Uhlazený manažér Nick Hume (Kevin Bacon) žije dokonalý život až do doby, kdy se jeho syn stane obětí iniciačního rituálu gangu a přijde o život. Pod tíhou zármutku Hume dospěje k závěru, že musí ochránit vlatní rodinu sám. Chce se pomstít a slíbí, že najde každého, kdo má se zločinem něco společného. Vražda se stává nástojem jeho pomsty. Režisér filmu Saw: hra o přežití James Wan a scénárista Ian Jeffers přepracovali do filmové podoby původní román Briana Garfielda. (oficiální text distributora)

RobbieM@N

Nakonec se přiklonim ke 3*, napětí dokáže udržet, není cítit žádná povrchnost, akce se mi zdála výborná, v podání Wana skvěle nasnímaná, myslím že použil i párkrát shakycam, scénář byl však obehraný napotisícé, ale i přesto je to béčko dobré a Aisha Tyler mohla být víc na plátně. ()

Kleopatr

Z psychologického dramatu plného emocí se ke konci stane pěknej masakr. A co je na tom? Jsem rád, že se těm sráčům, Kavin Bacon snažil pomstít a svůj hněv dal pěkně najevo. Po režijní stránce myslím skvěle odvedená práce. ()

monty.cl

Na zdi v baráku gangu je pěkný graffiti, inu tvůrce Saw se nezapře...jinak hodně kvalitní béčko, Kevin Bacon se špatně oholenou hlavou je nekompromisní...75% ()

Sutiman

V takejto hereckej polohe som Kevina Bacona ešte nevidel. Pomstiť mŕtveho syna, mŕtvu manželku a druhého syna v kóme predsa musí každý správny otec. Stačí si prečítať návod ako používať pištoľ, oholiť si zjazvenú hlavu, obliecť synovu obľúbenú koženú bundu a vystrielať celý gang. A John Goodman v úlohe spoteného tučného gangstra je skvelý! ()

Mr.Roman

Škoda, že všetky tie nadmieru efektné dynamické scény, vynikajúca štylizácia a kamera, sú zabalené do príbehu často tak hlúpučkého a prvoplánového. Luxusne zabalené hovno bude stále hovno, rovnako ako v exkrementoch ponorený drahokam človek často ani nezahliadne. Čo je rozporuplné, rovnako ako môj dojem z filmu. No s najväčšou pravdepodobnosťou som tento film nevidel naposledy, na to bola akcia príliš živelná a Kevin Bacon nekompromisný. ()

The_Peach

Zo začiatku som si myslel, že to bude klasický film, ale mýlil som sa. Film mal zaujímavý priebeh, skvelo to gradovalo, postava, ktorú stvárnil Kevin Bacon sa skvelo vyvíjala. Do toho fantastická hudba, pre mňa určite výborný snímok, ktorý sa oplatí pozrieť. ()

jafuska

drsný a nekompromisní film o odplatě, kdy se stane tragédie a člověk vezme spravedlnost do svých rukou, mělo to spád, dramatičnost, ale za pár chvil filmu asi každý tuší jak to může dopadnout, ale přesto to byl dobrý film, který rozhodně stojí za to ho vidět. ()

Budisovie

Výhrady mám iba trochu k občasným nelogickým postupom deja a hrdinov. Inak thriller vynikajúci. Dal by som 4 ale výhrady tam boli čiže 3. ()

Ferenzo

Na americký film poměrně drsný děj,avšak mě zaujal. Dal bych 3 hvězdy, ale za neuvěřitelnou kameru,zejména pak scéna v parkovacím domě,dávám 75%. ()

PeterFLJilek

Prvá polovica filmu v poriadku, s pútavou témou, potom však Bacona postrelia, nastáva zlom, takmer ho zabijú, napriek tomu sa krátko po operácii mení na akčného hrdinu v štýle terminárora. ()

Morous1

Začátek velice slibný. Druhá třetina filmu postrádá už veškerou logiku a závěr filmu je vyložený kosočtverec. 1/3 filmu **** 2/3 filmu ** 3/3 filmu * ()

Benzinka

Předem říkám, že nemám Kevina Bacona příliš v lásce. Příběh o rodinné tragédii a následné destrukci všeho kolem. Námět jak stvořený pro béčko. Není to kdovíjaké excelentní, ale já se dobře bavil. Typická temná atmosféra Wanových filmů a několik velmi slušných scén;asi takhle bych to shrnul a i přes mnoho nelogičností dávám silné 3* ... no, nebo spíš velmi slabé 4*.. ()

Forsetino

Tuctový thriller s totálně předvídatelným dějem. Vysoké hodnocení snad jen kvůli jménu režiséra a já se nechal napálit... Rozhodně nic víc než průměr. ()

kolik27

Námět, budiž. Tahle nota mi není zas až tak cizí pro moje i solidní akčńáky, ale jak tuten slizkej bezkouláč může hrát "charismatického mstitele" ? A jo vlastně, nemůže ale jedna hvězda za pokus. ()

subic

V podstatě navážu na to, co už zde napsala kleopatra a jiní. Začátek a prvních 45 minut je tak na 3, protože s i říkám, že už jsem to někde viděl. Pak následuje skvělá strhující podívaná rozhodně nejmíň za 4, jenže ta vydrží jen krátce a druhá půlka filmu se propadne někam do blátivého béčka. Dávám 3 a příště si rozmyslím, jestli na to kouknu znovu. ()

Sholi

SPOILER: Byl jsem nadšený z toho, že film neskončil tak šťastně, jako většina podobných. Tu bolest jsem hlavnímu hrdinovi opravdu věřil! Napětí, akce, fajn! ()

Brano

Wan sa opäť predviedol a natočil ďalší skvelý thriller. Film je presnou ukážkou toho, kam je človek schopný dôjsť, aby ochránil a pomstil svoju rodinu. Od začiatku to ma emočný náboj a výborne tempo, ktoré vyvrcholí skvelou akciou, kedy otec rodiny povraždí všetkých gangstrov. Bacon tentokrát v kladnej úlohe, ktorú stvárnil dokonalo. ()

Eli Roth natočí remake Přání smrti

Eli Roth natočí remake Přání smrti

20.06.2016

Dávno předtím, než vzal do ruky bouchačku Liam Neeson, tu byl Charles Bronson. Jeho Přání smrti téměř vynalezlo "taťkovské" filmy o pomstě, takže není divu, že se Hollywood už dlouho snaží o remake.… (více)

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Russell Crowe má přání smrti

Russell Crowe má přání smrti

09.09.2012

Byl chvíli spojován s rolí pistolníka Rolanda v adaptaci Kingovy Temné věže, ale po Universalu se velkoryse pojatého (a tedy velmi nákladného) projektu zřeklo i studio Warner. Je tady ale další film,… (více)