Barbar Conan

Neporaziteľný Barbar Conan

Conan the Barbarian

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 110 min

,,BUDE SE JMENOVAT ... CONAN!“....... /// To bylo tenkrát, na počátku Hyborianské éry, éry úpadky i rozkvětu, když na svět přišlo dítě zrozené v bitvě ..... - vždyť víte, prostě ten typ pohádky, ve který je potřeba pronášet chytrý moudra o tajemství oceli, projít si výcvikem meče i zvýšení IQ a přijít o taťku (hovno, nezdrhl jako ten tvůj s jinou ženskou – zabili ho). Béčkově vyvoněná ,,rozprávka“ o Conanovi a jeho zvířeně, ve který chce Pán Stínů pomocí jedný masky vládnout všem a ON je pan spravedlivý s touhou po pomstě, jehož výhodou je, že si to – i proti přesile - udělá sám. Moc nemluví (nebo by neměl) a o to víc bojuje (nebo by měl). Bitevní pole plný mečů, šípů a hnusnejch zjevů – opravdu to nedělali žádní ,,Ajnštajni“. Ale ono se na to dobře kouká, je to zvládnutý i trikově a já prostě od takovýho příběhu nečekám víc než je zdrávo. 3a½, protože kdo říká že nikdy neConanoval, dělá to dodnes! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem příznivec alternativních porodů. U toho na bojišti jsem ještě nebyl. 2.) Zjistím, že je mnohem jednodušší strčit prsty do nosu chlápkovi bez nosu. 3.) Thx za titule ,,xtomas252“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ *(7.11.2011)

Fantasy jako řemen, anebo urážka legendy? Tahle akční slátanina je stejně dvojsečná, jako Conanův čerstvě zkutý meč. Někdy je to celkem fajn, kulervoucí, a má to říz a spád, většinou ale převažují suverénně nejokatější nelogičnosti roku spolu s nepřehlednou, ZBYTEČNOU akcí (šermuje se cca 50 minut čistého času) a umělým Momoou, který Arnoldovi nesahá ani po paty. A přitom mu to ve Hře o trůny tak sedlo! Inu, barbar je pro letošek za kamerou jenom jeden, a je to Khal Drogo. Nezbývá, než se v polovině tohoto "snímku" - výraz "akční koláž" by to asi vystihl lépe - přeladit na veselejší, komediálnější, a takovou tu šílenější notu, a tropit si z Nispela po zbytek stopáže raději legraci. Jinak by to totiž byl čistokrevný odpad!. P.S. Režisér si usmyslel, že když ve filmu vyplácá tisíce flakónků s krví, bude to cool. Není.(18.8.2011)

K abdikaci na svou funkci guvernér barbarství z Rakouska přinucen nebyl, už jen proto, že Nispelův film mohl klidně stát zcela mimo conanovskou mytologii, ale to by zase nemohl použít známou značku k marketingovým účelům a šel by pak nejspíš rovnou na DVD. Jedna nachem zabarvená zběsilá řežba stíhá druhou a já si to tak užíval, že ani nebyl čas přemýšlet nad logikou, či návazností, ale bohužel, s blížícím se finále už všechno skřípe jak dveře od bruntálského úřadu práce, načež při odchodu z kina zjistíte, že vám z nového Conana nezůstalo v hlavě nic. Snad jen syn Vlada Naražeče, bratr Magui a otec Mickeyho Rourkea v podání Stephena Langa, který si svou roli prostřednictvím drobných gest vskutku vychutnával. A představitel cimmérského nevzdělaného plémě? Momoa, co vypadá, že jeho rodiště je Samoa a že jej píchl do čela ovád, odvedl to málo, co bylo potřeba a svými hladkými půlkami sedinky evidentně nedá některým místním mužským uživatelům spát. Až tak, že by mu mezi ně nejraději vnořili svůj… meč.(24.8.2011)

Možno som jediný, no Conan z Jasonom Momoamom sa mi páčil omnoho viac ako starý Conan z Arnoldom. Nebudem to do kosti porovnávať, ale audio-vizualizácia a obľúbenosť hercov bude u mňa vždy viac. Aj napriek takmer dvojhodinovej stopáži mi film prišiel nejaký krátky, ale vôbec sa tomu nedivím keďže som sa vôbec nenudil.(6.11.2011)

Na Conana jsem se fakt tesil a to mizerny hodnoceni mi docela zkazilo naladu, ale film nastesti neni na 50 %, ne ze by to bylo nejaky veledilo, ale ja se bavil. Nastesti se nejedna o remake prvniho dilu, ale mame tu novej a rek bych na fantasy potazmo Conana standardni pribeh, nicmene takovej ten slusnej standard, nic stupidniho. Libilo se mi, ze je tu videt i dospivani Conana a neni to preskoceny jak v prvnim dile, pricemz ohrana hlaska z fantasy filmu "narodil se v zaru bitvy" tu dostava uplne jinej rozmer. Jinak se film ale pri dvouhodinovy stopazi nikde moc nezdrzuje a akce tak vicemene strida akci a neni moc cas na nejaky zbytecny kecani. Nispel je sice srackar a nezmenil to ani tady, takze nektery sceny nemaj takovou stavu a gradaci, jakou mit mohli, ale nic hroznyho. Obzvlast, kdyz je vse krasne brutalni a na dennim poradku je probodavani, usekavani a rozbijeni vsech moznejch casti tela. Krev je sice misty zbytecne digitalni, ale na to srat. Jinak celkove triky jsou povedeny, prachy jsou na filmu znat a nektery ty epictejsi zabery vypadaj fakt pekne, ale obcas precejen nakej trik zazlobi, ale nic hroznyho. Prvni zavaznejsi problem je hudba, "bohuzel" mam jeste v pameti genialni soundtrack prvniho dilu a tohle je jen takovej standardni fantasy doprovod, proste takova obecna hudba, ktera k podobnejm filmum patri, ale nenabizi zadnou vyrazne originalni nebo chytlavou melodii, ktera by dodala nekterejm scenam potrebnou stavu. Co se tyce hercu, vsechny vedlejsi postavy jsou bez problemu, vcetne fotrika Perlmana a hlavniho zaporaka, jedinej problem jsem mel s Momoou. Ne ze by hral nejak spatne, precejen srovnavat jeho vykon s Arnoldovo neni nic na oskarovy urovni, takze v tomhle ohledu to je v pohode. Problem je spis v tom, ze ackoliv to rozhodne neni nejaky vyzle nebo pupkac, stravit par hodin v posilovne navic by mu neuskodilo, misto obrovskyho barbara se svalama az nad hlavu je tu spis prevazne sympatickej sportovec, kterej kolem sebe rad toci mecem. Celkove ale pro Nispela od Cesty bojovnika precejen pokrok k lepsimu a jak jsem uz psal, ja se zkratka bavil, Conan je moje oblibena postava a takovejchhle fantasy je zoufale malo, takze ty 4* flaknu.(9.11.2011)

• - Conan je už druhá "barbarská" úloha Jasona Momou. Prvou bol Khal Drogo zo seriálu Hra o tróny (od r. 2011). (Macejko)

• - Odkaz na kuse látky, ktorú poslal Conan v ústach katapultovaného zlosyna, je napísaný v runovom písme. (Danny88)

• - Rose McGowan (Marique) si svojho času mala zahrať Červenú Sonju, hrdinku z pripravovaného filmu, ktorý sa odohráva v rovnakom svete ako Conanove príbehy. (Macejko)