Barbar Conan

Conan the Barbarian

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 110 min

• TeeAge

|| Scenár: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer, Sean Hood / Based on Conan the Barbarian by Robert E. Howard | Hudba: Tyler Bates | Produkcia: Fredrik Malmberg, Avi Lerner, Boaz Davidson, Joe Gatta, George Furla, John Baldecchi, Les Weldon | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Nu Image Films, Millennium Films, Paradox Entertainment | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržby: 41,118,000 $ || Ďaľší prípad, keĎ je úvod silnejší, než záver. Neprehladnosť a nelogickosť akčných scén je priam iritujúca, svojou tmavosťou pripomína Proyasov Dark City, tam to ale naopak malo svôj oprávnený význam. Postavy sú ešte ako tak charakterovo vykreslené, no scenár ja tak tupý (hlavne v závere), že by sa za to malo zabíjať. Škoda preplýtvaného potenciálu hlavných predstaviteľov.(19.8.2011)

• Shushika

Ten typ filmu, u kterého si můžete vyřizovat emaily, umývat nádobí...(18.12.2011)

• Marigold

Barbar Conan? Nenechte se vysmát. Spíš Barbar Cohen pro čtenářky Cosmopolitanu v třeskutě amatérském provedení režiséra, který by se měl áčkové filmařiny účastnit pouze jako pasivní pozorovatel. Jasná sračka roku - kupte si raději o světelného roky napínavějšího, temnějšího a brutálnějšího Solomona Kanea a ne tyhle závody v lití malinovky na zem.(18.8.2011)

• LIVINGDEAD

Tak hnusný ksicht, jsem už dlouho neviděl. Z toho hlavního hrdiny mi bylo na zvracení. Zlatý Arnold Schwarzenneger. Celkově herecké obsazení bylo vzato z nějakého Obludária. K tomu nudný příběh, ubohé hollywoodské efekty. Prostě katastrofa. Jak někdo napsal na csfd, máte pocit, že se díváte na "bulharský film"! 20% a už tento film nechci nikdy více spatřit!(5.11.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Conanovu reinkarnaci považuji za zbytečnou, zvlášť když tradičním důvodem ke vzniku remaku je touha impotentního tvůrce vydělat mrzký peníz na cizím nápadu. Ano, přistoupil jsem k tomuto snímku s předsudkem, ale přesto musím uznat, že rozsekání kouzel svalovcovým mečem bylo o něco zábavnější, než jsem se obával.(6.7.2012)