Koprodukční sci-fi horor v režii Juana Carlose Fresnadilla navazuje na úspěšný film 28 dní poté. Odehrává se šest měsíců po tom, co děsivý virus takřka vyhladil obyvatele Velké Británie. Armáda nyní vyhlásila, že boj s virem úspěšně vyhrála, takže uprchlíci se mohou vrátit a začít s obnovou země. Patří k nim i Don Harris se svou ženou Alicí a dvěma dětmi, kteří nákazu přežili. Nikdo ovšem netuší, že virus nebyl zničen úplně a vzal na sebe ještě nebezpečnější podobu. (oficiální text distributora)

castor

Klimbající ultrarychlí magoři znovu v akci. První Boyleův výlet si pamatuji jen hodně matně. Vím, že to bylo docela dobré (tři hvězdy), ale i tu mírnou hořkou pachuť si vybavuju. Vyprázdněné ulice Londýna se vrátily, dlouho jsem tenhle kousek přehlížel a teď jsem vlastně i rád, že je tu nějaký Španěl Juan Carlos Fresnadillo. Jeho dítko ukazuje Británii částečně vyčištěnou od infikovaných krvežíznivců a do Londýna se pomalu vrací „normální“ život. První minuty jsou výborné. Atmosféra vylidněného (a přesto „vzkvétajícího“) Londýna je velmi působivá, rodinná linie neruší. Jenže pak se přitvrdí. Naneštěstí v době, kdy bylo asi už dávno po půlnoci a scénáristé měli raději vypnout počítače a jít spát. Nákaza se totiž začne dál šířit (promakaný vojensko-vědecký systém, kdy všechno má svá přísná pravidla, naruší několik hodně nesmyslných momentů) a divák si přeje návrat úvodního komorního ladění. Sice jsme v permanentním pohybu, ale ty nesmyslné lapsy (uvidíte sami) prostě nejdou jen tak přejít. Naštěstí je tu režisér, který má nápady, akce je intenzivní, drsná a docela nápaditá, i když šílené trhání kamerou je zřejmě jeho oblíbený postup. Technicky toho ale jinak vytknout moc nejde, herecky zrovna tak. Poznáme Roberta Carlyla, Imogen Poots, Rose Byrne nebo Jeremy Rennera, některé z nich ještě v hereckých plenkách. I tak potěšili. Na slušné tři hvězdy.. ()

*CARNIFEX*

Po dlhej dobe opätovne vzhliadnuté a i keď má POMINKO náš miluvaný pravdu, že je tento snímok rozhodne viac akčný než hororový, jednu prihodím. V dnešnej dobe sa točí toľko skurvených, amatérskych sračiek, umelo nadhodnotených, plných propagandistických ideálov, že: "28 Weeks Later" s odstupom času vyznieva ako nominant na hororového Oscara. Solídne "béčko". ()

Rex Mundi

Jeden slušný hudobný motív, tona filmových klišé a zbierka morbídností. Sorry ak strácam nadhľad - veď ide o zombie horor - ale cítila som sa ako po dvoch hodinách sledovania správ z Blízkeho východu. Väčšina filmu je vyplnená zábermi na rozstrieľaných, roztrhaných, posekaných, horiacich a inak umierajúcich či už mŕtvych ľudí... jednoducho ma to po čase prestalo baviť. Všetko ostatné išlo stále viac na druhú koľaj a tak vo mne tá samoúčelná "řežba" vyvolala dojem, že nikto by neutrpel, keby tento film nevznikol. Náplňou je to nakoniec presne to isté, čo už tu bolo stokrát. Ešte aj tých pár "akože inovatívnych" prvkov bolo vykradnutých. A našliapnuť si v závere už aj tak zbytočného pokračovania ešte na trojku - tomu hovorím trápny optimizmus! Súhlasím s Adrianom aj Monologom. ()

MM_Ramone

Nebol som spokojný s úvodným filmom "28 dní potom", tak nechápem prečo som si myslel, že ma toto pokračovanie bude baviť. Nebavilo! Je to len opakovaná a naťahovaná nuda z jedničky. Nad chaotickou, roztrasenou kamerou a rádoby zaujímavými uhlami, som sa len pohrdavo pousmial. Som fanúšikom horrorového žánru, ale určite nie som obdivovateľom modernej anglickej filmovej školy. Zdá sa mi strohá, lacná a nezáživná. Presne taký je aj tento netradičný zombie horror. ** ()

Niktorius

Jestli mě ve filmu dokáže něco opravdu otrávit, tak je to zápletka popostrkovaná dopředu nebeskou idiocií postav, kterým scénárista velí tropit jednu hloupost za druhou, aby do přiběhu nějak vecpal adrenalinové scény. Otázkou je, kolik lidí je schopno s takovými hrdiny bez mozku nějak sympatizovat... Už Boyleův film kazily různé nedomyšlenosti a pochybné scénáristické kličky, ale toto pokračování může co do počtu děr směle soupeřit s ementálem a roztěkané vizuální zpracování (neuvážený mix původního shake&cut stylu, "velkofilmových" záběrů a beze smyslu nastrčených černobílých pasáží) mu z béčkového bláta příliš nepomáhá, přestože se najdou scény v nichž Fresnadillo skutečně zaperlil. Better luck next time! 50% ()

PinokKio

Agresivní a rychlá jízda (nebo spíš přeběh) Londýnem v béčkovém hávu. Už to není tak čistokrevný horor jako byla jednička, ale pořád je to výborná hra o přežití. ()

Spooner

Úvodní scéna v nějaký chatě je kulervoucí. Postupem času je to ale čím dál více hloupější, sympaťáci umírají a nesympatický děti přežívaj, kamera není nic moc a chvilkama jsem se nudil . Brutalitou se tu ale na druhou stranu nešetří, akce je většinou povedená a má to celkem nabušenej soundtrack. I tak se ale najdou mnohem lepší horory z podobného ranku. ()

petero

Zbabelo zdrhajúci Robert Carlyle pred hordou šprintujúcich zombíkov zanechávajúc za sebou ženu v dome ktorý podľahol, spolu s ukrývajúcimi sa obyvateľmi, náporu nemŕtvych ľudožrútov je super nášup hneď na začiatku ... a potom 28 weeks later ... =) Je jasné teda že tento super herec nebude hrdinom ďalšieho príbehu, čo je horšie že nikto ďalší charizmatický tu už nie je a film tým pádom padá na stotožnení sa s postavami (i keď Carlylova filmová dcéra má úsmev a la Denise Richards). Opäť ako v 28 Days Later sa časom najväčším nepriateľom stáva armáda. Je úplne super že i pokračovanie si zachovalo atmosféru dní, príbeh sa mi tiež páčil ako aj sympatický vojak pomáhajúci deťom :’( v krvi ktorých koluje kľúč k lieku. Za zmienku určite stojí pár scén a je to solídne pokračovanie dní. Bodaj by aj ďalšie pokračovanie (ak niekedy bude, dúfam že sa ho chopí niekto rozumný ako tohto a nie napr. Paul W S Anderson) dopadlo minimálne takto dobre. ()

gogo76

Mŕtvy Londýn...,zase. Poviem na rovinu, že ma toto voľné pokračovanie veľmi nelákalo, krúžil som okolo neho v požičovni ako sup a až po mesiaci som to skúsil. Aj to, až po zistení, že v tom má prsty D.Boyle ako producent. V bonusoch sa dozviete, že dokonca vypomáhal ako pomocný režisér, preto mi nie je celkom jasné, prečo to netočil sám. Prvý diel D.Boylea bol výborný, ale vadila mi záverečná vyvražďovačka, podobne ako v Sunshine. Že by Boyle nezvládal závery?Priznám sa, že som nečakal nič moc, o to väčšie prekvapenie ma čakalo. Podstatne krvavejší a akčnejší ako prvý diel, ale to najpodstatnejšie je dobre prepracovaný príbeh jednej z mála rodín, ktoré prežili, kvalitné herecké výkony (hlavne Carlyle, samozrejme) a slušne vykreslené postavy. Poväčšinu ručne roztrasená kamera, ktorá podáva dojem reality a zmätku, výborne vytvorená atmosféra chaosu v opustenom a spustošenom Londýne. Z malého rozpočtu sa vyžmýkalo maximum, takže všetkým, ktorým sa prvý diel páčil, môžem odporúčať. Je minimálne rovnako dobrý ako prvý diel, mne osobne sa pozdával o čosi viac, pretože na rozdiel od prvého dielu mi na ňom nevadilo nič. Končí to ako správna hororová depka s otvoreným koncom. Tak kde to vypukne nabudúce? Žeby Paríž? Film v rámci žánru poctivých 70%. ()

Davies182

Klidně to mohlo dopadnout mnohem hůře, takže to nebylo vůbec špatné. Děsivých momentů je tu sice pomálu (nepočítám-li bezchybný začátek), vše ale vynahrazují originální akční scény, ta s vrtulníkem potom patří k jednomu z vrcholů filmu. ()

Mahalik

O 28 týdnů poté se hodně mluvilo. I já chtěl být začleněn do debaty a film se rozhodl zhlédnout. A jak už to tak bývá ,zase jsem z kola venku a zase nevím proč jsou z toho lidé tak na větvi. Zombie horory už zkrátky nemohou nic nového nabídnou (mýlím-li se, to ukáže čas). Ničím nepřekvapí a i takový záběr na louku plnou zmutovaných bastardů běžíc vstříc poslednímu přeživšímu, aby si na něm pošmákli, nemá grády. Ano hudba mě dostala na kolena, ale to ostatní stojí za starou belu. I když se Juan Carlos Fresnadillo snaží seč může, finále je už předem jasné a ten kluk, který si hrál na hrdinu je jediné co mi zůstalo v paměti. Byl totiž hroznější než ti zmutovaní bastardi.... ()

Xmilden

Druhý díl je trošku průser. Zombíků přibylo. Příběh je až debilní. Robert Carlyle nevyužitý a nepasující. Kdyby snímek pokračoval podobně jako zpočátku asi bych si řekl, že sice to vykrádá kde může jedničku, ale zábavné to je. Nicméně, když už poněkolikáté zazní hudební motiv z jedničky. Tak si říkám že to tvůrci s těma nápadama dost odflákli. Helikoptérová scéna se hodí tak leda do Planety Teror. Jednání odstřelovačů a velení jeden velký bordel. Spousta postav z příběhu jen tak zmizí do neznáma. Závěr nepřekvapí. Hrají zde herci, kteří se v příštích letech docela proslaví. Jasné béčko. 50% ()

-bad-mad-wolf-

První pokus v režii Dannyho Boyla rozhodně lepším snímkem nebyl. Logika skřípe v obou filmech stejně (docela mě pobavil tvůrčí přístup ve scéně setkání Dona s jeho ženou - vše je odbyto několika mikrozáběry na mrtvoly v krvi, nejspíše proto, aby nikdo nemusel ukazovat, jak je v superstřežené zóně možné eliminovat několik vojáků jedním na první pohled "zvláštním" mužem; o bezproblémovém a nemonitorovaném přístupu k nakaženému nemluvě) a obsahově jde o identickou postapokalyptickou naháněčku s výbornou atmosférou. Imogen Poots onehdá byla sakra kočka, ale ke čtvrté hvězdě mě nepřemluvila. ()

Phobia

Milé překvapení - od pokračování jsem čekala kvalitativní posun po sestupné křivce, ale on se z toho hned v úvodu vyklubal zajímavý příběh, kterému nechyběl přesah, prostředí Londýna "poté" se moc povedlo, hudba seděla, postavy nebyly vůbec marné, ani po herecké stránce nemám výhrady a konec (závěrečných pár vteřin) mě vyloženě potěšil. Do hranata bych zkopala akorát kameramana - jakákoliv akční či napínavá pasáž byla (s prominutím) dokurvena zběsilým míháním, třesením, pohazováním, případně tmou a ve výsledku tak divák trávil tyto scény marnou snahou o pochopení, kdo je kdo, kde je kdo a co se to, do hajzlu, děje?! Dostat kameru do pracek banda opičích mláďat na speedu, sledovalo by se to líp, plynuleji (pořád jsme u akčních momentů, problém naštěstí neprosáknul celým filmem). Zamrzí taky pár logických kiksů a charaktery mohly být hlubší, nicméně i tak jde o jednoho z nejlepších zástupců zombie subžánru (já vím, to nebyli zombíci, ale vzteklíci), svižnějšího a brutálnějšího proti staršímu sourozenci. Troufám si tvrdit, že několik scén (a možná jich nebude málo) mi z paměti dlouho nevymizí. 77% ()

Hrabka

Hm. Tak tohle mě osobně moc nebavilo. První půlka (kromě úvodní scény) stojí za starou belu a ikdyž se s koncem dostaví napětí a začne se něco dít, stejně to diváka nedokáže příliš nadchnout. Carlyle hraje ale posedlého zabijáka skvěle. 45% ()

juta

Tohle pokračování se mi líbilo o mnohem víc, než první díl. Jsou zde příjemnější herci, lepší děj a nenudil jsem se jak na konci jedničky. Hudba je výborná, ale nemusela se tady opakovat jedna a tatáž pořád dokola. Spoiler! Je ironie, že zrovna ti, co to způsobili jako jediní přežijí :D ()

Fiftis

Konečne nejaký európsky horor, ktorý nekopíruje svoje americké náprotivky. Je síce pravda, že príbeh dosť pripomína Resident Evil, avšak hudba, spracovanie a herecké obsadenie sa podľa môjho názoru podarilo oveľa viac. Je to sympatické béčko s áčkovou kulisou a údernou réžiou. Predovšetkým potom úvodná naháňačka, v ktorej som Robertovi Carlyleovi veril, že naozaj bojuje rýchlosťou o holý život. Celý film je svižný a nekompromisný a i keď má dej skôr video-hernú štruktúru, poteší nenadržiavanie postavám a smrť môže prísť od kamkoľvek. ()

Shakers

Tak som si dal po pár rokoch repete a musím uznať, že to má svoje kvality. Dokonca sa mi to páčilo o chlp viac ako prvý diel. Predovšetkým ma bavil príbeh, ktorý nieje kopírka a prvého dielu a ani neponúka zbytočne a nudné putovanie ako posledné série Walking Dead, ale na miesto toho sa film venoval obnove mesta, kde už je skoro po nákaze. Danny Boyle a ani scenárista Alex Garland sa síce nevrátili k réžii a k scenáru, ale sú tu aspoň ako výkonný producenti a možno aj preto (napriek zopár logický dieram) ma dvojka stále čo ponúknuť - hudba, hororové scény vedia zaujať a dobra atmosféra, či herci (Renner, Byrne, Elba) nechýbajú a záver je príjemná lahôdka. 80% - 4* ()

lamps

Dravá akční nálož s jednoduchoučkým dějovým schématem na bázi teenagerské vyvražďovací videohry, která sice dobře zabaví, ale hororovou podstatu zombie žánru nenaplňuje navzdory ultimátně krvelačným stvůrám ani náhodou. Víceméně nahodilý sled efektních scén bez hmatatelné atmosféry, přesně ten důvod, proč Romero zůstal i po přelomu tisíciletí právoplatným pánem tohoto žánru... 60% ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

25.06.2019

Zatímco scenárista a režisér Danny Boyle (Steve Jobs, Trans) promuje v rozhovorech svůj nejnovější snímek, hudební komedii Yesterday, rozpovídal se teď i o dalších věcech a kromě toho, že se zaslíbil… (více)