Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

TionMedon

Musím dát za 5. Pěkně svižnej filmek s mojí oblíbenou tématikou. Dokonce jsem se i smál a to u nabíjení zbraní podle návodu. ()

jujec

Výborný film, drsná zápletka - chvílemi mi přijde, že policistka sama vraždícímu Nickovi fandí - jinak si neumím vysvětlit, proč po jeho útěku z nemocnice na něj policie prostě nečeká doma. Také "tatínek", který s klidem prohlásí, že Nick může jeho syna zabít, protože se "nepovedl", je fakt super. ()

VanTom

Pocit sžíravé bezmocnosti záhy vyprchá, hned jak se zdrcený otec (až příliš náhle a pevně) rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou a tím podepsat mnoho rozsudků smrti, bohužel nejenom těm zlým. Snímek se sice tváří velmi ambiciózně, ale nezakryje, že jde o prosté akční revenge béčko, jakkoli velmi dobře natočené (efektní dlouhé jednozáběrové kamerové jízdy). ()

Ceres

Hm, pěkná lahůdka. Atmosféra, napětí a akce skvělá. Bacon hraje jako o život. To konečné zúčtování, kdy Kevin Bacon je nasraný a rozjebe celý gang, priceless:-) Akorat mi zbyla po filmu taková silná pachuť, jelikož film jen názorně znázorňuje jak cokoliv státní, v tomto filmu soudní systém a policie, je naprosto neefektivní a není schopná zabránit, natož potrestat zločin. To, co tam ta černá policistka řekla v té nemocnici, že si to postava K. Bacona začala sama, tak to je totální nesmysl a jen potvrzuje, co jsem napsal o neefektivitě vlády a jejich služeb. Naštestí ten masakrální konec mi trošku tu pachuť zmírnil. Wan ruluje a pěkně nám přenesl takový typický příběh ze života na plátna:-) Myslím, že hodně dlouho tu nebyl tak dobrý film v daném žánru. ()

JohnSmith

Moc pěkné překvapení. Otec sražený na kolena smrtí syna se vydává na nebezpečnou a nerovnou cestu pomsty. Výborní Bacon a Hedlund. ()

liuk

Ten zvukový mix mi opravdu trhal uši. Každý zvukový efekt včetně otvírání dveří nebo rozbíjení skla je zesílen přesně nad tu úroveň snesitelnosti, která detekuje, kdy se hraje až moc na efekt. Tahle už nepovedená hra je jen doražena strašně divným výběrem doprovodných písniček, které sem sednou asi jako Dimmu Borgir do BRATZ. A k tomu musím ještě k záporům přihodit zcela nepochopitelnou roli Johna Goodmana, který se chová jak střelenec. Když se ale přes tohle se zapětím přenesu, tak je Death Sentence opravdu zábavným kusem. Záleží strašně na hlavní postavě/jejím ztvárnění, a Kevin je prostě božan, má říz a dokáže chvílemi chytat za pačesy, stejně jako film s ukázkově a schválně pokleslým scénářem, konáním postav (kromě toho Goodmana), jejich povedenému přestylizování a dokonalým posledním záběrem. Fakt škoda toho hraní na efekt, které stejně filmu k úspěchu nepomohlo. Takže to mohl Wan podat více od srdce. A na příští film ať se najme někoho jiného než Cousera, ten objevil jednu melodii pro Saw a všude jí cpe. ()

Ichabod

Solidní režie, hudba, ve zkratce jde o přesně ten styl z prvního Saw. Bohužel narozdíl od Saw se zde po uběhnutí dvou třetin filmu nezačne rýsovat čím dál napínavější rozuzlení (což bych ještě chápal), ale začne se ztrácet jakýkoliv kontakt s realitu. Právě ta relativní realističnost film dělala tolik napínavým. Jinak rozhodně byl Bacon dobrá volba a v pěkné roli se tu objevil i (not so) Goodman. ()

Guzo

V podstatě námětově lehce podobné Taken - ovšem s tim rozdílem, že film se netváří jako akčňák s profesionálním zabijákem v hlavní roli, ale jako drama s klasickým tátou od rodiny.. Na dramatickou část pak až navazují akční scény, které jsou ale podle mě přirozeným vyústěním děje a nijak mi tu nepřekážely, spíš naopak. Celkově se ale jedná o průměrný film.. ()

Scar

Aj jaj, tá logika, tá veľmi škrípala. Navyše mám pocit, že chyby v scenári neobhájil ani Bacon, možno sa za ne sám hambil. Účinky niektorých zbraní sú tak isto prehnané, sťa počítačové hry. Napriek tomu som sa výborne bavil. Niektoré scíny som fakt prežil s nervovou sústavou v pozore. Halvný hrdina neovláda žiadne bojové umenie, možno sa ani nikdy nebil, o to viac s ním situácie prežívam. Uvedenie do deja, do rodiny a postáv je urobené umne, preto ním režisér nestráca čas a tak je aj stopáž prijateľná a nadupaná, bez vážnejších hluchých chvíľ. ()

ghatos

Logických kopanců, patosu a schématismu je tam přehršle. Přes všechna tato negativa se dá na to dívat. S chutí natočená revenge movie s minimem něčeho navíc. 64%. ()

MI-380

Zručně natočená krvavá historka o proměně úředníka rodinného typu v zabijáka, který by byl ozdobou všech elitních komand. 4400 hodnocení přede mnou dává průměr 71%, nedokážu dát víc než 50%. ()

Jacob23

Wan je fakt dobry reziser a z klasicke zapletky o pomste dokazal vytriskat hromadu emoci.Pomaha mu v tom jeho skill v akcnich scenach a vyborna kamera v mnoha zaberech.Skvele-civilni K.Bacon slabsi 4* ()

Jaro.Krafcik

James Wan si ako jeden z mojich obľúbených režisérov pripravil veľké sústo. Okrem hororov mu idu dobre aj thrilleri a ukázal to na plnej čiare. Klasická zápletka o pomste, keďže príde rodina o svojho syna a postupne sa začne gang vyhrážať celej rodine. Otec to berie do svojich rúk. Za mna jeden z najlepších filmov o pomste. Brutálne a poriadne akčné. Klobúk dole. Aj keď tak trochu nereálny koniec vyviedol z miery. Ale to mu treba odpustiť. 5* ()

ssfan

Jeden z nejemotivnějších filmů, jaký kdy byl o pomstě natočen. Skutečně velmi silný příběh a kvalitní režie dělají z na první pohled béčkového námětu drama v áčkovém podání. Kevin Bacon dokazuje, že má nesporné herecké kvality. Kamera a hudba jsou pěkné, některé akční momenty také. Jedná se však spíše o drama, hlavní akce přijde až na úplný konec. I tak však velmi povedený film ( trochu ve stylu klasických seagalovek z 90.let). ()

Looser

Ten nejlepší nejsyrovější mix Death Wish a Max Payna. Na Maxe jsem si během filmu vzpomněl někokrát a myslim, že nebudu jedinej ( jeden z plakátů to jen podtrhuje). Krátce před tímto filmem jsem viděl i Bravo One a i přesto, že Jodie měla asi větší ambice, u mně jasně vyhrává Kevin Bacon a jeho Death Sentence. Dobrá hudba. ()

Soweek

... aneb když nestačí oko za oko, přijde na řadu zub za zub. Zpočátku spíše drama-vypadající film, skoro ničím se nelišící od filmu Mé druhé já s Jodie Foster se vyvine v drsný akční snímek, v kterém si James Wan dovoluje použít několik drsných prvků, které byly do této chvíle ve filmech tabu. Ani třetí Wanův snímek mě ani trochu neodradil od názoru, že Wan patří mezi špičku thrillerových režisérů. Kamera a John Goodman si zaslouží také nemalou pochvalu. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)