Odsouzeni zemřít

• Česko Odsouzeni zemřít: Otevřené moře 2 (více)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiální text distributora)

marek29

Kdybych to viděl od začátku, tak dám asi víc. Ale nedokázal jsem se sžít s postavami - bohužel. Nápad dobrej, nahých studentek k vidění málo :-p ()

subic

Viděl jsem už před delší dobou. Z toho filmu si vybavuju jen, že všichni jsou jaksi tupí, dokonce hledají cosi na dně moře i v noci, pak jeden po druhém umírají, nakonec se zbylí vydají plavat pro pomoc a snad někam i doplavou. Paměťová stopa se už hodně vytrácí, asi to nebylo vážně nic moc.. ()

kelto44

,,Open Water 2: Adrift" nie je až taký zlý film ako som čakal. Čakal som nejakú nudnú blbosť, ktorá nemá hlavy ani päty, no ja sa musim priznať, nebolo to zlé a celkom sa mi to páčilo. Má to krásne okolie, dobrý príbeh, žiadnu nudu (keď vynechám prvých niekoľko minút, ktoré mi prišli trapné) a je to celkom dobre natočené. Na druhu stranu, keď to je podľa skutočnej udalosti, som z tých ľudí vážne mimo. Chovali sa veľmi nelogicky, (už len to, že nikto nespustil záchranný rebrík) štve ma to, že ako sa tam dostať zistili až pár minút pred koncom. Keby "zapli" brain, nemusel by nikto zbytočne zomrieť a dávno by si to hore užívali. Som aj trochu sklamaný, že to nie je film so žralokmi, s nimi by to možno aj bolo lepšie. /58%/ ()

Pitryx

Už sdělení hned na začátku filmu, že je to podle skutečných událostí mi to celé znechutilo. Ale dal jsem tomu šanci. Je to drobátko statické, ale zase ne až tak moc nudné. Zvědavost člověku nedá to vypnout, protože jistě chce každý divák vědět jak to skončí. Ten závěr jsem moc nepobral, protože v té tmě se mi v těch šmouhách nechtělo pátrat co a jak. Já dám čtyřicet. ()

Athlona odpad!

Open Water II. -Celkovy dojem je nic moc v zadnem pripade se nejedna o pokracovani filmu Open Water z roku 2004 jeho puvodni nazev je totiz "Adrift" vyroben mnichovskou spolecnosti Orange Pictures takze: Made in BRD a jen z duvodu prani americkeho vydavatele, ktery se titulem snazi divaky ve statech ohloupnout, ze se jedna o pokracovani filmu Open Water dostal nazve Open water II.. Takze nemecky film natoceny s financnim prispenim svobodneho statu Bayer,ktery tim vyhodil za takovy film jestli se to vubec da nazvat film,penize z otevreneho okna. Dle meho nazoru je to typicky Low-Budget-Film se scenarem, ktery je usity narychlo a opira se jen o to nejdulezitejsi.Herecke vykony jsou prakticky na nule a celkove obsazeni by se mozna uchytilo v takovych filmech jako je treba "Painkiller Jane" nebo by se prosadilo ve vedlejsich rolich takovych specialit jako je serial "CSI: Miami" nebo "Entourage" .Suma sumarum odsuzuji tuto slataninu ktera byla natocena absolventem vysoke filmove skoly /Hans Horn/v Mnichove jako odpad a silne pochybuji, ze tento se da oznacit nalepkou jako Recycling protoze to je opravdu hruza ()

swell

Tak jestli tohle bylo podle skutečné události, tak to té partičce nezávidím... O žádný excelentní umělecký výkon nejde, ale moc jsem se nenudil... 60% ()

djbarrel

Narozdíl od "jedničky" je tento film poměrně nudný a předvídatelný. Je tam skoro všechno, párty, hezký holky, rodinka, zloduch, zvraty, "nečekané situace" ... ale celkem podané dost nudně a fádně. Nevím, pochybuju že je to podle skutečné události, nelogického chování je tam dost, že jsem myslel, že utekli z ústavu pro duševně choré. Nic moc a i když se tvůrci snažili o dusivou atmosféru, stala se z toho spíš fraška a parodie na Otevřené moře. ()

bobin

Když rozjásaná parta vyskáče z jachty ke koupání na širém moři a nespustí před tím žebřík je jasné, že nastanou velké problémy. A také jo . Stupňující se zoufalství , bezvýchodnost a postupné oběti vytvořily z tohoto filmu velmi napínavou podívanou . ()

elanista1

Vobec mi nevadila derava logika, ani to, ze je to nemozny a nerealny film, ani ze tu nezabija zralok /dost ma to prekvapilo, kedze vieme o com bola jednotka/.. ja som citil to stiesnenie a bezvychodnost, bolo mi ich luto a je mi fakt u riti, ze na palubu sa dalo vyjst ovela skorej... je to len film kurva. ()

mnx

Celkem zajímavý námět byl doslova zabit neschopným scénáristou, a nejen jím. Tři blbci se třemi slepicemi si vyjedou na jachtě, naskáčou do moře bez vysunutého žebříku, a místo vymýšlení konstruktivního nápadu celý film ječí, vzájemně se mlátí a vraždí, zatímco všechny použitelné věci (včetně některých z nich samotných) nechají utopit v moři. Zajímalo by mě, jak probíhala ona skutečná událost, protože nevěřím, že by se taková exhibice debility dokázala uskutečnit, navíc u údajných vysokoškoláků. P.S. Oni si to vážně dovolili dát do kin? ()

Taron

No jo ČSFD hnidopiši, co snědli všechnu moudrost světa. Hodně napjatý zážitek...Nebýt pár nesrovnalostí a trochu zmateného a zbytečně brzo utnutého konce, možná bych hodnotil i pěti hvězdami. ()

Rychloskot

Tenhle film se docela povedl. Byl celkem napínavý, netrapný a smutný. Překvapilo mě slušné zpracování, kde se celý film, ačkoli byly postavy nahé, neobjevil jediný nevhodný záběr. Při některých scénách mi bylo až do pláče, a smutný konec to ještě umocnil. Co mi ubralo na hvězdičkách bylo celkové poučení: nelez do vody, když nemáš žebřík a pak nevýrazné charakter jednotlivých postav. Vím, že jde o film podle skutečné události, ale i tak by se dalo určitě něco trochu "přibarvit". Ale potěšilo mě, že se celý film neobjevil ŽÁDNÝ ŽRALOK! ()

J.Mayen

Tak jestli je film podle skutečné události,jak se pyšní hned v úvodním titulku,pak vážně začnu uvažovat o tuposti US občanů a zdali jsou hodni být svéprávní s občanským průkazem. Nelogičností je ve filmu víc než napětí, akce, dramatu.. Místo hrůzy nahánějících žraloků tu pro změnu máme studené, hluboké moře jako úhlavního nepřítele a zapomenuté spuštění schůdků. Jinak samotná akce,která jim nakonec zachránila život, mě napadla samotnýho asi po 5 minutách,co jsem sledoval jak panikaří. A to nejsem žádnej Einstein. To že je příběh podle skutečné události prosím berte s nadsázkou,protože při takové hromadě debilit to snad ani není možné, dávám bod za docela hezkou jachtu. ()

Pajislav

Takove filmy můžu, moře, potápění, souboj s mořem. Už jsem ho skouknul několikrát. Lidi co to komentujou jako 1* apod. jenom potvrzují kolik namachrovanců dnes je. Je to jako postavit vejce na špičku a po bitvě je každý generál, že? ;-). Tady to z nich snad nikdo nesledoval, vše co tu pomlouváte je tam vysvětlené. Nebudu spoilovati... Samozřejmě mě točili, ale uvědomme si, že kolem proplouvaly lodě, proč hned myslet, že jde o život a ta loď je tak drahá; a je už spoiluju... že kluci se chtějí předvést, holky nemají sílu, že moře s vlnama není bazén... Jo... a všichni děláme chyby! :) Za mě 100% realné. ()

koza3

Asi je umění natáhnout takovou koninu na hodinu a půl, takže si to pár hvězd zaslouží. Hlavní myšlenka filmu, že se šest lidí nemůže vyškrábat na loď a nenapadne je žádné konstruktivní řešení, je dost vágní. To že se v podstatě oddělají sami bylo spíše k pláči, do poslední chvíle jsem tipoval kolik jich to přežije. Napětí tam bylo akorát v tom, že jsem čekal jestli se objeví žralok, piráti nebo bouřka, ale že je zabije nedostatek žebříků by mě za boha nenapadlo. ()

smucka

Na začatku jsem si řikal, že by to mohl byt docela pěknej film, postupem času mě tohoto dojmu zbavoval. Da se řict, že mě ničim nějak zvlášť nezaujal. Jak tak koukam na hodnoceni ostatnich, nebudu jedinej komu se moc nelíbil. ()