Pátek třináctého 6: Jason žije

• Česko Pátek třináctého: Jason žije (více)

Jako dítě si Tommy Jarvis zkoušel jaké to je, když jiní umírají a tak zabil Jasona Voorhese. Stal se tak postrachem okolí jezera Crystal Lake. Jenže nyní, po nějakém čase si Tommy není vůbec jistý zda je Jason opravdu mrtvý. Jediná možnost jak se ujistit, je vykopat jeho tělo a tak se s přítelem jedné noci vydá na hřbitov. Bohužel pro Tommyho, a především jeho přítele, najdou namísto seschlé mrtvoly Jasona v plné síle, který se jako zázrakem vrátil! (Magic Box)

pepo

Táto frančíza ide kvalitatívne úplne mimo mňa, vzdal som to po trojke a povedal som si, že už žiadny ďalší diel nechcem vidieť. Lenže som započul, že tento diel je OK, tak som to riskol. A konečne to stálo stálo za to. To že je to priamočiare by bola urážka všetkých priamočiarych filmov. Toto je totiž ako nejaká videohra. Jason si kráča po lese, stretáva nejaké náhodné postavy a rúbe to hlava-nehlava/ ruka-neruka/noha-nenoha. Do toho nejakých 8 minút nepodstatného a celkom srandovného deja. Nenudil som sa ani sekundu, má to super tempo, vraždy sú nádherne čiernohumorné (smajlík vládne), pán Vorhees je v super forme a disco sex je tak krásne WTF scéna, že ten film musím máť rád. 7/10 ()

Xmilden

Jason is back! To je zcela určitě plus, protože kromě toho že má neskutečný apetit v zabíjení, tak ten chlápek má i charisma. Narozdíl tedy od ostatních postav. Jeho nový osobák je 17. Uctyhodné číslo, které jistě bude brzy překonáno. 6. díl je velice korektní ať už jde o zobrazované násilí (kamera často uhýbá bokem) nebo i o nahaté scény (neexistují). Tentokráte Jason prakticky netrestá nezodpovědnou mládež. Poměrně slušně například zamíchal s paintballovými nadšenci. Tady prostě bez debat neměl soupeře. 60% ()

darkrobyk

,,Viděla jsem dost horrorů s maskou, abych věděla, že cvok nebývá přátelský!" Svatá pravda! Nejlepší je začátek - klasický horror evokujicíc gothické snímky. Hřbitov, mlha, noc, vykopávání rakve, mrtvola plná červů. Oko uprostřed kroutící se havěti se otevře a zlo je zpátky. První oběť zemře opravdu krvavě, ale pak už se jen opakuje podobný scénář. Co taky v sérii s Jasonem čekat, že? Koneckonců, divák určitě usedá k filmu s tím, že chce vidět, kolik a jakým způsobem sprovodí ze světa Jason svých obětí tentokrát. Nečekám žádnou logiku, ale napětí a vynalézavost tvůrců. Jenže vraždy jsou tentokrát tuctová řezničina nepřinášející nic originálního. Snímek ale odsýpá, a tak 3 hvězdy si zaslouží. Škoda, že se režisér bál pustit Jasona mezi drobotinu, alespoň něčím by se tak šestý díl lišil od ostatních... ()

juta

Ucházející pokračování, které není vůbec kýčovité a celkem dobře se na to dá dívat. V hlavní roli můj oblíbenec z Návratu oživlých mrtvol Thom Mathews, který se s rolí popasoval dobře a i když je probuzení Jasona trochu přitažené za vlasy, tak celkově se příběh vyvedl. ()

JohnnyD

S výnimkou Freddy vs Jason jediný áčkový diel ságy s (na svoju dobu) osviežujúcim pop-kultúrnym humorom. Je to krásne doladené do 80s hmlistej neónovo-modrej, Alice Cooper tu má tri piesne vrátane fenomenálnej He's back! a úvodná scéna je najlepším zmŕtvychvstaním v dejinách (Mel Gibson ticho závidí), ale atmosféra predošlých dielov (najmä 1-4) tu aj kvôli pretlaku humoru citeľne chýba. PS: môj rebríček série: F4, F1, F2, F3, F6, F5, F7, F8, F10, F9 ()

Paldini

Tady se spíše bude smát než bát. A na začátku mě napadlo, že nemrtvý Jason dokonce začne mluvit a řekne: "Jmenuji se Voorhees, Jason Voorhees." Jo, je to asi fakt nejlepší díl nic moc hororové série. ()

Nin

Velmi solidní béčko. Nic převratného, nijak zajímavý děj, ale přesto pocitvá zabijárna a vtipně stupidní hlášky. (5/10) ()

Cappuccino

Jason žije ale mohol zostať radšej mŕtvy. Je pravda, že šestka je ešte viac priamočiara než predošlé časti a diváka sa snaží (miestami celkom úspešne) pobaviť, ale postavy sa správajú aj na pomery tejto série výnimočne hlúpo a vôbec medzi nimi nefunguje chémia. V 6. epizóde chýba akási väčšia partia a previazanosť, ktorá by dávala jednotlivým vraždám tú správnu šťavu. Viem, že by som nemal v tejto sérii hľadať nejaké zmysluplné vzťahy medzi postavami, ale zabíjanie hrdinov, ktorých sme nemali možnosť ani trochu spoznať, ma nudí (pre porovnanie, v štvorke táto vzťahová schéma fungovala). SPOILER: V podstate jediné postavy, na ktorých môže divákovi záležať, prežijú, a smrť ostatných ma nijak nemrzela. ()

S.Quentin QUALE

Šestým dílem se Jason trochu nadechl nad hladinou toho prochcanýho jezera, ale ani toho slaboučkého lesku, který kdysi míval, nedosahuje. Jakš takš stravitelný díl, který sérii zatahuje do stádia močopudnosti. Jason Voorhees nikdy nebude mým oblíbencem. Otázkou je, jestli s čím dál víc plesnivějšího a červama prolezlejšího xichtu se zastaralou maskou a mačetou jde vůbec něco víc vytřískat, když už natočili 9x to stejný, a ani to desáté, omlazané scifi nestálo za nic. Je opravdu smutné, když ho po deseti pokusech musel pumpnout až Freddy, což považuju za lepší biják než všechny samostatné P13. Vrchol série podle mýho přichází se třetím dílem. ()

Goldbeater

Tenhle Pátek třináctého jsem viděl v pátek třináctého, a možná proto se mi tak líbil. Po dementní pětce je to něco opravdu nového a od předchozích dílů se tenhle zcela odlišuje. Konečně například někomu došlo, že v dětském táboře by měly být nějaké děti. Vymizelo stupidní klišé a bylo přidáno dost humoru (tedy aspoň při pár scénách jsem vyprskával smíchy). Také je nutno zmínit soundtrack Alice Coopera, který film doplňuje. Pro mne to byl velice zábavný a fajnový film, po originále možná nejlepší ze série. Jason prostě žije, a to naplno. ()

mzss1

(70%) Jsem příjemně překvapen, že se tento ŠESTÝ PÁTEK TŘINÁCTÉHO víceméně vydařil. Určitě nepřekoná kvality (u mě zatím) nepřekonatelného třetího filmu, ale je hned po trojce nejlepší. Bez nějakého okecávání, Jason se vrátil a to ve velkém stylu. S vraždy opravdu nešetří a jsou různými způsoby provedeny. Režijní stránka je tak akorát na úrovni, takže tu nemáme žádnou amatérsky natočenou scénu. Hudba je opět solidní jako vždy. Jediné co chybí je napětí, které se bohužel někam vytratilo. Atmosféra je taková rozporuplná, ale nemám s ní větší problém. Nový představitel Tommyho je tentokrát sympaťák, stejně jako zbytek postav, se kterýma nemám problém. Určitě by se toho dalo vylepšit víc, aby to bylo víc zapamatovatelnější, napínavější apod. Je to trochu už ohrané, ale nakonec tu 4*, slabší, ale zaslouženou hvězdu dávám. ()

kingik

Letní tábor a jeho oddíloví vedoucí, malí táborníci i přilehlý úřad šerifa mají zvýšenou pohotovost. Na inspekci se totiž dostavil obávaný zabiják Jason Vorhees. Jsme v jeho domovské oblasti Crystal Lake a shodou okolností je v kalendáři pátek třináctého. Šesté trampoty muže s hokejovou maskou a  mačetou si vzal do parády Tom McLoughlin, posléze televizní rutinér, v době vzniku filmu celkem přijatelný režisér, který Jasonovi pošle do jeho krvežíznivých pařát hojný počet obětí. Ne každý mord je ale výstavní. Realizace zabití mně přišla poněkud nevyvážená, co se týče kvality explicitnosti, mnohdy podivně nadsazená - Jason jedním máchnutím sťal mačetou tři hlavy najednou. Nekoná se žádná nahota, předchozí díl v tomhle ohledu nezahálel. Nechybí neotřelé vyústění některých scén - viz soulož v karavanu. A jakékoliv herecké křoví, dá-li se to tak nazvat, přece jen jsme ve slasheru, kde se herci převážně vyskytují jen v podobě budoucích obětí, je vhodně zvolené. V tomto směru vyniká fešná blondýnka Jennifer Cooke, která záhy utvoří tandem s Thomem Mathewsem, aby jednou provždy skoncovali s Jasonem. Ačkoliv se ve filmu vyskytuje tábornická drobotina, zůstane ušetřena. tak odvážný film není. Finální zúčtování ovšem představuje značnou slabinu. Vůbec mě neuspokojilo. Nápad nalákat Jasona na místo, kde to všechno začalo, zněl zajímavě, výsledná realizace byla ale spíše k smíchu. Stran invence se také něco málo urodilo. Rekreační oblast neblahé pověsti byla kupříkladu přejmenována. Režisér si vedl dobře, až na tu finální část. Podstatné je zjištění, že i když už se jedná o šestý díl série, má to stále drsný náboj a úpadek se nekoná. 6/10 ()

dr.horrible

"Raději to otočíme. Videla jsem dost hororů nato abych věděla, že cvok s maskou nebývá přátelský..." Super časť. Nahláškovaná a napínavá od začiatku do konca. A Jason tiež napĺňa moje predstavy. V rámci slasheru a Piatku trinásteho, štyri hviezdy. Len preboha, ako niekto dokáže napísať tak neuveriteľne iritujúcu postavu ako bol pán šerif? To sa vôbec dá? Aspoň, že dopadol jak dopadol. ()

hladass

Po pitomém pátém dílu, se kterým má většina hororových fanoušků jeden opravdu zásadní problém a tím je identita vraha, přichází šestý díl a s ním se vrací na scénu Jason Voorheese a Tommy Jarvis, který měl našlápnuto stát se Jasonovou nemesis (něco jako dr. Loomis pro Michaela Myerse)... No, bohužel, nestalo se... Ale zpátky k Jasonovu návratu... Tommy, který se chce ujistit, že Jason opravdu zemřel, vykope jeho hrob a probodne ho železnou tyčí... A v tu chvíli do tyče udeří blesk a Jason is back... A pak už to jede ve vyjetých kolejích, typických pro slashery konce 80-tých let... Odlehčená atmosféra, víceméně absence nahoty a docela brutální vraždy... Jason jako zdatný masakrátor kosí vše, co se mu dostane do cesty a vrací se tak z hrobu s vešekerou parádou... Poslední hodně slušný díl této, dnes již kultovní, série... ()

LION-MR.T

Jsem rád,že komediální náznak nedělá z Jasona blbce a nedělá nějaké trapné vtípky,jak to,už u komediálních hororů bývá. Přdvládá tu opět hodně postav na vyvraždění,na pár vražd si mákl. Rozmlácený obličej,tři hlavy sekne naráz. Konec se liší od předchozích dílů,žádné pobíhání po chatce,ale myslím,že jeden díl s komedíí bohatě stačí. ()

Anderton

Veľmi slušné pokračovanie, respektíve oveľa presnejšie veľmi slušné x-té varenie z vody alebo čajového sáčka. McLoughlin občas prekvapí vtipnou filmovou rečou, ako asociatívnym strihom (terč) či jednoduchou metaforou so škrečkami, alebo fórikmi typu kniha No Exit od Sartra v rukách spiaceho dieťaťa. Je to teda konečne aj skutočne vtipné, zároveň je vrážd snáď ešte viac ako obvykle a našťastie nenudia. Scenár ale zlyháva v tom, akým lacným spôsobom privedie Jasona späť na scénu a iba veľmi málo rozvinutou líniou s deťmi. Tie by si "zaslúžili" byť vo väčšom ohrození životov. ()

DJ Lonely

Dle mého soudu nejlepší díl Pátků 13-tého. Kdyby tohle byla jednička, celá série by byla nepochybně o dost kvalitnější. ()

Frajer42

Tam to zabití té dvojice v autě z kraje filmu nemělo sebemenší chybu. Poté se však začal film značně ubírat na tempu. A ubíral a ubíral až se nakonec zjistilo, že už není z čeho brát. A už by kurňa mohlo zařvat nějaké to děcko, tady jich byly plné chatky a zdechli pouze všichni ostatní. Nicméně pár killů stálo za řeč. Díl jako celek však není lepší než všechny ostatní. Tato série si u mě drží standart. Uvidíme, jak to bude dál. Zase * *. ()

PetrPan

Jason se vrací na scénu a jeho návrat je tím nejlepším, co šestka nabízí. V provazcích deště, probuzen bleskem, povstává z hrobu, aby se vydal na další lov nebohých obětí u Křišťálového jezera. Scénář je stejný jako vždycky a nemá cenu se jím příliš zabývat, Jason chodí a všichni kolem něj ztrácejí hlavu a další údy, potud vše jak má být. Za příjemné se dají považovat i občasné komediální etudy na černo, ta s paintballem byla asi nejlepší a v bodycountu si tu s ostatními díly taky nezadáme. Je tu však několik otravností, jenž mi další rande s mým hororovým oblíbencem number one docela pokazily. Nesympatická kladná ústřední dvojice, z Tommyho Jarvise se tu už definitivně stává afektovaná troska a zdatně mu sekunduje děsně cool blonďatá slepice. Do tábora tentokrát přijedou i skutečné děti, SPOILER, strach však o ně mít nemusíte. A asi tím nejhorším, co mě nakonec dovádí až k téměř vratkým třem hvězdám, je finále, sic vlastně velmi pohledné a krásně ohnivé, zároveň však zatím nejhloupější a nejkřečovitější z celé série. Přesto už se těším na příště… Edit komentáře a hodnocení v rámci vzpomínkové párty s Jasonem po 13 letech (původní komentář spálen, původní hodnocení o jednu hvězdu sníženo) ()

Joker Punx

Pátek třináctého 6: Jason žije - Konečně pořádnej slasher masakr. Režisér Tom McLoughlin natočil fakt výbornej díl série. Poprvé jsem to viděl na Nově a rovnou jsme si to nahráli na videokazetu, viděl jsem to ještě před pátým dílem, pak jsem se divil že u pátýho dílu je tak debilní konec. Dobrý že to režisér změnil, udělal jenom dobře. A Tommyho tu hraje další herec z filmu Návrat oživlých mrtvol - Thom Mathews a je skvělej. Jo Jason je tady ještě lepší než kdy předtim a masakruje každýho kdo mu stojí v cestě. Opět jsme na místě tábora Křišťálové jezero a Jason pokračuje v jatkách. Gore je tady fakt skvělý a strašně se mi líbily úvodní titulky s Jasonem, to byl originální a výbornej nápad :) Jasona hrál C.J. Graham a byl opět výbornej, Jason tady vyleze z rakve a už je z něj shnilej zombík, maska Jasona zase dobrá. Tenhle díl mě tenkrát hodně bavil a už to tak zůstalo. ()