Příběh vypráví o Anně a Marii Boleynových, které bojují o přízeň krále Jindřicha VIII. Dívky jsou svým ambiciózním otcem a intrikánským strýcem zapleteny do vysoké hry o moc. Pokud se stane jedna z nich královou milenkou, dostane se rodina Boleynových do přízně samotného krále. Pomocí intrik vmanipulují mladičkou Marii do vztahu se vznětlivým a přelétavým Jindřichem. Panovník se však naivní a oddané milenky brzy nabaží a obrátí svou pozornost k její starší sestře Anně. Ta ho svou inteligencí a šarmem okouzlí natolik, že se kvůli ní nezalekne náboženské reformy a ani založení nové anglikánské církve. Zamilovaná Marie se však nevzdává a mezi sestrami propukne boj o lásku a moc. Anna nakonec zvítězí nejen nad svou sestrou, ale i nad samotnou Kateřinou Aragonskou a stane se královnou Anglie, aniž by v tu chvíli tušila, jak krátká bude její vláda. (TV Nova)

Milano33

Dve uctievané krásky, Natalie Portman a Scarlett Johansson, usilujú všetkými možnými prostriedkami o kráľovu priazeň. Príbeh sestier Anne a Mary Boleyn je veľmi dobre podaný a historicky verne spracovaný. Obdobie tudorovského Anglicka mám veľmi v obľube, jeho jednotlivé aspekty sa v tomto filme podarili krásne zachytiť prostredníctvom honosných hradných priestorov, interiérov, kulís a predovšetkým okázalých kostýmov a ošatenia. Po umeleckej stránke snímok srší prepychom, ktorý kráľovský dvor odnáša. V týchto priestoroch sa tiež odohrávajú mnohé dvorné intrigy i milostné aféry. Byť kráľovou milenkou vtedy neznamenalo nič viac, než prostriedok k dosiahnutiu moci. Celá zápletka je iba zdanlivo romantická, vo skutočnosti sa jedná o boj o moc a vlastne i o prežitie samotné. Príbeh je plný politického pleticharenia, ktoré však mne osobne viac sadlo v seriály The Tudors, ktorý tiež pojednáva o kráľovi Henrichovi VIII, kde okrem osobných ambícií sestier Boleynovych, vstúpila do hry aj cirkev. Ja chápem, že táto dobová dráma mala prevažne zachytiť život Anne a Mary Boleyn, ale rozchod s cirkvou bol dosť odfláknutý a jeho následky nevyzneli ani z polovice tak, ako práve v prípade The Tudors. Inak tento filmový snímok má aj mnohé iné problémy, ale asi za ten najväčší považujem, že asi od druhej polovice strácal moju pozornosť. Drobná rolička Benedicta Cumberbatcha potešila. ()

noby

Ze začátku až příliš pomalý příběh pro dobu typického obchodu s dcerami a syny, po návratu Anny z Francie slušný intrikánský úsek, který ovšem netrvá víc než 15 minut, a nakonec zběsilé prostřihy přes měsíce a roky, šup, šup, sek, švih, a je po všem. Nevím, kdo to má na svědomí, ale zničil celý film. Přesto, že po ostatních stránkách je velmi kvalitní, přesto, že herci ho táhnou výš, zůstává shozen do průměru. A přitom se zdá, že docela zbytečně. ()

dopita

Historické drama podle skutečných událostí. Zvysoka kašlu na to, do jaké míry je film historicky věrný. Důležité je, že děj nemá hluchých míst a i když tempo není z těch nejzběsilejších, je konzistentní a neupadá. Herecký výkony jsou na velmi slušné úrovni. Natalii Portmanovou mám hodně rád, takže velká spokojenost. Scarlett Johanssonovou jsem nikdy nemusel, podle mě je napuchlá a nesympatická, ovšem její herecký kvality jsem nikdy nezpochybňoval – opět hraje velmi dobře. Celkově jsem mírně a hlavně mile překvapenej, čekal jsem to horší. ()

wosho

Mdlé historické drama s pěknou výpravou a se schopným hereckým obsazením. Bohužel scénář je spíše profesionálně odvedenou zakázkou, než něčím víc. A to samé platí o režii. Smutné a nudné. ()

cab

Znamy pribeh sester Boleynovych a preletaveho krale v nejnovejsi verzi. Film má spad, ale v konecnem vysledku se jedna o klasicke prevypraveni s dobrymi herci a peknou vypravou. Nic vic, nic min. Nekdy je takovy pocin dostacujici, nekdy zklame. (Natalie Portman) je uchvatna a o pid lepsi nez ostatni. 75% ()

eccola

Chápu, že umělci používají uměleckou licenci, která jim dovolí "upravit" historické skutečnosti do pro film zajímavějších příběhů, ale tohle na mne bylo trochu moc...podle historiků si sestry neměly co vzájemně vyčítat, tady to bohužel vyjde jako boj cudnosti a zkaženosti. Dojem na mne neudělaly ani herecké výkony, otázka je, nakolk jim to umožňoval scénář. Tenhle film mi vážně nesedl. ()

kolemjdouc

doporučuji ale nebrat vážně.jen jako vyplnění dne kdy je deštivo a pošmourno.Takže u toho vydržíte sedět.Historickou hodnotu film nemá žádnou.Jen je vypíchnuto jak byl král Jindřich neustále při chuti..Přemrštěně pokorná Mary a přemrštěně odvážná Anna.Ale překvapivě dobrá kamera i exteriéry.Opravdu.U mě dobrý. ()

Paity

Natalie Portman je postupem času snad příšernější a příšernější herečka. Králova přízeň je toho podle mého důkazem. ()

Ještěřák

Na to, že se na CSFD jedná o "snímek s modrou stužkou" (70% - for how long?), jsem mimořádně spokojen. Ovšem žádná vděčná krmě pro optimistické naivky-romantiky! Starou dobrou buranskou Anglii mám jako téma moc rád a THE OTHER BOLEYN GIRL nemá až TAK daleko do kvalit krále celé této líhně, kterým je u mě epické veledílo BRAVEHEART. Herecký ansámbl je zprvu trochu atypický a v kontextu nedávných slavných rolí (E. Bana - MUNICH, S. Johansson - LOST IN TRANSLATION apod.) možná i drobet směšný, ale to přebolí a nakonec zůstane jen lítost, vztek a především jejich mistrovství. Údajnou odfláknutost postav jsem nezaznamenal. EDIT po koukání na seriál TUDORS - sníženo na 3*, kdy TUDORS jsou po všech stránkách lepší, WTZ ;-) ()

jasiska

Film vyzeral celkom dobre a rada priznávam, že ma zabavil, ale pri dôkladnejšom pohľade som si uvedomila, že bol v podstate len dosť povrchný a veľmi urýchlený. Katarína Aragónska bola síce skvelá, ale sestrám Boleynovým a o to viac Henrichovi bolo venované zúfalo málo priestoru. (Obzvlášť vzhľadom na to, aký sa za nimi skrýval herecký potenciál - Natalie Portman!!!) Obyčajne na historickom filme najviac hodnotím výpravu a presnosť faktov, ale v tomto prípade, napriek tomu, že oba aspekty boli v poriadku, nedá mi, aby som snímok ohodnotila viac ako tromi hviezdičkami. ()

DannyBoy80

74%. Taková oddychovka. Portman jednoznačně herecky film táhne a proti ní už klasický bezkrevný výkon Johansson a průměr Bany. Jinak to docela odsýpá, rálie jsou věrohodné. Příběh je docela jednoduchý, ale co z toho více vytřískat. ()

kwoky

Portmanka je prostě dobrá. Zase dokázala zahrát neuvěřitelně. Film jako celek ve mně zanechal silný dojem. Bohužel ten se netýká filmu samotného, ale pouze doby, kterou popisuje. Děj byl vlastně dost podobný Vévodkyni a z té jsem taky nebyl na větvi. Asi mě celá ta šaškárna kolem dědiců trůnu prostě nebere. Obdivuji perfektní dabing královny u soudu. ()

Yarushka

Zajímavé zpracování :) Rozhodně nezmínili vše, ale to jim vyčítat nebudu. Dvůr Jindřicha VIII vystihli dobře, Natalie Portman zahrála perfektně Annu Boleynovou a Scarlet Johansson(i přesto, že je mi ensympatická) ve filmu mě donutila soucítit s ní. Povedené :)) ()

ondrula

Poměrně zdařilý historický snímek o tom, jak dvě pipiny o překot lezou Jindřichu VIII. do postele. Neustálý intriky a vzájemný shazování obou sester mě někdy v půli filmu začalo srát a definitivně mě král nasral, když si vybral za svojí favoritku ošklivou Natalii namísto krásný Scralett Johansson. Jinak drzost Natalie mi byla nepříjemná a její závratná proměna v protřelou mrchu, ke který došlo na francouzským dvoře, byla dost neuvěřitelná. Z filmu je patrná určitá (evropská) nízkorozpočtovost, která je znát obzvlášť v davových scénách či při exteriérových záběrech na Londýn/Westminster/Tower of London. Kromě tří hlavních aktérů ostatní postavy jen tak přicmrndávají a zasmál jsem se, když jsem si všiml v titulcích, že některý z těch šašků na králově dvoře měl být vévoda z Norfolku a jiný zase Thomas Cromwell. ()

Sairina

Opravdu mě na filmu zaujaly jen krásné kostýmy. Samozřejmě chápu, že si Hollywood musí trošku historii příkrášlit ale rozdělení filmu na něžnou a trochu žárlivou první půlku a druhou histerickou a zoufalou, se mi moc nezamlouvalo. Vztah sester mi připadal dost přátelský což na svou dobu a situaci mi připadalo dost nepravděpodobné. A rychlost děje byla téměř rovnající se rychlosti světla, člověk se ani nenadechl a devět měsíců pryč a hned šmik, hlava dolů, moc potěšení pro lid. Celkově si to z dějin vzalo je trochu, v tomhle ohledu se mi o trochu více líbil seriál Tudorovci. ()

Perverz

Jeden se až diví kolik se toho vejde do jednoho filmu. Střih. Dítě. Menší proslov. Střih. Potrat. Střih...... Film drží hlavně herecké obsazení. Portman vs. Johansson v jednom díle? To potěší. Eric Bana jako král který v posteli hledá protějšek pro svůj inseminátorský pokus zplodit syna si nejde pro vagiklín daleko. I přes to, že tohle je jedna z hlavních linií filmu, a skvrny krve v posteli nám protékají jako vodopád, milostné scény se odehrávají v rouše tří vrstev oblečení, pozor, střih, a jedem dál. Film negraduje, drží si konstantní tempo. Emoce, intrikaření, zrada, odpuštění. ()

Milodar

Příběh o nerovnosti mužů a žen, resp. o otroctví žen a jejich redukování na továrnu na děti. Historické události jsou jen v pozadí. Král, navenek velký silák a vládce, postupně odhaluje svou zbabělost a slabost. Vztah mezi sestrami je složitý. Nemám co vytknout. Natalie Portman hraje jako obvykle špatně, přehrává co to jde a všelijak se pitvoří. Scarlett Johansson je o třídu lepší. ()

woodsman

fuj tam by som v zivot nechcel zit u tej slachty smetanky na hrade banda spin Potmanova bola riadna mrcha ale nedivim sa ze tak skoncila a Scarlet paradna krasavica tu este mala dobru formu ()

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)

Holky a tradiční britská romantika

Holky a tradiční britská romantika

13.05.2008

Ellen Page může zapomenout na volné, pohodlné ošacení, které nosila jako těhotná Juno. Brzy si navleče těsný korzet. Vydá se totiž do viktoriánského 19. století a stane se Janou Eyrovou, mladou… (více)

Scarlett přijde o hlavu

Scarlett přijde o hlavu

12.01.2008

Když chcete hezkou mladou herečku, která dobře vypadá v historickém kostýmu, zavoláte Keiru Knightley (viz trailer na její novinku The Duchess)... anebo Scarlett Johansson. Ta se brzy ukáže v… (více)