Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

liskam

Nezbývá, než hodnotit 5 slunci! Proč tak činím, tak k tomu se dostanu později. Napřed začnu tím, co mě na filmu štvalo... v první řadě, (a to nejen u tohohle filmu) to bylo 3D zpracování, (v závislosti na tom) byl mizerný také střih, hlavně v akčních scénách. Nevím jestli je to mnou, a nebo s tím má problém více diváků, ale já to prostě nestíhám (a není to tím, že bych se nějak zaměřoval na titulky). Každopádně to člověku, který není zvyklý na 3D může pěkně zkazit film... A teď k tomu pozitivnímu. Celkově asi nejlépe zpracovaný Superman! Díky "potížím" v přítomnosti, fungovaly návraty do minulosti parádně, hodně dobře hrané vedlejší role! A HLAVNĚ, uvěřitelný příběh, souboje a hlavní záporák. Takže za mě 90%. ........ Všeobecně: Tenhle film má strašnou nevýhodu, jde totiž o supermana, a toho (a jeho legendu), zná v podstatě každý, takže kritiku na něj dokáže házet v podstatě kdokoli a v jakémkoli množství. Snyder navíc, během jednoho filmu popsal supermanovu minulost a také přítomnost, kde se musí postavit svému prvnímu opravdovému nepříteli, a také předstoupit před lidskou rasu ve své pravé podobě. A to je hodně veliký oříšek. Takže se do "této" verze může pustit a rozcupovat ji, opravdu jakýkoli inteligentní člověk a nebo hovado. JÁ TUTO VERZI S CHUTÍ PŘIJÍMÁM A VÍM, ŽE DO KINA PŮJDU JEŠTĚ JEDNOU! ALE POUZE VE  2D. ()

mzss1

Shlédnuto v kině. ze začátku připomínám, že filmy o Supermanovi mě nikdy nějak zvlášt nenadchly. Ale když vyšel trailer na tento snímek, řekl jsem si, že toto bude něco jiného a něco lepšího. Podílel se na tom i Nolan, vše v traileru mi přišlo velkolpé, prostě klasický fantasy - velký blockbuster. Rozhodně je to pro mě lepší, velkolepější, poutavější, chytlavější, příběhově lepší než Nolanova trilogie o Batmanovi. Nechci tím nic naznačovat, že by se mi Nolanova trilogie o Batmanovi nelíbila, všechny 3 díly byly výborně natočeny a spracovány. Hodnocení Batmanů ode mě schytalo: Batman začíná (85%-4*) ; Temný rytíř (75%-4*) a Temný rytíř povstal (90%-5*), takže vydařená trilogie i z mého hlediska. No a nyní k tomuto snímku. Charakteristika v kostce. Je to vážně pojatý fantasy s přímičarým a jednoduše fungujícím dějem, mírně temnou atmosférou, pěkným prostředím, dosti nápadů a perfektně zvolené herecké obsazení a k tomu na závěr jako zlatý hřeb - výborná Zimmerova hudba, která si troufám říci je o něco lepší než v Nolanový trilogii o Batmanovi. Takže trošičku podrobněji to rozepíšu. Úvod filmu mě dostal, nebot se jedná o jeden z nejlepších úvodů z hlediska podobných fantasy filmů. Takže úvod, kde se podíváme do světa Krypton, který je ve stavu totální zkázy na pokraji konce tohoto světa. Takže neštěstní, ale mocní rodiče svého malého synka Clarka pošlou speciálním přístrojem do světa lidí (do našeho světa). Atd, víc prozrazovat k úvodu nebudu. Takže padne i dojemná chvíle na začátku, akce slušná - vše šlape jak hodinky. Ihned po skončení úvodu je Clark dospělý a hned zde máme akci, kdy Clark zachrání díky svým schopnostem dost lidí. No apak se to kolikrát střídá do flashbacků což mi vůbec nevadí - dobře se v tom orientuju. Příběh se odvíjí výborně, je jednoduchý, přímočarý a to jsem za to moc a moc rád. Třeba Batmani - prostě nevím, ale nevadilo mi, že tam akce bylo podstatně méně než tady v Supermanovi nebo v Marvelovkách Avengers, Iron Man atd, ale tam byl problém těžký příběh, který jsem místy moc dobře nepochopil, ale netrestal jsem to moc, furt mě Batmani baví, ale tohle bylo jednoduché a taj to má být. Takže celá tahle linie flashbacků mě bavila, zajímavé scény, kdy jako malý kluk Clark zachrání při různých nehodách lidi. Když se dostane na vesmírnou lod s Kryptonu a tam se doví kdo vlastně je - tak v té scéně se naučí létat - výborná a po vizuální stránce velmi vydařená scéna spojená se skvělou hudbou. No a pak už se film ubírá velmi akčně. Z kryptonu na zemi dorazí lidi s podobnýma schopnostma jako Clark, ale záporní jsou. :-) Takže má Clark co dělat. No a jsem překvapen v mnoha ohledech co se pak událo. Akce byla perfkektně natočena, byla velmi přehledná a byla neskutečně dlouhá. Nedokážu s přesností určit jak byla zhruba dlouhá - to zjistím až budu vlasnit DVD, které si stopro koupím, protože tenhle film za to stojí. :-) Nechci se nějak uchlácholovávat, ale mě tyhle fantasy poslední dobou baví. Marvelky Iron Man, Avengers, Thor, Captain America - to jsou srdcovky pro mě. Nebo nové sci-fi s Tomem Cruisem Nevědomí - to bylo také perfektní dílo v blízké budoucnosti plné všelijakých nápadů. No a abych nezapomněl pokračovat k tomuto filmu. :-) Takže akce byla hodně dlouhá, auta létaly vzduchem, prostě podobně jako u finální bitvy v Avengers - jenže zde to bylo monimálně desetkrát tak velkolepější. No a reálnost ? Já zastávám názor, že u těhle fantasy nemá cenu vůbec řešit reálnost. Respektive bojové a akční kousky od superhrdinů aby byly nereálné ? To by nešlo, vždyt jsou to superhridnové tak musí být superhvězdné scény ne ? :-) Takže jak mám dál film popsat ? Příběhově je to někdy dojemné, scénář výborný. Herecké obsazení je na tom velmi dobře. Hlavní hrdina - Superman Henry Cavil mě chytnul, neměl jsem s ním problém, hrál uvěřitelně, třeba ve filmu S ledovým klidem mě moc nebavil. Amy Adams na svůj věk vypadá skvěle, herecky to zvládla na výbornou. Russell Crowe mě nějak začíná bavit - zde se mu to povedlo a byla to podle mého názoru nejlepší postava z tohoto filmu. Kevin Costner mě také ale chytnul, měl menší roli, ale zabavil. Ostatní byly bez problému, i hlavní záporák byl přesvědčivý. Nebo menší role Fishburna potěšila. Tak a co dál popisovat ? jetě třeba, že krom dojemného začátku ude byly i lehce nostalgicky dojemně sladěné chvíle či momenty, třeba scény nevlastních Clarkových rodičů, např. Jeho nevlastní otec, takže jsem spokojen jak to bylo hezky zahrané. Takže ke konci asi poslední čtyřicetiminutovka, možná trochu delší to bylo, jak už jsem zminoval, nedokáži to přesně určit - tak tahle překačnělá část mě bavila až až. No a hudba od Hanse Zimmera prostě fantastická. Ještě lepší než jeho Batmanovská hudba - tam měl dobrý motivy hlavně ten základní. Jenže tam byl problém, že v Batmanech měl těch zapamatovatelných hudebních momentů v podstatě méně než zde. Zde se neustále opakoval výbornýnhudební motiv, který byl spracován do několika variací. Takže perfektní hudba a už se těším až ji budu opakovaně poslouchat i jako samostatný poslech hudby. No takže jsem nanejvýš spokojen, dopadlo to lépe než jsem čekal. Tušil jsem pecku, ale ne takovou. Zde bylo vše pojato vážněji než třeba v Iron Manech nebo v Avengers. I romantika zde moc nebyla, ale jako trochu jo, náznak mezi Cavilem a Adams nakonci - polibek, nic víc, žádný sladký a připitomněký slovíčka. :-) Ani žádná hvězdná příšera co tu řádí, vše hezky a dospělácky sladěno. Veškeré neakční scény mě zde bavily, ani jedna nenudila. Takže už to nebudu nějak dál omývat. Ještě k záporům. Jedniné co mi zde trošičku vadilo bylo to, že zde mohly být větší dramatické chvíle. Nebo trošičku ubrat latku překačnělosti, ikdyž to asi není zápor, byla to pořádná akce tak co. Jsou to ale detaily. Už se moc těším na dvojku! Celkově hodnotím na skvělých a rozhodně zasloužených 98% = ***** () (méně) (více)

kingik

Z anticomicsových stránek pana Nolana na velké plátno pana Snydera a pak někam fuč. Hned na úvod je nutno zdůraznit, že tvůrčí námět se pokusil o zajímavou demýtizaci nejstarší comicsové postavy, ale tento pohled postrádá "duši". Film mě nedostal. Příběh byl místy dětinský, sice poměrně přehledný, ale moc triviální. Celkový prožitek z filmu nebyl nijak ohromující. Ačkoliv akce bylo nejméně na dva akční filmy. Ale i té, přes proměnlivou kvalitu CGI, chyběl nějaký monumentální vrchol. Film po rozvláčném úvodu s převratem na Kryptonu postupně prošel zajímavými flashbackovými fázemi, některé scény kolikrát na sebe ani nenavazovaly, Michael Shannon jako generál Zod selhal v osobitosti padoucha a byl démonický jen pár minut před koncem, než divně skapal, Amy Adams jako Lois Laneová až téměř asexuální a nijak zvláště sympatická, Russell Crowe v roli zavražděného otce působil až komicky s tím, jak se v průběhu filmu několikrát zjevoval a zase mizel ze scény a vycházející hvězda Henry Cavill jako Superman se tvářil tak nějak na jedno brdo. Na nějakou retro přehlídku v níž by figuroval padouch Lex Luthor, osobitější pohled do redakce Daily Planet, chytlavý hudební motiv mistra Williamse, můžete rovnou zapomenout a dokonce i Supermanovy pověstné červené spodky vzaly za své a zůstala precizní chladnost ocele, kterou si film nese nikoliv náhodou ve svém názvu. Nejvíc mně vadilo upozadění Supermana v akci, kdy sice ve druhé fázi filmu je všechno rozmetáno a budovy padají k zemi jako sirky, ale hlavní hrdina nebyl do akčního megalomanského mumraje ideálně zakomponovaný. Jasně, létal vzduchem, postaveným pérem rozrážel vzduch (to už kecám) a pak opíchal Lois v redakci na stole (to nakonec vystřihli), ale všechno to tak nějak málo vtáhlo do děje. Nejvíce bodů tedy nasbíral vysoký výskyt akce, kdy se prakticky od počátku pořád něco děje. Dialogy žádná sláva, práce s herci jen průměr, Supermanovy pochyby, jestli ho přijmou lidé takového, jaký je, se ukázaly pro svoji nedotaženost jako liché, absence výrazných motivací a děj tedy byl asi nejblbější, jaký jsem za poslední dobu v comicsových filmech viděl. Opět se mně potvrdilo, že Zack Snyder je skvělý vizionář, a o dost horší vypravěč, ačkoliv z toho "úchvatného" scénáře opravdu nešlo nic lepšího udělat, a co taky od invencí neobdařeného Goyera čekat, že. To jejich mnohými zavrhovaní předchůdci Bryan Singer s Brandonem Routhem dokázali velmi lehce vyloudit emoce, a jejich filmu si vážím víc, než téhle poněkud bezduché atrakce v přepáleně megalomanském pojetí ze které po více jak dvou hodinách v kině trpěl zrak i sluch. A příště chci ty spodky! Jinak do toho nejdu. Na jedno jediné zhlédnutí se všechno ve filmu nedalo dostatečně pobrat, bylo toho jednu chvíli moc a jednu chvíli zase málo, a přesto se do další projekce překotně nehrnu. Mé hodnocení: 60% ()

Aknah

Musim ocenit, že film byl naprosto jinak natočen než všechny předchozí a jako ženská upozornit na to,že hezčího Supermana jsme tu ještě neměli... - ne že by to bylo důležitý že :D ale zpátky k filmu... naprosto jiná myšlenka, návrat k původu a celému příběhu Kryptonu je podle mě osvěžující a ne vidět Clarka Kenta už od začátku v novinách s brýlemi a zaláskovaný do Lois jako puberťák... a běhat po silnici a rozervat si košili až ke slavnému S. Ne, tohle byla jiná palba...fakt super, ačkoli na mě dlouhé a bohužel mě časem přestanou bavit veškeré výbuchy, kotouly a daleké skoky, za to ovšem nemůže film. Tudíž já za sebe 5 hvězd dát nemůžu, ale jinak velmi slušná podívaná, která opravdu dospěla. ()

InJo

K dokonalosti tomu schází nějaká skutečně ikonická scéna či moment. Jinak ale nesmírně velkolepé (akční scény jsou vskutku "superhrdinské", minimálně v tomhle ohledu Snyder trumfuje většinu konkurence) a dějově i atmosféricky nabušené od první do poslední minuty. Už úvod na Kryptonu pošle vaši čelist skoro až na zem a sám o sobě dramaticky i emocionálně výtečně funguje. Cavill byl skvělá volba, Costner s Crowem jsou ideální mentorští fotříci a Michael Shannon správně drsný a hlavně smysluplně motivovaný záporák. Někomu to naprosto vážné a osudové pojetí plné (dle mého snesitelných) patetických projevů a povrchního filozofování nesedne (nadhled má film minimální), já se však bavil výborně. 75 % ()

Legas

Tímto filmem se mi americká blocskbusterová kinematografie posunula do nové dimenze, se kterou jsem ztratil spojení. Jak po sobě nesmrtelní a nezranitelní začnou házet lokomotivy, přestává všechna legrace. Původní jednu hvězdu, kterou jsem Muži z oceli udělil z prosté naštvanosti, obohacuji po opětovném shlédnutí o další dvě. Stále mám raději starého Supermana s nadsázkou a humorem a stále nechápu hranice zranitelnosti hlavních postav nového ocelového spektáklu, ale našel jsem si ve filmu pár pěkných okamžiků. Ale spíš bych se vrátil k výčtu záporů. Nelíbí se mi vymodelování nadlidské rasy obyvatelů planety Krypton. Kryptoňané jsou sice technicky vyspělejší, ale perou se jak fotbaloví fanoušci v hospodě. Vadí mi i stavba příběhu, kdy malý a dospívající Kal-El několikrát prozradí svoje schopnosti, ale když má zachránit krk svému otci, tak to neudělá. Tahle scéna mně vyloženě pije krev. Superman zde reprezentuje chlápka, co léta v sobě tlumil vztek, který v závěru filmu náležitě vypustí. A až opuletně moc. Závěr filmu kazí mírutvorné poselství Kal-Ela a staví celý film na hlavu. Škoda. ()

Webb

Tak tohle odmítám, chtěl jsem z kina odejít ale řekl jsem si, že ty přísedící diváky nebudu rušit. Je to z části parodie na supermana. Hloupý, povrchní film, na kterém je nejhorší ten splácaný scénář. ()

Sobis87

Henry Cavill jako Superman funguje skvěle, Michael Shannon jako generál Zod, který díkybohu není jen jednorozměrným záporákem, je geniální volbou, Russell Crowe budí respekt a podtrhuje auru masivní celebrity, která by si zasloužila víc silných a respektuhodných rolí, Fishburne, Adams a Lane jsou více než ok, ale zatraceně! Kevin Costner se svou mentorskou rolí i na malé ploše kraluje celému filmu a v několika vteřinách s jedním výrazem a gestem (scéna s tornádem...) strká do kapsy všechny ty super efekty a bombastické akční scény, které však v poslední čtvrtině degradují jinak zajímavě rozehraný (a hlavně ne zcela chronologicky vyprávěný a tím pádem i pěkně osvěžující) příběh plný fajn motivů na blockbusterovou audiovizuální masturbaci. Nikdy bych nečekal, že to o komiksovém filmu řeknu, ale té akce je ke konci tolik, až je to vyčerpávající a působivá a civilnější první polovina kvůli tomu krapet vyvanula...každopádně palec nahoru pro Snydera, že se mu podařilo takové megalomanské monstrum ukočírovat - technicky precizní, zpočátku velmi ambiciózní a nadějné, co se týče ozvláštnění konceptu klasického superhrdiny, bohužel ke konci se ambice vytrácejí v mohutných explozích... P.S.: Hans Zimmer se soundtrackem ruluje! ()

IQ Tiqe

Něvěděl jsem, do čeho jdu a mile mě překvapilo, že nejde o předělávku, ale o prewuel, za to velké plus, to mě bavilo! Jinak je to plné pokrouceného asfaltu, zničených budou, megavýbuchů a megasoubojů, které ale nejsou tak efektní jako třeba v podání Michaela Baye. Je jich mraky, ale nezapůsobí. A děj je absolutně přímočarý, dvě silné strany si to rozdávají a jen čekám, až ta správná nějak vyhraje; chybí špetka napětí, nějaký zlom. Takže za mě je největší přínos filmu, že jse viděl, jak se Superman stal Supermanem. Určitě příběhu pomáhají i menší role Crowa a Costnera, neznámí herci by asi nedokázali náležitě prodat sdělení svých postav. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 8 | humor 1 | akce 9 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Sonnery

Mně to sedlo. Čekal jsem teplouše v elásťákách - dostal jsem ho. Čekal jsem bohatý akční scény - dostal jsem je. Naopak jsem nečekal oskarový scénář, ani hlubokou pointu. Prostě jsem se bavil, zapomněl na všechno, co mě sere a přes dvě hodiny jsem čuměl na chlapa, co svou supertajnou identitu prohnaně maskuje brejlema. Zorro. ()

HoneyBunny

Zack Snyder si řekl, že toho do nás napere, co se dá, a splnil to na sto procent. Boje ve stylu já po tobě hodím lokomotivou, ty po mě orbitální družicí, cestování z jednoho konce světa na druhý, rodinná dramata, šikanování za to, že je malý Clark jiný než ostatní děti, Louis Laneová ohánějící se kosmickou pistolí, padající mrakodrapy... Na jeden letní blockbuster je toho opravdu hodně. Oceňuji, že nový Superman má úplně jiný styl vyprávění a atmosféru než marvelácké komiksárny. Je o něco vážnější, možná naivnější, patriotičtější (Superman je přece nejameričtější komiksový hrdina - promiň, Kapitáne Ameriko), ale o nic méně zábavný. Henry Cavill nejenže vypadá jako Clark/Superman naprosto úchvatně, ale je to i sympaťák, který umí něco odehrát (jakékoli kecy o tom, že hraje asi tak dobře jako model spodního prádla, beru jako projev závisti nad jeho namakanou muskulaturou a úsměvem, při kterém fanynkám samy padají kalhotky). Russell Crowe jako jeho kryptonský otec je možná nejsvětlejším bodem filmu - obecně si hodně cením toho, jakou práci si tvůrci dali s převyprávěním událostí na Kryptonu. Mám vlastně jen dvě výtky - první se týká tempa vyprávění. První hodina je moc povídací a z druhé mám pocit, že se pořád bojuje, něco vybuchuje a všechno je hrozně akční a dramatické, že si člověk nestačí vydechnout. Z toho pramení moje druhá výtka - nestačíme více poznat hlavní postavy. Co víme o Louis? O Perrym? A vlastně i o samotném Clarkovi? Doufám, že dvojka tyhle chyby napraví. ()

Jordan

superman je zrejme raz a navždy prekliaty a odsúdený nemať dobrý film. snyder urobil povrchnú ťažkopádnu skomoleninu bez humoru a nápadu, je to pridlhé a prinudné sledovanie epileptického šialenstva, ktoré čím ďalej tým viac nebaví a už iba nudí a človek vyjde z kina nahluchlý, oslepený a vynervovaný - a bez emócie, bez katarzie, bez nejakého záchytného bodu, na ktorom by mohol stavať empatiu voči tomuto zbytočnému filmu. slabé necelé 2 za pomerne vydarený áčkový casting a pár scénografických vychytávok. ()

Sinecod

Taky si propůjčím slova Chandlera: " Já se i s krabicí mléka znám delší dobu." Hm, no, pěkné obrázky. Ten film sem viděla včera a pořádně si nevzpomínám o čem byl. Vím, že tam byl supermuž s hranatým obličejem, nějaká holka která vstupovala do vojenských akcí naprosto bezdůvodně a taky nějaký ničení veřejného majetku. Blockbustery mám ráda, s tímhle mám ale monumentální problém. Hezký obrázky mi nestačí, nejsem na výstavě. ()

Tsuki

Upřímně nechápu to poměrně vysoké hodnocení. Film mě naprosto zklamal a trvám na tom, že starší Superman z roku 1978 dělá tomuto superhrdinovi daleko větší čest než tohle. Tuctové, tuctové, tuctové! Úplně to z toho čiší a divím se, že to většina lidí nevidí. Asi 60~70% filmu tvoří megalomanské akční bitky, které na začátku nedávají pořádný smysl a na konci jsou plné různých klišé a šíleného množství rozmlácených mrakodrapů v New Yorku. Je tohle všechno pro dobrý film zapotřebí? Oproti tomu - scény, které byly aspoň trochu zajímavé a měly náznak nějaké hloubky, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. A charaktery postav?? Tak prvoplánové, až byly všechny do jedné nudné! Superman alias Clark Kent jako namakaná gorila, která hledá smysl svého života a zvažuje, zda se zastat pozemšťanů oproti kryptoňanům; Lois Lanová jako přehnaně drsná reportérka, která až nesmyslně riskuje a ve skutečnosti postrádá jakýkoliv šarm; otec Supermana jako moudrý člověk, který si vždycky ví rady; a nakonec generál Zod jako ultimátní záporák, co se bude donekonečna se Supermanem bít.... Všechno šablona jak kráva a bez zvláštních charakterových rysů (neviním herce, ale blbě napsaný scénář). Nemluvě o všech těch nesmyslech, co se tam objevily. Jak je vůbec možné, že se Clark Kent stane tím "no name" novinářem v Daily Planet až na konci? Ve chvíli, kdy jeho obličej zná celý svět, protože je všechny "zachránil" před zničením planety?? Po tom všem si do redakce nakráčí s brýlema a nikdo ho nepozná? To snad ne... Navíc je celý příběh ochuzený o tu sympatickou dějovou linku, kdy střídá své identity z ňoumovského novináře Clarka Kenta na superhrdinu Supermana. To bylo přece právě to, co na původním příběhu bylo zajímavé, včetně jeho interakce s Lois... Z mého pohledu je to jen neúměrně dlouhá akční kravina, která až moc sází na efektnost soubojů. S původním Supermanem nemá moc společného. Je škoda, že se v poslední době točí až moc superhrdinských filmů jenom takhle pro efekt, aniž by to mělo hlavu a patu. Šokuje mě, že tohle je údajně ještě ten lepší film z celé série DCEU. Pokud to tak je, tak potěš pánbůh... ~(2,2)~ ()

Anderton

Novodobý Ježiš Kristus s pomocou cool americkej armády bojuje proti šmejdu z vesmíru. Sme pripravení na príchod "nového mesiáša"? A budeme ako ľudstvo toho niekedy schopní? Takto očividne prvoplánovo sa na fenomén Supermana nikto ešte nepozeral (kto to nepochopil, pre toho je tu scéna v kostole), čo mu dáva body navyše, lenže....V mojich očiach ho zráža neuveriteľná vážnosť a paradoxne vizuálne stvárnenie, ktoré svojim chladným modro-šedo-čiernym ladením iba kopíruje trend súčasných scifíčok, daný Prometheom a Kosinskeho dielami. Prečo ale práve Supermana pojímať ako čistokrvné sci-fi? No je to úplne opačný smer, akým sa vydal pred pár rokmi Singer a ktorý mu tak svedčal, ale ktorý bol tak zúfalo nemoderný. Snyder je ale hyper cool režisér a vrší toľko akcie, že jeho hlavnou ambíciou nakoniec nebolo natočiť reštart filmovo mŕtveho fenoménu (to samozrejme tiež), ale megafilm pre mladé publikum, aký ešte nevidelo. Všetko sme to už videli v Matrixe, Votrelcovi, Avengers a starých Supermanoch, ale nie tak vizuálne intenzívne. Bohužial iba vizuálne, emócie a logika sa začali pomaly strácať vo víre tornáda, ktoré sa objavilo v prvej polovici filmu. ()

Carol Pifková

Na úvod by som týmto komentárom chcela pozdraviť pičúsa, ktorý sedel v kine predo mnou, šuchotal tam stále s papierom od popcornu a mal prijebané pubertálne poznámky k filmu, na ktoré som fakt zvedavá nebola. Sama sebe sa čudujem, ako som sa dokázala ovládnuť a nekopnúť toho suchého kreténa do hlavy, ale vyzeral, že má asi 13 rokov a keby ho trafím dolámem mu väzy. Dúfam, že si to čítaš ty malý penis, sedela som v rade H, 14. sedadlo. Teší ma a dúfam, že sa stretneme aj na predpremiére Pacific Rim ale tam ti už najebem. No a teraz k filmu. Nikdy som nebola fanúšikom Supermana, sem tam som síce pozrela seriál s tou čiernovlasou Lois a Smallville sem tam ale nikdy som pri tom nevydržala. Film bol zo začiatku riadne sci-fi, ktoré moc nemusím napriek tomu sa mi to celkom páčilo. No a asi mi trošku vadilo to skákanie z minulosti do prítomnosti, chvalabohu, že tam nebola ešte aj budúcnosť. Ale tak nevidím to ako dáky veľký problém. A aj keď nie som človek, ktorý si potrpí na efekty tak boli vážne super ale skôr ma bralo to ako v kine všetko vrieskalo a nie to ako to vyzeralo. Lepšie 4* v kine je to vždy o inom, doma keby to pozerám dám tomu najviac 3. ()

Frajer42

Ale no tak lidi, nebudeme to s tím hodnocením přece přehánět. Tak dobré to nebylo. Neviděl jsem sice tu zmiňovanou skvostnou 4D verzi v kině, u které bohužel nemám ani minimální tušení, který idiot přišel s pojmenováním 4D, ale respektujme to. Neviděl jsem ani 3D verzi a neviděl jsem vlastně tento film ani v žádné dobré kvalitě. Opět jsem viděl pouze to, co se panu kameramanovi vešlo v kině do záběru. Kameraman to nebyl špatný. Vlezlo se mu tam snad vše. Kvalita nebyla úplně okouzlující, ale supermana jsem rozeznal a všechny ostatní, pokud nebylo přítmí, taky. Ten začátek na tom Kriplonu byl naprosto příšerný. Pak se to tedy zlepšilo, ale stejně mě film téměř vůbec nezajímal. Zbytečně se v něm moc kecá. Jsem toho názoru, že kecání by mělo být v takových filmech v minimálním zastoupení, tím spíše když se jedná o adaptaci komixu. 143 minut? To mělo znamenat jako co? Záporák byl totální nesympatický dement. Soundtrack byl taky docela zdechláckej, a to ho dělal frajer. Režisér taky není debil. Pravda, už dokázal stvořit sračku jako Sucker Punch, což se nepovede úplně každému, ale má ve svém životě i několik vydařených kousků. Tento snímeček mi zkrátka naprosto nesedl. Dovolte mi shrnout proč. Nejdříve se kecá. Potom se zase kecá. Příjde zápletka. Začne se znovu kecat. Pak příjde konečně čas na počítačové triky. Veškerá akce se shrne do pár desítek minut, tvůrci zvelebí ameriku a film skončí. Nic proti kecání nemám, ale tady se kecá o takových sračkách. Úplně se děsím toho, že se chystá pokračování. Úplně debilní to nebylo, ale čím víc se o filmu rozepisuji, tím mi příjde debilnější. Začínají mě tyhle filmy docela srát a přitom jsem ještě docela mlád a měl bych na ně stávat fronty. Ony jsou tak strašně stejné až je mi z toho zle. Co se dříve nepodařilo Dolfíkovi se nyní mlčky daří Hollywoodským režisérům. Sorry supermane, ale vyžereš si to i za ostatní. Slabá hvězdička. p.s. Jo, zapomněl jsem dodat, že autor titulků, či člověk který s nimi nějakým způsobem manipuloval je zvolil světle modré s bílými okraji. To vám lidičky povím, byla radost je číst. Zřejmě to byl anarchista. ()

Kothy

Tak nový Superman se opravdu povedl. Zack Snyder to zvládl na výbornou. Ale je tam vidět Nolanova ruka. Na Batmana to ale pochopitelně nemá. Rozhodně nejlepší zpracování Supermana. Henry Cavil svou roli skvěle ztvárnil. Hlavně začátek se mi dost líbil, úchvatné zpracování Kryptonu. V takovém duchu bych ocenil i celý film. Dost mi to připomínalo Avatara. Vizuálně tomu není co vytknout. Rodiče malého Kala pošlou těsně před zánikem Kryptonu na zemi. Clark Kent to tu nemá lehké. Od mala ho vychovává cizí rodina a on se jen snaží zapadnout a nestrhávat na sebe pozornost. Vše se změní příchodem Generála Zoda, který chce Zemi terraformovat na nový Krypton. V tom mu samozřejmě Superman musí zabránit. Fighty jsou opravdu luxusní. I když lehce monotónní, protože mají všichni stejné schopnosti. Russell Crowe jako Kalův otec ukazuje, že ještě nepatří do starého železa. Kevinu Costnerovi a Michael Shannon role Clarkových rodičů taky celkem sedla. Laurence Fishburne hraje drsného šéfa od Loise Lane. Tu ztvárňuje okouzlující Amy Adams. :) Je škoda, že tu na rozdíl od Batmana působí ostatní postavy pouze jako komparz. Aspoň že už nosí slipy pod oblekem. DC získává další bod. Pokračování Batman v Superman se Snyderovi opět povedlo. Ben Affeck jako Batman nezklamal. Taky nelze přehlédnout vynikající Zimmerův soundtrack. ;) "Vím, že chcete vědět, kde si věším svůj pláštík!" :D ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce