Koprodukční sci-fi horor v režii Juana Carlose Fresnadilla navazuje na úspěšný film 28 dní poté. Odehrává se šest měsíců po tom, co děsivý virus takřka vyhladil obyvatele Velké Británie. Armáda nyní vyhlásila, že boj s virem úspěšně vyhrála, takže uprchlíci se mohou vrátit a začít s obnovou země. Patří k nim i Don Harris se svou ženou Alicí a dvěma dětmi, kteří nákazu přežili. Nikdo ovšem netuší, že virus nebyl zničen úplně a vzal na sebe ještě nebezpečnější podobu. (oficiální text distributora)

laFei

Musím souhlasit s tím, že pokračování předčilo původní film. Atmosféra už není tak komorní, Američani jsou ale pořád stejně blbý a zombies pořád uslintaný. Tech pár hlavních hrdinů mi prostě pod kůži nevlezlo a bylo to jen další maso do mlínku pod vrtulník =D.. Potěšilo mě tech nekolik krvavých scén (ty k tomuhle žánru prostě patří....rozsekávání zombies vrtulníkem stálo opravdu za to) a několik nápadů (tady jsem poprvé videl v praxi polibek na onen svět). No dost tlachání, **** za nejlepší Zombiarnu roku ()

Anakinekcz

Zajímavý snímek který mě v mnohém překvapil.Již na začátku mě překvapilo jak jdou na Donaldovu manželku nakažení (nějací zombíci) a on utíká aniž by se pokusil své manželce pomoci- jo hold každý v životě jede sám zasebe a zde to bylo velmy realisticky ukázáno. :D Dále mě překvapilo několik záběrů kde se kamera trmácela zleva doprava,nahoru , dolů a téměř nic nešlo vidět ,nevím jestli to byl záměr nebo to pouze byla neskušenost kameramana ikdyž o tom dost pochybuji.Velice mě však překvapila smrt dvou osob ,které zemřeli jako praví hrdinové-při záchraně svých přátel.Na konci nás čeká typický příklad tohoto přísloví "nadobrotu nažebrotu". však se koukněte a budete vědět :) No abch to zkrátil je to film plný překvapení,krve a pochmůrného děje ale to asi k hororovím flmům patří. ()

CamperCz

Podle mě film nebyl vůbec spatny, ze smrtelne rychlych zombii jde stale hruza a predevsim zaverecna scena sledovana skrze nocni videni na optice pusky mi nahanela husi kuzi. Bohuzel, skvele komorni jednicce se to nevyrovna . Jelikoz vsak ujizdim na Rose Byrne, nemuzu jinak nez za 4* :-) ()

bidja

Nemůžu dát více bodů filmu kdy postavy dělají blbosti a dějou se blbosti jenom proto, že to potřebuje děj. ()

arcticsky

Vynikající. Obzvlášťě výživná je krvavě - klaustrofobní show v karanténě pro civilisty...Robert Carlyle je zde jako vždy úžasný. ()

Oxymoron

Proč já vlastně dávám tři hvězdičky, když je to skvěle řemeslně zvládnutý film, plný dobrých efektů a sem tam i nějakých těch originálních scén? Většina toho už tady totiž byla. Vidíte tu úryvky z 28 dnů po té, z Noci oživlých mrtvol, ale třeba i z takové Záhady Blair Wich. A i když u většiny filmů nadávám na zbytečně dlouhou stopáž, 28 týdnů poté jsou zkráceny až moc a odnáší to to hlavní - příběh. ()

wampire23

O niečo slabšie pokračovanie veľmi dobrej jednotky. Je vidieť, že prišlo viac kapitálu, takže film je veľkolepejší ako komorných 28 days later, škoda len že na úkor kvality. Najlepšia scéna je vrtuľníková kosačka (wooow:D). Škoda, že najnapínavejších je prvých 10 minút. Možno sa ešte dočkáme aj 28 months later (prípadne 28 years later:D) ()

Phillo

Úvodná sekvencia berie dych. A zvyšok tiež nezaostáva a je myšlienkovo oveľa hlbší a metaforickejší ako napr. taký Bayov Ostrov. A tam kde už herci alebo scenár nestačí je tu perfektná a agresívna réžia podkreslená netuctovou kamerou. A zasadenie do vyľudneného Londýna a jeho reálií bolo pre mňa balzamom na pohľad. A poteší tiež množstvo nápadov, hlášok a koniec, ktorý sa neodvoláva na Hollywood a kašle na všetky zažité stereotypy. ()

JM87

Bejt Boyle mrtvej tak se obrací v hrobě. Ze skvělé jedničky udělal nějakej břídil jménem Juan Carlos Fresnadillo otřesnou dvojku. Tohle by se prostě nemělo dít, uraží mě to. ()

bolan

Důstojné pokračování zombie ságy "poté". Zombie-horrory musíte mít v lásce a nebo vás nechávají chladnými. Přeci jen řekněme si na rovinu, že pokud se budeme chtít hrabat v tomto žánru, zcela jistě otevřeme plechovku plnou béčkových až efkových sraček. "28 týdnů poté" stejně jako prvních "28 dní poté", je v rámci žánru velmi vkusně natočen a stojí na medailovém stupínku pod "Úsvitem mrtvých". ()

Gulde

Jeden z mála zombie horrorů, který má i docela propracované dějové pozadí, avšak i tak se jedná stále o stejné klišé, plné nelogičností, ale i přesto stále docela chytlavé. ()

Skarface

Děj je samozřejmě stará dobrá klasika ale příšerné provedení a místy nekoukatelné díky častému nevýznamnému blikání nevím co to má být za efekt ale mě to víc nasralo než potěšilo ()

Ronaldo79

Jeden z nejlepších postapokalyptických snímků, co znám, s unikátním hudebním motivem. Celkově hodnotím jako zápas dvou odlišných (kvalitních) poločasů, zatímco první půlka má atmosféru očekávání, kdy se virus znovu objeví. Drůhá polovina je ultimátní řežba s výbornými filmovými momenty( scéna s výbuchy v ulicích, vrtulník, ...). Škoda jen toho na emoce útočího konce, který se u mě minul účinkem, a proto dost váhám s hodnocením, rád bych dal 5*, ale něco tomu chybělo a tak zůstanu u 4 hvězd. ()

Paul_cz

Jsem si dnes po mnoha letech pustil opět 28 Days Later, a ujistil se že jsem se tehdy nemýlil a že si to těch 5 hvězd zaslouží. Navázal jsem 28 Weeks Later, od nichž jsem nic moc vzhledem k hodnocení zde a na moviezone nečekal. No a ono se mi to líbilo snad ještě víc než Days. Nejen že soundtrack je opět geniální, ale má to skvělou, dravou režii, několik skvělých nápadů (vrtulník sekáček..) a scén (bombardování londýna, metro..), ale i úžasně depresivní závěr, který po ultra optimistickém konci Days působí jako pěst do xichtu, v nejlepším slova smyslu. ()

Erik7595

Škoda premrhanej šance, pretože prvá polovica je bezpodmienečne skvostná. Dokázala ma chytiť nielen hutnou atmosférou, akciou s rýchlym strihom, zaujímavým prostredím ale hlavne v dialógoch medzi postavami som cítil aj šlušné emócie. Len je veľká škoda, že približne od momentu vypuknutia nákazy sa dej film prestane ďalej významne dejovo vyvíjať a zahodí aj také zaujímavé dejové línie ako spomenutý liek na vyliečenie celosvetovo šíriacej sa nákazy. Film len spomenie tento zaujímavý prvok, ktorý mohol byť spracovaný a rozvitý, ale ďalej už s ním nepracuje a venuje sa už len šíriacej sa nákaze v podobe nezastaviteľných zombií a úteku pred nimi. Tie sú slušné a hlavne nekompromisne brutálne a krvavé, avšak dojem mi zrážal v určitých scénach podivný strih v kombinácií s kamerou "a la look 80´" so spomalenými zábermi, ktoré boli ako z nejakého srajdového béčkového horroru. Škoda, pretože to malo na viac, a ešte tak pomimo - vyložene hlúpe mi prijde, ako si tvorcovia pripravili zrod a rozšírenie nákazy od jedného konkrétneho zdroja. To na mňa pôsobilo silene a scenáristicky vykonštruovane k dosiahnutiu konečne toho, na čo sa čakalo - teda k nákaze. 55% ()

Martyr

Klasicka nahanacka, ktora sa drzi v kolajach jednotky. Dej sa neposunul ani o milimeter takze nie je dovod hodnotit lepsie ako 28 days later. ()

Šmoula

Jako pokračování 28 dní docela v poho. Jen tam mělo být míň keců a víc bitek se zombíkama. Škoda taky, že ubylo lekaček, čekal jsem vždycky něco parádního na leknutí až bych se pokakal, ale prd, akorád jednou když tam někdo bafnul. Ke všemu to vypadá, že ještě bude 28 roků poté, tak to se máme na co těšit, konečně to taky nalezlo do evropy. Třeba se dočkáme i nějaký ty vyvraždovačky v poslanecký sněmovně, což by bylo určitě za 5 hvězd! ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

25.06.2019

Zatímco scenárista a režisér Danny Boyle (Steve Jobs, Trans) promuje v rozhovorech svůj nejnovější snímek, hudební komedii Yesterday, rozpovídal se teď i o dalších věcech a kromě toho, že se zaslíbil… (více)