Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

rigby

Po technické stránce velmi vydařený film. Bohužel, nebo spíše naštěstí dobrý film nedělá jenom technické ztvárnění, ale příběh. Zde by vystačil na krátkou povídku a tudíž se ve filmu zas tak moc neděje. Ani závěrečné rozuzlení nepřináší žádné překvapení. Nicméně na české poměry je to povedený film. 3+ ()

Simir79

Nevybavuje se mi snad komplexnější český film jak "Protektor". Scénář, kamera, střih, herecké výkony, hudba... to vše na světové úrovni. Velmi příjemné překvapení.... ()

mamutt

Nováková hrozná, Ornestovi jsem jeho roli žida na útěku nevěřil ani z a mák a místy mi přišlo necitlivé jak byly rozděleny dialogy (část jako promluva k neúplně souvisejícímu obrazu a navazující odpověď v "reálném čase"). Jinak výborné. ()

tamadas

To hodnocení se mi zdá trochu přehnané, kamera, hudba, herci bylo sice skvělé ale režie byla špatná. Myslel jsem že u filmu se lvem za nejlepší film se nebudu muset na nic ohlížet a jen si vychutnávat děj který byl celkem kostrbatý a nepohltil tak jako třeba u Pianisty. Toto je první film u kterého nesouhlasím s hodnocením většiny. Ovšem v česku pořád nadprůměr ()

sAreOn

Jeden z mála českých filmů, který má jak obsah tak i formu na vysoké úrovni. A zároveň jeden z mála českých filmů, který se může být srovnáván se současnou zahraniční filmovou produkcí. Perfektní kamera, dialogy a silný příběh, podpořené dobrými výkony Plodkové a Daniela. Jednoznačně nejlepší český film roku. ()

MUNRO

Na film jsem se těšil,protože se o něm hodně namluvilo,napsalo se spoustu pozitivních recenzí a i zde na ČSFD se mu dostalo velmi pěkného hodnocení.Ničemu z toho nerozumím.Děj je tak nudný,že jsem si v jeho průběhu stihnul i přečíst časopis a o nějakém napětí nemůže být také vůbec řeč.Z kouzelných a vychvalujících článků k tomuto filmu se mi točí hlava,tohle dílko je totiž naprosto tuctové a nijak nevyniká oproti klasickým televizním filmům.Před lety pan Hřebejk natočil milionkrát zajímavější film s podobnou tematikou(Musíme si pomáhat)a sympatičtějšími herci. ()

lisma

Tak v tomto případě jsem měl asi větší očekávání než by bylo záhodno. Nosné téma druhé světové války se promítnuto na československý filmový pás většinou podaří bezezbytku zužitkovat. Nechci tvrdit, že to v Protektorovi neplatí, ale ve mně toto "romantické drama" nerozeznělo tu správnou emocionální strunu. Ani herecky jsem si natom nějak výrazně nezgustl. Rozhodně ale na středoevropské poměry nepůsobí film vůbec špatně. Nota bene v porovnání se současnou tuzemksou žumpoidní konkurencí. Takový "Musíme si pomáhat" se mi nicméně zamlouval o rozvor byciklu Marka Daniela více. 70 % ()

koryanna

Jakkoli jsem chtěla, tak sem hlavní hrdince nevěřila ani slovo...žádná intonace, všechno řečeno se stejnou dikcí..škoda, neboť ostatní herecké výkony nebyly vůbec špatné a občasné prostřihy byly velmi dobrý nápad a film to tak příjemně ozvláštňovalo...nicméně Protektor za (konkurenčním) filmem 3 sezóny v pekle jen v dálce pokulhává... ()

jjjerry

Víc podobných českých filmů;-) dobrý příběh, přirozené dialogy, dobová reálnost. Jen z mého pohledu nemusím Sandru Novákovou, jak ji slyším tak si vybavim "Petra Bajzu" z bylo náš pět a trochu uteču z filmu. Jinak fajn podívaná, doporučuji ()

Tredi

je tam krásně ukázaná těžká doba v začátku a jak si s ní hlavní hrdinka hraje, nechce se podřídit zákazům, jde proti proudu.. později už to ale taková legrace neni.. Jana Plodková za to byla právem oceněna ()

brasek odpad!

Sklamanie... toľko ospevovaný film je príšerne nudná záležitosť, bez kvalitného deja, bez atmosféry... čiastočne psychologická sonda do česko-židovského manželského páru počas Protektorátu, kde nejaký ten rozdiel práv občanov počas tejto doby je akurát len slovná záležitosť. Hlbšiu pointu a zápletku ani nájsť nie je možné, kedže ak scenár nevie ako ďalej, tak skočíme do ďalšieho roka. Richard Stanke a jeho nemčina... hm, otrasné! Neboli náhodou natočené aj iné filmy a lepšie? Nezabudla na nich porota z Českého leva? Pretože Protektora si viac neprosím! Prepáčte, ale ja som v tomto filme nič pozitívne nepostrehol a preto dávam Odpad, áno sú aj horšie filmy... ale za nahú Janu Plodkovú hviezdičku nedám. ()

Tristanian

Brilantně natočená slaboduchá krávovina bez špetky emocí. Jeden z nejlepších českých filmů roku 2009? Bohužel ano... ()

LucMosss

Dobře, český pokus o snímek vystavující lidskost a zároveň bezpráví na obdiv, v netradičním podání a ojediněle ztvárněný. Silné tři ***. ()

Aethra

Protektoru můžeme některé aspekty vytknout, ale jeho stylizace a báječná hudba pomáhají udržet tempo, ve kterém se příběh odehrává. Místy odlehčený tón vzbuzuje v divákovi naděje, že přeci jen nedojde k závěru, ke kterému se celou dobu nevyhnutelně schyluje. Rozhodně unikátní počin mezi filmy zobrazujícími danou dobu. ()

ill

Silné téma působivě natočené. Po celou dobu jsem se však nemohl zbavit neodbytného pocitu, že je herecký projev hlavních postav trochu, jak to jen říci diplomaticky, rozpačitý. Ano, Jana Plodková je bezpochyby jednou z nejvíce sexi hereček současnosti, to mě však nezbavuje soudnosti(nebo ano? :)) a dojmu, že je paleta jejích výrazových prostředků tak nějak chudokrevná. Dost možná jsem jí jen nevěnoval dostatek pozornosti, či spíše neměla tolik prostoru. Stále však věřím, že její (nejen) mimické svaly prokáží svou schopnost k projevení i jiných emocí než jen povrchní lhostejnost se špetkou arogance. ()