákonu a spravedlnosti,smrt Jodie,smrt torrence+Jodie se sama vydá do rukou zákona a možná i naivní vyvrcholení kdy jodie stojí za správnou stranou kapesního děla, na druhé straně hlavní grázl a co čert nechce,Jodie překoná sama sebe, vysvětlí grázlovi že nebude jako on třískne ho po kebuli a vydá sebe i grázla do rukou zákona.)ale pak příjde boom a těch posledních 5 minut donutí těch zbývajících 110 minut trochu přehodnotit. ()

reaper

Nemůžu si pomoct, ale s Jodie mám jeden zásadní problém. Mám ji spojenou s tím, že je lesba(oficiálně potvrzeno) a nejsem schopný ji sežrat jakoukoliv roli kde má něco s chlapem(obvzlášť s o 7 let mladším černochem - jako pěst na oko). Trošku mi přijde, že už ani neumí hrát nic jiného než nedůvěřivou hysterku. Co se týče samotného filmu tak nic neobvylkého, ale nekouká se na to špatně. Nelegální čistka společnosti a pomsta za vraždu partnera je vskutku katarzní. I když i zde by se dalo polemizovat o tom jak může 50 kg ženská shodit chlapa přes zábradlí z budovy. Jako rušivý element beru neustálé žvásty o cizinci ve svém těle, který má být součástí nulové pointy. Taky se mi zdálo, že se nějak rychle sblížily postavy Ericy a detektiva Mercera(nějaká zatížená na ty černochy:-) ). Sečteno, podtrženo - lepší průměr. ()

in4mator

Hodně vykonstruovaný film, který se rozjíždí pomalu jako naložený kamion a čím blíž je konci své cesty, tím má větší rychlost. Nebýt dobrého námětu a Jodie Foster, film by spadl o jednu úroveň níž. Navíc ten rozpačitý konec... ()

Loooki

Miernou americkou gýčovitosťou, premýšľame splu s hlavnou hrdinkou či nám pomsta spôsobí zadosťučinenie za stratu blízkého človeka. ()

Vodny

Těhle dramat a thrillerů, kdy dojde k proměně osobnosti na základě nějaké údalosti je celá řada. Dlouhý polibek na dobrou noc je jedním z těch akčnějších případů. Mé druhé já nepřináší prakticky nic nového, něco, co by mě donutilo si říct: Wow, to jsem nečekal. Film je příliš jasný od začátku až do konce a vyšetřování všech těch vražd mi navíc přišlo dost odfláklé až amatérské. Hlavní role Foster, Howard nejsou špatné, ale tak nějak se příliš v těch svých rolích utápí a to na věrohodnosti příliš nepřidává. Od 117 minut dlouhého filmu jsem čekal více a ten přerod postavy nebyl kdovíjak impresivní. Z tohoto pohledu doporučuji Kult hákového kříže (American History X), který jde v psychologii postav více do hloubky a nebojí se v brutálních scénách přitlačit na pilu. ()

MartinX.

Mravoličná pohádka ve formě thrilleru. A v pohádce nejde o pravděpodobnost za každou cenu. Jodie Foster hraje o život jako o život. ()

agassi68

Jodie Foster vtlačila nezmazateľnú pečať tomuto thrilleru. No nesmiem zabudnúť ani na Howarda, ktorý jej zdatne sekundoval. A že mal scenár diery typu dokonalého detektíva? Prosím vás, veď je to len film. Zbožné prianie mnohých ľudí túžiacich po spravodlivosti prevládlo. Aspoň vo filme.. ()