Divoký Stomp

Stomp the Yard

Tanec ulice

Muzikál / Drama / Romantický

USA, 2007, 109 min

Klasický černošský film o tancování. Namachrovanej hlavní hrdina, kterej dokáže přesně to co chce. Má úspěch, holku, školu. to co se stane na začátku je vlastně jen škraloupek, ve krerém navíc neni vlastní vinou. prostě průměr, break mi přišel zajimavej(29.7.2008)

Při sledování začátku jsem si myslel, že půjde o další film, kde budou break dance battly. A taky že jsem se nemýlil. Ale tento film se liší od ostatních flmů zaměřených právě na toto téma. Nevyskytujou se zde zádné gangy a ani žádná ghetta. Dalo by se říci, že ghetta a gangy jsou nahrazeny univerzitními kluby, což filmu jedině prospívá. Navíc to není jen o break dancu ale o stepování. To já tedy nemusím ale bylo to dobré a trošku řízle breakem. Dobrá hudba. Nejde samozřejmně o čistý hip hop ( ten já rád ) ale o taneční hudbu ale i tak si nemůžu stěžovat. A samozřejmností je předvídatelný konec. Hodně mně potěšila účast rapperů, kteří dělaji RnB a to konkrétně Ne-Yo a Chris Brown. Dost mně zaujal výkon neokoukaného Columbuse Shorta, kterého jsem ještě nikde neviděl hrát, tak podal velice slušný výkon. Někomu by se možná zdála být unavná stopáž snímku, ale skoro dvě hodiny jsou celkem v pohodě. A právě tím se Stomp the Yard liší od ostatních filmů se stejným tématem, které měli cca 90 minut. Opravdu dobrý film, který si ty 4* zaslouží.(12.1.2008)

Teď už můžu srovnávat se Step Up 2. Narozdíl od Step Up má tenhle film opravdovou duši a není jenom o tanci, ale skutečně se zde odehrává emocionální příběh. Výborný!(18.9.2010)

• Malarkey

Muzika mě v tomhle filmu nebavila, ale nemůžu mu vyčíst, že ty tance nestály za to. I když tohle není můj šálek čaje, rozhodně to zatracovat nechci. Jenom ten film není určen pro mě, jiní se u toho určitě pobaví a černá americká většina asi tuplem, pro koho jinýho by tenhle film také jinak byl. Pro drsňáky, rapáky, a různý kluky z ulice. Takové filmy u nás asi moc šancí nenadělají, nebo já bych to tak chtěl, opak je bohužel pravdou, protože takových lidí se tu objevuje čím dál tím víc, a to ani nemusí být černí, nemusí umět to co umějí v tomto filmu, stačí jenom rovnej kšilt, kopu řetězů a drsný jou čekuj můj skilz yéh! a je naděláno...(5.9.2009)

• Lateef

Celý film je v podstatě jednou velkou přehlídkou breakařského stepu, případně battlu. A na tuto konstrukci je nabalen dvěstěkrát viděný, ohraný a zde navíc dosti nudný příběh natahovaný na téměř neúnosnou délku. Škoda, že tvůrci zabředli takřka pouze v ukázkách stepu a tradiční breakdance, jak ho znají skoro všichni (americká kola, air-tricky, atd) se tu objeví pouze v začátku, kde je ještě umocněn hustou akrobacií. Prvních 7 minut je to super podívaná, rychle střižená, místy zpomalovaná, doplněná o skvělou raperskou hudbu. Zbytek filmu je to opravdu "jen" o tom stepu a je mi jasné, že ten, kdo tomuto stylu (a vůbec breaku) příliš neholduje, nechápe, proč jedna taneční skupina vyřvává, slabikuje a hláskuje své jméno, uráží svého soupeře a syčí u toho jako Nachový Kobry z Globo Gymu. Soundtrack v rámci žánru (rap) slušný. Pro tanečníka s mentalitou breakaře jistě zážitek, jinak těžká nuda s několika světlými momenty. 13 miliónů dolarů(rozpočet)/75 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.5.2007)

• - Zpěvák Chris Brown v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)