Příběh vypráví o Anně a Marii Boleynových, které bojují o přízeň krále Jindřicha VIII. Dívky jsou svým ambiciózním otcem a intrikánským strýcem zapleteny do vysoké hry o moc. Pokud se stane jedna z nich královou milenkou, dostane se rodina Boleynových do přízně samotného krále. Pomocí intrik vmanipulují mladičkou Marii do vztahu se vznětlivým a přelétavým Jindřichem. Panovník se však naivní a oddané milenky brzy nabaží a obrátí svou pozornost k její starší sestře Anně. Ta ho svou inteligencí a šarmem okouzlí natolik, že se kvůli ní nezalekne náboženské reformy a ani založení nové anglikánské církve. Zamilovaná Marie se však nevzdává a mezi sestrami propukne boj o lásku a moc. Anna nakonec zvítězí nejen nad svou sestrou, ale i nad samotnou Kateřinou Aragonskou a stane se královnou Anglie, aniž by v tu chvíli tušila, jak krátká bude její vláda. (TV Nova)

blazenka

Film, který se mi líbil svým námětem z historie, ve kterém hráli krásní muži a ženy, fantastická výprava, kostýmy, hudba, uvěřitelné obě hlavní ženské role v podání Natalie a Scarlett. Působivý příběh o jedné epizodě na anglickém dvoře, strhující a nenudící. U mě 80%. ()

Betmän

Film se hodně podobá Goyovým přízrakům, má lepší výpravu, ale je trochu slabší. I tak ale příjemný překvapení aspoň pro mě. Musim říct, že hodnotim nadprůměrně, protože jsem od toho původně nečekal vůbec nic, dokonce ani že to dokoukám. ()

MAJkLSON

4/10 - Bohuzel nuda. Takove rodinne radoby historicke drama. Bohuzel vse se toci okolo toho, kdo s kym spi a nespi a ceka a neceka ci a koho dite. Navic z hercu me vubec nikdo nepresvedcil a na Scarlett "Masrfusu" Johansson se misty nedalo ani divat. ()

Mat21

Nevím, čím je chtíč anglického krále Jindřicha Tudora z historického hlediska natolik pozoruhodný a důležitý, že po televizní inscenaci To druhé Boleynovic děvče (2003) můžeme shlédnout totéž v novějším kabátě, na filmovém plátně uváděné Králově přízni (2008). K postavě Anny, velmi působivě ztělesněné krásnou Natalii Portman, lze říci asi jediné: kdo míří příliš vysoko, také padá z velké výšky. Nebohou Annu stála její ambicióznost hlavu. Velmi dobře natočený snímek s bezchybnou kamerou a znamenitou prací se světlem, podtřený vhodně zvolenými kostými a bezchybnými hereckými výkony, sráží z nejvyšších stupínků samotný scénář kopírující známá historická fakta. Proto, není-li pro Vás pohled na život a intriky anglického dvora v XV. století to nejdůležitější a hledáte-li v každém filmu nějaké poslání, případně dějepis nepatřil mezi Vaše oblíbené předměty ve škole, nechte si raději sexuální choutky a snahu Jindřicha Tudora o zplození dědice trůnu ujít. ║17.1.2009║ ()

Aluminium

Je to obstojný historický veľkofilm, pre mňa s "hviezdnym obsadením". Natalie Portman ako Anna Boleyn naozaj exceluje, ale Eric Bana ako Henrich VIII? Vôbec mi tam nesedel. Tomuto filmu nemám v podstate čo vytknúť. Až na ten prívesok, ktorý nosila Natalie počas filmu (to škaredé, gýčové, veľké B). Rovnaký prívesok mala aj Betty z americkej verzie Škaredá Betty. Kazilo to celý dojem, lebo som si vždy spomenula na ten "úžasný" seriál. ()

ypres.bass

Těšil jsem se na nějaké propracované intriky a ono nakonec jenom "vyspíš se s ním, on tě osemení a my budeme mít moc!". Fakt zklamání ()

Saur.us

Uhlazené a umyté drama ze středověké Anglie, osazené třemi velkými hvězdami a inspirací z velkých chvil anglického království. Snímek ale zbytečně nerozebírá politicko-religionistické problémy té doby, stará se hlavně o královské lože. Kdo jím prošel, s jakým vlivem a s jakým úspěchem. Vizuálně připomínající prozářené exteriéry Joea Wrighta mě do středověku také příliš neseděli. A vůbec celé to naivně-romantické ladění také ne (zvlášť v první polovině, zbytek se jaksepatří zatmavil). ()

Bozvav

Velmi dobře obsazená, bohužel velmi povrchní interpretace anglických dějin za vlády Jindřicha VIII. Spíše než historický film se jednalo o romantický příběh s dramatickou zápletkou. Skvělá výprava, slušné herecké výkony, příjemná hudba. Jako jednohubka dobré. Nádherná Scarlett Johansson. Za mne 55%. ()

tyna97

Výborně natočené historické drama, skvělé obsazení. Škoda jen těch historických chybiček a toho, že historie se tu promítla tak nějak ledabyle. ()

Deleatur

Plusy: Vztahy, kostýmy a obsazení ženských rolí. Portmanová výborná v téměř záporné roli, Johanssonová věrohodně nenápadná. Výrazné i Scott Thomasová a Torrentová. Mínusy: Scénář vsadil na Jindřichův chtíč, takže byly zbytečné poznámky o vzdělanosti sester Boleynových. K Annině vlivu na vznik anglikánské církve se film ani nedostal. Bana byl navíc dost matný. Hodnocení: 58%. ()

Marsello

Ach, Boleynovci a Tudorovci. Skvelá Natalie, to musím uznať. Vždy som sa zaujímal rod Tudorovcov a som rád, že niečo takéto vzniká. I keď v konečnom dôsledku je to nezaujímavé a nudné. ()

Galahad

Hned na začátku filmu mě čekalo překvapení, protože jsem žil v domění, že Annu Boleynovou bude hrát Scarlett Johansson, ale ona by měla hrát v připravovaném filmu Mary Queen of Scots popravenou skotskou královnu takže by na ní asi bylo moc přijít dvakrát do roka o hlavu :-) Natalie Portman v roli Anny podala sice velice slušný výkon, ale když už tu byl v ostatních recenzích několikrát zmíněný seriál Tudorovci, tak bych si dovolil tvrdit, že Natalie Dormer byla v roli Anne přesvědčivější, i když ani ne tak herectvím jako spíš typově. Jak už zde bylo zmíněno filmu by slušela delší stopáž, já osobně bych hodnotil první část filmu za **** druhá část už byla slabší a hlavně odfláknutější a ta scéna s dopisem při popravě Anny to už byla typická holywoodská břečka.. ()

Endlessly

Veľa histórie, politiky čakať netreba, nazvala by som to skor romantickou drámou dvoch sestier, ale uspokojivou. Úprimne na tie dve slečny by som sa pozerala aj keby šlo o telenovelu, jedna lepšia ako druhá. Natalie žiarila viac, ale to možno súviselo s charakterom postáv. Eric Bana slušný kráľ ale potom čo som z Tudorovcov zvyknutá na trochu hmm vášnivejšieho Henricha v podaní Jonathana Rhysa Meyersa ostal u mňa trochu v jeho tieni. Čo dodať kostýmy pekné, herci talentovaní, príbeh všetci poznáme tak trochu romantiky intríg a žiarlivosti s takýmto hereckým obsadením poteší. ()

Gedes

Trošku zvrácené :o). Je to nepodstatné, ale kdo že je vlastně hezčí Portman nebo Johansson? Já mám jasnou favoritku Eric Bana :-). Ne, ten film neni nic extra až na to celkem zajímavé herecké obsazení... Jinak je to celkem o ničem. Popisuje jak to asi v té době tak zhruba vypadalo, jaké intriky se dělaly, jaký business byly svatby... co to je velezrada apod. ()

Mikyska

* za hudbu, * za obsazení.... trošku mi to připomíná Bathory.... pan režisér chce vyvrátit historické události, ale tentokrát proti hrdince...zatím jsem nikde neviděla psané, že se Anne vdala ještě před tím než byla s Jindřichem,atd... hodně mě tento film zklamal! ()

hazaba

Takový normální (kvazi)romantický film zasazený do historické doby, u kterého si člověk odpočine. Co mi vadilo, byla kamera, která se vyžívala ve snímání herců zpoza různých předmětů, ať již se jednalo o závěsy, okna, dveře a jiné konstrukce. Stále mě napadala otázka PROČ? na zajímavosti to nepřidá a akorát to ruší. Výborné byly výkony obou ženských postav, ale také jejich matky, Eric Bana jako Henry se sice snažil, ale popravdě nic moc. I ostatní mužské postavy byly nijaké. ()

Wargoo

Ako to už býva zvykom, keď sa na niečo veľmi tešíte, a máte veľké očakávania, väčšinou sa sklamete. A ak čakáte niečo zlé, niečo, načo sa nejak obzvlášť netešíte je takmer isté, že budete nadšený. To je môj prípad s filmom The Other Boleyn Girl. Na tento film ma do kina naviedla moja priateľka, a nebyť jej, asi by som si toto nikdy nepozrel. Historické romantické drámy moc nemusím a tak aj nad týmto filmom som sa nejak nepozastavoval. ALE !!! , zrazu sedím v kine, hľadím na tento film a pristihujem sa ako nedýcham a mám ústa údivom dokorán. Meno režiséra Justina Chadwicka mi pred filmom nič nehovorilo. Ale po tomto kúsku si ho asi zapamätám na hooodne dlho. Najviac ma na filme nadchli 3 veci: prekvapivo dobre hrajúci Eric Bana, kostými a celková atmosféra filmu. Dej, scenár a zápletky boli ukuté priam majstrovsky, ozaj som chvíľami nedýchal čakajúc, ako scéna dopadne. A poviem vám, akokoľvek som myslel že to dopadne, nikdy som sa netrafil. A v tom je 5***** filmu, že som len ťažko hádal, čo nám poskytne záver filmu. A bol som dosť prekvapený. Musím sa ale zmieniť aj o vynikajúcich kostýmoch, ktoré boli vo filme použité. Zvlášť kráľove - rifle sú asi viac pohodlné, ale tie jeho kostými ma dostali. Celkovo - Scarlett-Portman-Bana podali skvelé herecké výkony, napätie a vysoká atmosféra boli priam dokonalé. 84, 443 % a pocit, že nieje všetko zlato čo sa bliští, a aj niečo ako šuter sa po poriadnom prezretí môže premeniť na drahý kov. ()

strikeman

Myslím, že tento snímek osloví zejména ženy (jako velmi oslovil i mou drahou polovičku)... Ale musím říct, že i já - z pohledu muže - jsem si přišel na své:-)) ()

PDcz

4**** body Opět jeden film pro Jíťu. Když se mi ji podaří ukecat, bude tu i krátký komentář :-D (Já to viděl jedním okem a jedním uchem, víme? ;-) ) [X] Minus 1* bod Dobrý , směje se, bude kometář :-) "Moc hezký popis intrik a kariérismu v rodině. Příjemně vyprávěná historie z jiného pohledu. Děj napínavý, postavy věrohodné, kupodivu neměli na rukou hodinky ani tam nebyla žádná asfaltová cesta. Asi to bude tím, že to natáčeli UK o jejich historii a ne USA. Herečky fak super, obě hlavní hérečky pohodička, hezký hadříky. Jako dobrý to bylo. Dala bych si další :-) Točte takový filmy a ne stupidy." A za co vlastně odebíráme bod? Chtělo by to pokračování, více příběhů o více postavách. [X] Manželek měl hodně, byla by to krásná trilogie o pěti dílech. ;-) ()

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

Nového Spider-Mana si zahraje... Garfield?

03.07.2010

Žádný strach, nebude to ten, který nesnáší pavouky a pondělky, tudíž nevznikne bizarní komiksový crossover. Ale jak to vlastně bylo? Kandidátů byly davy. Od Josepha Gordona-Levitta (protože hrál v… (více)

Holky a tradiční britská romantika

Holky a tradiční britská romantika

13.05.2008

Ellen Page může zapomenout na volné, pohodlné ošacení, které nosila jako těhotná Juno. Brzy si navleče těsný korzet. Vydá se totiž do viktoriánského 19. století a stane se Janou Eyrovou, mladou… (více)

Scarlett přijde o hlavu

Scarlett přijde o hlavu

12.01.2008

Když chcete hezkou mladou herečku, která dobře vypadá v historickém kostýmu, zavoláte Keiru Knightley (viz trailer na její novinku The Duchess)... anebo Scarlett Johansson. Ta se brzy ukáže v… (více)