Fanucci

Hlavně rozuzlení zápletky a role policisty v ní byly na můj vkus příliš nereálné. Samotná role Jodie a její rozpolcenost, atmosféra filmu...to se povedlo. Samotný výkon Foster byl opět skvělý. 70%. ()

OG_Swifty

V případě tohoto filmu vznikla taková zajímavá situace, že vlastně nevím, co konkrétně se mi nelíbilo, ale vím, že něco tam bylo, protože tenhle film ve mě nezanechal víc než dobrý pocit z dobrého konce (přestože společensky nepřístupného). Možná to bylo hereckým obsazením, protože Jodie Foster moc v lásce nemám a přestože mi nijak nevadí a vlastně jsem jí pomstu přál, tak jsem jí u toho nijak zvlášť nefandil. Padouši byli taky debilové (takže mě nebavila ani úvodní scéna). Kdo jediný nezklamal byl Terrence Howard v roli detektiva a přítele Eriky. Ten film je pro mě tak někde mezi 3-4 hvězdama. ()

kagemush

Jakmile si v druhé polovině filmu Jodie Foster sundala z obličeje ten svůj věčně trpitelskej ukňouranej výraz,tak jsem si občas připoměl-ejhle Herečka.---Na co jsem to jinak vlastně koukal? Na akční melodrama,nebo na melodrama s akcí? Nebo na co? Studie rozpolcenosti (rozpadu osobnosti? no to snad už vůbec ne!) a špíny velkoměsta tedy nějak nevyšla.A ten černý detektiv (občas-asi spíš nechtíc-hláškující,-jako třeba když se sklání nad dvěma zastřelenýma černochama a povídá- ,,nějak se nám střelec lepší,tentokrát dvě trefy do černého!"),kterého autoři nechávají celý film hlubokomyslně svatouškovsky žvatlat ,aby to nakonci fakt roztřelil!! To bylo moc,-smál jsem se a děkoval za konec.(50%) ()

lioncel

Jodie Foster je určitě jedna z mála skvělých hereček, od kterých by člověk vzal téměř vše .. kdyby před kamerou podřízla několik malých dětí a prohlásila, že to bylo nutné a v jejich zájmu, tak ji minimálně půlka lidí v kinosále uvěří a bude stát při ni .. jenže v tomto smutném příběhu, stát při ni je mnohem jednodušší .. protože touha odplaty dříme určitě a zcela zákonitě v každém z nás .. a názor, že zabít skutečného vraha není vlastně žádná vražda, asi u mnohých také … ()

Hees

Super Jodie Foster a jej koncert a film má veľmi dobrý koniec.Takýchto filmov by mohlo byť viac a by som bol spokojný.Je to prepracované a vôbec to nenudí celé dve hodiny by som sa nepozrel, že kedy sa to asi tak končí.Síce film má len jedného hlavného hrdinu (vyšetrovateľ je podla mňa iba na druhej výhybke) ale jedna v tomto prípade stačí.A nehovoriac o tom že mám Jodie Foster rád. ()

rakovnik

Viděl jsem nedávno, ale ničím mě tento film nezaujal...není podle mě horší vizitka, než že si po pár měsících od zhlédnutí filmu pořádně nepamatujete, o čem to vlastně bylo. ()

Martin741

Nic viac, nez podpriemerny hnusny film o pomste, kde hlavnu roliu mala mne odporna Jodie Foster /The Silence of the Lambs/. Reziser Neil Jordan neponukol nic viac, nez lahky priemer. Newyorsku atmosferu som mal na haku, dialogy boli podpriemerne .... no a ci Foster vie hrat, to mi je zahada. Ale rad ju urcite nemam, to viem naisto. 10 % ()

Figu

Jodie Foster začínám mít hodně oblíbenou! V tomto snímku se nám rozpůlila na dvě rozdílné osůbky. Na poseru, kterým by byl určitě každý, komu by se přihodilo to co pod mostem jí, a dále na nekompromisního zabijáka s touhou po pomstě. Vše dobrý, hlavně vedle ní musím pochválit výkon Terrence Howarda, který tomu v závěru dal šmrnc. Takže vše pohoda, jen mému oku prostě nelahodí roztomiloučký kukuč Jodie s účesem malého pubescenta, která "přepisuje dějiny její pomsty" tímto způsobem... Pistole a Jodie nejdou moc dohromady. 60% ()

bogomira

Ještě pět minut před koncem jsem byl na čtyřech hvězdách. Tohle je film, natočenej podle komiksu, kterej nikdy nebyl napsanej. Úplně klasický komiksový schéma i s trochou tý nadsázky, která k tomu patří. Jodie Foster je vážně výborná a Jordana smím už od Společenství vlků. Jen ten scénář...Nápad je slušnej, ale ten scénář...Škoda. ()

dezorz

Dopozerat tuto nasilnu zlataninu do konca vyzaduje od divaka presne to, co tvrdi nazov filmu. Velku davku statocnosti. ()

shyster

Žánrově podobné jako Death Sentence (téměř kopie), ale o třídu lepší. S přibývajícím koncem se mi však na obličeji objevoval větší a větší úsměv, neboť tohle nemohli tvůrci myslet vážně s tou jejich angažovaností. I tak Neil Jordan to režíruje nadprůměrně a Jodie znovu padá na mé stupnici oblíbenosti dolů. ()

Crawler-D

Podvratnost vůči klasickému chápání spravedlnosti, ke které se hlásí nejen v průběhu filmu, ale i svým konečným vyznění, je aspekt, kterým se vyděluje. Navíc Jodie Foster přesvědčivě zapadá do role zákonem nepřesvědčené ženy a režijně je zprostředkování klaustrofobie a strachu ze světa zvládnuto možná trochu jednoduše kamerou, ale ta ve výsledku motá hlavu tak, že to funguje. ()

laik_60

Čo nám ten film, ten scenár, ten príbeh navráva ? Je to o tom , že máme odplácať zlo zlom ? Je naozaj pravda, ze nenávisť plodí len ďalšiu nenávisť ? Nikto ešte nezažil nejaké potupenie, zlosť poníženie ublíženie, kedy mať pri sebe aspoň bejsbalku tak otrieskate niekomu hlavu ??? okno ??? Ešte ste nemali v sebe pocit studeného hnevu "mať v rukách devinu tak ten protivník ma mozog na stene" ???? Ak ste to nezažili, tak na takéto filmy ani nechoďte. ()

Wormboy

Neil Jordan je velmi zrucny filmar a z uvodnej polhodiny naplnenej bolestou, strachom a beznadejou to priam krici. Jodie Foster je snad jedinou hereckou, ktora ulohu zlomenej a rozpolenej hrdinky v dnesnej dobe dokaze zahrat a z mojho pohladu jej niet absolutne co vytknut. The Brave One je seriozny film, ktory rozprava o serioznych problemoch dnesnej spolocnosti a v konecnom dosledku, aj ked v poslednej casti filmu mierne kriva, sa mu to dari. Ja som spokojny. ()

Shorty_

Film by si zasloužil lepší konec, ale i přes to je velmi působivý. Děj není tak průhledný jak by se zdálo a vývoj postav je tu opravdu zajímavý. To že je Jodie opravdu vynikající herečka snad všichni víme z mnoha předchozích filmů, takže jí zde vyzdvihovat je už vcelku zbytečné když hraje svůj takzvaný standart. ()